Kanada – USA 2:4 (kon.) | Německo – Čína 3:2 (kon.) | Tým ROV – Česko 5:6 (po pr.)
Švýcarsko – Dánsko 3:5 (kon.)
Německo
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Čína
Sobota 12.02.2022, 09:40 • National Indoor Stadium, Peking • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Statistiky

Střely na bránu: 38:16
    Vyhraná buly: 33:24
    Vyloučení: 6:3 (11:59:26)

Je konec. Německo nakonec porazilo Čínu těsně 3:2.
    V 10. minutě dokázal vstřelil branku Daniel Pietta, ale ta nakonec po coach challenge nebyla uznána. Němcům to ale vadit moc nemuselo, protože ve 14. minutě otevřel brankový účet Marcel Brandt. O tři minuty později Němci zvýšili své vedení, když se prosadil Korbinian Holzer. Do druhé periody sice domácí vstoupili aktivně a ve 25. minutě zvýšil vedení na tři branky Dominik Kahun. Ovšem posléze Němci přestali hrát, snížili své tempo nasazení a ve 38. minutě přišlo varování od Osipova do tyče. O dvě minuty později už Čína vstřelila branku, když se trefil Parker Foo. Ani ve třetí třetině Němci neukázali nějaký dobrý výkon a ve 49. minutě snížil na rozdíl jediné branky Tyler Wong. Konec zápasu přinesl drama, které ale Německo zvládlo.

59:57
    Následně jej David Wolf dokázal dostat pryč a Němci těsně vítězí.

59:40
    Němci drží puk u mantinelu.

59:24
    David Wolf nestihl být jako první za pomyslnou čárou v pásmu Číny a je z toho zakázané uvolnění Německa.

59:15
    Znovu domácí jen nahodili puk do středního pásma.

58:58
    Němcům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma, ale nátlak Číny je velký.

58:45
    Čína hraje bez brankáře!

58:31

58:26
    Oddechový čas pro hosty.

58:15
    Posléze sice přišla rána od modré, ale ta letěla vedle a Čína posléze vyhodila kotouč.

57:52
    Číně se daří nepouštět svého soupeře do žádného střelecké příležitosti.

56:58
    Stefan Loibl se snažil prokličkovat středem hrací plochy, ale nakonec přišel o kotouč.

56:31
    Vyloučení v týmu Čína (Luke Lockhart – 2 min., podrážení).

56:31
    Jeremy Smith drží Čínu v naději a chytá další pokus od modré čáry.

55:14
    Číňané vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a konec zápasu je hodně rozkouskovaný, což samozřejmě hraje do karet Německu.

55:06
    Střela Korbiniana Holzera od modré byla tvrdá, ale nakonec skončila v moci brankáře Jeremyho Smithe.

54:03
    Další chyba Němců, kteří se dopustili jen ofsajdu a pořádně si komplikují toto utkání, ze kterého musí mít povinnou výhru.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 14. Brandt, 17. Holzer (Kahun), 25. Kahun (Moritz Müller, Rieder) – 40. P. Foo (Chelios, Sproul), 49. Tyler Wong (Yip, Sproul)

Německo: Niederberger (Aus den Birken) – Holzer (A), Fabio Wagner, Brandt, Moritz Müller (C), Abeltshauser, Jonas Müller, D. Bittner – Rieder, Pföderl, Noebels – Loibl, Kahun, Tiffels – Plachta, Pietta, David Wolf – Kühnhackl, Ehliz, Hager (A) – Krämmer.
    Trenér: Soderholm

Čína: J. Smith (P. O'Brien) – Sproul, D. Osipov, Chelios, T. Schultz (A), Fram, Yuen, Čchen, P. Čang, Jen – S. Foo (A), Lockhart, P. Foo – Yip (C), C. Čang, Tyler Wong – C. Kane, Werek, Jen – Čung, Ying.
    Trenér: Zanatta

Rozhodčí: Reneat, Sidorenko – Oliver, Ondráček