Spišská N. Ves – Zvolen 3:0 (kon.) | Prešov – Michalovce 1:2 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 2:3 (kon.)
Trenčín – HC Slovan 2:3 (po pr.)
HC Prešov
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 11.02.2022, 18:00 • Ice Aréna Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

V zápase východniarskeho derby, dohrávky 21. kola Tipos extraligy, sme mohli sledovať stretnutie chudobné na góly. Skóre zápasu otvorili v 1. tretine Zemplínčania, keď sa v početnej výhode presadil strelou z prvej Žitný. Domáci po tomto inkasovanom góle zvýšili aktivitu za, ktorú boli aj odmenení, avšak až v 30 minúte zápasu. Strelcom gólu bol Charbonneau. V tretej tretine obe mužstvá bojovali statočne a keď to už vyzeralo, že sa pôjde do predĺženia, tak sa 28 sekúnd pred koncom stretnutia presadili hostia zásluhou Nicka Rossa. S týmto konštatovaním sa s vami lúči od klávesnice Adam Pančák. (20:23:27)

59:53
    Domáci hrajú už bez brankára. V týcho chvíľach si zobrali oddýchový čas.
    59:32 ROSS - 1:2

59:32
    Dukla Michalovce dala gól!
    Výborne to spravili Zemplínčania, keď Erkinjuntti poslal nádherný puk do jazdy pred bránou Bespalova na hokejku NICKA ROSSA, ktorý dokázal trafiť odkrytú časť brány bez akýchkoľvek problémov a zaznamenáva tak svoj prvý gól za Michalovce.

58:25
    Presilovka sa domácim skončila, prebiehajú posledné sekundy 3. tretiny.

57:50
    Suja dokázal aj v oslabení ohroziť Nikitu Bespalova strelou, avšak len do bočnej siete.

56:57
    Prešovčania zovierajú hostí.

56:36
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Cameranesi – 2 min., hrubosť).

55:10
    Domáci fanúšikovia naplno povzbudzujú svojich miláčikov a ženú ich za 3 bodmi. Uvidíme či sa to dnes domácim podarí.

54:43
    Zakázané uvoľnenie domácich prerušuje aktivitu Michaloviec, ktoré terazl dlho držali puk na svojich hokejkách.

53:07
    Väčšiu bojovnosť je určite poznať na domácich, keď všetkými silami bojujú o 3 body. Tutovku teraz z tesnej blízkosti spred Vošvrdu zahodil János Vas.

52:21
    Žitný nabil Bokrošovi, ktorý z prvej bombou mieril len do Bespalova.

50:06
    Kukuča to teraz spravil famózne, keď zdržal Prešovčanov asi 20 sekúnd za ich vlastnou bránou.

49:45
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Bokroš – 2 min., sekanie).

48:54
    Sýkorova bomba od modrej letí len mimo bránu, je signalizované ďalšie vylúčenie hostí.

48:01
    Michnáč, Čacho a Charbonneau teraz najviac brnkali Vošvrdovi na nervy, ich aktivita ale gól nepriniesla.

47:19
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Kukuča – 2 min., hákovanie).

47:11
    V týchto minútach sme väčšiu šancu nevideli, dlho sa hralo bez prerušenia. Medzitým ale prichádza vylúčenie na strane hostí a domáci budú mať presilovku.

46:03
    Michalovčania po prvýkrat v tejto tretine zatlačili domácich, zatiaľ ale bez väčšej šance.

43:49
    Perfektne sa v útoku dokázal preštrikovať cez Michalovčanov Aurel Nauš, treba však pochváliť Vošvrdu, ktorý mu nedal žiaden nárok na strelenie gólu.

43:03
    Aj keď môžeme počuť aj fanúšikov hostí povzbudzovať svoj tím, Michalovčania sa stále nevedia dostať späť do zápasu.

42:08
    Frederik Fekiač teraz zaviedol domácich dopredu, keď nahrával Šimunovi, ktorého strelu ale vyrazil Vošvrda.

41:45
    Šarišania vlietli do 3. tretiny ako vietor, snažia sa diktovať tempo hry.

40:16
    Prešovčania sa ihneď vrhli dopredu, veď predsa majú presilovú hru. Strela Charbonneaua z prvej išla ale mimo brány.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Aj druhá tretina na prešovskom ľade priniesla len jeden gól. Avšak tentoraz do siete hostí, keď v polovici zápasu vyrovnal v presilovej hre 5 na 3 nádhernou strelou do horného rohu brány Jonathan Charbonneau. Tretia tretina sa začne približne o 19:40.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:52
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Bokroš – 2 min., podrazenie).

38:29
    Presilová hra hosťom gól nepriniesla, Prešovčania ju statočne ubránili.

37:55
    Michalovčania vo veľkom tlaku zovierajú Prešov.

36:50
    Obrovská šanca pre hostí v početnej výhode. Roman Žitný si pekne nakorčuľoval pred bránu kde z prvej zakončil, no domáci brankár si pripísal úspešný zákrok.

36:19
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Ľalík – 2 min., podrazenie).

35:44
    Aktuálne sa hrá zväčša pri rohoch klziska a vidíme množstvo nepresností na ľade.

34:29
    Na ľade sa v týchto chvíľach lieta rýchlosťou, ktorú by sme mohli obrazne prirovnať k tej na okruhu formuly 1.

32:31
    Prešovčania neuveriteľným spôsobom zvýšili svoju aktivitu. Michalovčania vyzerajú byť v týchto minútach stratení na ľadovej ploche.
    CHARBONNEAU - 1:1

30:10
    Tím Grotto Prešov dal gól!
    Nádherne to spravili Koňare, keď si to pekne rozhodili po celom útočnom pásme a následne presne mieril do pravého horného rohu JONATHAN CHARBONNEAU.

29:57
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Bokroš – 2 min., vrazenie na mantinel).

29:09
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavlin – 2 min., hákovanie).

28:23
    Čo teraz nedali domáci je priam hriech! Ani prečíslenie 3 na 2 im nestačilo na strelenie gólu.

26:40
    Dobrá príležitosť pre Koňarov! Po buly najprv strieľal Viktor Fekiač a následne ešte aj Šimun. Naďalej sa však nevedia domáci presadiť.

25:09
    Obrovskú príležitosť mal domáci Sýkora, neúspešne, Vošvrda pozorný aj naďalej.

23:53
    Výborne to teraz spravila prvá formácia hostí, keď Bespalov musel zas a znova hasiť oheň pred domácou svätyňou. Následne mohol do nájazdu poslať Charbonneau Čacha, no neúspešne.

22:25
    Prešovčania sa vôbec nevedia udržať v útočnom pásme, výborná defenzíva líšiek im veru robí veľké problémy.

21:26
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Žitný – 2 min., faul kolenom).

20:47
    Prešovčania držia puk na svojich hokejkách, vidno, že chcú čo najskôr vyrovnať.

20:21
    Rovnako ako v prvej tretine, aj v tejto sa okamžite snažili po úvodnom vyhratom buly presadiť Koňare.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Je za nami prvá tretina východniarskeho derby, ktorú vyhráli hostia jednogólovým rozdielom, keď sa presadil v presilovke z pravého kruhu Roman Žitný. Prešovčania ihneď potom prepli na väčšie obrátky a zvýšili aktivitu, no v mnohých dobrých šanciach im nedal šancu Tomáš Vošvrda. Druhá tretina sa začne približne o 18:50.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:29
    Pár sekúnd pred prvou prestávkou môžeme konštatovať, že aj keď sa Koňare veľmi snažia o strelenie gólu, Michalovčania sú v prvej časti lepší.

18:20
    V hre sa aj pritvrdzuje. Ani jeden celok nechce nič darovať nič tomu druhému. Medzitým sme sledovali strelecký pokus Michalovčana Galbavého.

17:11
    Vo veľkej šanci bol Brett Welycha, keď sa natlačil pred Vošvrdu, no puk mu tesne pred zakončením ušiel.

16:23
    Hrá sa bez výraznejších šancí, obe mužstvá sa snažia ohroziť bránu protivníka.

15:05
    V útočnom pásme boli aj Michalovčania. Suja z dobrej pozície palí ale približne dva metre od brány.

14:21
    Koňare pri chuti. Veľmi dobre pálil na Vošvrdu Welychka, no Vošvrda si zatiaľ drži čisté konto.

13:21
    Dobre si to pred bránu Vošvrdu hádzali domáci. Vo veľkej šanci bol ale hosťujúci brankár pozorný.

11:31
    Prešovčania vnikli do pásma, útok zaviedol Charbonneau, ktorý puk prenechal Čachovi. Ten chcel preniesť hru na druhú stranu na Welychku, no hostia možnú nahrávku zblokovali.

11:02
    Roman Faith otestoval pozornosť Bespalova strelou z uhla.

10:25
    Michalovčania naďalej pri chuti. Dobre teraz pracuje dvojica Kukuča – Buc.

10:05
    Prešovčania potrebujú zlepšiť hru. Peknou akciou sa teraz prezentoval Ján Sýkora.
    07:51 ŽITNÝ - 0:1

07:51
    Veľký tlak líšiek počas presilovky je odmenený aj gólom. Pekným prenesením hry na druhú stranu sa prezentoval Jakub Suja a tam veľmi dobre pálil ROMAN ŽITNÝ, ktorý prekonal Bespalova.

06:00
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Sýkora – 2 min., nedovolené bránenie).

06:00
    Veľmi pekne po buly sa dostal do predbránkového priestoru obranca Ross Bude z toho vylučenie Prešovčanov.

05:25
    Vidiíme teraz veľmi veľa nepresností od hostí, ťažia z toho Koňare, ktoré sa držia v útočnom pásme a snažia sa ohroziť Vošvrdu.

04:20
    Viktorovi Fekiačovi tento zápas naozaj chutí. Prezentoval sa peknou individuálnou akciou a stihol aj zakončiť z priestoru medzikružia.

03:43
    Michalovčania v útočnom pásme. Dobre tam zapracovala prvá formácia hostí.

02:48
    Dobrá strela Fekiača spred modrej čiary, zasahuje vyrážačka Vošvrdu.

02:00
    Zakázané uvoľnenie Zemplínčanov.

01:46
    Glazkov si počkal na dostriedanie svojich spoluhráčov, striedajú oba celky.

00:53
    Ihneď potom ale veľmi nebezpečne zaútočili aj hostia. Bola to strela od Suju, ktorú tečoval Cameranesi.

00:15
    Prešovčania okamžite po buly sa vybrali do útoku a ihneď z toho bola dobrá strela z uhlu na Vošvrdu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Fekiač, Galzkov, Turan, Jendroľ, Novický, Bakala – Michnáč, Vas, Sýkora – Welychka, Čacho, Charbonneau – Šimun, Fekiač V., Žilka – Ľalík, Zagrapan, Nauš A.
    Trenér: Ernest Bokroš

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Gajdoš – Faith, Cameranesi, Suja – Keränen, Buc Kukuča – Galbavý, Galamboš, Žitný – Mráz, Erkinjuntti, Przygodzki
    Trenér: Tomasz Valtonen

Rozhodca: Korba M., Müllner R. – Junek N. Knižka T. – Gajan st. R..

Piatok už ako tradične prinesie porciu zápasov z našej najvyššej hokejovej súťaže. Jedným z duelov, ktorý budeme môcť sledovať je aj dohrávka 21. kola východniarskeho derby medzi domácim Prešovom a Michalovcami.

HC GROTT Prešov
    Prešovčania aktuálne nezažívajú veľmi vydarené obdobie. Naposledy tento utorok podľahli vo finále JOJ Šport Slovenského pohára na domácom ľade prvoligovej Žiline vysoko 1:6. Síce v extralige naposledy dokázali na domácom ľade vo veľmi dôležitom zápase zdolať Nové Zámky 3:2, nič to nemení na tom, že okrem tohto víťazstva dokázali vyhrať naposledy ešte 6. januára. Prešovčania sa pred týmto stretnutím nachádzajú v tabuľke na 10. priečke so ziskom 45 bodov a skóre 92:133. Potešia koňare doma svojich fanúšikov?

HK Dukla Ingema Michalovce
    Michalovce sa nachádzajú v úplne odlišnej pozícii ako ich súper. V poslednom zápase dokázali v nedeľu na domácom ľade poraziť majstra zo Zvolena 4:2. Duel pred tým ale tiež na domácom ľade prehrali proti Košiciam 1:4. Zemplínčania sa nachádzajú pred týmto stretnutím v tabuľke na 4. mieste so ziskom 66 bodov a skóre 105:107. Potvrdia líšky výhru proti majstrovi z posledného duelu?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Adam Pančák

Branky a nahrávky: 31. Charbonneau (Michnáč, Rajnoha) – 8. Žitný (Suja, Kukuča), 60. Ross (Erkinjuntti, Buc)

HC Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Fekiač, Galzkov, Turan, Jendroľ, Novický, Bakala – Michnáč, Vas, Sýkora – Welychka, Čacho, Charbonneau – Šimun, Fekiač V., Žilka – Ľalík, Zagrapan, Nauš A.

HK DUKLA Ingema Michalovce: Vošvrda (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Gajdoš – Faith, Cameranesi, Suja – Keränen, Buc Kukuča – Galbavý, Galamboš, Žitný – Mráz, Erkinjuntti, Przygodzki

Rozhodčí: Korba M., Müllner R. – Junek N. Knižka T. – Gajan st. R.