Slovensko
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Česko
Sobota 23.04.2022, 15:00 • Trenčín • Euro Hockey Challenge

No, bylo namále, ale přesto si čeští hokejisté odváží ze Slovenska alespoň jedno vítězství! To se ale nerodilo vůbec lehce, jelikož většinu zápasu dotahovali skóre a ani v prodloužení to nebylo jednoduché. Nájezdová loterie ale byla pouze v české režii, když se postupně prosadili Patrik Zdráhal a Jiří Černoch, kteří tak společně s nepřekonaným Štěpánem Lukešem zařídili vítězství za pomyslné dva body!

Ode mne je to pro tuto chvíli vše a přeji Vám poklidný zbytek víkendu. (17:58:07)

Střely na branku: 32 – 33. Vyloučení: 6 – 3 (bez využití). Vyhrané buly: 30 – 37.

Patrik ZDRÁHAL - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
    Slovensko neproměnilo ani jeden z nájezdů, načež PATRIK ZDRÁHAL hned ten první zužitkoval a je tak tím, kdo rozhodl dnešní klání.
    OKULIAR

4. série
    0:2
    Štěpán Lukeš chytá i čtvrtý nájezd soupeře a vyhrává zápas pro český národní tým! Tentokrát neuspěl ani Oliver Okuliar.
    BLUMEL

3. série
    0:2
    Matěj Blumel ani dnes napodruhé nepřekonal domácího brankáře.
    KRIŠTOF

3. série
    0:2
    Michal Krištof nedokázal vyzrát na Štěpána Lukeše a Slováci se dostávají do obtížné situace.
    ČERNOCH

2. série
    0:2
    Jiří Černoch to udělal podobně jako Pavel Kousal a Riečický je překonán podruhé!
    LANTOŠI

2. série
    0:1
    Robert Lantoši taktéž Lukeše nepřekonal a Češi mohou odskočit!
    ZDRÁHAL

1. série
    0:1
    Patrik Zdráhal si nedělal žádné starosti a tvrdou ránou překonal Riečického!
    KOLLÁR

1. série
    0:0
    Andrej Kollár nedovedl svoji forhendovou kličku ke gólu!

Samostatné nájezdy začínají.

Výbornou podívanou nám přinesly oba celky i do nastavené pětiminutovky! Několik šancí na obou stranách ale ovládli brankáři, jak Štěpán Lukeš, tak Dominik Riečický byli jeho hlavními postavami. Matěj Blumel navíc nezužitkoval trestné střílení v rozhodujcíí branku a budeme tak pokračovat nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    V posledních vteřinách prodloužení hosté sice drželi kotouč v útočném pásmu, domácí se ale dokázali osvobodit a vypadá to, že se dočkáme nájezdů.

64:05
    Na druhé straně měl opět trochu práce Štěpán Lukeš, ale českým hokejistům se podařilo vyhodit kotouč ven z obranného pásma.
    63:26 Blümel neproměnil nařízené trestné střílení

63:26
    Matěj Blumel ale trestné střílení neproměňuje! Svým forhendovým blafákem nenachytal připraveného Riečického a budeme tak pokračovat!

63:26
    No a pozor! Češi mají k dispozici trestné střílení, ke kterému se postaví Matěj Blumel!

63:16
    Další tvrdý rána jednoho z domácích borců a parádní zákrok Lukeše! Hra nebyla přerušena již déle přes 2 minuty.

62:30
    Minárik nyní raději uklidnil hru a poslal kotouč z útočného pásma zpět na jednoho z obránců svého týmu.

61:40
    Domácí hokejisté se zatím v prodloužení dostali už do nejméně dvou vyložených šancí, ani v jedné ale nedokázali propasírovat kotouč mezi tři tyče.

60:45
    O první větší šanci se zasloužili slovenští hokejisté, které ale opět vychytal vynikající Lukeš. Nyní se kotouč dostal mimo ledovou plochu a bude následovat vhazování před Riečickým.

60:15
    Začíná nám tak prodloužení 3 na 3, které vzhledem k útočným propozicím dnešního utkání slibuje rozhodně dobrou podívanou!

60:01

No musíme říci, že tomuto zápasu opravdu nechybí nic, na to, že se jedná pouze o přípravu! Po výborných výkonech obou týmů se tak zcela logicky dostáváme do prodloužení.

Dvě minuty po začátku třetí periody se Slováci dostali zpět do vedení, když Lukeše překonal Patrik Koch. Už to s českým národním týmem vypadalo bledě, přesto ale dokázal vyrovnat! Pavel Kousal se totiž v 55. minutě dostal ke kotouči po Flekovo úniku a střelou nad lapačku Riečického zařídil třetí branku svého týmu.

60:00

59:40
    Ještě jednu střelu vyslal jeden z hostujících hráčů na branku Riečického, ta ale byla zblokována jedním z bránících borců a vypadá to na prodloužení!

59:01
    Slováci dostali kotouč do útočného pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění, hra se tak přesune právě před svatyni domácího celku.
    58:25 Lukeš byl v závěru třetiny ostřelován

58:25
    Štěpán Lukeš je nyní obstřelován z každé pozice a nyní se prezentoval dalším skvělým zákrokem proti ráně od modré čáry!

58:07
    Valach si našel kotouč na pravém křídle a pokusil se ohrozit Lukeše. Ten byl ale u své bližší tyče připraven a pokryl puk ve výstroji.

57:30
    O střelu z velkého úhlu se nyní pokusil jeden z domácích borců, kotouč z jeho hole ale neohrozil připraveného Štěpána Lukeše.

56:05
    Vyloučení v týmu Slovensko (Oliver Okuliar – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Ščotka – 2 min., bitka).

55:45
    Na druhé straně naservíroval Okuliar kotouč na modrou čáru pro jednoho ze spoluhráčů, který sice vyslal na Lukeše tvrdou střelu, pouze ale tam, kde byl český brankář postaven.
    54:44 Pavel KOUSAL - 3:3

54:44
    Česko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Jakub Flek se nejprve snažil uniknout dvěma obráncům soupeře, načež ztratil kotouč. K němu se ale dostal najíždějící PAVEL KOUSAL a zamířil přesně nad lapačku Riečického! Asistence: Flek a Kodýtek.

54:14
    Sklenička se snažil tečovat střelu jednoho ze svých spoluhráčů, jeho nadskočení ale nevedlo k trefení kotouče.

53:20
    Češi ale vědí, že musí zabrat, pokud si chtějí z Trenčína dnes odvést nějaký dobrý výsledek. Nyní obléhají mantinely v útočném pásmu, zatím bez šance.

52:30
    A z jeho chůze na střídačce se to jenom potvrzuje, opravdu tak zřejmě u českého útočníka nějaký problém s kolenem bude.
    51:55 Závar před slovenskou brankou vyřešil Riečický

51:55
    Do zajímavé šance se nyní dostali právě čeští hokejisté, kteří ale nedokázali využít závěru před brankou Riečického. Následně zůstal na ledě ležet David Ciencala a jestli jsem viděl dobře, vypadalo to, jakoby mu v souboji vynechalo koleno.

50:45
    Za to Slováci využívají špatného postavení soupeře v obranném pásmu a především jeho nedobré rozehrávky. Zůstávají tak nadále v kombinaci okolo modré čáry.

49:59
    Čeští hokejisté nyní mají velký problém se dostat do útočného pásma a jejich veškeré snahy končí pouze v tom středním.
    48:43 Lukeš notně svůj tým podržel

48:43
    Kotouč se teď zastavil jen kousek od brankové čáry a hosté tak mohou zatím jen smekat klobouk před výkonem Lukeše, který je drží od inkasovaní čtvrté branky!

48:10
    Špatná rozehrávka hostů zapříčinila to, že se Slováci stále drží v útočném pásmu a ohrožují branku Štěpána Lukeše. Češi se po inkasované brance stále hledají.

47:33
    Další přechod českého týmu do útočného pásma zastavil sudí pro ofsajd a následovat tak bude vhazování ve střední pásmu.

46:15
    Tvrdou ránou se ale nyní prezentoval i jeden z českých borců, Riečický v brance Slovenska ale nevypadal, že by mu střela nadělala nějaké potíže. Následovat bude komerční přestávka.

45:43
    Český tým je v plném počtu, přesto je to ale ten, který se brání tlaku soupeře. Štěpán Lukeš se tak musí mít stále na pozoru.

45:10
    Lukešovi se nepodařilo odpálit kotouč od vlastní branky a Slováci tak stále drží útočné pásmo.

43:43
    Vyloučení v týmu Česko (Richard Nedomlel – 2 min., krosček).

43:10
    Stadionem Pavola Demitru oplývá mexická vlna a je vidět, že si slovenští fanoušci opravdu užívají dobrou hru jejich týmu.

42:45
    Pavel Kousal našel takovým golfovým úderem volného Fleka před brankou Riečického, českému útočníkovi ale dokázali domácí obránci zamezit ve střele.
    42:01 Andrej KOLLÁR - 3:2

42:01
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Jakoby slova Kariho Jalonena nikdo neposlouchal! Slovensko si bere znovu vedení zpět a to hned dvě minuty po začátku poslední části. Do střely Patrika Kocha vložil svoji hůl ANDEJ KOLLÁR a překonal Lukeše. Asistence: Koch.

40:55
    Čechům začátky třetin příliš nevycházejí a potvrdili to i v té aktuální, kdy hned po půl minutě hry musel zasahovat připravený Štěpán Lukeš.

40:01

Máme za sebou i druhou část dnešního utkání a řekl bych, že byla zcela jiná, než ta první. Především ve výkonu českých hokejistů, kteří byli po většinu prostřední třetiny aktivnějšími.

Vstup do druhé třetiny ale českému týmu vůbec nevyšel. Už po třiceti sekundách se totiž z druhého gólu svého týmu radoval Robert Lantoši. Hned o dalších pětačtyřicet vteřin se ale skóre měnilo znovu, když snižoval Patrik Zdráhal. Poté se i přes aktivní hokej a atraktivní hru v útočné fázi dlouho žádný z týmů neradoval, což změnil pouhých 8 sekund před koncem Jiří Černoch. Ten výborně vložil hokejku do střely Ščotky a srovnal stav na 2:2.

Třetí třetina začne přibližně v 16:53.

40:00
    39:52 Jiří ČERNOCH - 2:2

39:52
    No, přesně tohle čeští hokejisté rozhodně potřebovali! Jan Ščotka vystřelil na branku v časové tísni, načež do jeho rány vložil hokejku JIŘÍ ČERNOCH a srovnává stav na 2:2! Asistence: Ščotka.

38:20
    David Jiříček zamířil do kabiny a vypadá to, že si tak tahle nešťastná situace vyžádá pár stehů v jeho obličeji.

37:59
    Přizvednutý kotouč se dostal až do obličeje Davida Jiříčka, který utrpěl krvavé zranění. Nyní už ale odjel na střídačku a s největší pravděpodobností bude v pořádku.

37:45
    Matěj Blumel se dostal do zajímavého úniku po pravém křídle a nakonec vzal vše na sebe. Kličkou mezi betony Riečického ale kotouč nedostal.

37:25
    Klidnější pasáž prostřední periody posílají čeští hráči znovu na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankou Štěpána Lukeše.

37:07
    Přerušení hry po delší době má za následek další vhazování před brankou domácího celku.
    36:15 Nepovedená šance Jakuba Fleka

36:15
    Jakub Flek převzal kotouč ve středním pásmu a ihned se dostal do samostatného úniku. I když měl vedle sebe jednoho ze spoluhráčů, vzal to na sebe, ale nepovedeným bekendem ani neohrozil Riečického.

35:48
    Pavel Kousal se snažil v samostatné akci ohrozit branku Riečického, obrana domácího mužstva byla ale tvrdě proti a odzbrojila českého útočníka.

34:55
    Jánošík dostal kotouč na modrou čáru, odkud se pokusil ohrozit hostující branku. Štěpán Lukeš ale u své pravé tyče byl připravený a neměl problémy zachytit střelu soupeře.

34:11
    Na druhé straně se snažil Honzek před brankou najít volného Okuliara, jeho přihrávku ale jeden z bránících hráčů českého týmu dokázal zneškodnit.

33:50
    Jakub Flek se pohlednou otočkou dostal k bekendové střele, která ale neměla gólové parametry a Riečickému nenadělala potíže.

33:01
    Nejprve to vypadalo, že budou mít čeští hokejisté při hře 5 na 5 problémy ve středním pásmu, následně se ale přesto do toho útočného dostali. Pouze za cenu ofsajdu.

32:21
    Zřejmě nejpovedenější přesilovou hru českého týmu ukončuje výborným zákrokem domácí brankář Riečický! Ten je nyní tím, kdo drží Slováky v hubeném vedení.

31:55
    Češi stále drží útočné pásmo a slovenská čtyřka už se zdá být značně unavená. Hosté pokračují v neúnavné kombinaci.
    30:50 Šance Jiříčka nekončí gólem

30:50
    Aktivní Jiříček se v útočném pásmu nejprve postaral o nebezpečnou střelu, následně při zisku kotouče se snažil najít zcela volného Holíka. Ten ale neměl správně nastavenou hokejku, aby trefil kotouč.

30:25
    Vyloučení v týmu Slovensko (Robert Lantoši – 2 min., nedovolené bránění).

29:53
    Už přes dvě minuty se hraje bez přerušení a většinovou část tráví čeští hokejisté v útočném pásmu.

28:40
    Riečický si teď poradil jak s nájezdem jednoho ze soupeřů, tak následnou střelou z otočky Klapky! Češi se ale zdají velmi aktivní v útočném pásmu a dostat se do vyložených šancí jim nedělá problémy.

27:45
    Po buly před Riečickým se dostal kotouč až na českou střídačku. Následovat bude tak znovu vhazování před domácím ochráncem svatyně.

27:28
    Pavel Kousal se sám snažil dostat před branku Riečického, načež byl ale následně čistě obrán o kotouč a hra se přesouvá do středního pásma.

26:55
    Do Mudrákovo střely si obětavě lehl Černoch, čímž zamezil nebezpečí před Lukešem. Slováci ale přesto drží útočné pásmo.

26:05
    A to stejné se stalo znovu po nahození a následné teči jednoho z českých obránců. Následuje komerční přestávka.

25:25
    Nyní se dostal kotouč mimo hrací plochu a následovat tak bude vhazování před domácím gólmanem.

25:07
    Hladonikovi spadla helma a musel vystřídat, přesto ale Češi udrželi útočné pásmo. Následně se o to pokusili znovu, hru ale přerušil ofsajd.

24:26
    Češi se po snížení zdají být daleko aktivnější při útočné snaze. Další střelu od modré musel pokrýt ve výstroji domácí brankář Riečický.

23:45
    Slováci se teď snažili o přečíslení při nájezdu do útočného pásma, což se jim ale nepovedlo a odjeli střídat.

22:58
    Střelu Dávida Mudráka zastavil ve výstroji Štěpán Lukeš, který následně přerušil hru. Bude se tak pokračovat v obranném pásmu Česka.

22:10
    Kari Jalonen neskrýval nadšení po snižující brance a následně hosté uzavírají opět soupeře v jeho vlastním obranném pásmu.
    21:15 Patrik ZDRÁHAL - 2:1

21:15
    Mizerný vstup do druhé periody je vymazán! Češi zavřeli soupeře v útočném pásmu a poté, co Jeřábek naservíroval kotouč PATRIKU ZDRÁHALOVI, je stav zase pro hosty o něco příznivější. Asistence: Jeřábek.
    20:30 Robert LANTOŠI - 2:0

20:30
    No, takhle si začátek druhé třetiny Češi rozhodně nepředstavovali! Nejprve nejistota v rozehrávce a poté ztráta kotouče v útočném pásmu, měly za následek přečíslení domácích a zakončení ROBERTA LANTOŠIHO. Asistence: Liška a Rosandič

20:01

První třetina dnešního dějství je za námi a do kabin půjdou rozhodně s lepší náladou domácí hráči Slovenska. Ti se totiž dokázali po necelých patnácti odehraných minutách prosadit zásluhou Mária Luntera a jeho střele nad lapačku Lukeše.

Druhá třetina začne přibližně v 15:55.

20:00

19:19
    Další vyhození kotouče až ke Štěpánu Lukešovi a vypadá to, že Češi budou mít jednu z posledních možnost na akci v první třetině.

18:40
    Nyní se ale českým hráčům nedaří přechod přes střední pásmo, kde úřadují Slováci. Ani první minuta další přesilové hry tak určitě trenéra Jalonena nepotěšila.

17:55
    Lehká teč Petra Kodýtka před brankou Slováků nyní nadělala nečekané problémy Riečickému, čeští hráči budou dále pokračovat v útočném pásmu.

17:45
    Vyloučení v týmu Slovensko (Patrik Koch – 2 min., vražení na hrazení).

17:10
    No, přesilovky zřejmě dnes nebudou těmi fázemi hry, které by měly rozhodovat. Ani slovenským hokejistům se totiž nedařilo zůstat v nějakém souvislém tlaku.

16:25
    Na druhé straně se dostal i přes oslabení do šance Jiří Smékal a jeho nájezd likvidoval Riečický i za pomocí svých obránců!

15:49
    Krištof svojí první ránu v přesilové hře poslal pouze nad branku Lukeše, přesto ale domácí pokračují v útočném pásmu.

15:10
    Vyloučení v týmu Česko (David Sklenička – 2 min., napadení).
    14:46 Mário LUNTER - 1:0

14:46
    A teď už se to Slovákům podařilo! Přečíslení 4 na 3 dokázali domácí v útočném pásmu využít, když veškeré otěže vzal na sebe MÁRIO LUNTER a překonal Lukeše! Asistence: Faško-Rudáš a Bučko.

13:41
    Lantoši při nájezdu za brankou Lukešeš naservíroval kotouč volnému Liškovi, který se dostal k pohotové dorážce. Ani svoji snad čtvrtou tutovku nedokázal využít!

12:45
    Češi se po chvilkové hře ve středním pásmu dostali do toho útočného, kde ale nevydrželi ani do první střely na branku. Hra se tak přesouvá před Lukeše.

11:30
    Na druhé straně se i hosté dostali do zajímavé šance, která ale taktéž neměla gólové parametry. Následovat bude další komerční přestávka.

10:55
    Lantoši nejprve získal kotouč ve středu hřiště a následně se dostal ke střele Jánošík. Jeho rána se ale nedostala ani k brankáři českého týmu.

10:16
    Domácí jsou už nyní v plném počtu, navíc čeští hokejisté budou začínat znovu z vlastního obranného pásma.

09:45
    I když si Češi dokázali vytvořit nějaké šance, rozhodně se tohle za povedenou přesilovku považovat nedá. 4 minuty hry proti čtyřem totiž brankou neskončilo.

09:15
    Jiříček se snažil kličkou do prostoru mezikruží dostat kotouč a následně vystřelit. Než se mu to ale povedlo, přišel mu do cesty Kodýtek a bylo po šanci.

08:35
    Krištof vyhodil znovu kotouč až za branku Lukeše a čeští hráči tak budou muset začít další útočnou akci z vlastního obranného pásma.

08:05
    Z pravé strany to zkusil Pavel Kousal, jeho ne příliš tvrdá rána ale skončila pouze na betonech připraveného brankáře.

07:39
    A znovu se domácí osvobozují. Hostům se zatím nedaří udržet útočné pásmo na delší dobu.

06:40
    Matěj Blumel zkusil vystřelit z úhlu! S jeho nepříjemnou ránou si i s problémy Riečický poradil. Slovákům se následně podařilo poprvé vyhodit.

06:16
    Vyloučení v týmu Slovensko (Patrik Koch – 2+2 min, vysoká hůl).

05:40
    Teď se na chvíli podařilo i českým hráčům udržet se v útočném pásmu, na ohrožení branky Riečického to ale nemělo dostatečnou kvalitu.

05:01
    Tentokrát se Lantoši ve spolupráci s Čerešnákem nedostal do útočného pásma, po čemž hru přerušil sudí pro ofsajd.

04:20
    Tentokrát ale David Ciencala zaváhal a byla z toho šance Okuliara. Jeho tvrdá rána se ale mezi tři tyče nevlezla.

03:50
    Ciencala zblokoval pokus jednoho ze soupeřů, přesto se ale Češi nezbavili hry ve vlastním obranném pásmu.
    02:58 A další Liškova šance

02:58
    Adam Liška se dostal do třetí zajímavé příležitosti za dosavadní 3 odehrané minuty! Tentokrát Lukeše zachránila dobře postavená branka, konkrétně tyč po jeho vyrážečce.

01:58
    Slováci se snaží vehementně napadat českou rozehrávku, což se jim docela daří. Nyní ale uklidní hru jeden z hostujících hráčů za brankou Lukeše.

01:16
    Za bouřlivé atmosféry se domácí dostávají celkem lehce k útočným akcím a další takovou teď musel likvidovat znovu Lukeš.

00:41
    Hosté vůbec nezastihli úvod utkání v dobrém světle a zatím se nedokázali dostat do hry. První zisk puku končí pouze na zakázaném uvolnění.
    00:14 První velká šance pro Slováky a v ní Liška. Lukeš ho vychytal

00:14
    Češi sice získali první buly, následně se ale do první velké šance dostali domácí. Lukeš musel skvělým zákrokem přerušit hru!

00:01

Slovensko: Riečický (Tomek) – Rosandič (A), Čerešnák (C), Jánošík, Bučko, Ivan, Koch, Mudrák – Liška, Krištof (A), Lantoši – Lunter, Tamáši, Faško-Rudáš – Minárík, Kollár, Valach – Honzek, Mikúš, Okuliar.
    Trenér: Craig Ramsey

Česko: Lukeš (Stezka) – Ščotka (C), Nedomlel, Krejčík, Jeřábek (A), Sklenička, Jiříček, Kaňák, Budík – Smejkal, Holík, Blümel – Zdráhal, Černoch, Ciencala – Flek (A), Kodýtek, Kousal – Beránek, Hladonik, Klapka – Fridrich.
    Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Staňo, Konc (oba SVK).

K české reprezentaci už se v Trenčíně stihl připojit asistent trenéra Martin Erat, který byl na začátku týdne na 4 dny z pracovních a rodinných důvodu v USA. I on bude tedy dnes stát na lavičce ve své roli asistenta trenéra.

Asistent trenéra české hokejové reprezentace Libor Zábranský st. měl sice negativní test na covid-19, ale kvůli přetrvávajícím příznakům onemocnění se dohodl s ostatními členy realizačního týmu, že stráví celý víkend v domácím léčení a zpět k národnímu týmu se připojí na začátku dalšího přípravného kempu v úterý v Ostravě. Pozici asistenta trenéra Kariho Jalonena na střídačce českého týmu tak i ve druhém zápase na Slovensku zastane Kalle Kaskinen.

Předpokládaná sestava Česka:

Lukeš (Stezka) – Ščotka, Nedomlel, Krejčík, Jeřábek, Sklenička, Jiříček, Kaňák, Budík – Smejkal, Holík, Blümel – Zdráhal, Černoch, Cienciala – Flek, Kodýtek, Kousal – Beránek, Hladonik, Klapka – Fridrich.

Čeští hokejisté odehráli se Slováky první vzájemné utkání v rámci EHC už ve čtvrtek, konkrétně na stadionu ve Spišské Nové vsi.

První třetina ještě skončila remízou 1:1, když se trefil domácí Peter Čerešňák a jen o minutu později vyrovnávala pardubická naděje Matěj Blumel.

Druhá třetina už byla ale ve znamení pouze slovenských hokejistů, a to i přesto, že ti čeští vystřelili na branku o 3 střely víc, než soupeř. Po brankách Tamášiho a Rosandiče navíc neproměnil trestné střílení Hladonik a bylo takřka po zápase. Ne příliš atraktivní poslední část to navíc potvrdila a utkání tak skončilo poměrem 3:1 pro domácí.

Tým trenéra Jalonena má tak rozhodně co napravovat, ale určitě je dobré brát na vědomí, že tyto zápasy mají rozhodně jiný cíl, než jen výsledkový.

Čechům turnaj v Pekingu příliš nevyšel, když v osmifinále nestačili na mužstvo Švýcarska. Oproti Slovensku ale čeští hokejisté odehráli v dubnu daleko více přátelských utkání, ve kterých dvakrát dokázali udolat nepříjemné Rakušany a následně v jednom zápase i Němce. S těmi ale nakonec další střetnutí prohráli, když ani 29 střel nestačilo na vstřelení gólu. Výběr finského trenéra Jalonena je ale nyní spíš ve zkouškové fázi, kdy je důležité vyzkoušet co nejvíce možností.

Slovensko po nečekaném tažení na letošních olympijských hrách, i v posledním utkání dokázalo, že je ve výborné formě. Třetí místo na turnaji pod pěti kruhy tak rozhodně nebylo náhodou! A to zatím chybí Slovákům například jejich největší kometa, mladičký hokejista finského TPS Turku – Juraj Slafkovský.

Krásné sobotní odpoledne Vám přeji u druhého utkání hokejového národního týmu, který se po dvou dnech opět utká s dnes domácím Slovenskem. Střetnutí začíná od 15:00 v Trenčíně.

Daniel Bertók

Branky a nahrávky: 15. Lunter (Faško-Rudáš, Bučko), 21. Lantoši (Liška, Rosandič), 43. Kollár (Koch) – 22. Zdráhal (Jeřábek), 40. Černoch (Ščotka), 55. Kousal (Flek, Kodýtek), rozh. náj. Zdráhal