Martin – SR 18 9:0 (kon.)
HK VITAR Martin
9:0 (2:0, 3:0, 4:0)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
sk Sobota 19.02.2022, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 68. kolo

Vyjadrenia po zápase:

Ivan Feneš (tréner Slovensko 18): "Výsledok pre nás nie je prijateľný. Hra bola vyrovnaná, nemôžete ale chcieť zvíťaziť, ak počas presilových hier inkasujete góly do vlastnej bránky. S posledným zápasom preto nie sme spokojní. V závere druhej tretiny sa stretnutie lámalo v náš neprospech po dvoch inkasovaných góloch počas našej početnej výhody. Obaja naši brankári to dnes mali náročné, nemali v zápase veľa zákrokov. Každá lepšia strela na našu bránku v nej aj skončila. Na ľade je však okrem brankára päť hráčov, ktorí mali určite lepšie spolupracovať. Ak sa však pozerám na hráčov, z ktorých mali osemnásť len traja, ostatní sú vo veku 15 – 16 rokov, musím ich pochváliť za progres, ktorý urobili. Tvrdou prácou sa dostali k tomu, že môžu odohrať vyrovnané súboje s oveľa staršími hráčmi. Samozrejme, mladí hráči potrebujú pravidelný režim. Boli týždne, kedy museli odohrať tri až štyri zápasy a na tréningy nám nezostával čas. Situácia si to však vyžadovala a museli sme pristúpiť aj k takýmto riešeniam."

Daniel Babka (tréner HK VITAR Martin): "Úvodná tretina nebola z našej strany i napriek dvom streleným gólom ideálna. Meškali sme s rozohrávkou a posledná štvorminútovka bola najhoršia. V druhej tretine sme sa ale upokojili využitou presilovou hrou a dvoma gólmi vo vlastnom oslabení. Následne sme sa až do záveru zápasu viezli na víťaznej vlne. V exhibičnom móde sme následne stretnutie v tretej tretine doviedli do víťazného konca. Samozrejme, niektoré veci, ktoré sme robili by sa nám so silnejším súperom určite vypomstili. To už ale k takýmto zápasom patrí. Som predovšetkým rád, že sme za stavu 2:0 neinkasovali kontaktný gól, keďže súper mal dve – tri dobré príležitosti na návrat do zápasu. Musíme sa poďakovať brankárovi, ktorý nás v týchto momentoch svojimi zákrokmi podržal. Dnes sme nastrieľali množstvo gólov, z tohto pohľadu môžeme stretnutie považovať za vydarené. Tešíme sa ale iba do polnoci, zajtra nás čaká súboj o druhé miesto. Musíme byť naň pripravení. Tím bol takisto doplnený o nových hráčov. Kosťa Makarov – na tomto hráčovi je vidno, že má za sebou veľkú kariéru. Má obrovský prehľad v hre, vie – kam prihrať. Vie si nájsť svoje miesto, vie sa na ľade orientovať. Vie spoluhráčom vyhovieť. Pomaličky sa dostáva do zápasového rytmu, veríme, že sa do neho dostane ešte pred play-off, aj keď je to len na pár týždňov. Igora Bobčeka som poznal ešte ako mladého hráča, ktorý je poctivý a hrá svoj zažitý štýl. Vedeli sme, že to nebude žiadny výmyselník, ktorý si bude hrať svoju hru a odvádzať svoju defenzívnu úlohu. Hrať jednoducho. Alex Nilsson začal najskôr hrať na krídle, potom sme sa dohodli, že bude centrom. Na prvý zápas podal slušný výkon, predviedol pár ťahov pričom mohol streliť aj gól. To však časom príde. Uvidíme, koho budeme musieť spomedzi legionárov zajtra ponechať na tribúne. Máme určité scenáre, ktoré závisia aj od toho, či bude hrať Michal Murček. Jeden z legionárov však zajtra nebude môcť hrať, zatiaľ to vyzerá na Alexa keďže chcem v súboji so Skalicou využiť Mareka Charváta. Konečné rozhodnutie však padne počas dňa."

Jakub Križan (útočník Slovensko 18): "Ťažko sa hľadajú slová k poslednému zápasu v rámci súťaže, ktorý sme úplne pokazili. Chceli sme zápas zvládnuť, podať dobrý výkon. Nič z toho sme dnes ale nedosiahli. Po výsledku 9:0 asi ťažko nájdeme pozitíva. Môžeme považovať za menšiu nevýhodu zápasovú vyťaženosť, máme však dostatočne natrénované, aby sme stretnutia zvládali. Sme mladí, máme veľa síl i energie. Síce sme dnes cítili, že je to náš tretí zápas v týždni, nebolo to ale až natoľko výrazné. Sezóna z našej strany nezačala ideálne, postupne však bolo vidieť isté pokroky. Každým týždňom to bolo lepšie a každý hráč zaznamenal posun vo výkonnosti. Tak po fyzickej ako aj psychickej stránke. Na túto sezónu budeme určite všetci spomínať v dobrom. Ako kapitán by som sa chcel spoluhráčom poďakovať, že som s nimi mohol stráviť sezónu, byť s nimi na ľade. Rovnako tak trénerom za dôveru, ktorú mi dali."

Adam Nagy (brankár HK VITAR Martin): "Určite sme začali dobre a strelili v úvodnej tretine dva góly. Do polovice stretnutia to ale bolo stále vyrovnané a súper nepríjemný. Napokon rozhodovali strelené góly počas nášho oslabenia. Vysoké skóre určite môže priniesť istú pohodu do tímu. Je výsledkom našej práce, ktorú ak robíme dobre, prináša svoje ovocie. Chcem sa však poďakovať spoluhráčom, bez ktorých by som si čisté konto nezaknihoval. Takéto stretnutia určite nie sú pre brankára ideálne, snažím sa však sústrediť v každom momente. Na spoluhráčov som si zvykol veľmi rýchlo. Títo ma prijali medzi seba. Je tu mladá partia v rámci ktorej sa cítim veľmi dobre. Kto pôjde zajtra do bránky, to je zatiaľ tajomstvo. Nech už je v bránke ale ktokoľvek z nás, hlavne aby sme zápas doviedli do víťazného konca." (21:10:32)

Martin zvíťazil nad Výberom do 18 rokov 9:0. Góly: 7. Huhtela (Tiainen), 13. Bartoš, 33. Juščák (Tiainen, Makarov), 39. Dírer, 40. Juščák, 45. Makarov (Juščák, Fafrák), 46. Dírer (Bobček, Lavička), 47. Tiainen (Bobček, Fafrák), 51. Juščák (Nauš, Lavička).

59:53
    Domáci v plnom počte. Tiainen na ľadovej ploche.

58:19
    Domáci vytláčajú súpera až pred jeho bránku. Krempaský zároveň kontroluje, kde sa nachádza puk.

57:52
    Riku Petteri Tiainen (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

57:21
    Tiainen na Makarova. Domáci už len dohrávajú zápas.

56:34
    Nátny skúsil strelu z ostrého uhla. Tá končí vedľa bránky.

56:17
    Jurčák čelil pokusu Krempaského. Jeho tvrdú strelu nepustil do bránky.

55:46
    Maruna zastavený Dvořákom. Puk v obrannej tretine hostí.

55:18
    Bobček z prvej. Brankár s menšími problémami napokon puk prikryl.

54:56
    Nahálka poslal hneď z buly puk na brankára. Nagy prerušil hru.

54:37
    Pitka pred bránkou, ktorá je posunutá. Už si toho rozhodcovia všimli.

53:44
    Pobežal vyráža hokejku z rúk Fafráka. Bolo to vo vzájomnom súboji.

53:21
    Kukumberg nezachytil prihrávku. Je z toho zakázané uvoľnenie.

52:40
    Puk vrátený na hosťujúcu stranu. Domáci striedajú.

52:14
    Nahálka vytláčaný Dírerom. Hosťujúci obranca končí na ochrannom plexiskle.

51:56
    Thomka z prvej. Puk zrazený Tomasom.

51:24
    Nátny spoza modrej čiary. Hra je prerušená.

50:53
    Martin dal gól!
    Rýchly protiútok domáceho tímu na konci s MICHALOM JUŠČÁKOM. Asistencie si pripisujú Tomáš Nauš a Matúš Lukáš Lavička.

50:12
    Kukumberg v súboji s Juščákom, ktorý mu berie puk. Domáci v strednom pásme.

49:55
    Dej na Pekarčíka, ktorý potreboval trafiť odkrytú bránku. Len tesne mu ušla príležitosť na skórovanie.

49:21
    Nahálka posiela puk do hľadiska. Vhadzovanie v strednom pásme.

48:56
    Zakázané uvoľnenie. Na domácej strane.

48:22
    Pobežalov pokus o prelobovanie brankára. Takmer mu to vyšlo.

47:58
    Tomas za bránkou. Na starosť si ho berie Fafrák.

47:32
    Strelecký pokus Pobežala. Hra je prerušená.

46:53
    Striedanie v tíme Slovensko U18: z ihriska odchádza Urban, prichádza Jurčák.

46:53
    Oddychový čas hostí.

46:53
    Využitá presilová hra. RIKU PETTERI TIAINEN po oklamaní hosťujúcej obrany získal dostatok priestoru na zakončenie. Asistencie si pripisujú Igor Bobček a Miloš Fafrák.

46:32
    Sebastián Nahálka (SVK18) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

45:50
    Po strele Igora Bobčeka táto ešte v bránke neskončila. K dorážke sa ale dostal MATEJ DÍRER a navyšuje skóre duelu.

44:33
    Využitá presilová hra. Po tom ako domáci hráči zostali v útočnom pásme, Miloš Fafrák skúsil ohroziť bránku súpera. Po odrazení puku tento získal Michal Juščák, svoj pokus ale zveril KONSTANTINOVI MAKAROVOVI a ten sa nemýlil.

43:51
    Kamil Rohaľ (SVK18) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

43:21
    Lavička zastavuje rozbehnutého Križana. Súboj prináša prerušenie hry.

42:43
    Vhadzovanie v strednom pásme. Maruna proti Dírerovi.

42:23
    Makarov sa tlačil do bránky súpera. Napokon je z toho jej posunutie.

41:23
    Beluško z diaľky. V úvode tretiny snaha hostí o strelenie gólu.

40:54
    Chromiak to skúsil sám stredom klziska. Prebil sa až do zakončenia.

40:01
    Striedanie v tíme Slovensko U18: z ihriska odchádza Jurčák, prichádza Urban.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po dvoch dejstvách je v Martine prakticky rozhodnuté o víťazovi stretnutia. Pomohli k tomu i dva góly domácich v závere druhej tretiny počas vlastného oslabenia.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:43
    Gól v oslabení. MICHAL JUŠČÁK využil neschopnosti hosťujúcich hráčov dostať puk z obrannej tretiny a po získaní puku zakončil.

39:21
    Nastrelená žŕdka hosťujúcej bránky. V podaní Dírera.

38:45
    Gól v oslabení. MATEJ DÍRER využil chyby hostí na modrej čiare. Zmocnil sa puku a svoje sólo zakončil gólom.

38:33
    Dávid Nátny (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.

38:03
    Fafrák späť na Tomu. Puk v strednom pásme.

37:49
    Fafrákov pokus o únik. Zastavený Chromiakom.

37:28
    Kukumberg najskôr nastrelil Smidžára. Potom sám vypálil na bránku.

36:45
    Bartoš to skúša stredom klziska. Prichádza však o puk ešte pred zakončením.

36:11
    Makarov za bránkou. Domáci striedajú.

35:46
    Huhtela nastreľuje žŕdku hosťujúcej bránky. Jurčák mal teraz šťastie.

35:14
    Huhtela na Makarova. Tlačenica pred bránkou.

34:56
    Kupec zrážajúci pokus Nauša. Puk na hokejkách hostí.

34:12
    Stahoň v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

33:40
    Toma z prvej. Ďalekonosný pokus.

32:54
    Fafrák sa natlačil do zakončenia. Využiť chcel prihrávky od Dírera.

32:18
    Využitá presilová hra. MICHAL JUŠČÁK mal na ľavej strane dostatok priestoru, aby využil prihrávky Riku Petteriho Tiainena. Druhú asistenciu si pripisuje Konstantin Makarov.

31:58
    Matej Tomas (SVK18) inkasuje dve minúty za držanie.

31:12
    Dírer priamo do brankára. Hra je prerušená.

30:56
    Krempaský od modrej. Dírerova dorážka.

30:20
    Nátny vyhadzuje puk. Vracia sa poň Križan.

29:44
    Kukumberg z ľavej strany. Ostreľovanie domácej bránky pokračuje.

29:14
    Chromiakova krížna strela. Hostia zostávajú v pásme.

28:33
    Lukáš Toma (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

28:30
    Nátny zakončuje nad bránku. Puk na hokejkách hostí.

28:15
    Dírerov pokus. Strela z prvej.

27:58
    Križan chcel vyhodiť puk. Ten však prešiel iba modrú čiaru.

27:28
    Smidžár zrazený na ľad. Eperješi mu nič nedaroval.

26:50
    Thomka to skúša sám. Dostal sa za modrú čiaru.

26:17
    Kupec od modrej. Priamo do brankára.

25:43
    Pekarčík po tvrdom súboji prichádza o prilbu. Hra je prerušená.

24:55
    Nahálka v súboji s Tiainenom. Hosťujúci obranca dokázal napokon vystreliť.

24:33
    Juščákovo vylúčenie anulované po tom ako hráč prišiel na trestnú lavicu. Po debate rozhodcov prišlo k zmene verdiktu.

24:11
    Juščák v súboji s Melicherom. Hostia odpaľujú puk do stredného pásma.

23:54
    Maruna pred brankárom sklepával puk. Melicher ešte mohol ťažiť zo získania puku.

23:18
    Huhtela na Tiainena. Prihrávku ale zmaril Pobežal.

22:54
    Pekarčík v postavení mimo hry. Mohol ísť sám na brankára.

22:23
    Nilsson na Fafráka. Výmena puku a zakončenie z prvej.

21:42
    Nahálka za bránkou. Nemá však komu prihrať.

21:16
    Dírer bez puku. Domáci prichádzajú o útočné pásmo.

20:54
    Dírer za bránkou. Eperješi hneď za ním.

20:24
    Pacalaj na Nauša, ktorý triafa Tomasa. Ten sa mu postavil do strely.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po úvodnej tretine mierny náskok domáceho tímu pred mladíkmi, ktorí ukázali niekoľko pekných hokejových momentov. Zatiaľ však bez gólovej koncovky.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:34
    Lavičkom zrazená strela nad domácu bránku. Výhoda pre hostí.

19:11
    Tiainen z pravej strany. Jurčák bol pripravený.

18:43
    Huhtela za bránkou. Nemá komu posunúť puk.

18:23
    Nátny spoza bránky. Hľadá Huhtelu.

17:48
    Rozbehnutý Toma. Spolu s Dírerom, ktorý ale míňa bránku.

17:14
    Domáci v plnom počte. Nemec na ľadovej ploche.

17:08
    Kukumberg do lapačky brankára. Bude sa vhadzovať pred Nagyom.

16:43
    Kopeckého nadvihnutý puk. Končí nad bránkou.

16:22
    Dej neuspel pred bránkou. Nátny vyhadzuje puk do stredného pásma.

15:44
    Toma vytláča Pitku z pásma. Následne Dvořák odpaľuje puk cez všetky čiary.

15:13
    Jakub Nemec (MAR) inkasuje dve minúty za držanie.

14:53
    Nemec skúša pozornosť Jurčáka. Opäť je hra prerušená.

14:17
    Pacalaj mieril vedľa bránky. Domáci sa ešte pokúšajú získať puk.

13:24
    Nátny pred vlastným brankárom bráni v zakončení Pekarčíkovi. Hra je prerušená.

13:21
    Križan prichádza o chránič krku. Počas prerušenia hry si ho nasadzuje späť.

12:46
    ANTONÍN BARTOŠ najskôr nastrelil brankárove betóny, aby následne dorazil puk za jeho chrbát.

12:40
    Pacalaj vytláča puk z obranného pásma. Bartoš vedľa neho.

12:20
    Stahoň spolu s Kopeckým. Pokus o prečíslenie.

11:40
    Bobček na útočnej modrej. Snaží sa udržať útočné pásmo.

11:02
    Fafrák zastavený ešte pred útočným pásmom. Domáci sa musia vrátiť.

10:39
    Kukumber po pravej strane prešiel až pred bránku, kde mu zabránil v zakončení Nemec. Nagy následne prikryl puk.

09:56
    Jurčákov zákrok. Dírerov pokus.

09:29
    Nahálka rozohráva ďalšiu akciu. Na hosťujúcich hráčoch je vidieť veľká chuť.

08:55
    Makarov to skúsil sám. V útočnom pásme je zastavený Chromiakom.

08:12
    Strela od modrej v podaní Eperješiho. Nagy pozorný.

07:58
    Dej to skúša stredným pásmom. Dvořák mu berie puk.

07:28
    Nahálka nahodil puk. Získať ho chcel Dej.

06:56
    Kurila nemohol hrať pre postavenie mimo hry. Puk majú na hokejkách domáci hráči.

06:16
    Riku Petteri Tiainen vybojoval pri mantineli puk, ktorý z pravej strany posunul na ATTEHO OLIVERA HUHTELU a ten triafa pod hornú žŕdku.

05:23
    Bobček do protipohybu brankára. Tesne minul bránku.

04:55
    Z medzikružia vystrelil Nahálka. Vedľa bránky.

04:26
    Fafrák na Tomu. Puk zachytáva Križan.

03:54
    Kopecký s Pitkom. Zamestnávali domácu obranu.

03:21
    Pacalaj vybojoval puk. Posiela ho na Nauša.

02:56
    Vzduchom letiaci Križan. Nebojácne sa vrhol do súboja, ktorý pre neho nemusel dopadnúť dobre.

02:22
    Smidžár vracia puk do hry. Berie si ho však Melicher a zakladá protiútok.

01:42
    Vyhodený puk. Korčuľuje za ním Krempaský.

01:18
    Toma z prvej. Prvý pokus domáceho tímu v zápase.

00:46
    Stahoň v útočnom pásme. Vytláčaný za bránku.

00:12
    Tomas na modrej čiare zastavený hvizdom rozhodcu. Vhadzovanie sa vráti do stredného pásma.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Nagy (Glosár) – Bobček, Dvořák – Nemec, Pacalaj – Nátny, Krempaský – Lavička – Tiainen, Huhtela, Makarov – Juščák, Dírer, Nauš – Fafrák, Toma, Nilsson – Smidžár, Thomka, Bartoš A.
    Trenér: Daniel Babka

Trenér: Ivan Feneš

Rozhodca: Vido, Lesay – Drblík, Rehák, Majling (inštruktor).

Výber do 18 rokov vo včerajšom zápase nestačil na Dubnicu, ktorej podľahol 5:1. Gól hostí zaznamenal Patrik Melicher v druhej tretine.

Martin naposledy hladko zvíťazil v Trnave 1:7. Góly postupne strieľali Tiainen, Smidžár, Charvát, Toma, Makarov, Pacalaj a Lavička.

Aktuálne má Výber do 18 rokov na svojom konte deväť bodov z 23 stretnutí. V poslednom zostávajúcom v rámci základnej časti, ktorý ešte mladíci odohrajú, narazí na Martin, s ktorým si v prvom meraní síl poradil 4:3 po predĺžení.

Martin má po 42 odohraných stretnutiach na svojom konte 83 bodov a patrí mu tretia priečka o bod za Skalicou, s ktorou sa stretáva v nedeľu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 7. Huhtela (Tiainen), 13. Bartoš, 33. Juščák (Tiainen, Makarov), 39. Dírer, 40. Juščák, 45. Makarov (Juščák, Fafrák), 46. Dírer (Bobček, Lavička), 47. Tiainen (Bobček, Fafrák), 51. Juščák (Nauš, Lavička)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Urban (Jurčák) – Eperješi, Tomas – Nahálka, Chromiak – Kupec, Beluško – Križan, Pobežal, Kukumberg – Stahoň, Pitka, Kopecký – Kurila, Dej, Pekarčík – Rohaľ, Maruna, Melicher

Rozhodčí: Vido, Lesay – Drblík, Rehák, Majling (inštruktor)