Finsko – Kanada 6:5 (po pr.) | Česko – Švýcarsko 8:0 (kon.) | Švédsko – Německo 7:1 (kon.)
USA – Lotyšsko 13:3 (kon.)
Finsko
6:5 (2:2, 1:2, 2:1 - 1:0)
Kanada
Čtvrtek 28.04.2022, 14:30 • Erdgas Schwaben Arena, Kaufbeuren • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

Sledovali jsme skvělou bitvu, která nakonec skončila lépe pro Finy. Ti ještě v závěru třetí třetiny prohrávali o dva góly, ale dokázali srovnat a v prodloužení velmi rychle rozhodli o svém postupu. Hattrickem se na postupu Finů podílel Kemell, který také vstřelil rozhodující gól. (17:02:41)

60:28
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé a Finové slaví postup do semifinále! Kanada se sice při hře 3 na 3 ujala puku a mířila vpřed, ale JOAKIM KEMELL využil nepřesné přihrávky Fantilliho a následně v samostatném nájezdu překonal Dycka v bráně Kanady. Famózní obrat Finska v zápase!

60:01

60:00

58:18
    Finové dokázali využít početní výhodu a srovnávají! KASPER HALTTUNEN napřáhl z levého kruhu a vymetl vzdálenější šibenici Dyckovy branky. Asistence: Tuomas Uronen, Jere Lassila.

57:53
    Finové odvolali brankáře a aktuálně hrají 6 na 4.

57:39
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Kocha Delic – 2 min., hákování.

57:19
    Hra se zase rozjela, Finové jsou na dostřel Kanady a čekají nás zajímavé závěrečné minuty.

56:50
    Velká šance Kanady a skvělý zákrok Leinonena, který vychytal Schuurmana!

55:45
    Finové se vrací do hry a velmi rychle využívají přesilovou hru. Střelu z pravého kruhu tečoval před bránou ALEKSANTERI KASKIMAKI, který snižuje. Asistence: Jere Lassila, Kasper Kulonummi.

55:12
    Lukas Dragicevic – 2 min., nesportovní chování.

54:40
    Bedard je při chuti a předvedl další nebezpečný průnik, zasahovat musel brankář Leinonen.

53:54
    Nebezpečná střela Kiviharju zakončila přesilovou hru Finska. Seveřané se neprosadili, naopak inkasovali a ztrácí na Kanadu dva góly.

52:58
    Finové se konečně udrželi v pásmu a následně střílel Kemell, ale brankář Dyck jeho pokus vyrazil do rohu.

52:16
    Finové krátkou přesilovku 5 na 3 nevyužili, dál ale pokračují v přesilovce 5 na 4.

51:55
    Pano Fimis – 2 min., hákování.

51:32
    Finové jsou jako opaření a během své přesilovky se nedokážou udržet v pásmu Kanady.

50:21
    Kanada právě vstřelila branku!
    Šok pro Finsko! Kanada hned vyhodila kotouč, konkrétně jej vyvezl CONNOR BEDARD, který z pravé strany vystřelil a jeho pokus skončil pod břevnem Leinoneho branky. Bez asistence.

50:12
    Tanner Howe – 2 min., sekání.

48:30
    Zablokovaná střela Finů skončila až v ochranné síti.

48:08
    Lorenz dlouho kličkoval v pásmu Finska až vystřelil, brankář Leinonen byl připraven.

45:50
    Střela Kiviharju z modré čáry byla o poznání nebezpečnější, ale ne o tolik. Dyck znovu v pohodě zasáhl.

45:44
    Nahození Mannisteho z pravého křídla ukryl v lapačce Dyck.

44:40
    Zatím se hraje svižný hokej nahoru dolů, na větší šanci ale čekáme.

40:20
    Fin Joakim Kemell měl hned ze začátku třetí třetiny jedinečnou šanci vyrovnat, ale samostatný úprk na Dycka neproměnil v gól.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:18.

Druhá třetina přinesla zajímavý hokej a viděli jsme tři góly. Zprvu aktivnější Finy opařily dva rychlé góly Kanady, o které se postarali Schuurman s Bedardem. Seveřané se následně dočkali snížení, když se prosadil Mannisto.

40:00

39:35
    Dočkáme! Adam Fantilli mířil zcela osamocený sám na Leinonena, ale neuspěl! Následně z levého křídla útočil na finskou branku Bedard, nicméně dopadl podobně jako jeho spoluhráč. To byly velké šance Kanady na zvýšení náskoku.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, dočkáme se ještě nějaké zajímavé akce?

37:34
    Střela Bedarda byla o poznání nebezpečnější, ale scházely jí nějaké centimetry, aby zamířily na branku Leinonena.

37:20
    Obránce Mastrodomenico vyvezl puk z obranného pásma a z Finů si udělal kuželky. Nakonec i zakončil, ale v pádu, takže branku Leinonena příliš neohrozil. Nicméně pěkná individuální akce.

36:10
    Kanada dlouho držela pásmo až vystřelil Hvidston, ale neuspěl. Každopádně se i díky tomu Finsko osvobodilo.

35:12
    Přihrávka rukou zastavuje akci Kanady, byť se Fantilli hodně na rozhodčí zlobí.

34:35
    Nicméně na druhé straně nebezpečně vystřelil Kanaďan Wood. Následuje krátká pauza.

34:10
    Finové jsou na dostřel Kanady a očekává se, že se dál budou tlačit před Dycka.

32:30
    Tentokrát ale Finsko přečíslení využívá! Dokonce tři Finové mířili na jednoho Kanaďana. Nakonec vše vyřešil TOMMI MANNISTO, který vzal celou akci na sebe a prostřelil Dycka v brance Kanady. Asistence: Aron Kiiviharju, Thomas Gronlund.

32:15
    Další přečíslení Finů a znovu bez zakončení.

31:26
    Po střele Delice ze čtvrté formace Kanady zasahuje Leinonen a přerušuje hru.

30:25
    Schuurman se tlačil do dalšího zakončení, přihrávku zpoza branky nakonec nevyužil a nepřetavil v pátý kanadský gól.

28:50
    Finové nyní mohli snížit, řítili se tři na dva, ale tuto početní výhodu nevyužili. Kanada se ze všech sil ubránila nájezdníkům v modrých dresech.

28:20
    Kanaďané dál zlobí Finy, Fantilli kličkoval uprostřed pásma, ale zakončit se mu nepodařilo.

25:52
    Rychlý protiútok Kanady znamená odskočení o dva góly! Pěknou a rychlou akci Kanady zakončil střelou z otočky CONNOR BEDARD. Asistence: Adam Fantilli.

25:26
    Po přihrávce zpoza branky a nešťastnému odrazu puku od brusle Kulonummiho se prosadil BRAYDEN SCHUURMAN, který z bezprostřední blízkosti překonal Leinonena v bráně Finska. Asistence: Nicholas Moldenhauer, Rieger Lorenz.

25:00
    A znovu se Finové osvobodili, tentokrát Bedardova přihrávka nebyla přesná.

24:25
    Connor Bedard se prokličkoval až před brankáře Leinonena, ale toho překonat nedokázal. Finové následně vyhazují.

23:42
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Jere Lassila – 2 min., sekání.

23:08
    Kanada se tentokrát v pohodě ubránila, Finové se ke střele nedostali, neboť vázla spolupráce.

22:54
    Zakázané uvolnění Kanady, bude se vhazovat před její brankou.

22:15
    Až nyní se Kanada po delší době dostala také na dostřel Leinonena, ale podobně jako na druhé straně Finové se k šanci nedostala.

21:55
    Finové se nyní delší dobu drželi v pásmu Kanady, několikrát vystřelili, ale brankář Dyck zasahovat nemusel.

20:37
    Po vyhraném vhazování před Dyckem se Finové dostali ke střele, ale ta minula branku Kanaďanů.

20:31
    Hned na úvod druhé třetiny se strhla menší rozmíška u kanadské střídačky. Hra je přerušena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:29.

Kanada v první třetině šla dvakrát do vedení. Jenže stále nezlepšila oslabení. Proti Česku v nich inkasovala pětkrát, dnes už dvakrát. V obou případech se parádní střelou prezentoval Joakim Kemell. Stav je tak nerozhodný 2:2.

Střely na branku: 12:9

20:00

19:58
    Javorové listy už se ke střele nedostaly.

19:39
    Sražená rána Dragocevice od modré čáry, Kanada v závěru třetiny pokračuje v tlaku.

19:02
    Kuriózní moment. Mastrodomenicovi se zachytila finská hokejka v podpaždí, přesto pokračoval ve hře chvíli se dvěma holemi. I tak dokázal rozehrát.

18:31
    Leinonen kryje střelu Hvidstona z levé strany.
    17:45 Joakim KEMELL - 2:2

17:45
    Kanada dostala proti Česku pět gólů v oslabení a nyní proti Finsku už dva během první třetině! Jere Lassila zavezl puk do útočného pásma, přenechal ho na pravém kruhu JOAKIMU KEMELLOVI, který předvedl další parádní ránu. Vystřelil nad Dyckovu lapačku pod horní tyčku. Asistence: Jere Lassila a Kasper Kulonummi.

17:31
    Kanada vyhrály buly a na rozdíl od prvního oslabení dokázala vyhodit.

17:20
    Michael Mastrodomenico – 2 min., držení.

16:48
    Filmon už si najížděl na přihrávku za obranu, pas srazili Finové na poslední chvíli.

15:50
    Salin dostal přihrávku na pravý kruh, ale ránu z dobré pozice Kanaďané zablokovali.

15:01
    Bedard si parádně stáhl kotouč ke střele z pravého kruhu pořádně prověřil Leinonena, který jen vyrážel. K dorážce se dostal Ward, ale v tísni neuspěl.

14:35
    Dyck kryje střelu Kulonummiho od modré čáry.

14:19
    Nepřesná rozehrávka ale končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se před Dyckem.

14:12
    Kanadu vedoucí gól navodil a teď se drží u kotouče.
    13:35 Connor HVIDSTON - 1:2

13:35
    Kanaďané si berou vedení zpět! Javorové listy vybojovaly puk v útočném pásmu, Sova poté vypálil z levé strany a skvělou bekhendovou dorážkou pod horní tyč se prezentoval CONNOR HVIDSTON. Asistence: Spencer Sova a Lukas Dragicevic.

12:39
    Zakázané uvolnění Suomi.

12:23
    První útočná formace Kanady se usadila v útočném pásmu, ale šanci si vytvořit nedokázala.

11:39
    Ofsajd zastavil akci Finska.

11:11
    Otto Hokkanen vypálil přes obránce do připraveného Dycka.

10:44
    Finsko se dobrým bruslením znovu usadilo v útočném pásmu, první pokus ale vyrazil Dyck a druhý byl zablokován.

09:42
    Zakázané uvolnění Seveřanů.
    09:06 Joakim KEMELL - 1:1

09:06
    Bleskově využitá přesilovka pro Finy! Kanada nedokázala vyhodit, JOAKIM KEMELL dostal přihrávku na levý kruh a zápěstím vypálil přesně do vzdálenějšího horního rohu branky. Asistence: Aleksanteri Kaskimäki.

08:58
    Connor Bedard – 2 min., hrubost.

08:44
    Finsko pokračuje v aktivním napadání, Kanada s tím má velké problémy.

08:05
    Kasper Halttunen při napadání získal puk a z otočky nebezpečně vypálil, ale také on nezamířil přesně.

07:30
    Jere Lassila z levého kruhu střílel do protipohybu Dycka, ale minul branku.

07:03
    Suomi hraje v plném počtu.

06:48
    Finové se osvobozují.

05:51
    Suomi se osvobodilo a Kemell se dokonce dostal do dobré palebné pozice, střelu z pravého kruhu ale vytěsnil Dyck.

05:34
    Bedard vypálil ostře z pravého kruhu, finská hokejka srazila puk do ochranné sítě.

05:03
    Tuomas Uronen – 2 min., hákování.
    03:53 Kocha DELIC - 0:1

03:53
    Javorové listy jdou do vedení! Přežily finskou šanci a z protiakce udeřily. Ward vypálil z pravého kruhu, od gólmana Leinonena se puk odrazil do finského obránce a mířil do sítě. Za brankovou čáru ho ještě doklepl KOCHA DELIC. Asistence: Mathew Ward a Adam Fantilli.

02:37
    Aron Kiviharju se zjevil osamocený před brankou, z levé strany ale trefil jen bližší tyč!

02:01
    Hra se trochu zklidnila, Kanada je u puku a snaží se taky zaútočit. Josh Filmon vypálil z levého kruhu mimo.

01:12
    Topi Rönni osamocený před brankou, zblízka ale minul kanadskou branku! Dobrý nástup Finů do zápasu.

00:40
    Zajímavá pozice také pro Suomi, Dyck ale podržel Kanadu.

Owen Pickering vypálil z levé strany, Kanada se ještě dostala k dorážce, ale Aleksanteri Kaskimäki předvedl dobrý blok.

00:09
    První rozehrávka Finska končí na zakázaném uvolnění.

00:01

Utkání začne tradičně trochu později, přibližně ve 14:38.

Finsko: Leinonen (Kokko) – Kiviharju, Kulonummi (A), Grönlund, Salin, Laakso, Kärki, Heinonen – Kaskimäki (A), Lassila (C), Kemell – Halttunen, Rönni, Nyman – Uronen, Bau, Hämeenaho – Lundell, Raiman, Hokkanen – Männistö.
    Trenér: Mika Marttila

Kanada: Dyck (Lalonde) – Mastrodomenico, Pickering, Sova (A), Dragicevic, Collins, Parker, Morden – Fantilli (A), Bedard (C), Ward – Filmon, Moldenhauer, Howe – Lorenz, Schuurman, Hvidston – Delic, Goyette, Fimis – Wood.
    Trenér: Nolan Baumgardtner

Rozhodčí: Iwert (GER), Schlittenhardt (USA), Schwenk (GER), Waleski (USA).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

FB

Branky a nahrávky: 10. Kemell (Kaskimäki), 18. Kemell (Lassila, Kulonummi), 33. Männistö (Kiviharju, Grönlund), 56. Kaskimäki (Lassila, Kulonummi), 59. Halttunen (Uronen, Lassila), 61. Kemell – 4. Delic (Ward, Fantilli), 14. Hvidston (Sova, Dragicevic), 26. Schuurman (Moldenhauer, Lorenz), 26. Bedard (Fantilli), 51. Bedard

Rozhodčí: Iwert (GER), Schlittenhardt (USA), Schwenk (GER), Waleski (USA)