NY Rangers – St. Louis 5:3 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:5 (kon.) | Dallas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Seattle – Nashville 4:3 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
2:4 (0:2, 1:1, 1:1) Stav série: 0:2
HC Tábor
Čtvrtek 03.03.2022, 18:00 • Zimní stadion Kotlina • Play-off 2. liga, skupina Jih • Semifinále

Je za námi druhé semifinálové utkání, které znovu nabídlo velice pohlednou hru s dramatickým koncem. I podruhé byl úspěšnější Tábor a i podruhé byl zápas velice vypjatý. Je jen škoda, že se zápolení nepřeneslo i do hlediště. Kohouti totiž byli v Kotlině jako doma, jelikož domácí fanoušci se rozhodli nepodporovat svůj tým. Nicméně i druhý duel potvrdil, že nás čeká ještě velice zajímavá série. (21:21:02)

Je tu konec! Táboru dlouho stačilo hrát ve třetí třetině udržovací tempo. Bruslaři ještě v přesilové hře jednou skórovali. Tábor ale nakonec upevnil své vítězství střelou do prázdné brány.

59:59
    Se závěrečnou sirénou se strhla v rohu kluziště menší strkanice.

59:50
    Střela Dominika Havelky končí mimo havlíčkobrodskou bránu.

59:45
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Cachnín – 2 min., nedovolené bránění).

59:45
    Velice tvrdě byl sražen Lukáš Kříž, který se těžko zvedal ze země. Mezi střídačkami to stejně jako v prvním zápase pne.

59:36
    Tomáš Mlynář ještě zkusil vystřelit z pravé strany. Minul však zařízení.

59:18
    Hostům se ale podařilo vyhrát vhazování a vyhodit.

59:12
    Bruslaři budou hrát 6 na 4.

59:12
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Matušík – 2 min., držení hole).

59:12
    Dvořák si pohlídal tvrdou ránu od modré z hole Adama Dvořáka.

59:03
    Píská se nahrávka rukou. Vhazuje se před Dvořákem a Nedvěd je znovu na střídačce. Domácí to ještě zkoušejí s šesti hráči v poli.

58:52
    Tábor právě vstřelil branku!
    Hosté zpečeťují svojí výhru střelou do prázdné brány. Situaci jeden na jednoho vyřešil přesnou střelou LUKÁŠ ENDÁL. Asistence: Josef Hasman, Tomáš Hajič.

58:42
    Vhazuje se před bránou Tadeáš Dvořáka. Martin Nedvěd zůstává na střídačce.

58:42
    Oddechový čas pro domácí.

58:42
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

58:36
    Domácí to zkouší bez brankáře s šesti hráči v poli!

58:31
    Martin Nepokoj si udělal útočný výlet a poslal kotouč na bránu. Puk se ale odrazil na zadní mantinel.

57:42
    Martinu Nedvědovi vypadlo lehké nahození ze středního pásma. Na druhý pokus už ho zkrotil, ale jen za cenu vhazování před svojí svatyní.

57:26
    Bruslaři se nyní dostali do úzkých. Situaci nakonec vyřešili jen výhozem na zakázané uvolnění.

56:34
    Marek Tecl vybízel k zakončení Jakuba Čejku, jenž jel na ose hřiště. Obránce hostů ale havlíčkobrodského útočníka dohrál a nenechal ho vystřelit.

55:58
    Vypadá to, že se Tábor dostal z tempa. Podaří se Bruslařům ještě vyrovnat?

54:53
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí v přesilové hry snižují na rozdíl jediné branky! Nahození od modré z hole Daniela Kabelky se odrazilo od Marka Tecla k JAKUBU ČEJKOVI, jenž dokázal propálit táborského brankáře. Asistence: Marek Tecl, Daniel Kabelka.

54:02
    Richard Cachnín nabral slušnou rychlost a z levé strany vystřelil přes obránce. Mířil však jen do části brány, kde stál připravený Tadeáš Dvořák, ze kterého dnes kotouče moc nepadají.

53:45
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč.

53:17
    Nahození Romana Čermáka hosté tečovali na zadní mantinel.

53:04
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Hubata – 2 min., hákování).

Dnešní utkání sleduje 518 diváků.

52:27
    Domácí si nyní nepřihráli úplně dobře. Rozhodčí píská zakázané uvolnění, i když velmi těsné.

51:32
    Hosté se po zisku kotouče hracího předmětu pouze zbavili. Domácí začínají další útočné snažení ze středního pásma.

50:33
    Richard Cachnín udělal v útočném pásmu velký oblouk a vystřelil. Nedokázal však propálit hradbu těl před sebou.

49:20
    Bruslaři se v posledních minutách drží více na kotouči. Nedokáží se však dostat do výrazné šance přes kompaktní obranu hostů.

48:52
    Střela Tomáše Mlynáře z levého kruhu letěla daleko mimo bránu.

48:10
    Z vrcholku levého kruhu to nyní po zemi zkoušel Jakub Čejka. Dvořák jeho pokus vykopl betonem.

47:49
    Odražený kotouč v táborském pásmu se dostal až k Adamu Dvořákovi, jenž zkusil vystřelit od modré. Jeden z bránících hráčů mu však do jeho pokusu strčil hůl. Puk tak skončil až v ochranné síti.

46:40
    Tábor se do útoku moc nehrne. Při riskantní situaci nyní viditelně preferuje zabezpečenou obranu.

45:46
    Tadeáš Dvořák zlikvidoval další střelu domácích, když zasáhl proti ráně od modré z hole Michala Klimenta.

45:37
    Jakub Čejka si narazil kotouč s Janem Bulínem. Hráč s patnáctkou na zádech vystřelil z vnitřku pravého kruhu, trefil však jen připraveného gólmana.

45:05
    Martin Nepokoj vystřelil do velké změti těl před bránou. Brankář měl naprosto zakrytý výhled, přesto si dokázal kotouč stáhnout do své výstroje.

44:55
    Kohouti si špatně nahráli. Vhazovat se tak bude před táborskou bránu po Dvořákově pravici.

44:37
    Hosté s lehkostí ubránili vznikající útok domácích. Tábor nyní hraje na jistotu.

43:55
    Matiášek se pak ještě pokoušel dorazit volný kotouč, narazil ovšem do havlíčkobrodského brankáře.

43:46
    Hosté se dostávali do přečíslení dva na jednoho. Jan Matiášek hledal spoluhráče na druhé straně, našel ovšem jenom obránce Havlíčkova Brodu, od kterého se ale kotouč odrazil jen těsně vedle brány.

42:53
    Hosté zachytili nepovedenou rozehrávku domácích. Z levého kruhu zakončoval Jan Bárta, pro jehož pokus ke vzdálenější tyči se musel Martin Nedvěd hodně natahovat.

42:13
    Richard Cachnín vystihl rozehrávku hostů, byl však ihned zdvojen a zneškodněn.

41:55
    Puk je znovu až za táborskou bránou.

41:14
    Bruslařům se podařilo vyhodit kotouč.

40:40
    Brankář neviděl nahození Kamila Černého od modré čáry. Nakonec stačila nepříliš přesvědčivé vyražení před sebe, které pak odklidili brankáři.

40:27
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Čermák – 2 min., nedovolené bránění).

40:01

Druhá třetina začala skoro s půlhodinovým zpožděním. Lépe na to zareagovali domácí, kteří snížili na rozdíl jedné branky. Tábor ale v polovině zápasu skóroval a vzal si zpět dvoubrankové vedení. Převaha hostů však nebyla tak velká jako v první třetině.

Střely po druhé třetiny 15:24 (8:10, 7:14)

Třetí třetina začne přibližně ve 20:08.

40:00

39:55
    Domácí sice zachytili rozehrávku hostů v jejich pásmu, píská se ale postavení mimo hru.

39:23
    V posledních desítkách sekund druhé třetiny jsou hosté zaparkovaní před Nedvědovou bránou. Domácí vyhodili jen na zakázané uvolnění.

38:14
    Vyhozený kotouč domácích dobruslil Tomáš Mlynář, jenž ještě z úhlu vystřelil bekhendem. S touto střelou neměl Dvořák problém.

37:44
    Hosté si nebezpečně nahrávali před Havlíčkobrodskou bránou, domácí ale zahráli oslabení výborně a vždy na poslední chvíli znemožnili soupeři vystřelit.

37:14
    Kamil Černý vystřelil od modré čáry. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil zpět před bránu, tam ale zaúřadoval gólman.

36:40
    Křížná přihrávka v havlíčkobrodském pásmu nenašla svého adresáta. Kotouč tak míří až do středního pásma.

36:20
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kliment – 2 min., nedovolené bránění).

35:57
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Dvořák – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Rousek – 2 min., nesportovní chování).

35:03
    Hosté protečovali nahození až na bránu Havlíčkova Brodu. Nedvěd rozehrál za sebe na obránce. Bruslaři tak mohou v klidu založit útočnou akci.

34:12
    Tomáš Hajič si udělal dva kroky za modrou čáru a vystřelil do levého vinglu. Martin Nedvěd však ramenem jeho pokus vytěsnil.

33:47
    Další útočné snahy domácích zastavilo postavení mimo hru.

33:27
    Adam Dvořák zkoušel nahodit kotouč na bránu, Dvořák ale kotouč šikovně srazil do rohu kluziště.

33:01
    Marek Tecl zkoušel vystřelit z vrcholku pravého kruhu. Obrana hostů mu ale do rány vložila hůl. Puk se tak sotva došoural za bránu Tábora.

31:58
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho! Tomáš Pařízek nahrál Jakubu Matušíkovi, proti jehož ráně se ale pohotově přesunul Martin Nedvěd!

30:12
    Hosté dnes dali již druhou branku v oslabení! Tábor vybojoval kotouč na úročné modré čáře. Kohouti se dostali do přečíslení dva na jednoho, JAN MATIÁŠEK ale vzal zakončení na sebe a střelou mezi betony překonal Martina Nedvěda. Asistence: Lukáš Kříž, Petr Zíb.

29:40
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Pařízek – 2 min., vysoká hůl).

29:38
    Adam Dvořák nahodil kotouč od modré čáry. Brankářovi vypadl kotouč z náruče, dorážet se tak pokoušel ještě Richard Cachnín. Tadeáš Dvořák ale nakonec kotouč přikryl pod lapačkou.

29:09
    Střela Lukáše Práška z levého kruhu letěla mimo havlíčkobrodskou bránu.

28:13
    Hosté se ale elegantně dostali ze sevření, kdy vyslali Radka Seidla do úniku. Ten zkusil vystřelit, minul však bránu.

27:54
    Havlíčkův Brod dobře napadá svého soupeře v jejich pásmu. Tábor má problémy rozehrát.

26:58
    Tomáš Pařízek od modré čáry trefil pouze prvního bránícího hráče.

26:39
    Milan Dančišin se obtáčel kolem tyče, kde chtěl nachytat Martina Nedvěda. Ten se ale včas přesunul a mezírku a konstrukce brány odstranil.

26:15
    Domácí se ve druhé třetině zatím prezentují lepší hrou. I přesto je stále dominantní Tábor.

25:47
    Nyní ale znovu zahrozili hosté. Marek Tecl sice reklamuje faul hostů, rozhodčí je ale neoblomný. Martin Nedvěd musel řešit nebezpečnou střelu z levého kruhu.

24:38
    Havlíčkův Brod byl velice blízko vyrovnání! Po střele z pravé strany dorážel kotouč Tomáš Mlynář, jenž trefil tyč táborské brány! Hosté nyní měli velké štěstí!

23:28
    Bruslaři snižují na jednobrankový rozdíl. Po vyhraném buly v útočném pásmu nabil Michal Kliment Romanu Čermákovi, jehož dělovku ještě šikovně tečoval MIROSLAV TŘETINA mezi Dvořákovy betony. Asistence: Roman Čermák, Michal Kliment.

23:24
    Tadeáš Dvořák schoval v lapačce nahození od modré čáry.

22:50
    Po trochu krkolomné kombinaci se ke střele z mezikruží chystal Pavel Chocholoušek. Domácí obrana ho ale nakonec odzbrojila dřív, než stačil vystřelit.

22:21
    Od modré napřáhl Tomáš Pařízek. Jeho ránu k pravé tyči schoval havlíčkobrodský brankář ve své výstroji.

21:39
    Domácí se nadvakrát nedostali do útočného pásma. Hosté výborně brání střední pásmo.

20:58
    Michal Kliment namazal kotouč před bránu Jakubu Matušíkovi! Ten si ale se stoprocentní šancí neporadil dobře a nepřesvědčivou střelou akci zahodil.

20:27
    Petr Kuchta se probíjel přes hostující obranu a následně hledal před bránou někoho ze svých spoluhráčů. Kotouč však jen proklouzal brankovištěm až mantinelu.

20:07
    Domácí sice vyhráli vhazování, hned se ale provinili zakázaným uvolněním. Vhazuje se tedy před Nedvědem.

20:01

Led je konečně v pořádku. Obě mužstva nastupují k buly.

Na druhý pokus rolba spíš ledu ještě uškodila. Hřiště stále není způsobilé pro hru.

Začátek druhé třetiny se o trochu zpozdí z důvodu poruchy na rolbě.

Je za námi první třetina, kterou na ledě zcela ovládl Tábor. Po několika akcích se se štěstím prosadil Radek Seidl. Hosté dál válcovali svého soupeře. Druhý gól dali ve vlastním oslabení. Kohouti tak ovládli první třetinu 2:0

Střely po první třetině: 8:10

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:44
    Kotouč je v pásmu Havlíčkova Brodu, Tábor toto oslabení přežije.

19:23
    Tadeáš Dvořák vychytal velice pěkný pokus z vršku pravého kruhu, který vystřelil Miroslav Třetina. To byla nejnebezpečnější střela domácích v přesilové hře.

18:26
    Daniel Kabelka se prezentoval další ránou od modré. Tentokrát puk gólmanovi vypadl, před bránou ale zaúřadovala obrana hostů.

17:55
    Po vyhraném vhazování nahrál Martin Nepokoj Danielu Kabelkovi, jenž vystřelil z první od modré. Jeho ránu však Dvořák bez problémů vychytal.

17:51
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Pařízek – 2 min., sekání).

17:03
    Po akci Tábora, kterou zlikvidoval Martin Nedvěd, se do útoku hnal Petr Kuchta. Rozhodčí ale zápas přerušil, jelikož ztratil puk z dohledu.

15:47
    Hosté kombinovali v útočném pásmu a pomalu si rozebírali havlíčkobrodskou obranu. Akci Tábora však překazil rozhodčí, jenž odpískal postavení hráče v brankovišti.

15:11
    Domácí vyhráli vhazování a ihned odstřelili kotouč pryč z pásma.

15:05
    Po krásné kombinaci na jeden dotek vystřelil z mezikruží Radek Seidl. Jeho pokus ale havlíčkobrodská obrana srazila mimo bránu.

14:47
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Mlynář – 2 min., podrážení).

13:54
    Nahrávky hostů nebezpečně křižují havlíčkobrodské brankoviště. Obrana domácích nestíhá tempo soupeře.

13:25
    Jan Bulín nabral na pravé straně velkou rychlost a z úhlu vystřelil bekhendem. Jeho pokus ale mířil daleko nad bránu hostů.

12:58
    Lukáš Endál nahodil kotouč na bránu. Puk se od brankáře odrazil do rohu kluziště, kde jej sbírá obrana domácích.

11:42
    Kohouti se ve vlastním oslabení dostávají do dvoubrankového vedení! Z vlastního pásma vystřelil jako blesk MILAN DANČIŠIN, na nějž sice ještě zezadu zle dotíral Petr Kuchta, útočník hostů si ale zkušeně bránícího hráče odstavil a po krásné kličce zakončil. Asistence: Radek Seidl.

11:34
    Roman Čermák vystřelil z první od modré. Jeho dělovka však minula bránu hostů.

10:55
    Obě mužstva svádí bitvu o kotouč u mantinelu, což nahrává domácím do karet, jelikož jim ubíhají vteřinky z oslabení.

10:24
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Matušík – 2 min., držení).

09:55
    Jakub Čejka z pravé strany hledal před bránou své spoluhráče. Tábor hraje dozadu velice zodpovědně.

07:55
    Hosté jsou na koni. Obrana Havlíčkova Brodu nyní stíhá jen velice těžce.

06:52
    Hosté se dostávají do vedení! V pásmu Havlíčkova Brodu skákal kotouč velice neposedně. Dostal se až před bránu, kde ho se štěstím dostal za Nedvědova záda RADEK SEIDL. Asistence: Tomáš Hajič, Jakub Matušík.

06:07
    Tomáš Mlynář se šikovně prokličkovával až před bránu, kde ho ale na poslední chvíli zastavil na samotné hranici faulu jeden z bránících hráčů.

05:39
    Domácí se při hře čtyři na čtyři dostali poprvé do útoku. Nepodařilo se jim však ohrozit bránu.

04:50
    Jakub Matušík na sebe navázal dva hráče domácích a nahrál do mezikruží volnému Tomáši Hajičovi, jenž měl ideální střeleckou pozici! Jeho povedenou ránu ale skvělým zákrokem vychytal Martin Nedvěd.

04:31
    Ondřej Šulek z rohu kluziště hledal před bránou své spoluhráče. Tam ale vládla obrana domácích.

04:12
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Pařízek – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (T. Ludvík – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

03:56
    Nyní se málem dostal jeden z hostů do samostatného úniku, zastavila ho ale odpískaná hra vysokou holí.

03:19
    Lukáš Endál se s kotoučem málem dostal sám před bránu! Martin Nedvěd si ale proti němu povyjel a Endál bez zakončení přes něj přepadl.

02:56
    Domácí se ve třech vydali do útoku. Luboš Voříšek nahrál na pravou stranu Tomáši Mlynářovi, jehož střelu z první zlikvidoval brankář.

02:06
    Z ostrého pravého úhlu vystřelil na bránu domácích Petr Zíb. Martin Nedvěd si jeho pokus pohlídal.

01:39
    Bruslařům se nepodařilo založit útok. Po laciné ztrátě se tak ke kotouči dostávají hosté.

01:09
    Nahození do útočného pásma protečoval na bránu Tomáš Ludvík. Tadeáš Dvořák raději přikryl puk pod lapačkou.

00:55
    Na druhé straně po vyhraném vhazování vystřelil z první Kamil Černý. Jeho dělovka však minula bránu Havlíčkova Brodu.

00:24
    Bruslaři vyhráli úvodní buly a jako první se dostali do útočného pásma. Z pravého kruhu vyslal nahození na bránu Michal Kliment. Tadeáš Dvořák měl s jeho pokusem menší potíže, nakonec však dostal puk pryč z nebezpečného prostoru.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Kliment (A), Čermák, Nepokoj, Dvořák, Benák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Tecl, Třetina, Cachnín – Čejka, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač, J. Ludvík, Bulín.
    Trenér: Richard Cachnín

Hockey Club Tábor: Dvořák (Kolář) – Hajič, Kříž, Havelka, Černý, Hubata, Pařízek, Radoš – Endál (A), Dančišin, Hasman – Šulek, Matušík, Seidl (C) – Rousek, Bárta, Prášek – Chocholoušek, Zíb, Matiášek – Máca.
    Trenér: Arpád Györi

Rozhodčí: Marek Šmika – Sebastien Hradil, Jakub Teršíp.

Přechozí utkání
    SF1: Tábor – Havlíčkův Brod 9:5
    Branky a nahrávky: 23. Endál (Zíb), 24. Hasman (Dančišin, Šulek), 25. Zayml (Havelka), 28. Matušík (Černý, Endál), 32. Šulek (Matušík, Seidl), 33. Kříž (Zayml), 47. Šulek (Černý), 51. Matiášek (Hubata, Zíb), 60. Šulek (Matiášek, Kříž) – 31. Mlynář (Voříšek, Kuchta), 38. Čermák (Voříšek, Třetina), 39. Kabelka (Nepokoj, Čejka), 43. Třetina (Čermák, Cachnín), 60. Cachnín (Dvořák).

První utkání nabídlo skvělou podívanou. Tábor si dokázal vytvořit vysoké vedení 6:1, jenomže pak se Bruslaři na přelomu druhé a třetí třetiny trefili třikrát za sebou a zápas pořádně zdramatizovali. Kohouti však ukázali svojí sílu a první duel ovládli 9:5. Tento pohledný a překvapivě hodně vypjatý souboj slibuje další záživnou podívanou.

Hockey Club Tábor

Tábor už před sezonou avizoval, že míří na mety nejvyšší. To dnešní hosté v základní části splnili beze zbytku, když s desetibodovým náskokem suverénně vyhráli skupinu Jih. Kohouti tak do semifinálové série vstupují jako velcí favorité, což potvrdili v prvním zápase.

Havlíčkův Brod má za sebou velice těžkou sezonu, kdy reálně hrozilo, že se od sestupu do 2. ligy poprvé nepodívá do play off. Postup do vyřazovací fáze si Bruslaři zajistili až v předposledním kole, když uspěli v Příbrami, kde po velice kvalitním výkonu vyhráli 4:0.

Přeji příjemný večer a vítám vás u on-line přenosu druhého zápasu semifinále play off 2. ligy skupiny Jih mezi týmy BK Havlíčkův Brod a Hockey Club Tábor. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 24. Třetina (Čermák, Kliment), 55. Čejka (Tecl, Kabelka) – 7. Seidl (Hajič, Matušík), 12. Dančišin (Seidl), 31. Matiášek (Kříž, Zíb), 59. Endál (Hasman, Hajič)

HC Tábor: Dvořák (Kolář) – Hajič, Kříž, Havelka, Černý, Hubata, Pařízek, Radoš – Endál (A), Dančišin, Hasman – Šulek, Matušík, Seidl (C) – Rousek, Bárta, Prášek – Chocholoušek, Zíb, Matiášek – Máca.

Rozhodčí: Marek Šmika – Sebastien Hradil, Jakub Teršíp