Washington – Carolina 1:6 (kon.) | St. Louis – Vancouver 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 5:6 (kon.)
Edmonton – Arizona 6:1 (kon.) | Los Angeles – Seattle 1:6 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:6 (2:1, 1:2, 0:3) Stav série: 2:3
HC Oceláři Třinec
Úterý 29.03.2022, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Rozhodující zápas série mezi BK Mladá Boleslav a HC Oceláři Třinec v DHL extralize juniorů je tu a čeká nás napínavá podívaná.

Stav série je 2:2 na zápasy poté, kdy jak v Boleslavi, tak v Třinci nejprve vyhrál domácí celek, aby v dalším ten, kdo byl veden jako host, srovnal. Teď to bude zápas o všechno.

Ale popořadě: Vyrovnanou sérii začala Boleslav výhrou 3:2 po prodloužení, na kterou Oceláři reagovali odplatou 5:2. Pak v Třinci soupeř Bruslařů vyhrál 4:3 až po nájezdech a ujal se vedení 2:1 na zápasy. Boleslav tedy ve čtvrtém utkání musela vyhrát, jinak by jí byla ukončena sezóna. To Bruslaři odvrátili tím nejlepším způsobem, když Oceláře vypráskali na jejich ledě 7:0.

Třinec tedy svůj mečbol nevyužil a rozhodne se nyní.

Jonáš Jobánek – 3 body (1+2)

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Král) – Moravec, Němec, Vacík (A), Rajgl, Vochvest – Křepelka, Simon (A), Závora (C), Polák, Brouček, Půček, Vlasák, Václavík, Hradec, Hašlar, Vyroubal, Plíšek
    Trenér: Petr Haken

HC Oceláři Třinec: Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak, Kareš (A), Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Kis, Klouček.

00:01

00:40
    Švančara se hned na úvod musel zapotit, když mu Hradec mířil zblízka mezi betony. Následně od pravé tyče musel ještě čelit dorážce.

01:51
    Hosté se dostali do útočného pásma, kde se nedostali k ohrožení branky. Poté Bruslaři ujeli vpřed a Švančara betonem vytěsnil mimo.

02:25
    Jan Půček si najel k levé tyčce, kterou si třinecký brankář pohlídal.

02:55
    Zakázané uvolnění Třince.

03:40
    Chytře to teď vymysleli Bruslaři. Místo střely u levé tyčky zvolili zpětnou přihrávku a překvapivou střelu. Avšak hostující brankář se na to dobře připravil.

03:55
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., držení hole).

04:11
    Zakázané uvolnění Boleslavi.

04:25
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A přesilovku domácí celek nakonec vcelku rychle využívá, když po vhazování před vlastním brankářem ujeli na opačnou stranu a JAN PŮČEK doslova prorval puk až za Švančaru. Asistence: Vojtěch Polák, David Moravec.

05:51
    Bruslaři jsou při chuti a nadále útočí, byť si obrana Třince začala více dávat pozor.

06:40
    Třinec je zamčen ve svém pásmu a hra se vede podél mantinelů.

07:00
    David Moravec to zkusil na pravou tyč, kde si jeho pokus vychutnal Patrik Švančara.

07:36
    Boleslav v ofsajdu.

07:45
    Po vhazování hraje Boleslav opět na ofsajd.

08:34
    Špatná rozehra Třince a zakázané uvolnění slezského celku.

09:09
    Zajímavou příležitost měl Václavik, jenž si důrazně počínal u pravé tyčky. I když neuspěl, hra pokračovala dál, než Švančara zachytil Rajglův pokus z dálky.

10:00
    Třinec se snažil dostat do útoku a ne, nejde to. Ztratili puk.

10:33
    Podruhé to už bylo lepší, ale útočníci museli zpětně nahrát na Andrleho. Ten předložil Karešovi, jenž vyprášil Stuchlíkovu lapačku.

10:33
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Závora – 2 min., hrubost).

10:56
    Hosté nyní dostávají možnost z přesilovky snížit, ale sami se vyhánějí z pásma.

11:27
    Haas neuspěl se svým nápřahem od pravého kruhu. Rána byla zblokována.

12:05
    Několik nepřesných střel Třince, tu poslední vyslal velmi prudce Chowaniak.

12:35

12:40
    A hned po srovnání počtu hráčů na ledě ujel kompletně za celou třineckou obranu sám před dvěma minutami trestaný JAN ZÁVORA a v boji s gólmanem jeden na jednoho uspěl. Bez asistence.

13:40
    Bruslaři dále útočili, tentokrát bez efektu.

14:27
    Hra zamrzla u mantinelu kousek od boleslavské střídačky. Sudí nakonec hru přerušili, když bylo vidět, že nikdo puk ze mlejna nevykopne.

15:14
    Boleslav se opět nastěhovala před třineckou branku a dopředu od modré si najel Moravec, jenž zkusil prostřelit Švančaru na protější tyč, ale nebyl přesný.

16:01
    Další Moravcův pokus, tentokrát šlo o nahození od modré.

16:15
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ale pozor, přichází třinecký protiútok a puk končí v síti! Zásluhu na tom má Haas, jenž získal kotouč, našel JONÁŠE JOBÁNKA, který ujel do útoku a dostal puk za brankovou čáru. K tomu mu pomohla i brusle domácího hráče. Asistence: Oskar Haas.

17:30
    Bruslaři v držení kotouče, ale poněkud váhají s rozehrávkou.

17:52
    Boleslavský ofsajd.

18:23
    Hra opět zamrzla u mantinelu, kde se bojuje o puk. V rohu kluziště po Stuchlíkově levici.

18:50
    Ročák po přihrávce zpoza brány nastřelil tyč! Mohlo být srovnáno!

19:53
    Poslední minutu provázejí nepřesnosti. Hosté nakonec přerušují hru zakázaným uvolněním.

20:00

Bruslaři na soupeře od první minuty doslova vlétli a Jan Půček v přesilovce brzy otevřel zápas. Domácí byli po většinu času nastěhovaní do útočného pásma, kde hosty často spasil brankář Švančara. Ocelářům se naskytla šance při jejich přesilové hře, kterou nevyužili, navíc jim ujel z trestné se vracející Jan Závora, jenž zvýšil na 2:0. I když měl Třinec ze hry méně než Boleslav, dokázal být nebezpečný, a to prokázal téměř čtyři minuty před koncem třetiny Jonáš Jobánek, jenž snížil na prozatímních 2:1.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:33
    Ramik nahazoval od blízkosti své střídačky na Stuchlíka směrem do bližšího horního růžku. Lapačka boleslavského gólmana byla připravena na správném místě.

21:05
    Přečíslení Třince nekončí gólem, rána zblízka šla mimo.

21:27
    Andrle skončil na ledě s bolestivou grimasou. Bude snad v pořádku.

21:27
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Plíšek – 2 min., hrubost).

22:04
    Jan Moškoř od pravého kruhu zkoušel trefit prostor u protější tyče, nebyl úspěšný.

22:31
    V druhé vlně jeho spoluhráči už ano. Matějovi se povedlo přebruslit boleslavskou obranu, aby bylo od roviny brankové čáry volné pole pro přihrávku zleva napravo, kde byl připraven a volný MICHAL RAMIK, jenž bez přípravy zavěsil pod víko. Asistence: Pavel Matěj, Filip Hrůzek.

23:33
    Rázem je vyrovnáno a Boleslav si chce vzít vedení zpět.

23:45
    Závar před Švančarou, kdy poskakující kotouč nedokázala přítomná trojice hráčů v bílozeleném trefit do odkryté klece.

25:30
    Hra zamrzla opět soubojem o puk u mantinelu. Tentokrát za Stuchlíkovou brankou.

25:49
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Andrle – 2 min., hákování).

26:00
    Třinec se osvobozuje vyhozením přes celé kluziště.

26:16
    Návrat do útoku Bruslařů hasí u pravé tyčky Švančara, kde na případnou dorážku čekal Půček.

26:55
    Nejprve znovu Půček netrefil puk u levé tyče, kam si najel, když tam byla odkrytá klec, pak v protiútoku neuspěl Oskar Haas.

27:32
    Obrovská chyba ve středním pásmu málem přišla domácí draho, když kvůli ní šli dva na nikoho. Nico Geidl si však u pravé tyče vylámal zuby na Marku Stuchlíkovi.

27:41
    Ale Boleslav okamžitě poté zahájila nový útok, v němž hlavní roli sehrál KAREL KŘEPELKA, jenž nacpal puk do brány ve stylu nedáš-dostaneš. Následovala vyostřená reakce třineckých hráčů, kterou museli krotit rozhodčí. Bez asistence.

29:22
    Kotouč skončil na hostující střídačce. Vhazování ve středním pásmu, blíže ke Švančarovi.

30:19
    Polák zkoušel z pravé strany najít cestu do sítě, našel jen cestu do té boční. Následoval třinecký protiútok, jenž opět končí na tyči.

31:10
    Ohromnou chybu vyrobil gólman hostů, jenž špatně poslal puk za bránu, a odrazil se od boku brankové konstrukce tak, že se ho ujal Brouček. Ten objel branku a mířil do úplně prázdné branky z ostrého úhlu, ale ntrefil!

33:16
    Třinec se pustil do útočné akce, ale narazil na obsazené útočné pásmu domácími bránícími hráči. Byli sice nakonec vyhnáni pryč, ale pak se vrátil Moškoř, jemuž se povedlo jen těsně minout levou tyčku Stuchlíkovy branky.

33:36

34:20
    Vacíkovo nahození od modré nebylo přesné. Akce domácích pokračuje.

35:20
    Hosté velmi dobře brání svoje pásmo a žádná střela Boleslavi se nedostane až ke Švančarovi.

35:25

35:31
    Hned po vhazování si Stuchlík připisuje úspěšný zákrok.

35:48
    Křepelka se nechal na modré obrat o puk a je z toho útok Třince.

36:08
    ...který se nevydařil, a tak se otevřela možnost pro Vojtěcha Hradce, snažícího se prostřelit díru mezi betony.

37:13
    Pod tlakem, ale to hostům absolutně nevadí. Puk a bránícího protihráče si přes skoro celé kluziště vodil Pavel Matěj, jenž si přes tento setrvalý tlak našel milisekundu, aby před bránou poslal kotouč od levé tyčky napravo, kam najel JAN MOŠKOŘ, jehož hůl byla u puku první, a ten ho procpal přes prostor, kam se marně natahoval Stuchlík. Asistence: Pavel Matěj.

38:46
    Plíšek získal kotouč a jel do útoku, kde ale pokazil přihrávku.

39:12
    Ramik se ještě minutu před koncem snaží přetavit výsledek na stranu svého týmu.

39:27
    A ještě tentýž hráč má druhou možnost při přečíslení!

40:00

Poněkud divočejší průběh měla druhá třetina, jejímž výsledkem je vyrovnaný stav 3:3. Hosté rychle srovnali zásluhou Ramika při přesilovce, pak rovněž při přesilovce navrátil domácím vedení Křepelka, aby nakonec znovu srovnal Moškoř. Třinec viditelně ve druhé třetině přidal a Boleslav nečeká vůbec nic jednoduchého. Čeká nás pořádně hustá třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:01

40:12

40:34
    Matěj před vlastní střídačkou byl sražen k ledu. Bude snad v pořádku, ale bude potřeba uklidit led od krvavé stopy.

40:34
    Už se zase může pokračovat, vhazování bude před Švančarou.

41:29
    Stuchlík srazil hokejkou ze vzduchu puk letící na něj.

41:43
    Ale útok Třince pokračoval a je z toho otočení vývoje utkání, o které se postaral akcí z levé strany Oskar Haas. Asistence: Ján Marcinko, Petr Andrle.

42:22
    Oceláři jsou při chuti a nyní to zkusili pro změnu z pravé strany. Tentokrát si dal Stuchlík pozor.

42:49
    Kozlík v souboji s Křepelkou za Stuchlíkovou bránou.

42:59
    Následovala nepřesná třinecká střela.

43:29
    Hosté zbržďují hru soubojem o puk za Stuchlíkovou bránou u mantinelu.

43:59
    Nakonec je z toho povedený boleslavský protiútok všech tří útočníků, který ale zlikvidoval Švančara.

44:53
    Vlasákovi se vůbec nepovedla přihrávka na modrou, čímž byl vyslán místo toho vpřed hostující Ramik, jenž sám dojel před Stuchlíka, kličkou ho chtěl zmást, ale boleslavský gólman skvěle vytěsnil mimo prostor u pravé tyčky!

45:27

45:42
    Ofsajd Mladé Boleslavi.

46:33
    Vacík se s pukem prosmýkl mezikružím kolem dvou protihráčů. Očividně si došel pro faul a povedlo se mu to.

46:33
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Geidl – 2 min., podrážení).

47:09
    Moravec naservíroval puk od modré, pak ale Simon netrefil.

47:24
    Třinec se osvobozuje.

47:39
    Výpad do útoku se domácímu celku nevydařil, Třinec se opět osvobozuje.

48:25
    Opatrné přihrávky přivedly Půčka před levou tyčku, kde ale ztroskotal na připraveném Švančarovi.

48:33

49:23
    Wardas se uvolnil po levé straně a zkusil to z ostrého úhlu. Stuchlík byl u tyče připraven.

49:34
    Hra se bleskurychle otočila a snažit se u pravé tyče musel pro změnu Švančara. Následoval vypjatý moment.

50:43
    Z těžké pozice u mantinelu, ale přece vyslal střelu Vojtěch Hradec. Ta však byla lahůdkou pro Švančarovu lapačku.

50:50
    Třinec po buly vyhazuje na zakázané uvolnění.

50:59
    Ještě jedno zakázané uvolnění hostů.

51:10
    Ačkoliv Stuchlík dělal rozložen celým tělem v brankovišti, co mohl proti střele Ramika, proti dorážce RICHARDA PĚTNÍKA od pravé tyčky při signalizovaném vyloučení Boleslavi už byl krátký a puk protancoval až za brankovou čárou. Asistence: Michal Ramik, Pavel Matěj.

51:10
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Křepelka – 2 min., krosček).

52:00
    Hosté se nikam vehementně neženou, spíše šetří síly a čas.

53:00
    Ostrý střet u mantinelu v rohu kluziště u Stuchlíka. Nepíská se.

53:10

54:10
    Závar před Švančarou, kdy se Bruslařům nepovedlo propíchnout puk skrz změť těl a hokejek.

54:50
    Boleslav se snaží dostávat do útoku, ale Třinec se srdnatě brání.

55:14
    Křepelka zkusil od mantinelu přehodit protihráče až k předbrankovému prostoru, zde ale puk stále letěl příliš vysoko.

55:56
    Boleslav už jen odevzdává kotouč soupeři, potřebuje střídat. Oceláři však kazí rozehru, zakázané uvolnění.

56:05
    Plíškova teč šla jen podél pravé tyčky.

56:26
    Moravcův pokus byl vytěsněn bránícím hráčem Třince.

56:47
    Třinec se osvobodil z tlaku, Stuchlík se pomalu chystá na střídačku.

57:11
    Závora projel kolem dvou bránících hráčů a zkusil propálit Švančaru mezi betony. Stuchlík zamířil na střídačku.

Oddechový čas pro domácí.

57:19
    Hosté po buly vytěsnili Bruslaře ven, ti se pokoušeli vrátit, ale nezdařilo se jim to. Ofsajd.

57:50
    Třinci se povedlo uzemnit hru v rohu kluziště kousek od prázdné boleslavské brány.

58:12
    Definitivní rozhodnutí. Ještě, než se trefil do prázdné brány MICHAL RAMIK, sudí už pískl a nataženou rukou potvrdil gól jako technický pro sekeru boleslavským hráčem. Bez asistence.

58:39

59:02
    Závora od mantinelu mířil pod Švančarův pravý beton.

59:11
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jobánek – 2 min., podrážení).

59:44
    Křepelkův pokus ze střední vzdálenosti skončil za bránou.

Je konec, dobojováno. Třinec vstřelil během třetí třetiny tři branky, byl v ní jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrává tuto napínavou sérii a postupuje do další fáze play-off. Mladé Boleslavi sezóna tímto končí. Na třinecké straně propuklo veselí, zatímco na straně Boleslavi je v očích hráčů vidět zklamání, a nyní musejí čekat, než si hosté navzájem poblahopřejí, aby se mohly srovnat oba vláčky hráčů i funkcionářů pro podání rukou.

Z mé strany je to vše, ve ŠKOENERGO Areně však Třinec ještě příští týden přivítáme, avšak už ne juniorský, nýbrž áčkový. Kdo ví, třeba někdo z pamětníků tohoto zápasu se tady také objeví. Mezitím Třinec dělá děkovačku asi třicítce svých podporovatelů. A boleslavští hráči děkují kotli Boleslavské smečky o přibližně stejném počtu lidí, kteří je po celý tento zápas podporovali. (19:11:36)

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 5. Půček (Polák, Moravec), 13. Závora, 28. Křepelka – 17. Jobánek (Haas), 23. Ramik (Matěj, Hrůzek), 38. Moškoř (Matěj), 42. Haas (Marcinko, Andrle), 52. Pětník (Ramik, Matěj), 59. Ramik

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Kis, Klouček