Winnipeg – Detroit 1:3 (kon.) | Washington – Tampa 4:3 (kon.) | St. Louis – Seattle 4:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:5 (kon.) | Anaheim – Calgary 2:4 (kon.)
Anaheim Ducks
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Calgary Flames
Čtvrtek 07.04.2022, 04:30 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z mé strany je to už k tomuto utkání vše, přeji hezké čtvrteční ráno. (06:58:38)

Dnešní utkání sledovalo 17 174 diváků.

Zápas je u konce, Calgary potvrdilo svou kvalitu a roli favorita a vyhrálo na ledě Anaheimu 4:2. Domácí naopak jen potvrdili, že se v závěru základní části neuvěřitelně trápí a jdou od porážky k porážce. V první třetině si Anaheim nevytvořil ani jednu výraznější šanci, naopak Calgary jich pár mělo a jednu z nich využilo, po přihrávce Gaudreaua se trefil Elias Lindholm. Hosté ve druhé třetině nejprve navýšili své vedení na 2:0, když se po rychlé a přímočaré akci trefil svým desátém gólem v dresu Flames Tyler Toffoli. Domácí se v závěru třetiny dokázali vrátit na rozdíl jedné branky, krátce po neúspěšné přesilovce se trefil Trevor Zegras. Třetí třetina slibovala zajímavé drama. A také jsme se ho dočkali. Michael Stone sice vrátil Calgary dvoubrankové vedení, ale osm minut před koncem ještě v početní převaze snížil Adam Henrique. Závěr zápasu se ale Anaheimu vůbec nepovedl, hru bez brankáře sehrál špatně a gólem do prázdné branky uzavřel účet zápasu Matthew Tkachuk.

Střely na branku ve 3. třetině: 10:11.

60:00
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Vinni Lettieri – 2 min., vysoká hůl).
    59:25 Matthew TKACHUK - 2:4

59:25
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je definitivně rozhodnuto, Calgary zvyšuje na 4:2. Po nesobecké přihrávce od Gaudreaua se prosadil jeho kolega z prvního útoku MATTHEW TKACHUK. Ta přihrávka nebyla snadná na zpracování, ale když se mu to povedlo, už nemohl prázdnou branku minout. Asistence: Johnny Gaudreau.

59:15
    Teď už je Stolarz definitivně odvolán a domácí to zkoušejí v šesti!

58:55
    Domácí už odvolali Stolarze, ale poté byla hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu, takže se brankář Ducks zase vrací do branky.

58:33
    Matthew Tkachuk se dokázal i přes přesilu protihráčů dostal k zakončení. Stolarz přikryl kotouč pod lapačku.

57:55
    Domácí mají kotouč ve své moci, ale zatím jen ve svém obranném pásmu. Přesto už Stolarz pokukuje po střídačce.

57:24
    Stolarz odrazil nahozený puk Calgary svou hokejkou do rohu a tam byli jako první jeho spoluhráči.

55:43
    Terry dostal přihrávku do jízdy a pokusil se prokličkovat až do zakončení. Mezi dvěma obránci Calgary se ale neprotáhl.

54:22
    Hra je přerušena kvůli zásahu puku hráčem Anaheimu vysokou holí.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 39. Zegras (Lettieri, Steel), 52. Henrique (Shattenkirk, Fowler) – 13. E. Lindholm (J. Gaudreau, Michael Stone), 31. Toffoli (Mangiapane, Backlund), 51. Michael Stone (Mangiapane), 60. M. Tkachuk (J. Gaudreau)

Anaheim Ducks: Stolarz (J. Gibson) – Drysdale, Fowler (A), Shattenkirk, Vaakanainen, Šustr, Benoit – T. Terry, Zegras, D. Grant (A) – D. Simon, Henrique (A), Aston-Reese – S. Carrick, Lundeström, Milano – Lettieri, Steel, Comtois.
    Trenér: Eakins

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev (A), Michael Stone, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Toffoli, Backlund (A), Mangiapane – Coleman, Adam Ružička, D. Dubé – T. Lewis, R. Carpenter, Lucic.
    Trenér: Sutter

Rozhodčí: Rank, Hebert – Shewchyk, MacPherson

Diváci: 17 174