Bordeaux – Saint-Étienne 2:2 (kon.) | Lorient – Méty 1:0 (kon.) | Monaco – Nice 1:0 (kon.)
Remeš – Lille 2:1 (kon.) | Troyes – Clermont Foot 0:1 (kon.) | Angers – PSG 0:3 (kon.)
Brest – Lyon 2:1 (kon.) | Lens – Montpellier 2:0 (kon.) | Marseille – Nantes 3:2 (kon.)
Štrasburk – Rennes 2:1 (kon.)
Girondins Bordeaux
2:2 (2:1)
AS Saint-Étienne
Středa 20.04.2022, 19:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 33. kolo

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (21:02:09)

Druhá půle nabídla parádní fotbal plný šancí a zvratů. Za již vyrovnaného stavu mohli hosté skóre zcela otočit, avšak napálili břevno. Pak se z vedoucí trefy radovalo Bordeaux, gól v 89. minutě ale nakonec odvolal videorozhodčí pro ofsajd.

Zápas dvou týmů ze spodku tabulky francouzské nejvyšší soutěže končí remízou 2:2. Domácí vedli už 2:0 a byli na koni, náskok si ale nechali sebrat a berou jen bod.

90+6
    Šanci na poslední ohrožení soupeřovy brány zazdil Adli, jenž rozehrál přímý kop z půlky. Jeho centr byl ale přetažený a skončil až v zámezí.

90+5
    Žlutou kartu dostává Yvan Neyou (AS Saint-Étienne).

90+5
    Hosté cítí šanci na obrat, v nastavení se snaží být aktivnější. Zahrávali na útočné polovině už dvě standardky, ani jedna ovšem nebyla nebezpečná.

90+3
    Nordin se probil k zakončení, jenže bránu Bordeaux přestřelil a rychle se vrací směrem dozadu.

90+2
    Dvě minuty jsou pryč, ale zatím se z nich moc neodehrálo. Rozhodčí musí uklidňovat napětí na obou střídačkách.

90
    Bláznivý závěr zápasu bude pokračovat. Rozhodčí nastavuje sedm minut!

89
    Domácí dali gól, ten ale neplatí! Briand mohl být po pár vteřinách na hřišti za hrdinu, když po přiťuknutí Klidjeho pálil po zemi podél gólmana a běžel se radovat. Rozhodčí ale pro postavení mimo hru jeho trefu odvolává.

89
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází Jimmy Briand.

87
    Žluté napomenutí nakonec dostal domácí Ahmedhodžić a hostující Camara.

86
    Emoce planou, závěr duelu je vyhrocený. Do strkanice u půlky hřiště přiběhl i gólman Poussin. Sudí bude zřejmě rozdávat karty.

85
    Teď domácím jistě zatrnulo, neboť Onana se ohnal po spoluhráči a měl štěstí, že mu rozhodčí neudělil druhou žlutou kartu, která by znamenala jeho předčasný odchod do sprch.

84
    Žlutou kartu za nesportovní chování dostali hostující Bouanga a Khazri.

83
    Klidje při svém zřejmě prvním dotyku s míčem hned rýsoval střílenou přihrávkou na zadní tyč, kam si nabíhal spoluhráč. Pas mu ale příliš nesedl.

Lukáš Šonský

Branky: 16. Mara (Ignatěnko), 23. J. E. Onana (Dilrosun) – 34. Bouanga (Boudebouz), 65. Nordin (Bouanga)

Karty:   18. J. E. Onana (BOR), 28. Ignatěnko (BOR), 52. Gregersen (BOR), 87. Ahmedhodžić (BOR) – 44. Douath (SET), 72. Nordin (SET), 84. Bouanga (SET), 84. Chazrí (SET), 87. M. Camara (SET), 90+5. Neyou (SET)

Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 17:18.
    Girondins Bordeaux: Poussin – Ahmedhodžić, Guilavogui (C), Gregersen (81. Kwateng) – Lacoux (75. Oudin), J. E. Onana (89. Briand), Ignatěnko, Mangas – Niang, Dilrosun (81. Klidje), Mara (75. Y. Adli).
    Náhradníci: Costil – Y. Adli, Baysse, Briand, Fransérgio, Klidje, Kwateng, G. Mensah, Oudin.

Trenér: David Guion

AS Saint-Étienne: Bernardoni – Bakayoko (46. Moukoudi), Nade, Trauco (46. Thioub) – Gabriel Silva (57. Chazrí), M. Camara, Douath (72. Aouchiche), Kolodziejczak – Nordin, Boudebouz (C) (72. Neyou), Bouanga.
    Náhradníci: Green – Aouchiche, Dioussé, Chazrí, Maçon, Moukoudi, Neyou, Sako, Thioub.

Trenér: Pascal Dupraz