Boston – St. Louis 2:4 (kon.) | Toronto – Buffalo 2:5 (kon.) | Florida – Anaheim 3:2 (po pr.)
NY Rangers – Carolina 2:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 9:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 1:4 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 5:4 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Edmonton 5:1 (kon.) | Nashville – San Jose 1:0 (po pr.)
Chicago – Los Angeles 2:5 (kon.) | Calgary – Seattle 5:3 (kon.) | Dallas – Tampa 1:0 (kon.)
Vancouver – Vegas 5:4 (po pr.) | Arizona – New Jersey 2:6 (kon.)
Vancouver Canucks
5:4 (1:1, 3:1, 0:2 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Středa 13.04.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vegas Golden Knights vytřeli bod, o ten druhý v prodloužení přišli. Hosté byli střelecky aktivnější, ale převahu nedokázali přetavit v góly. Domácí Canucks vyhráli v prodloužení. (07:14:56)

Kdo se postavil do brankoviště?

Thatcher Demko (VAN) – 41 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,1 %, odchytal 60:51
    Robin Lehner (VGK) – 22 zákroků, 5 OG, úspěšnost 81,5%, odchytal 59:47

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Vancouver právě vstřelil branku!
    Je hotovo, je konec, domácí vyhrávají, po krásné akci dostal kotouč do branky a nad ležícího brankáře Vegas QUINN HUGHES. Asistence: Conor Garland a Bo Horvat.

60:18
    J. T. Miller měl velkou šanci, ale neuspěl. Minul branku i jeho spoluhráč z následné šance.

60:01
    Utkání pokračuje prodlužením.

60:01

Vegas Golden Knights dokázali tento dramatický zápas srovnat, a proto uvidíme prodloužení zde ve Vancouveru.

60:00
    59:18 Shea THEODORE - 4:4

59:18
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Prostřelil to, Vegas srovnává. SHEA THEODORE uspěl tvrdou ránou od modré čáry, podle všeho bude branka platit a půjdeme do prodloužení. Asistence: Alex Pietrangelo a Jack Eichel.

58:25
    Vegas už mnoho času nemá.

58:05
    Vegas hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale domácí odolávají, hosté hrají v šesti.

57:45
    Max Pacioretty z točky trefil brankáře, následně Vegas minulo branku.

57:18
    Domácí celek hraje aktivněji, Elias Pettersson měl obrovskou šanci, ale Robin Lehner ho vychytal.

56:47
    Mnoho času už ze zápasu nezbývá, Juho Lammikko měl obrovskou šanci, ale nepřekonal brankáře.

56:23
    Ofsajd hostů, buly ve středním pásmu, toto vyhovuje domácím.

56:06
    Hostující celek se chystá na závěrečný tlak, ale Vegas se nic nedaří.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Horvat (Chiasson, J. T. Miller), 22. Podkolzin (Elias Pettersson, Q. Hughes), 24. Elias Pettersson (Garland), 34. B. Richardson (Elias Pettersson), 61. Q. Hughes (Garland, Horvat) – 17. Martinez (Janmark, Kolesar), 25. Amadio (Marchessault, W. Karlsson), 46. Theodore (Dadonov, Martinez), 60. Theodore (Pietrangelo, Eichel)

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Ekman-Larsson, T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, B. Hunt, Dermott, Burroughs – Garland, Horvat, Elias Pettersson – Podkolzin, J. T. Miller, Chiasson – Dickinson, Lammikko, Lockwood – Dries, B. Richardson.
    Trenér: Bruce Boudreau

Vegas Golden Knights: Lehner (Lo. Thompson) – McNabb, Theodore, B. Hutton, Pietrangelo, Martinez, Whitecloud – Dadonov, Eichel, N. Roy – Marchessault, W. Karlsson, Amadio – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Janmark, Leschyshyn, Kolesar.
    Trenér: Pete Deboer

Rozhodčí: Meier, McCauley – Nansen, Mills

Diváci: 18 717