Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 3:1 (kon.) | Columbus – Los Angeles 3:4 (po pr.)
Carolina – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Buffalo – Minnesota 5:4 (kon.) | Winnipeg – Dallas 3:4 (po pr.)
Anaheim – Vegas 4:5 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 2:1 (kon.) | Philadelphia – Chicago 4:3 (kon.)
Arizona – Ottawa 8:5 (kon.)
HC Slavia Praha
4:7 (2:3, 2:1, 0:3)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 05.03.2022, 11:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (13:38:08)

Dorostenci Liberce nakonec díky skvělé třetí třetině otočili poslední zápas nadstavby a vyhráli nad Slavií 7:4. Ve skupině A jsou tak nyní na druhém místě, ale musejí ještě počkat na zápasy soupeřů. To Slavia skončila pátá. Oba týmy teď čeká osmifinále play-off.

59:30
    Utkání už se víceméně jen dohrává.

57:13
    Liberec právě vstřelil branku!
    Do prázdné branky se však trefuje JAROMÍR PÉREZ a velmi pravděpodobně definitivně rozhoduje o vítězi dnešního utkání. Asistence: Radek Janata.

57:05
    Slávisté hrají bez brankáře!

52:52
    Nemes zakončoval přímo před Hambálkem, ten byl na něj ale připravený.

52:34
    Druhým gólem v zápase se prosazuje úvodní střelec dnešního utkání SAMUEL FIALA, který se vymanil ze sešívané obrany a bekhendovým blafákem si poradil s Hodicem. Asistence: Damian Hrabčák.

52:12

50:51
    Pérez dorážel přímo před Hodicem, ale ten puk zastavil.

50:12
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomas – 2 min., krosček).

49:15

47:15
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Pérez – 2 min., krosček).

47:15
    Přichází další zvrat a Liberec se znovu dostává do vedení. Hodice prostřelil, i díky cloně před ním, hostující obránce MAREK MACHÁČEK. Asistence: Vojtěch Hois.

46:49
    Pavel Průšek si sjel z obrany a v dobré šanci v mezikruží prověřil Hodice.

44:27
    Dvě zakázaná uvolnění v rychlém sledu přerušují hru.

42:52
    Curran výborně předložil puk Radku Tomasovi, který už mířil na odkrytou branku, puk ale skvěle lapil Hambálek!

40:32
    Švecovu střelu se snažil bekhendem z úrovně brankové čáry dorazit Tomas, ale zamířil mimo.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:02.

Slávističtí dorostenci ve druhé třetině dvěma brankami Maxmiliana Currana a Radka Tomase opět otočili stav utkání, minutu a půl před druhou sirénou však srovnal liberecký kapitán Radek Janata. Po dvou periodách je tak stav srovnaný 4:4.

40:00

38:37
    Opět v závěru druhé třetiny Liberec srovnává. Postaral se o to RADEK JANATA, který před brankou tečoval Pérezovu střelu z mezikruží. Asistence: Jaromír Pérez a Samuel Fiala.

36:25
    Liberecký kapitán Radek Janata dostal kousek prostoru na pravém křídle a tvrdou střelou prověřil Hodice.

34:47
    Curran uvolnil prostor na mezikruží pro Tomase, ale Hambálek jeho střelu viděl a hru přerušil.

34:05
    Až vynikající a důležitý zákrok Hambálka zastavil velkou šanci Kříženeckého v přečíslení 3 proti 1, do kterého ujel s Havlíčkem a Filipem.

32:53
    Sešívaní tlačí na libereckou obranu. Vosmík našel v mezikruží Nemese, kterého ale skvělým blokem zastavil jeden z hostujících obránců.

31:30
    Tomas s Němečkem se vydali do brejku 2 proti 1, ale liberečtí hráči ho rychle dojeli.

30:30

29:45
    Fiala nebezpečně střílel z mezikruží, Hodic se ale stačil přesunout.

28:58

28:41
    Pérez bekhendem dorážel střelu Jakubce od modré, ale trefil jen boční síť.

28:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vosmík – 2 min., hákování).

26:58
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hois – 2 min., sekání).

26:39
    Slavia právě vstřelila branku!
    Po 106 vteřinách po srovnávajícím gólu Slavia opět otáčí skóre. Rychlý protiútok zakončil střelou mezi Hambálkovy betony RADEK TOMAS. Asistence: Albert Skalský.

25:21
    Denis Hlavička a Márton Nemes ujeli do rychlého brejku, který ale druhý jmenovaný nezakončil kvůli tomu, že ho zablokoval liberecký bek.

24:53
    Sešívaní opět srovnávají. U gólu byla opět jejich elitní útočná trojka v čele se zakončujícím MAXMILIANEM CURRANEM. Asistence: Martin Švec a Radek Tomas.

23:28
    Hubinka a Ciolek oba vystřelili od modré, ani jeden ale branku netrefil.

21:28
    Špilka a Vološín se snažili dorážet puk před Hodicem, k úplnému zakončení se ale nakonec nedostali.

20:48
    Jaromír Pérez byl blízko svému prvnímu gólu v dnešním zápase! Ocitl se totiž přímo před brankou – ve správný čas na správném místě – a puk odražený od souboje od mantinelu napálil přímo do rychle připraveného Hodice.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 12:15.

Dva rychlé góly během 31 sekund v závěru první třetiny určily to, že Liberec odchází do šaten spokojenější. Bílí Tygři se sice ve 3. minutě dostali díky brance Samuela Fialy do vedení, sešívaní ale zásluhou gólů Karla Sandera a Radka Tomase skóre otočili. Jenže v závěru přišly dva slepené zásahy Radka Janaty a Samuela Jansy a hosté opět vedou.

20:00

19:03
    Pouhých 31 sekund nato už Bílí Tygři opět vedou! K dorážce před Hodicem se nejrychleji dostal SAMUEL JANSA a překlopil vedení na stranu hostů. Asistence: Pavel Průšek a Jakub Ehrenberger.

18:32
    A právě liberecký kapitán RADEK JANATA minutu a půl před první sirénou srovnává na 2:2. Prosadil se bekhendovým blafákem přímo před Hodicem. Asistence: Jaromír Pérez a Vojtěch Hois.

16:45
    Velice aktivně střílející hostující útočník Janata opět zamířil na Hodice, ten ho ale znovu zastavil.

15:19
    Slávističtí dorostenci otáčejí skóre zápasu! Liberečtí obránci si nepohlídali domácího obránce MARTINA ŠVECE, který z pozice mezi kruhy překonal Hambálka. Asistence: Maxmilian Curran a Albert Skalský.

14:29
    Střelou po ledě se snažil Hodice prostřelit z ostrého úhlu Janata, na slávistického brankáře však nevyzrál.

13:01

12:07

11:24
    Ciolkovo nahození při hře 4 na 4 šikovně tečoval přímo před Hambálkem Vosmík a puk zazvonil o tyčku!

11:01
    Akci Currana, který nejdřív vyhodil puk z obranného pásma a pak se hnal do útoku, zastavil faulem útočník Vojtěch Hois (LIB). Počet hráčů na ledě se tak srovná.

10:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Wolf – 2 min., podrážení).

09:59
    Až po konci přesilové hry se ale slávisté přece jen prosazují a srovnávají stav utkání. Hambálka překvapil prudkým nahozením mířícím před branku KAREL SANDER, který ale přesně trefil mezeru v postavení libereckého gólmana. Asistence: Denis Ciolek.

09:31

09:13
    Kříženecký se rozhodl objet útočné pásmo a z pravé strany prudce vystřelit, puk, který si následně vzal, ale poté nahrál jen do libereckého beka a musel z pásma ven.

08:24
    Za necelou minutu se Slavia zatím k velké šanci nedostala. Hambálka teď prověřil Nemes, ale jeho spíš teč ho nijak nepřekvapila.

07:31
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hois – 2 min., podrážení).

07:20
    Rychlý ťukes Skalského, Tomase a Currana skončil velkou šancí posledního jmenovaného, kterého ale přímo před brankou zastavil výborným zákrokem brankář Hambálek.

06:12
    Útočnou akci první sešívané formace zastavil ofsajd, v němž se ocitl Nemes.

04:45
    Na druhé straně zamířil z mezikruží liberecký kapitán Janata, bránu ale netrefil.

04:25
    Němeček dostal rychlou nahrávku na pravém křídle, brzy ho ale zastavil hostující bek.

02:50
    Jako rychlík teď projel na levém křídle SAMUEL FIALA, který si vzal puk ve středním pásmu, přebruslil sešívané obránce a střelou na bližší tyč překonal Hodice. Bez asistence.

01:45
    Slávistu Nemese tvrdě srazil liberecký obránce, domácí útočník ale rychle vstal a snaží se vybojovat puk.

00:43
    Pérez se ve středním pásmu dostal přes bránící slávisty a hledal na pravém křídle Fialu, puk ale poslal příliš před něj.

00:01

HC Slavia Praha: Hodic (Vedral) – Kříženecký, Málek, Hubinka, Wolf, Švec, Ciolek – Curran, Nemes, Havlíček, Sander, Filip, Hlavička, Skalský, Tomas, Němeček, Vosmík
    Trenér: Ladislav Slížek

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Pech) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Ficenec – Hrabčák, Pekař, Fiala, Hois, Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Jobek, Janata
    Trenér: Milan Plodek

Rozhodčí: Žižka – Herles, Stanko.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Už osm zápasů za sebou dorostenci Liberce neprohráli. Svoji neporazitelnost začali na začátku února, v němž neztratili ani bod, a pokračují v ní i v březnu, když ve čtvrtek porazili poměrem 5:3 Plzeň. Během své úspěšné série porazili Severočeši všechny soupeře ze skupiny včetně Slavie, Mladou Boleslav, Plzeň a Karlovy Vary pak dokonce dvakrát.

HC SLAVIA PRAHA

Poslední zápas nadstavby odehrají v sobotu v Edenu dorostenci Liberce a Slavie. Ti skončí ve skupině A s 21 body na pátém místě právě za Bílými Tygry. S těmi se v letošním ročníku střetli třikrát a dvakrát vyhráli. Nestačili na ně jen v posledním utkání v polovině února, když na severu Čech prohráli 1:2. Sešívaný dorost nedokázal ve čtvrtečním utkání bodovat potřetí v řadě (po dvou porážkách po nájezdech) a prohrál v Karlových Varech.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 20. kola Extraligy dorostu, skupiny O pořadí v play-off, mezi hokejisty HC Slavia Praha a Bílí Tygři Liberec. Úvodní vhazování je naplánováno na 11:30 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 10. Sander (Ciolek), 16. Švec (Curran, Skalský), 25. Curran (Švec, Tomas), 27. Tomas (Skalský) – 3. Fiala, 19. Janata (Pérez, Hois), 20. Jansa (Průšek, Ehrenberger), 39. Janata (Pérez, Fiala), 48. Macháček (Hois), 53. Fiala (Hrabčák), 58. Pérez (Janata)

Rozhodčí: Žižka – Herles, Stanko