NY Islanders – Washington 5:1 (kon.) | Boston – Buffalo 5:0 (kon.) | Ottawa – Florida 0:4 (kon.)
Carolina – New Jersey 6:3 (kon.) | Columbus – Tampa 5:2 (kon.) | Minnesota – Calgary 3:2 (po pr.)
Colorado – Nashville 4:5 (0:1 po s.n.) | Edmonton – San Jose 5:4 (po pr.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Los Angeles Kings
Pátek 29.04.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké páteční ráno. (06:45:47)

Tři hvězdy utkání

1. Brock Boeser (VAN) 2+0
    2. Quinn Hughes (VAN) 0+1
    3. Elias Pettersson (VAN) 0+2

Česká a slovenská stopa

Do zápasu žádný česká ani slovenský hokejista nenastoupil.

Hity: 20:22

Střelecky i herně aktivnějším týmem bylo v první třetině Los Angeles. Pomohly mu k tomu i tři přesilovky, které sehrál. Martin v brance Vancouveru ale zatím chytá velice dobře a žádný puk za svá záda nepustil. Hned v úvodu utkání mu jednou pomohla tyčka po střele Mikeyho Andersona. Vancouver měl docela dobrý vstup do druhé třetiny, pomaličku začal Los Angeles přehrávat a vytvářel si zajímavé šance. Všechny však skončily na brankáři Petersenovi. V závěru třetiny se pak dvakrát po poměrně nenápadných střelách prosadili hosté, z branky se radovali Gabriel Vilardi a Adrian Kempe. Vancouver dokázal ve třetí třetině smazat dvoubrankové manko. Nejprve se trefil v početní převaze Brock Boeser a zhruba pět a půl minuty před koncem základní hrací doby pak překonal Petersena bekhendem Alex Chiasson. V prodloužení pak nejprve trefil tyčku Kempe a poté o vítězství Vancouveru rozhodl svým druhým gólem v utkání Brock Boeser.

Střely na branku v prodloužení: 3:3.

Zápas je u konce, Vancouver nakonec zvládl otočku a na domácím ledě porazil Los Angeles 3:2 ve svém posledním zápase v základní části.

64:30 Brock BOESER - 3:2

64:30
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí se radují z vítězství 3:2 v prodloužení, otočku dokonal svým druhým gólem v zápase BROCK BOESER. Pettersson už mohl zakončovat, ale ještě našel lépe postaveného BROCKA BOESERA, který nadvakrát překonal rozhozeného Petersena. Asistence: Elias Pettersson.

63:16
    Adrian Kempe znovu ukázal svou pověstnou střelu zápěstím, tentokrát však z mezikruží jen orazítkoval tyč!

62:33
    Podkolzin dlouho držel puk, než ho předal Millerovi. Ten se pokusil obejít protihráče, ale to mu nevyšlo.

61:35
    Andreas Athanasiou našel v přečíslení pěknou přihrávkou Lizotta, ale ten nedokázal překonat Martina.

61:14
    Brock Boeser vypálil z mezikruží, ale svůj druhý gól v zápase nedal, ani netrefil branku.

60:38
    Elias Pettersson se rozhodl vystřelit z levého kruhu, Cal Petersen předvedl dobrý zákrok lapačkou.

60:03
    Důležité první vhazování v prodloužení vyhrál Vancouver.

60:01

Prodloužení začne zhruba za minutku.

Střely na branku ve třetí třetině: 11:5.

Po třetí třetině je skóre nerozhodně 3:3, takže budeme pokračovat prodloužením. Vancouver dokázal ve třetí třetině smazat dvoubrankové manko. Nejprve se trefil v početní převaze Brock Boeser a zhruba pět a půl minuty před koncem základní hrací doby pak překonal Petersena bekhendem Alex Chiasson.

60:00

59:31
    Rozhodčí píská ofsajd Vancouveru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:56
    Vasilij Podkolzin znovu zkoušel rozhodnout utkání na stranu Vancouveru a teď už byl hodně blízko, střelou z levé strany trefil tyčku!

58:14
    Vasilij Podkolzin se dostal k volnému puku před brankou, ale zakončoval pouze bekhendem a Petersena nepřekonal.

57:03
    Po zakázaném uvolnění po nepřesné rozehrávce Vancouveru se bude vhazovat před brankářem Spencerem Martinem.

56:09
    Tyler Myers si nevšiml, že v útočném pásmu ještě byl jeden z jeho spoluhráčů, když překračoval modrou čáru, takže se píská ofsajd.

55:45
    Vancouver je povzbuzený vyrovnáním a pokračuje v aktivitě, znovu je v útočném pásmu.
    54:31 Alex CHIASSON - 2:2

54:31
    Je vyrovnáno na 2:2, závěr zápasu ještě bude dramatický! Od modré čáry po rychlé obrátce s pukem vystřelil Hughes. Před brankou postavený ALEX CHIASSON nejprve svou hokejkou jeho střelu zablokoval, ale pak stihl ještě bekhendem kotouč poslat za Petersenova záda. Asistence: Quinn Hughes, Brad Richardson.

54:07
    Quinn Hughes zkusil střelu od modré čáry, ale trefil pouze před sebou postaveného Kupariho.

52:25
    Los Angeles strávilo docela dost času v útočném pásmu, jenže jen u mantinelu. Jinam ho hráči Vancouveru nepustili.

50:38
    Petersen dobře zasáhl proti střele Dermotta a pak se hosté hnali do přečíslení dva na jednoho. To ovšem nedotáhli ani k zakončení.

49:43
    Los Angeles bylo pod tlakem a Mikey Anderson proto raději vyhodil puk. Icing se nepískal, protože puk se vydal hrát brankář Martin.

47:30
    Olli Määttä chtěl vypálit z levé strany, ale rána mu vůbec nevyšla, puk skončil jen v rohu hrací plochy.
    46:52 Brock BOESER - 1:2

46:52
    Domácí nakonec přeci jen využívají dlouhou početní převahu a snižují na 1:2! Mezi kruhy zůstal volný BROCK BOESER a po Petterssonově přihrávce prudkou střelou překonal Petersena. Asistence: Elias Pettersson, J. T. Miller.

46:29
    Hosté ve čtyřech.

45:49
    40 sekund budou hrát hráči Vancouveru přesilovku pět na tři.

45:49
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Carl Grundström – 2 min., hákování.

45:49
    Peterson se na chvíli ocitl na zádech, ale než stihli hráči Vancouveru vystřelit, už byl brankář Kings zase ve svém ideálním postavení.

45:13
    Hosté získali kotouč a i v oslabení nebezpečně zahrozili. Útočnou akci zakončil z pravé strany Durzi a Martin musel předvést dobrý zákrok.

44:29
    Brendan Lemieux – 2 min., vysoká hůl.

43:41
    Spenceho střela od modré čáry na branku neprošla, byla sražena do rohu kluziště.

43:25

43:10
    Hosté už jsou usazení v útočném pásmu, ale Andreas Athanasiou střílel jen nepřesně a následně se domácí opět osvobodili.

42:23
    Vancouver se zatím brání dobře. Nyní vyhodili kotouč a kompletní čtveřice stihne vystřídat.

41:25
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Vasilij Podkolzin – 2 min., podrážení.

40:39
    Tyler Myers nebezpečně vypálil, ale Petersen dnes zůstává bezchybný a nepovolil ani dorážku, na kterou už číhal J.T. Miller.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:51.

Střely na branku ve druhé třetině: 10:14.

Druhá třetina je za námi. Dočkali jsme se prvních gólů a oba skončili v síti Vancouveru. Domácí prohrávají s Los Angeles 0:2. Vancouver měl docela dobrý vstup do druhé třetiny, pomaličku začal Los Angeles přehrávat a vytvářel si zajímavé šance. Všechny však skončily na brankáři Petersenovi. V závěru třetiny se pak dvakrát po poměrně nenápadných střelách prosadili hosté, z branky se radovali Gabriel Vilardi a Adrian Kempe.

40:00
    38:50 Adrian KEMPE - 0:2

38:50
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je tu další gól a hosté odskakují už na rozdíl dvou branek! Prosazuje se střelou z mezikruží švédský útočník ADRIAN KEMPE, který svou rychlou střelou možná trochu zaskočil brankáře Martina. Asistence: Anže Kopitar, Olli Määttä.

38:09
    Vancouver nevyužil obrovskou šanci na vyrovnání! Pettersson v situaci dva na dva našel skvělou přihrávkou Brocka Boesera, toho však parádně vychytal vyrážečkou po rychlém přesunutí k levé tyči Cal Petersen.

37:16
    Kopitar zavezl kotouč do útočného pásma a poté chtěl puk přenechat Kempemu. Ten však přihrávku nečekal, a tak Kings o pásmo zase přišli.
    35:08 Gabriel VILARDI - 0:1

35:08
    Konečně tu máme první gól zápasu a jsou to hosté, kteří jdou do vedení! Kings byli sice v posledních minutách pod lehkým tlakem, z něj se ale dostali a nyní sami udeřili. Z pravé strany vyslal rychlou střelou GABRIEL VILARDI a trefil se přesně k levé tyči. Martin měl zakrytý výhled, dobře před ním stínil Lemieux. Asistence: Rasmus Kupari, Brendan Lemieux.

33:38
    Vancouver je v posledních minutách lepším týmem, poslední střídání se mu povedla. Znovu nebyli domácí daleko branky, ale Petersen puk i po odrazu od svého spoluhráče Lizotta chytil.

32:42
    Od modré čáry střílel nebezpečně Oliver Ekman-Larsson a poté ještě přišla dorážka Brocka Boesera. Cal Petersen si ovšem s oběma těmito pokusy poradil.

31:06
    Velmi blízko zrušení bezbrankového stavu byl domácí útočník Sheldon Driesk, ale kotouč se po jeho střele z levého kruhu odrazil od břevna!

30:14
    Brad Richardson z ostrého úhlu nahodil puk na branku, ale Petersena nepřekvapil, ten si svou levou tyč dobře hlídal.

28:32
    Po zakázaném uvolnění Vancouveru se hra přesune před Martinovu branku.

27:09
    Brendan Lemieux našel dobrou přihrávkou Dustina Browna, ale ten svou střelou z pravého kruhu Martina nepřekonal. Pro Browna je to dnes poslední zápas v dresu Los Angeles v základní části v jeho kariéře.

26:06
    Kotouč se už na chvíli ocitl ve středním pásmu, píská se ofsajd Vancouveru.

25:22
    Spencer Martin nyní raději přerušil hru před dojíždějícím Athanasiouem, protože Vancouver se už dostával pod tlak.

24:58
    Hra čtyři na čtyři zatím lépe vyhovuje hráčům Kings, kteří hrají v útočném pásmu:

24:15
    Alex Chiasson – 2 min., vysoká hůl.

Alexander Edler – 2 min., držení.

23:44
    Dustin Brown se dostal do dobré střelecké pozice, ale Martina svou střelou z blízka nepřekonal. Stále čekáme na první branku zápasu.

22:49
    Sheldon Dries nahodil puk na Petersena, ten ale nechtěl vhazování před svou brankou, tak raději ještě rychle rozehrál.

21:36
    Alex Iafallo dostal dobrou přihrávku a mohl se dostat do zajímavé střelecké pozice, kdyby mu puk skvěle nevypíchl Luke Schenn.

20:40
    Vancouver začal druhou třetinu aktivně a na chvíli se usadil v útočném pásmu, Petersen ale zasahovat nemusel.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 4:59.

Střely na branku v první třetině: 5:13.

První třetina je minulostí a Vancouver zatím hraje na domácím ledě proti Los Angeles bez branek. Střelecky i herně aktivnějším týmem bylo v první třetině Los Angeles. Pomohly mu k tomu i tři přesilovky, které sehrál. Martin v brance Vancouveru ale zatím chytá velice dobře a žádný puk za svá záda nepustil. Hned v úvodu utkání mu jednou pomohla tyčka po střele Mikeyho Andersona.

20:00

19:45
    Kings se snaží napadat rozehrávku Vancouveru v útočném pásmu, domácí ale zatím chybu neudělali.

18:42
    Píská se zakázané uvolnění Los Angeles, vhazovat se bude před Peterseonem.

17:48

17:35
    Kempe nabil na střelu z osy kluziště Iafallovi. Jeho střelu pokryl svým betonem Spencer Martin.

16:32
    Tentokrát vyhodil kotouč Travis Dermott. Druhá polovina přesilovky se už hostům tak nedaří.

15:52
    Nakonec se přeci jen k puku dostal Quinn Hughes a dokázal vyhodit puk.

15:39
    Kings tráví zatím celou přesilovku v útočném pásmu a čtyřka domácích už je pořádně unavená.

15:16
    Kempeho rána z pravého kruhu se zastavila o beton Martina, ale hosté i nadále zůstávají v útočném pásmu.

14:32
    Iafallo našel mezi kruhy Browna, ale tomu střela vůbec nevyšla. Hosté pokračují v útočném pásmu.

13:48
    Tyler Myers – 2+2, vysoká hůl.

13:22
    Z levé strany střílel na chvíli volný Vasilij Podkolzin, ale trefil jen boční síť Petersenovy branky.

12:47
    Luke Schenn jen nahodil kotouč do útočného pásma a oba týmy budou střídat.

11:54
    Kotouč zmizel v ochranné síti za brankou Los Angeles a je tu hned další komerční přestávka.

10:51
    Znovu musel Martin zasahovat, tentokrát na něj pálil z pravé strany od modré čáry obránce Jordan Spence. Pokračovat se bude po komerční pauze.

10:09
    Střelecké mlčení po delší době prolomil až Quinton Byfield střelou z mezikruží a Spencer Martin předvedl další dobrý zákrok.

09:34
    Utkání v těchto chvílích nemá nijak zběsilé tempo. Možná je to tím, že ani jeden z týmů už nemá v závěru základní části o co hrát.

07:58

07:50
    Ani další přechod do útočného pásma se Los Angeles nepovedl, kotouč skončil jen na střídačce Vancouveru.

06:52
    První polovina oslabení Vancouveru uběhla velice rychle a domácí Los Angeles ani nepustili do svého pásma.

05:58
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Vasilij Podkolzin.

04:56
    Domácí pobyli pár sekund v útočném pásmu, ale ke střele se tentokrát nedostali.

03:28
    Z levé strany pálil Quinn Hughes a Petersen kotouč vyrazil. Brankář Kings si poté poradil i s dorážkou Eliase Petterssona z mezikruží.

02:55
    To Spencer Martin na druhé straně zasahovat musel, a proti teči Kempeho to svým betonem zvládl.

02:38
    Oliver Ekman-Larsson střílel z levé strany, jeho pokus ale nebyl přesný, takže Petersen zasahovat nemusel.

01:47
    Od modré čáry z levé strany vypálil obránce Kings Mikey Anderson a kotouč se odrazil od tyče branky Vancouveru!

00:30
    Ke střele se dostal J.T. Miller, ale jeho pokus na branku neprošel, zablokoval ho Anže Kopitar.

00:01

Centři zahajovacích formací už jsou připraveni na úvodní vhazování celého utkání.

Domácí Vancouver dnes bude hrát v neobvyklých černo-žlutých dresech, hosté se představí v bílo-černé variantě dresů.

Rogers Arenou už dozněly hymny USA i Kanady, takže utkání už může brzy začít.

Vancouver Canucks: S. Martin (Silovs) – T. Myers (A), Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Dermott, B. Hunt – Chiasson, J. Miller (A), Garland – Boeser, E. Pettersson, Podkolzin – Highmore, Richardson, Dickinson – Petan, Lammikko, Dries.
    Trenér: Boudreau

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Stecher, Edler, Durzi, Mik. Anderson, Spence, Määttä – D. Brown (C), Kopitar (A), Kempe (A) – Athanasiou, B. Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Byfield, Grundström – Vilardi, Kupari, Lemieux.
    Trenér: McLellan

Rozhodčí: Markovic, Dwyer – Knorr, Galloway.

Vancouver bojoval do poslední chvíle o play-off, ale nakonec byla jeho snaha kvůli zhoršené formě na konci základní části neúspěšná. A Vancouver obsadí v Pacifické divizi až páté místo. Z posledních čtyř utkání tento kanadský tým vyhrál jediné a právě proto mu skončí sezóna už po základní části.

Los Angeles může být se základní části spokojeno, protože si jako jeden z posledních týmů vybojovalo postup do play-off. Kings mají zápas před koncem základní části 98 bodů a jsou třetí v Pacifické divizi. Na čtvrté Vegas mají náskok šesti bodů a mají jistotu, že postoupí do play-off ze třetího místa, takže narazí na papírově slabšího soupeře, než kdyby postupovalo přes Divokou kartu. Formu má Los Angele skvělou, posledních pět utkání vyhrálo, naposledy 5:3 nad Seattlem. Venku Kings vyhráli čtyři z posledních šesti zápasů, naposledy 2:1 na ledě Ducks.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 47. Boeser (E. Pettersson, J. Miller), 55. Chiasson (Q. Hughes, Richardson), 65. Boeser (E. Pettersson) – 36. Vilardi (Kupari, Lemieux), 39. Kempe (Kopitar, Määttä)

Rozhodčí: Markovic, Dwyer – Knorr, Galloway

Diváci: 18 779