Karlova univerzita – Sabers Osvětim 5:0 (kont.)
Karlova univerzita
5:0 (-:-, -:-, -:-) Stav série: 1:0
UHT Sabers Osvětim
Čtvrtek 07.04.2022, 14:30EUHL play-off • Semifinále

Polskou výpravu zastihly nespecifikované potíže, kvůli kterým nedorazí na první semifinálové utkání. Karlova univerzita vítězí kontumačně a zítra je na programu druhé utkání od 16:30. (08:59:29)

Hokejisté Karlovy univerzity skončili po dvanácti zápasech, v nichž zaznamenali devět vítězství na celkovém druhém místě, které zaručilo postup do semifinále.

Soupeře jim přinesl čtvrtfinálový duel rumunské Univerzity Sampientia a Malopolské státní univerzity kapitána Witolda Pileckiho.

V prvním utkání polští Sabers zvítězili nad Sapientia poměrem 3:1, ale v následujícím odvetném zápase to byla právě rumunská Univerzita, která si po výhře 9:5 vyžádala třetí, rozhodující zápas.

Vyrovnaný souboj třetího utkání rozhodla až poslední třetina. V ní dokázali domácí srovnat na 1:1, ale během pár minut přidal branku Fus a v přesilové hře o necelé tři minuty později skórval také Najsarek. Na dvoubrankovou ztrátu domácí pohotově odpověděli, neboť o třiapadesát vteřin později vstřelil kontaktní branku Lazar. V závěru šli Rumuni do hry bez brankáře, čehož využil hráč Sabers Piankrat.