Florida – Nashville 4:6 (kon.) | Columbus – Toronto 4:3 (po pr.) | Ottawa – Minnesota 4:3 (kon.)
Philadelphia – St. Louis 1:4 (kon.) | Seattle – NY Islanders 2:5 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Florida Panthers
4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
Nashville Predators
Středa 23.02.2022, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Florida Panthers: Bobrovskij (J. Johansson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Mamin, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
    Trenér: Andrew Brunette

Nashville Predators: Rittich (Saros) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, P. Myers – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Kunin, Johansen, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Luff.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Alphonso, Brisebois.

00:01

00:39
    Florida drží kotouč na svých holích a snažila se projít po levém křídle, ovšem tam nebylo místo.

01:05
    Pokus z levé strany skončil pouze v moci Davida Ritticha a následuje vhazování ve třetině Predators.

01:15
    Někteří z hráčů Floridy už zvedali ruce, ale rána domácího útočníka trefila pouze brankovou konstrukci!

01:58
    Sam Reinhart to zkoušel z pravé části, ale minul svatyni Nashvillu. Florida je rozhodně aktivnějším celkem na začátku zápasu.

02:47
    Carter Verhaeghe se také dostal do zakončení, ale David Rittich si znovu poradil.

03:14
    Tentokrát rozhodčí odpískali ofsajd hostům a následuje vhazování ve středním pásmu.

03:38
    Anthony Duclair to udělal skvěle, když se bekhendovou stahovačkou dostal do zakončení a David Rittich nevěděl kde se nachází puk, ovšem nakonec jej vyhodil jeho obránce do bezpečí.

04:50
    Český brankář musel být opět připraven na nához soupeře a Florida pokračuje ve své aktivitě od úvodu zápasu.

05:30
    Carter Verhaeghe se dostal ke střele po pěkné souhře, ale jeho zakončení nakonec letělo vedle.

05:45
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., držení).

06:30
    Domácí se zatím nemohou dostat do nějakého tlaku v přesilové hře a Nashville vyhazuje kotouče.

06:45
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí celek využívá první přesilovou hru utkání a vede 1:0! SAM REINHART dostal přihrávku za bránu, před kterou si následně poodjel a o pravou tyč zakončil za záda českého gólmana. Asistence: Jonathan Huberdeau a Anthony Duclair.
    06:45 Sam REINHART - 1:0

07:05
    Následně se znovu Panthers dostali do zakončení, ale David Rittich si tentokrát poradil.

09:11
    Hosté drží puk v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

10:21
    Aktuální počet střel na bránu jednoznačně hovoří pro Floridu v poměru 11:2.

11:30
    Opět se hraje delší dobu bez přerušení a Nashville se snaží něco vymyslet, ale obrana Panthers je velmi precizní.

12:06
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je srovnáno na 1:1! Hosté se dostali z levé strany do velkých šancí, ale Matt Duchene nedokázal dvakrát překonat brankáře, což se ale povedlo až FILIPU FORSBERGOVI. Asistence: Matt Duchene a Alexandre Carrier.
    12:06 Filip FORSBERG - 1:1

12:58
    Znovu se hosté dostali do zakončení, ale tentokrát už byl Sergej Bobrovskij připraven.

13:10
    Sergej Bobrovskij raději položil svou lapačku na kotouč, který se řítil k jeho svatyni.

13:10
    Střela z hole Tannera Jeannota byla zblokována do ochranné sítě.

13:24
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aleksander Barkov – 2 min., nedovolené bránění).

14:00
    David Rittich si nyní zahrál, jelikož domácí vyhodili kotouč přesně na jeho bránu.

14:12
    Sergej Bobrovskij pokryl další pokus hostů, který tentokrát přiletěl z pravé strany. Nashville srovnávací branka probudila a k vidění je nyní vyrovnaný zápas.

14:30
    Anton Lundell se v oslabení sice snažil dostat dopředu po levé straně, ale David Rittich nakonec zasahovat nemusel.

14:41
    Nyní se Nashville Predators dopustili chyby, když hosté vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.

15:24

16:39
    Hokejisté Floridy nyní nedostali moc prostoru na kombinaci v útočné třetině.

17:22
    Sergej Bobrovskij nyní asi maskou vyrazil střelu z dálky, ale hra se nakonec nemusela přerušit.

17:59
    Aleksander Barkov se nyní nachytal pouze v ofsajdovém postavení a následuje komerční přestávka.

18:54
    Sam Reinhart dostal přihrávku na levou stranu a po chvíli pálil MacKenzie Weegar, ale jeho pokus byl zblokován.

19:34
    Matt Duchene se na druhé straně snažil posunout kotouč na najíždějícího spoluhráče, ale obrana Panthers si poradila.

20:00
    Florida hraje s Nashvillem smírně 1:1.

Další třetina začne přibližně v 02:04.

20:01

20:14
    Roman Josi nyní dostal zásah kotoučem do krku po tečované přihrávce Jonathanem Huberdeauem, ale vypadá to, že z toho nebude nic vážnějšího a hostující útočník bude moct pokračovat.

21:12
    Nyní se puk ocitl za bránou Davida Ritticha, který si vzal rozehrávku na starost.

21:50
    Domácím se nepodařilo vymyslet něco vážnějšího, ale Predators následně vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.

21:54
    Domácí celek jde zpět do vedení a to 2:1! RADKO GUDAS se dostal k puku na středu a posléze vypálil ránu, která letěla kolem nohou několika hráčů a nakonec skončila u levé tyče překvapeného gólmana Davida Ritticha. Asistence: Sam Reinhart.
    21:54 Radko GUDAS - 2:1

23:44
    Nashville Predators byl pod tlakem ve svém pásmu a následná přihrávka končí pouze na zakázaném uvolnění.

24:37
    Sam Bennett se ocitl ve velmi dobré šanci, ale David Rittich skvěle zasáhl.

25:00
    Roman Josi pálil a následně se Colton Sissons dostal k dorážce, ale s tou si Sergej Bobrovskij poradil.

25:28
    Další nebezpečný pokus Predators, když se dostal ke střele Tanner Jeannot, ale jeho pokus orazítkoval pravou tyč!

26:12
    Radko Gudas je při chuti a znovu to zkoušel od modré, ovšem tentokrát jeho pokus letěl vedle.

26:18
    Následně rozhodčí pozastavili hru díky přihrávce rukou.

26:42
    Aaron Ekblad svou přihrávkou poslal dobrou nabídku před bránu soupeře, ale tentokrát si obrana Nashvillu poradila.

27:32
    Sergej Bobrovskij tentokrát musel dvakrát zasahovat, ale byl úspěšný a ponechal Floridu ve vedení.

28:25
    Patric Hörnqvist to zkoušel z pravé strany, ale jeho pokus neměl nárok na úspěch a český brankář si poradil.

29:42
    Domácí celek zaslouženě zvyšuje vedení na 3:1! AARON EKBLAD využil chyby soupeře ve středním pásmu, kde rukou zpracoval kotouč, následně se dostal přes dva hráče a excelentně zakončil k levé tyči.
    29:42 Aaron EKBLAD - 3:1

30:36
    Znovu se Panthers snažili něco vymyslet směrem dopředu, ale nakonec přišli o puk.

30:44
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky! ROMAN JOSI dostal přihrávku od Ducheneho na pravou stranu a následnou ránou z první vypálil přesně k tyči. Asistence: Matt Duchene a Filip Forsberg.
    30:44 Roman JOSI - 3:2

31:21
    Hosté dávají druhou branku během minuty a srovnávají na 3:3! Dante Fabbro tentokrát vymyslel skvělou přihrávku na JAKOVA TRENINA středem hrací plochy a ten následně zakončil bekhendem pod horní tyč. Asistence: Dante Fabbro.
    31:21 Jakov TRENIN - 3:3

31:53
    David Rittich měl plné ruce práce se střelou soupeře a následuje komerční přestávka.

33:19
    Roman Josi udržel kotouč v útočném pásmu a následně hráči Floridy pořádně přitvrdili u mantinelu.

33:38
    Sergej Bobrovskij vytáhl svou lapačku na pokus z pravé strany.

34:10
    Tentokrát Panthers vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a následuje tak buly před svatyní Bobrovského.

34:30
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., krosček).

34:42
    Aleksander Barkov se dostal v oslabení do úniku, ale jeho zakončení bekhendem fantasticky vychytal David Rittich!

35:06
    Roman Josi následně pálil z dobré situace, ale Sergej Bobrovskij si připisuje úspěšný zákrok.

35:40
    Mikael Granlund nebezpečně vypálil zpoza modré čáry a Sergej Bobrovskij neměl kotouč ve své moci, ale následně jej domácí obrana vyhodila do bezpečí.

36:30

36:46
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Philip Tomasino.

37:11
    Sam Reinhart se dostal do zajímavé šance přes Matta Benninga, ale David Rittich byl znovu připraven.

37:40
    Další velký tlak Panthers do brankoviště, kde David Rittich neměl kotouč pod kontrolou, ale i toto Nashville přežil. Přesilová hra Floridy je ovšem velmi nebezpečná.

38:28
    Aleksander Barkov hledal přihrávku Jonathana Huberdeaua, ale nakonec z další dobré šance není branka.

38:46

39:10
    Anton Lundell šel po souboji se soupeřem k zemi na hranici faulu, ale rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou.

39:26
    Zakázané uvolnění domácího celku a hra se přesune před bránu Sergeje Bobrovského.

39:48
    Carter Verhaeghe si dělal místo v mezikruží, ale jeho pokus nakonec skončil vedle.

40:00
    Stav po 2. třetině je srovnán 3:3.

Další třetina začne přibližně v 03:04.

40:01

40:20
    David Rittich musel hned na začátku třetí periody vytáhnout důležitý zákrok, neboť se puk odrazil po střele od brusle hráče před brankovištěm a kotouč mířil do odkryté svatyně, ovšem český gólman hokejkou vyrazil puk pryč!

41:38
    Predators se nepodařila přihrávka na levé straně a posléze se domácí dostali ke střele, ovšem pokus Patrica Hörnqvista byla zblokována.

42:09
    Tentokrát skončil puk v zámezí a následuje buly před svatyní Bobrovského.

42:50
    Florida je v úvodu třetí periody aktivnějším celkem, ale nyní musí zpět, neboť se Nashville dostalo k puku.

43:57
    Radko Gudas získal kotouč a následně jej chtěl poslat na levou stranu, ovšem k puku se dostal soupeř.

44:28
    Brandon Montour to zkoušel od modré, ale jeho rána byla zblokována.

45:30
    Nyní se spíše jen bruslí ze strany na stranu bez nějakých příležitostí.

46:26
    Florida sice má kotouč častěji pod svou kontrolou, ale nemůže si nyní nic velkého vypracovat.

47:00
    Nashville Predators vyhodil puk pouze na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před bránu Davida Ritticha.

47:34
    Český gólman znovu v akci, když přikryl kotouč svou lapačkou a následuje komerční přestávka.

48:11
    Domácí celek jde opět do vedení a je to 4:3! Jonathan Huberdeau dostal puk zpoza brány k pravé tyči, kde se jej snažil chytit David Rittich, ale SAM BENNETT byl velmi dravý a zakončil pod českého brankáře. Asistence: Jonathan Huberdeau a MacKenzie Weegar.
    48:11 Sam BENNETT - 4:3

48:25
    Nashville sice odpověděl už po 14 vteřinách, ale gól nakonec po trenérské výzvě neplatí! Po chumlu před brankovištěm se Luke Kunin dostal do zakončení, ale Sergej Bobrovskij byl zfaulován.
    48:25 Neuznaná branka Nashvillu.

49:13
    Neuznaný gól hostů rozjásal domácí fanoušky, kteří nyní hlasitě povzbuzují Panthers.

49:51
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Alexandre Carrier – 2 min., krosček).

50:18
    Michael McCarron vyhodil puk po levé straně do třetiny soupeře.

50:41
    Hosté dokázali srovnat v oslabení na 4:4! Aaron Ekblad dostal velmi špatnou přihrávku na modrou a TANNER JEANNOT se dostal do rychlého úniku, který zakončil fantasticky bekhendem pod horní tyč. Bez asistence.
    50:41 Tanner JEANNOT - 4:4

51:31
    Floridě se nedaří přesilová hra a hosté opět vyhodili puk.

51:51

53:35
    Aaron Ekblad se dostal ke střele z pravé strany, ale tentokrát si David Rittich poradil a chytil jeho pokus do lapačky.

54:12
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Sam Bennett – 2 min., krosček).

54:29
    Hosté jdou poprvé v utkání do vedení, když rychle využívají přesilovou hru! Střelu Filipa Forsberga od modré čáry sice Sergej Bobrovskij vyrazil, ale pouze před sebe kde číhal MIKAEL GRANLUND a ten zakončil do poloprázdné svatyně. Asistence: Filip Forsberg a Roman Josi.
    54:29 Mikael GRANLUND - 4:5

55:36
    Florida se snaží něco vymyslet po levé straně, ale přihrávka Masona Marchmenta byla zblokována.

56:20
    Tlak Panthers se stupňuje, ale Filip Forsberg následně vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění.

56:55
    Florida hraje bez brankáře!

57:25
    Domácí drží puk v útočném pásmu a rána Aarona Ekblada letěla nad bránu soupeře.

57:49
    Predators se nedaří vyhodit puk a domácí jsou ve velkém tlaku.

58:02
    Následně už ale kotouč zamířil do středního pásma.

58:28
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Puk se znovu dostal do středního pásma, kde MacKenzie Weegar předvedl velmi špatnou přihrávku a ke kotouči se dostal TANNER JEANNOT, jenž zakončil do prázdné svatyně. Bez asistence.
    58:28 Tanner JEANNOT - 4:6

58:42
    Sergej Bobrovskij znovu míří na střídačku a Florida hraje v šesti!

59:02
    Hostům se opět podařilo vyhodit puk do bezpečí.

59:12
    Tentokrát se ale Nashville dopustilo zakázaného uvolnění a hra se přesune před Davida Ritticha, který před malou chvíli hlavičkou vyrazil střelu soupeře.

59:35
    Nyní se bojovalo o puk u mantinelu a hosté znovu vyhodili kotouč pryč.

59:48
    Patric Hörnqvist vystřelil ze středu, ale jeho rána skončila na zákroku Ritticha.

Nashville zvítězil na Floridě 6:4.

Je konec. Ve velmi dobrém atraktivním zápase nakonec vítězí Nashville Predators, který porazil domácí Floridu Panthers 6:4.
    Celý desetigólový účet začal v 6. minutě, když poslal domácí do vedení Reinhart. O šest minut později ale srovnal Forsberg a do šaten se šlo za stavu 1:1. Ve 22. minutě se postaral o první branku v sezóně Radko Gudas a poslal Panthers zpět do vedení. Ve 30. minutě ještě zvýšil vedení Ekblad. Ovšem o minutu později snížil Josi a po 37 vteřinách srovnal Trenin. Znovu se šlo do šaten na smírného stavu, ale tentokrát 3:3. Také do třetí periody domácí vstoupili lépe, když se trefil ve 49. minutě Bennett. Ale v 51. minutě srovnal na 4:4 v oslabení Jeannot. O čtyři minuty později šli Predators poprvé do vedení a o rozhodující gól se postaral Mikael Granlund. Minutu před koncem ještě vstřelil gól do prázdné Jeannot.

Kdo se postavil do brankoviště?

Sergej Bobrovskij (FLA) – 27 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,4%, odchytal 57:00
    David Rittich (NSH) – 44 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa

Radko Gudas (FLA) – 1+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:35
    David Rittich (NSH) – 44 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,7%

Tři hvězdy utkání

1. Mikael Granlund (NSH) 1+0
    2. Filip Forsberg (NSH) 1+2
    3. Jakov Trenin (NSH) 1+0

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:55:30)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. S. Reinhart (Huberdeau, Duclair), 22. Gudas (S. Reinhart), 30. Ekblad, 49. S. Bennett (Huberdeau, Weegar) – 13. F. Forsberg (Duchene, A. Carrier), 31. Josi (Duchene, F. Forsberg), 32. Trenin (Fabbro), 51. Jeannot, 55. Mikael Granlund (F. Forsberg, Josi), 59. Jeannot

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Alphonso, Brisebois

Diváci: 14 234