NY Islanders – Washington 5:1 (kon.) | Boston – Buffalo 5:0 (kon.) | Ottawa – Florida 0:4 (kon.)
Carolina – New Jersey 6:3 (kon.) | Columbus – Tampa 5:2 (kon.) | Minnesota – Calgary 3:2 (po pr.)
Colorado – Nashville 4:5 (0:1 po s.n.) | Edmonton – San Jose 5:4 (po pr.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Calgary Flames
Pátek 29.04.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno, děkuji Vám za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou! (05:02:47)

Na utkání přišlo 18 490 diváků.

Kdo se postavil do brankoviště?: Cam Talbot (MIN) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost zásahů 93,94 %, odchytal 60:44
    Jacob Markström (CGY) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 88 %, odchytal 60:44

Česká a slovenská stopa: V utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání: 1. Frederick Gaudreau (MIN) 1+1
    2. Johnny Gaudreau (CGY) 1+1
    3. Nikita Zadorov (CGY) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 25:33; Zblokované střely: 14:7; Vyhraná buly: 27:21; Vyloučení v minutách: 8:4; Hity: 27:15

Hokejisté Minnesoty nakonec zvládli tento zápas. Ve třetí třetině se dlouho čekalo na gól. Až v 52. minutě se trefil Frederick Gaudreau, ale pak vyrovnal Lindholm v 58. minutě a zápas zamířil do prodloužení, ve kterém hrála Minnesota přesilovku a tu po deseti vteřinách využil Kaprizov a zařídil domácím vítězství.

60:44 Kirill KAPRIZOV - 3:2

60:44
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí využívají velmi rychle přesilovku a vítězí. Po vhazování v útočném pásmu začala Minnesota kombinovat a po jedné z přihrávek se puk dostal na pravý kruh ke KIRILLU KAPRIZOVOVI, který vypálil a puk propadl Markströmovi přes rameno a skončil za jeho zády. Asistence: Kevin Fiala a Ryan Hartman.

60:34
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Rasmus Andersson – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

60:19
    První střelu v prodloužení vyslal z mezikruží Kaprizov, ale trefil jenom výstroj Markströma.

60:01

60:00

59:32
    Gaudreau mohl Calgary trefit vítězství, jenže odkrytou bránu po nahrávce Lindholma vůbec netrefil!
    57:04 Elias LINDHOLM - 2:2

57:04
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je znovu srovnáno! Do prostoru mezi kruhy si najel ELIAS LINDHOLM, jenž obdržel na hůl přesnou nahrávku a prostřelil Talbota. Tomu se ještě puk odrazil od vyrážečky a skončil v bráně. Asistence: Nikita Zadorov a Johnny Gaudreau.

55:27
    Fiala ujížděl sám s Boldym, ale místo přihrávky čekal, až bude Boldy v lepší pozici, a tak z akce nic nebylo a Fiala o kotouč přišel.
    51:59 Frédérick GAUDREAU - 2:1

51:59
    Domácí odskakují poprvé v utkání do vedení FREDERICK GAUDREAU obdržel nahrávku na levý kruh a odsud zamířil přesně. Markströmovi proletěl puk pod vyrážečkou a skončil za jeho zády. Asistence: Matthew Boldy.

51:04
    Middleton pálil od modré čáry a Markström vyrazil puk před sebe. Před brankou připravený Foligno už se k dorážce nedostal.

50:38
    Puk mimo hrací plochu a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

49:38
    Zakázané uvolnění Calgary. Vhazuje se před Markströmem.

48:00
    Fiala znovu sám před Markströmem. Ten ho ovšem vybruslil a vyráží jeho pokus betonem.

46:24
    Talbot má puk v lapačce a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

45:52
    Talbot vyráží ránu jednoho z hostujících hráčů lapačkou.

44:39
    Dube se dostal do dobré příležitosti, kterou mu ale překazil pohotovým zákrokem Talbot.

43:40
    Puk mimo hrací plochu, hra je přerušena.

42:52
    Fiala byl úplně sám před Markströmem, ale bránu trestuhodně netrefil a poslal kotouč vedle brány.

41:52

40:48
    Střelu Hanifina z předbrankového prostoru likviduje svým zákrokem Talbot.

40:01

Po dvou třetinách je stále skóre vyrovnané, ale tentokrát 1:1. Hosty poslal do vedení Johnny Gaudreau, za domácí v přesilovce tvrdou střelou od modré srovnal Jonas Brodin. I v téhle třetině jsme viděli mnoho šancí na obou stranách. Ve třetí třetině se tak máme na co těšit. Třetí třetina začne zhruba ve 3:53.

40:00

39:52
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Jordan Greenway – 2 min., nedovolené bránění.

37:31
    Fiala se dostal do samostatného úniku, ovšem s jeho bekhendovou kličkou si poradil Markström.

36:10
    Kaprizov mohl jet sám na bránu, ale v poslední chvíli mu odskočil puk, a tak ani nezakončil.

35:33
    Icing vrátí hru před bránu Talbota.

34:07

33:30
    Rána Anderssona jen zaduněla o mantinel.

32:07
    Ryan Hartman – 2 min., sekání.

31:53
    Markström nyní vychytal ve velké šanci Kaprizova.

30:17

29:44
    Zakázané uvolnění vykazuje hru před bránu Markströma.

28:17
    Alex Goligoski – 2 min., podrážení.
    26:02 Jonas BRODIN - 1:1

26:02
    Domácí využívají přesilovku a srovnávají! JONAS BRODIN obdržel přihrávku na modrou čáru a tvrdou střelou nedal brankáři Markströmovi šanci a puk prošel mezi rukou a betonem do brány. Asistence: Frederick Gaudreau a Jordan Greenway.

25:43
    Boldyho rána proletěla pouze těsně vedle.

25:04
    Coleman se dostal ke střele z pravého kruhu, ovšem jeho pokus Talbot vyrazil.

24:09
    Mikael Backlund – 2 min., podrážení.
    22:59 Johnny GAUDREAU - 0:1

22:59
    Calgary právě vstřelilo branku! První branka zápasu! Kotouč se zpoza brány z hole Zadorova dostal k JOHNNYMU GAUDREAUOVI, který překonal Talbota ranou nad beton a zvedl puk pod horní tyč. Asistence: Matthew Tkachuk a Nikita Zadorov.

22:31
    Lucic vystřelil z levého kruhu, ale Talbot vyráží jeho ránu betonem do rohu.

21:34
    Wild rozjíždí další útočnou akci zpoza vlastní brány.

20:01

V první třetině jsme branku neviděli, ale největší šanci této fáze hry měl Kaprizov, jehož pokus skončil na břevně. Zákrok zápasu má zatím na kontě Markström, který na brankové čáře zakročil proti střele Hartmana a zachránil Calgary od obdrženého gólu. Utkání je také vyrovnané i střelecky. Druhá třetina začne zhruba ve 3:02.

20:00

19:52
    Nyní byla před bránou Talbota velká skrumáž, ale tu nakonec vyřešil sám Talbot, když sebral puk a přikryl ho pod lapačku.

18:43
    Fialovu střelu přizvedl do ochranné sítě Gudbranson.

16:43
    Markström má na svém kontě další zásah.

15:45
    Kaprizov tvrdou ranou trefil břevno branky Calgary!

15:11
    Minnesotě odpískán ofsajd a po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:47
    Proti Gaudreauové pokusu zasahuje Markström a poradil si i s dorážkou.

12:29
    Po střele Kaprizova zasahuje Markström, jenž má puk ve své lapačce.

12:07
    Kylington vypálil od modré čáry, ale jeho pokus Talbot viděl a kotouč schoval mezi svými betony. Po další komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

11:39

09:39
    Jordie Benn – 2 min., hákování.

09:37
    Minnesota vyhazuje puk až na zakázané uvolnění.

09:30

08:28
    Foligno vypálil těsně vedle brány, Markström nemusel zasahovat.

07:30
    Fantastický zákrok Markströma, který na brankové čáře zachránil téměř jistý gól. Střelu na jeho bránu vyslal Hartman. Puk už mířil za čáru, ale Markström stihl včas zareagovat.

05:26
    Střela Tkachuka přizvednuta do ochranné sítě. Vhazování před Talbotem.

04:39
    Zakázané uvolnění vrací hru před bránu Calgary.

04:17
    Pokus Kulikova chytá Markström do lapačky.

03:42
    Markström má puk v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

02:50
    Merrillova rána končí těsně vedle brány.

01:29
    Gudbransonův pokus vyrazil Talbot do rohu.

00:57
    Ofsajd Minnesoty.

00:31
    Markström hned na úvod zasahuje.

00:01

Minnesota Wild: Talbot (Fleury) – Kulikov, Brodin (A), Jo. Benn, Middleton, Goligoski, Merrill – Bjugstad, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek (A), Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Toffoli, Backlund (A), Mangiapane – Coleman, Järnkrok, Dubé – B. Ritchie, Ružička, Lucic.

Zdravím všechny fanoušky hokeje! Máme tady souboj domácí Minnesoty a Calgary. Oba týmy mají už jistý postup do play off. Minnesota v minulém utkání prohrála na domácím ledě s Arizonou 3:5. Hosté rozhodli o svém vítězství v poslední třetině, kdy skórovali hned čtyřikrát. Calgary naopak zvítězilo na ledě Nashvillu 5:4 v prodloužení, i díky dvěma brankám Dillona Dubeho. Nejproduktivnějším hráčem Minnesoty je ruský útočník Kirill Kaprizov, který v 79 utkáních zapsal už 105 bodů (45+60), čímž se řadí na 6. místo v tabulce produktivity celé ligy a je také nejlepším střelcem svého týmu. Nejproduktivnějším obráncem je Američan Jared Spurgeon, který si v 64 zápasech připsal 39 bodů (9+30). V brankářských statistikách si nejlépe vede Cam Talbot, který má procentuální úspěšnost zákroků 91,06 % a průměrný počet inkasovaných gólů u něj činí 2,77 gólu na zápas.
    Nejproduktivnějším hráčem Calgary je Matthew Tkachuk, který si v 80 utkáních připsal 102 bodů (41+61), což ho řadí na 7. místo v tabulce produktivity celé NHL Společně s Eliasem Lindholmem jsou nejlepšími střelci svého týmu. Lindholm má ještě k 41 brankám také 40 nahrávek. Nejproduktivnějším bekem je Švéd Rasmus Andersson, který v 80 utkáních zapsal 49 bodů (4+45). Mezi brankáři je na tom nejlépe Jacob Markström, který má procentuální úspěšnost zákroků 92,25 % a průměrný počet inkasovaných branek u něj činí 2,20 branky na zápas. Hned za ním je v klubových brankářských statistikách Daniel Vladař, který má procentuální úspěšnost zákroků 90,30 % a průměrný počet inkasovaných je u něj 2,78 branky na zápas.
    Úvodní buly bude vhozeno v Xcel Energy Center zhruba ve 2:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 27. Brodin (F. Gaudreau, Greenway), 52. F. Gaudreau (Boldy), 61. Kaprizov (Fiala, Hartman) – 23. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Zadorov), 58. E. Lindholm (Zadorov, J. Gaudreau)

Minnesota Wild: Talbot – Kulikov, Brodin (A), Jo. Benn, Middleton, Goligoski, Merrill – Bjugstad, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek (A), Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
    Calgary Flames: Markström – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Toffoli, Backlund (A), Mangiapane – Coleman, Järnkrok, Dubé – B. Ritchie, Ružička, Lucic.

Rozhodčí: McIsaac, Sutherland – Cherrey, Gibbons.