RB Lipsko
2:1 (0:1)
1. FC Union Berlín
Středa 20.04.2022, 20:45 • Red Bull Arena, Lipsko • Německý pohár • Semifinále

Semifinálový zápas v Lipsku byl dnes dramatický až do závěrečného hvizdu. Sheraldo Becker sice poslal Union v polovině prvního poločasu do vedení, jenže po hodině hry vyrovnal z penalty André Silva a v momentě, kdy už každý očekával prodloužení, otočil vývoj zápasu na stranu Lipska střídající útočník Emil Forsberg. Lipsko tedy postupuje do finále německého poháru! Konečný výsledek tohoto utkání. RB Lipsko 2 Union Berlín 1. (22:47:20)

90+5

90+5
    Mohamed Simakan a Sven Michel společně svedli skluz a skončili v zámezí, kde do sebe začali strkat a vyvolali zbytečné vášně. Oba viděli kartu. Lipsko je ve finále!

90+3
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Kevin Möhwald.

90+3
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Paul Jaeckel, přichází Kevin Behrens.
    90+2. Emil FORSBERG - 2:1

90+2
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Lipsko napřáhlo na levé straně šestnáctky k prudké přízemní střele ze druhé vlny a jeden z hostů dokázal míč na brankové čáře odvrátit patou, jenže domácí vrátili míč do ohně a po nádherném centru z pravé strany vymetl EMIL FORSBERG hlavou pravý horní roh brány! Lipsko dokonalo v nastaveném čase obrat a je blízko!

90+1
    Nad rámec devadesáti minut byly nastaveny 3 minuty.

90
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Marcel Halstenberg.

90
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Yussuf Poulsen.

87
    Hráči obou celků jako by čekaly na prodloužení a vypadá to na hodně opatrný konec devadesáti minut.

85
    Union rozehrál v rychlém sledu dva rohové kopy na pravé straně hrací plochy, ani druhý centr ale nic nepřinesl. Byl příliš dlouhý a zamířil do území nikoho.

83
    Sven Michel se nádherně uvolnil na pravé straně šestnáctky a z ostrého úhlu napřáhl k prudké střele, která byla domácími hráči sražena na rohový kop.

82
    Vypadalo to teď, že se jeden z hostů ocitne uprostřed šestnáctky v obrovské šanci, jeden z obránců Lipska ale zahrál hlavou na poslední chvíli malou domů, takže nic.

80
    Rani Khedira fauloval unikajícího Emila Forsberga a za kosu zezadu viděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

78
    Bastian Oczipka rozehrával v blízkosti střídaček a byl nepříjemně napadán, nakonec to byl ale napadající Benjamin Henrichs, kdo utržil ostrý úder a zůstal ležet.

77
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Sven Michel.

77
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Andreas Voglsammer.

Tomáš Reiner

Branky: 61. Silva (pen.), 90+2. Forsberg – 25. Becker

Karty:   35. Laimer (RBL), 90+5. Simakan (RBL) – 43. Knoche (UNB), 80. Khedira (UNB), 90+5. Michel (UNB)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:14.
    RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orban, Gvardiol (90. Halstenberg) – Laimer – Henrichs, Dani Olmo, Szoboszlai (62. Forsberg), Angeliño – Nkunku, André Silva (90. Poulsen).
    Náhradníci: Martínez – Poulsen, Hugo Novoa, Josep Martínez, Raebiger, Mukiele, Halstenberg, Forsberg, Kampl, Adams.

Trenér: Domenico Tedesco

1. FC Union Berlín: Rönnow – Jaeckel (90+3. Behrens), Knoche, Baumgartl – Trimmel (C), Haraguchi (64. Schäfer), Khedira, Prömel (90+3. Möhwald), Oczipka – Becker (77. Voglsammer), Awoniyi (77. Michel).
    Náhradníci: Jensen – Heintz, Ryerson, Möhwald, Voglsammer, Behrens, Gießelmann, Michel, Schäfer.

Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Dr. Felix Brych. Asistenti: Mark Borsch, Stefan Lupp. Čtvrtý rozhodčí: Robert Hartmann. VAR: Gunter Perl. AVAR: Dr. Justus Zorn