Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Florida – Tampa 4:8 (kon.) | Washington – Toronto 3:4 (1:2 po s.n.)
Winnipeg – Colorado 4:1 (kon.) | Montreal – Boston 3:5 (kon.) | Nashville – Minnesota 4:5 (po pr.)
Anaheim – St. Louis 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 4:5 (0:1 po s.n.)
Montreal Canadiens
3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Boston Bruins
Pondělí 25.04.2022, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:24:28)

Trestné minuty: 8:14

Je dobojováno, Boston dotáhl zápas do vítězného konce, nicméně se dost natrápil. Ve třetí třetině jsme totiž viděli velký vzestup domácích, kteří předvedli velký tlak a Mike Hoffman s Nickem Suzukim stáhli náskok Bostonu na jediný gól. Nápor Montrealu pokračoval, Swayman se musel v brance hodně otáčet, další gól však za svá záda už nepustil. V úplném závěru kanadský celek zkusil power-play, tu však potrestal střelou do prázdné branky Patrice Bergeron a uzavřel výsledek na 3:5. Boston má po dnešní výhře 103 bodů a je na čtvrtém místě Atlantické divize, Montreal je s 51 body ve stejné divizi poslední.

59:53 Patrice BERGERON - 3:5

59:53
    Bruins právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto. Domácí neudrželi pásmo, Marchand od levého mantinelu přihrál na volného PATRICE BERGERONA a ten už snadno trefil prázdnou branku – 3:5. Asistence: Brad Marchand.

59:05
    Montembeault je zase na střídačce, domácí jsou v šesti!

58:53
    Petry při svém průniku ztratil puk, hosté jej posunuli co nejdál od vlastního pásma.

58:00
    Hosté se dokázali dostat s pukem do středního pásma a vystřelit, Hoffman tuto ránu ale srazil vysokou holí a Montembeault se tak musí po přerušení hry vrátit do branky.

57:40
    Montembeault je na střídačce, je tu power-play Montrealu!

57:28
    Zakázané uvolnění Montrealu, po delší době se hra přesune před Montembeaulta.

56:46
    Edmundsonovu bombu Swayman vyrazil před sebe, kde si už obrana Bostonu pro tuto chvíli poradila.

56:26
    Za domácí neuspěl ani Hoffman, tlak Montrealu začíná být opravdu drtivý.

55:32
    Romanov nahazoval na branku, nenašel se však nikdo, kdo by případně před Swaymanem tečoval.

54:51
    Oba celky střídají v nepřerušené hře, puk se alespoň na chvíli dostal z pásma hostujícího týmu.

53:14
    Harrisova střela z pravého kruhu postrádala přesnost, Montreal ale i nadále pokračuje v náporu.

52:31
    Zadovkou zpoza branky dostal přihrávku Gallagher, střelou z mezikruží však Swaymana nepřekvapil.

51:55
    Domácí nyní reklamovali hru Bostonu v šesti, nebo možná i více hráčích, pokračuje se však bez přerušení.

51:19
    Teď tu ale byl brejk hostů, zakončený střelou Custise Lazara do horní části branky. Montembeault se blýskl povedeným zákrokem lapačkou.

50:57
    Boston je ve třetí části hodně pasivní a nechává soupeře útočit. Navíc se probudilo i publikum, které žene Montreal kupředu.

49:07
    Drtivou ránu předvedl Edmundson, mířil však těsně vedle. Každopádně Montreal tlačí a míří za vyrovnáním.

48:25
    Střela i na opačné straně, Foligno trefil Montembeaultův postoj a ten svým zákrokem přerušil hru.

48:15
    Do další šance se hnal Gallagher, zkusil střelu zápěstím, jenže přesně do míst, kde stál připravený Swayman.
    47:19 Nick SUZUKI - 3:4

47:19
    Montreal právě vstřelil branku!
    A už je to pouze o jedinou branku! Domácí předvedli v útočném pásmu účinný forčekink, z rohu vylétla přihrávka mezi kruhy na NICKA SUZUKIHO a ten střelou z první nedal Swaymanovi šanci na zákrok – 3:4. Asistence: Mathieu Perreault, Michael Pezzetta.

46:05
    Od modré čáry střílel Savard, jeho ránu ještě tečoval Anderson a puk prosvištěl těsně vedle Swaymanovy branky!

45:05
    Charlie Cyle dostal přihrávku za obranu Montrealu, byl ale příliš blízko na to, aby překonal Montembeaulta.

44:40
    Domácí jsou ještě více povzbuzeni a zase se snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem.
    43:13 Mike HOFFMAN - 2:4

43:13
    Tak tohle byla opravdu bleskově využitá přesilovka! Hned po buly putoval puk k modré čáře, kde od Petryho dostal nabito MIKE HOFFMAN a svým golfákem prostřelil Swaymana. Celá akce trvala pouhé tři sekundy a je to 2:4. Asistence: Jeff Petry, Christian Dvorak.

43:10
    Přesilovka pro Montreal. Marc McLaughlin vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.

43:02
    Montreal je v úvodu třetí části hodně aktivní, Edmundson nebyl daleko od úspěchu, ale i tohle gólman Bostonu vyřešil.

42:26
    Nahození od modré čáry prošlo až ke Swaymanovi, puk byl nakonec vytlačen těsně vedle jeho pravé tyčky.

42:01
    Dvorak hledal přihrávkou přes šíři kluziště Andersona, ten nezpracoval a Swayman byl bez práce.

41:11
    Výpad domácích, který se formoval do přečíslení tři na dva, skončil chybnou rozehrou u modré čáry. Boston posunul hru k červené čáře.

40:37
    Od pravého mantinelu to zkoušel Caufield, Swayman jeho ránu pouze kontroloval pohledem.

Trestné minuty: 8:12

Čtyřicet minut hry je za námi a Boston má našlápnuto k dalším bodům. Ve druhé třetině se sice jako první prosadili domácí, když ve 22. minutě využil přesilovku Josh Anderson, jenže už v úvodu 25. minuty se dnes podruhé trefil Erik Haula a zase to bylo o dvě branky. Boston poté i nadále ohrožoval Montembeaulta střelami ze všech možných pozic a ve 39. přišel ještě jeden gól. Po vyhraném buly okamžitě střílel Charlie McAvoy a upravil na současných 1:4. Montreal se hodně trápí, zato naopak málo střílí a když už se hráči kanadského celku k zakončení odhodlají, chybí tomu přesnost, razance, případně obojí najednou... Rozhodně má trenér Martin St. Louis v kabině o čem přemýšlet.

40:00

39:10
    Montreal chce ještě do konce druhé části alespoň snížit, kombinace u Swaymana však i nadále postrádají klid v koncovce.
    38:09 Charlie MCAVOY - 1:4

38:09
    Hosté utíkají do tříbrankového náskoku. Bergeron vyhrál v útočném pásmu buly, posunul puk na CHARLIEHO MCAVOYE a ten rychlou střelou zápěstím překvapil Montembeaulta. Ten toho navíc mnoho neviděl a stav je už 1:4. Asistence: Patrice Bergeron.

38:06
    Od modré čáry to zkusil přes obránce Taylor Hall, prudkou ranou ale pouze vyprášil Montembeaultovu lapačku.

37:24
    No a nakonec se Boston osvobodil a DeBrusk dokonce z levé strany vyzkoušel Montembeaultovu připravenost.

36:47
    Domácí tým sice v útočném pásmu předvádí rychlé bruslení a mnoho přihrávek, jenže bez střeleckého vyjádření.

36:12
    Bude se zase vylučovat na obou stranách, dvě minuty za krosček dostane domácí Josh Anderson a dvě minuty za sekání zase hostující Brad Marchand.

35:16
    Domácí Perreault se snažil u modré čáry roztáhnout hru do šířky, jenže McLaughlin mu do pasu vložil hůl a útočník Montrealu pak musel hasit případný brejk.

34:27
    Od modré čáry to zkusil domácí Romanov, Swaymanovu branku ale o docela velký kus minul.

33:44
    Montembeault se blýskl i proti střele McAvoye, puk skončil v jeho rychlé lapačce.

32:54
    Bergeron kombinoval s DeBruskem, Montembeault však na svém brankovišti tento výpad zastavil. Montreal jde do protiakce.

31:38
    McLaughlin pronikal levým křídlem, byl však vytlačen z ideálního úhlu a i s pukem skončil za brankou.

30:56
    Hraje se nahoru a dolů bez zbytečných přerušení, oba brankáři teď mají docela napilno.

29:36
    Nahození ze středního pásma Montembeault nezastavil a Smith tak mohl ještě něco vymyslet. Obrana domácích jej ale za brankou zvládla o puk obrat.

28:50
    Hra se nám přestěhovala před Montembeaulta a sledujeme úporný boj o puk.

27:58
    Montreal je ale stále v tlaku a před Swaymanem je docela horko. Brankář Bostonu však zatím na brankovišti předvádí neskutečné výkony.

27:47
    Grzelcyk je na ledě, síly se vyrovnaly.

26:45
    Domácí byli ve velkém tlaku, několik šancí na střeli měl zejména Rem Pitlick, ale ani jednou skutečně Swaymana neprověřil. Jeden z bránících hráčů dokonce zlomil hůl, ale ani tuto výhodu Montreal nevyužil.

25:47
    Další vyloučení na straně Bostonu, dvě minuty za podrážení dostal Matt Grzelcyk.

25:16
    Vylučuje se na obou stranách. Hostující Erik Haula zastavil rodící se akci faulem, dostal dvě minuty za nedovolené bránění, zároveň byl ale vyloučen i domácí Jake Evans za nafilmováný pád, nebo přehrávání.
    24:04 Erik HAULA - 1:3

24:04
    Už je to zase o dva góly! Domácí propadli ve středním pásmu, po přechodu přes modrou čáru přihrál Nosek na levou stranu, kde se ERIK HAULA snadno dostal přes Caufielda a sklepl nabízený pas za Montembeaulta – 1:3. Asistence: Tomáš Nosek, Connor Clifton.

23:43
    Jake DeBrusk se neohroženě probíjel levým křídlem, snažil se dostat mezi kruhy, ještě před střelou byl ale zablokován.

22:45
    Branka domácí tým povzbudila a zase se tak hraje před Swaymanem. Montreal je jako politý živou vodou.
    21:51 Josh ANDERSON - 1:2

21:51
    Tak to nakonec domácí zvládli a snížili. Do volného prostoru na pravé straně si najel Petry, jeho nahození s lehkou Gallagherovou tečí gólman Swayman pouze vyrazil a JOSH ANDERSON si už věděl rady. Bekhendem po ledě poslal puk za brankovou čáru a upravil na 1:2. Asistence: Brendan Gallagher, Jeff Petry.

21:32
    Na Swaymana to létá pouze z dálky, gólmanovi svým postavením výrazně pomáhá obrana.

20:52
    Marchand se už vrátil na led, Boston je ve čtyřech.

20:34
    Domácí tým zahajuje druhou třetinu v přesilovce pět na tři, zatím se ale nemůže dostat k pořádné střele.

Trestné minuty: 4:6

První třetina je za námi, ve které měli hosté výraznou střeleckou převahu a tu nakonec využili ve dvě branky. Na tu první se ale docela dlouho čekalo a do té doby musel hlavně domácí Montembeault vytáhnout několik těžších zákroků. Nakonec byl překonán v úvodu 16. minuty, kdy se po dorážce mohl z gólu radovat Patrice Bergeron. Druhou branku přidal z trestného střílení Erik Haula a stav je tedy 0:2. Montreal nehraje špatně, umí se dostat do střeleckých pozic, koncovka však zatím skřípe a puky zhusta létají mimo branku.

20:00

20:00
    Po siréně se do sebe ještě pustili Petry a Frederic, rozhodčí je museli rychle roztrhnout. Každopádně hostující Trent Frederic dostal dvě minuty za nesportovní chování.

19:32
    Petryho bombu od modré čáry Swayman vyrazil, Boston poté vyhodil přes všechny čáry.

18:52
    Ve středním pásmu nachytal domácí Petry Bergerona, tvrdým bodyčkem jej poslal k ledu a Brad Marchand se ihned vydal spoluhráče pomstít. Vykoledoval si však pouze dvouminutový trest za hrubost. Montreal si tak zahraje první přesilovku.

18:42
    Reilly u mantinelu předvedl tvrdý hit, bylo to ale vše v rámci pravidel.
    18:03 Erik HAULA - 0:2

18:03
    ERIK HAULA tak dostal druhý pokus, při rozjezdu minul puk, vracel se pro něj, svůj nájezd pak ale zakončil přesnou střelou, na kterou Montembeault nezvládl zareagovat – 0:2.

18:03
    Haula vystihl Hoffmanovu přihrávku, hnal se do sóla a Hoffman jej zastavil sekáním. Rozhodčí neváhal a nařídil trestné střílení!

17:22
    Pravou stranou šlápl do pedálů Suzuki, dostal se do útočného pásma, následnou střelu zápěstím však poslal vedle Swaymanovy branky.

16:39
    Dvorak z otočky přihrával na levé křídlo, byl u toho ale tvrdě atakován a úmysl mu nevyšel. Boston má šanci přejít do protiútoku.
    15:03 Patrice BERGERON - 0:1

15:03
    Hosté udeřili jako první! Velký kus práce odvedl Marchand, který dokázal za brankou vybojovat puk, ten se pak dostal k DeBruskovi, jehož pokus Montembeault vyrazil před sebe a PATRICE BERGERON to měl už jednofuché. Trefil odkrytou branku a je to 0:1. Asistence: Jake DeBrusk, Brad Marchand.

14:30
    Dauphinova střela Swaymanovi velké problémy nenadělala, ten ji však raději skryl a přerušil hru.

13:40
    Montreal předvádí velice sympatický výkon, snaží se o rychlé výpady, přesnost střelby však tuto práci sráží...

12:55
    Vyloučení hráči se vrátili na led, hraje se tak zase v pěti na obou stranách.

12:43
    Marchand neprošel přes modrou čáru, dopředu tak jde zase Montreal.

11:55
    Více prostoru na ledě zatím vyhovuje více domácím, snaží se před Swaymanem vytvořit alespoň nějaký tlak.

10:55
    Následovala krátká potyčka, po které domácí Josh Anderson a hostující Derek Forbort dostali dvouminutové tresty za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

10:55
    Hraje se docela svižný hokej z obou stran. Najednou tu byla akce Montrealu a Anderson se neúspěšně snažil protlačit puk za Swaymana.
    09:48 Montembeaultův zákrok po pohotovém přemístění

09:48
    O malou chvíli později domácí přišli o puk a z pravého kruhu vyslal pohotový pokus Marchand. Montembeault se stihl přemístit a střelu skrýt mezi svými chrániči!

09:32
    Foligno vyslal od pravého mantinelu překvapivou střelu přes Romanova a Montembeault toho moc neviděl. Mohl si ovšem oddechnout, šlo to těsně vedle.

08:23
    Montreal své první oslabení přečkal a zase se hraje v plném počtu.

07:58
    Ve středním pásmu vystihl Evans rozehru hostů a po levé straně se dostal ke střele. Ta byla nakonec zablokována a Swayman zasahovat nemusel.

07:16
    Domácí se osvobodili a Mike Reilly musel pro puk až do vlastního pásma.

06:40
    Boston hned po buly vymyslel pěknou kombinaci, ta však skončila střelou nad branku a puk následně vyjel z pásma.

06:23
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Boston. Dvě minuty za podrážení obdržel Joel Edmundson.

05:29
    V lepší pozici byl Romanov, ale ani on neuspěl, Swayman se včas přemístil a zasáhl u své pravé tyčky.

04:52
    Evansovi scházela rychlost při přechodu přes modrou čáru, takže nakonec pouze nahazoval za Swaymanovu branku.

03:50
    Krátký závar před brankou Montrealu, DeBrusk z úhlu ale trefil pouze boční síť.

03:09
    Trochu rozhozená obrana domácích pustila do útoku hráče Bostonu a mezi kruhy střílel zápěstím volný Foligno. Jeho prudký pokus šel nad Montembeaultovu branku.

02:09
    Laurent Dauphin pouze nahazoval puk na Swaymana, nenašel se ale nikdo, kdo by případně dorážel.

01:25
    První střelu zápasu vyslal domácí Anderson, Swayman puk vyrazil a ten pak opustil ledovou plochu.

01:15
    Nepovedená rozehra domácích, po přerušení hry se vhazuje ve středovém kruhu.

00:47
    Úvodní okamžiky jsou hodně opatrné, zatím sledujeme nenápadné pokusy o založení kombinace.

00:01

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – D. Savard, A. Romanov, Petry, Edmundson (A), Harris, Lagesson – M. Hoffman, Suzuki (A), Caufield – B. Gallagher (A), Evans, R. Pitlick – Josh Anderson, Dvorak, Pezzetta – T. Pitlick, Dauphin, M. Perreault.
    Trenér: Martin St. Louis

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, M. Reilly, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – T. Nosek, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – McLaughlin, Lazar, N. Foligno.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Hanson, Pochmara – Fournier, Nansen.

Oba celky jsou již na ledové ploše, je po hymnách, zápas může začít.

Arénou se nese několikaminutový nepřerušený potlesk, doprovázený skandováním jména tohoto legendárního hráče.

Před zápasem probíhá vzpomínka na Guy Lafleura, který zemřel 22. dubna.

Zápas v Bell Centre začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.