Dallas – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Edmonton – NY Islanders 3:1 (kon.) | Arizona – Tampa 3:4 (kon.)
Anaheim – Seattle 3:4 (kon.) | Detroit – Philadelphia 4:2 (kon.) | Ottawa – Boston 0:2 (kon.)
Montreal – Columbus 1:2 (kon.)
Ottawa Senators
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Boston Bruins
Sobota 12.02.2022, 18:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (21:14:20)

Kdo se postavil do brankoviště?

Matt Murray (OTT) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6%, odchytal 56:26
    Jeremy Swayman (BOS) – 30 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:31

Česká a slovenská stopa

David Pastrňák (BOS) – 0+0, +/- 0 účast, 8 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:06
    Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:14

Tři hvězdy utkání

1. Jeremy Swayman (BOS) 30 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%
    2. Matt Murray (OTT) 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6%
    3. Curtis Lazar (BOS) 1+0

Je konec. Boston zvítězil nad Ottawou 2:0.
    Vše podstatné se odehrálo v první třetině. Už po 45 vteřinách šli hosté do vedení, když se prosadil Frederic. Ve 12. minutě byl Foligno blízko branky, ale jeho pokus trefil pouze tyč. Ve 14. minutě už ale Bruins šli do dvoubrankového vedení, když se trefil Lazar. Thomas Chabot mohl ve 30. minutě snížit vedení soupeře, ale jeho rána trefila pouze tyč. Následně Bruins svého soupeře nepouštěli do žádné šance. Ve 49. minutě dokázal vstřelit branku Blidh, ale ta nakonec nebyla uznána. Ke konci zápasu to Ottawa zkusila bez brankáře a Tomáš Nosek byl blízko gólu, ovšem těsně netrefil prázdnou klec.
    Boston zvítězil v Ottawě poměrem 2:0.

59:46
    Craig Smith těsně nedosáhl na puk před prázdnou bránou a skóre se už v tomto utkání nezmění.

59:30
    Oddechový čas pro domácí.

59:30
    Nick Paul to zkoušel z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován a posléze chytil kotouč Jeremy Swayman.

58:36
    Další pokus hostů končí těsně vedle levé tyče prázdné brány a Ottawa je stále ve hře.

58:19
    Kotouč tentokrát skončil pouze na střídačce hostů a hra je přerušená.

58:12
    Tomáš Nosek to zkoušel přes celé kluziště, ale těsně minul prázdnou svatyni!

57:49
    Senators si nemohou vytvořit nějakou příležitost ke střele a Bruins konec zápasu zvládají skvěle.

57:10
    Střela hostujícího hráče skončila vedle prázdné brány a Ottawa jde znovu dopředu.