Buffalo – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Florida 10:2 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:5 (kon.)
NY Rangers – Washington 3:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.)
Toronto – Boston 5:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:6 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:7 (kon.)
Minnesota – Colorado 4:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 3:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Seattle – San Jose 3:0 (kon.) | Arizona – Nashville 5:4 (kon.)
New York Islanders
4:6 (1:1, 2:0, 1:5)
Tampa Bay Lightning
Sobota 30.04.2022, 01:40 • UBS Arena, New York • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:37:17)
    Zdeno Chára, který dnes odehrál poslední zápas kariéry, byl vyhlášen první hvězdou zápasu

Trestné minuty: 2:2

Je dobojováno a jestli to po druhé třetině vypadalo pro domácí tým více než nadějně, tak po divočině ve třetí třetině se z výhry raduje hostující Tampa Bay. Hned ve 42. minutě snížil Corey Perry a v 50. minutě srovnal Ryan McDonagh. To však nebylo vše, neboť hned v 52. minutě přišel kontr, Palát posunul na Stevena Stamkose a byl tu obrat ve skóre. New York to tak nechtěl nechat, měl šance, jenže když Barzal s Bellowsem neproměnili přečíslení dva na jednoho, tak přišel trest. V brejku přihrál Palát opět na Stevena Stamkose a ten si tak mohl připsat do statistik zkompletovaný hattrick. V úplném závěru sice Zdeno Chára snížil nahozením od modré čáry, v následné power-play ovšem Brandon Hagel trefil prázdnou branku a pečetil tak na 4:6. Pro New York Islanders tak tímto zápasem sezóna skončila, zatímco Tampa Bay výhrou uhájila třetí místo v Atlantické divizi.

59:35 Brandon HAGEL - 4:6

59:35
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hned po buly odjel Sorokin na střídačku a domácí se natlačili do útočného pásma, jenže pouze na krátkou chvíli. Puku se zmocnil BRANDON HAGEL a střelou přes takřka celé kluziště trefil prázdnou branku – 4:6. Asistence: Ryan McDonagh, Anthony Cirelli.
    59:16 Zdeno CHÁRA - 4:5

59:16
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tak možná tu ještě máme drama. Od modré čáry vyslal nahození ZDENO CHÁRA, puk prošel přes všechny překážky a pod Vasilevského lapačkou propadl do sítě. Slovenský obránce tak svůj poslední zápas v kariéře okořenil tím nejlepším možným způsobem – 4:5. Asistence: Mathew Barzal, Zach Parise.

59:07
    Barzal se pokusil Vasilevského překvapit ranou z takřka nulového úhlu, ten si svou levou tyčku ale zvládl pohlídat.

58:49
    New York se snaží ještě zápas zdramatizovat, Lee se ovšem z levé strany nedostal ke střele, která by mohla Vasilevského ohrozit.
    57:50 Steven STAMKOS - 3:5

57:50
    Jak má vypadat brejk, to teď ukázali hosté. Po zisku puku potáhl akci levou stranou Palát, po naznačení střely přihrál doprava na najetého STEVENA STAMKOSE a ten už pouze sklepl za Sorokina. Upravil tak na 3:5 a sám zaznamenal svůj desátý hattrick v NHL! Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov.

57:09
    Barzal s Bellowsem se najednou dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončoval druhý jmenovaný, jenomže puk mu v rozhodujícím okamžiku odskočil od hole a bylo po šanci.

56:40
    Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se po Sorokinově pravé ruce.

55:30
    Hosté nahodili puk do útočného pásma, to jim zatím stačí. K tomu pečlivě brání svou modrou čáru.

54:51
    Z rohu dostal přihrávku Nick Paul, jeho okamžitá střela však letěla vedle Sorokinovy branky. Domácí střídají a vyráží do útoku.

53:56
    Středem neprošel Wahlstrom, proti trojici soupeřů to měl ale hodně těžké.

52:41
    Vypadá to, že domácí tým je tímto vývojem dokonale rozhozen, Tampa Bay si teď v útočném pásmu dělá, co si zamane.
    51:13 Steven STAMKOS - 3:4

51:13
    Neskutečné, hosté už vedou! Ve středním pásmu se srazili Dobson a Bailey, toho využil Palát k průniku do útočného pásma, kde posunul na STEVENA STAMKOSE a ten zcela nekrytý měl hromadu času na to, aby vymetl horní roh Sorokinovy branky – 3:4. Asistence: Ondřej Palát.

50:20
    Domácí se hned po buly dostali do útočného pásma a z rohu vystřelil Lee. Svou bombou trefil Vasilevského do masky a tu mu lehce poškodil. Máme tu tak krátkou pauzu na úpravu gólmany výstroje.
    50:10 Ryan MCDONAGH - 3:3

50:10
    Jenže přišla ztráta na modré čáře, hosté se bleskově dostali do protiakce, kterou potáhl Maroon, jeho pokus po stahovčce Sorokin vyrazil před sebe a na dorážku číhající RYAN MCDONAGH už pak puk propasíroval za brankovou čáru. Je srovnáno na 3:3! Asistence: Patrick Maroon, Pierre-Édouard Bellemare.

49:49
    Andy Greene čeká na spoluhráče, aby mohl rozehrát akci domácích.

48:35
    Vasilevskin řešil střelu z mezikruží, to však byl jen začátek, neboř na něj poté letělo ještě několik dalších pokusů, včetně rány Cháry z první.

47:55
    Hosté se nedostali za modrou čáru, narazili na dobrou obranu New Yorku. Hra už míří opačným směrem.

46:19
    Leeho pokus jednoruč na Vasilevského neplatil, ten si dal velký pozor a puk srazil mimo své brankoviště.

45:30
    Na levou stranu dostal dlouhou přihrávku Beauvillier, ten si najel do brejku, jeho střelu však Vasilevskij vyrazil levým betonem!

45:00
    Branku netrefil ani Andy Greene, domácí se pokouší o tlak.

44:26
    Pěknou střelu na vzdálenější tyčku předvedl domácí Martin, šlo to těsně vedle Vasilevského branky!

43:22
    Nepovedená rozehra domácích, je z toho zakázané uvolnění a vhazování po Sorokinově levici.

42:53
    Tampa Bay se snaží o srovnání skóre, na Sorokina létají puky ze všech pozic, ten zatím drží těsný náskok.
    41:21 Corey PERRY - 3:2

41:21
    Hosté nakonec přesilovku využili a snížili. Vše se odehrálo po rychlé kombinaci na jeden dotek, kdy puk doputoval mezi kruhy, kde byl na chvíli nekrytý COREY PERRY, ten si jedním dotekem zpracoval a tím druhým poslal střelu pod horní tyčku Sorokinovy branky – 3:2. Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.

40:40
    Hoste pokračují v přesilovce, teď se však hráči New Yorku osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

Hity: 12:16

Čtyřicet minut hry je za námi a my i ve druhé třetině sledovali velice zajímavý hokej s výpady na obou stranách. Aktivnější domácí se dočkali dnes druhého vedení, když ve 30. minutě předvedli důraz na modré čáře, přesunutí hry do volného prostoru a Kieffer Bellows dokázal jednoruč vystřelit tak, že od Vasilevského se puk odrazil na brusli jeho obránce a od něj šel za brankovou čáru. V závěru pak New York hrál přesilovku a ta byla využitá tečí střely Joshe Baileyho, kterou si do vlastní branky srazil jeden z hostů. I Tampa Bay v této části hry několikrát zahrozila, Sorokin se rozhodně nenudil, je však velkou oporou svého celku a i zásluhou jeho zákroků je stav 3:1.

40:00

39:38
    Tak ještě vyloučení na domácí straně, dvě minuty za podrážení dostal Jean-Gabriel Pageau.
    38:48 Josh BAILEY - 3:1

38:48
    Přesilovka je nakonec využitá a domácí vedou o dva. Dnes je to noc tečí a sklepnutí a i tento gól padl tímto způsobem. Po kombinaci přišla prudká střela JOSHE BAILEYHO z pravé strany, kterou Vasilevskij pouze vyrazil na hranici brankoviště, kde byl Parise a jeden z obránců hostů a právě od něj se puk dostal za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Anthony Beauvillier, Noah Dobson.

38:16
    Po rychlé akci levou stranou si Lee nabruslil do útočného pásma a z levé strany hledal Pageaua. Ten ale prudký pas nezpracoval.

37:40
    Je tu vůbec první vyloučení utkání, přesilovku si zahraje domácí tým. Dvě minuty za sekání dostal Steven Stamkos.

36:42
    Další pokusy na domácí branku, Sorokin byl přilepen u své pravé tyčky a sklepl puk holí do rohu.

36:21
    Sorokin čelil tlaku na svém brankovišti, kde se ochomýtal Foote a tak raději přikryl puk a přerušil hru.

35:40
    Je to teď velice svižný hokej, akce střídá akci, hráči obou celků se snaží o zakončení ze všech možných pozic.

34:41
    Pulock udělal na útočné modré kličku navíc, o puk přišel a Tampa Bay tak může jít zase kupředu.

33:54
    Gólman NY Islanders je teď pod palbou, bekhendem to zkoušel opět Rutta. Puk byl Sorokinem sražen do rohu.

33:20
    A do třetice Sorokin, nyní proti bleskovému výpadu Jana Rutty po pravé straně.

32:59
    Od pravého mantinelu to zkusil Cirelli, i tohle ovšem skončilo u pozorného Sorokina.

32:23
    Za hosty nyní hrozil Bogosian, v pravém kruhu měl dostatek času na zamíření, trefil ovšem pouze Sorokinův postoj.

31:37
    Beauvillier dostával dlouhý pas na modrou čáru, prudkou přihrávku však nezvládl zpracovat a puk mu ujel.

30:45
    Zase jsme viděli chvíle tlaku domácích, tentokrát si Vasilevskij dal velký pozor a jeho spoluhráči už rozjíždí protiútok.
    29:35 Kieffer BELLOWS - 2:1

29:35
    Domácí tým jde podruhé do vedení. Hráči v modrém předvedli na modré velký důraz, vybojovali si puk, který pak Beauvillier poslal na pravou stranu lehce tečovanou přihrávkou na KIEFFERA BELLOWSE, ten si nabruslil před Vasilevského a jednoruč vystřelil. Gólman Tampy Bay vyrazil puk přímo na Footeho brusli, od které se odrazil za brankovou čáru. Nešťastný vlastenec a je to 2:1. Bez asistence.

28:57
    Po delší době akce i na opačné straně, ke střele z levého kruhu se dostal Cirelli, Sorokin vyrazil do rohu.

27:42
    Hned dvakrát střílel Dobson od modré čáry, první pokus tečoval Pageau mimo branku, po druhém ráně musel Vasilevskij na led, aby byl schopen pokrýt i případné dorážky zblízka.

26:43
    Domácí tým začíná zase přebírat iniciativu a Vasilevskij má docela dost práce. Nyní vyřešil chytrou Chárovu střelu, puk pak hosté zvládli posunout alespoň do středního pásma.

25:47
    NY Islanders se už cpali do útoku, vše skončilo po sražení pasu na Pelecha, puk letěl mimo ledovou plochu.

24:44
    Pěkný Sorokinův zákrok lapačkou proti střele přes obránce, za tohle si vysloužil potlesk publika.

24:04
    Nahození domácích do útočného pásma, Vasilevskij za svou brankou už rozjíždí protiakci Tampy Bay.

23:07
    Závar před Vasilevským, ke své druhé brance se cpal Pageau, nicméně puk za brankovou čáru nedostal, stejně jako o dorážku se snažící Beauvillier.

22:10
    Salo hledal Pariseho, ten však přihrávku přijímal v postavení mimo hru.

21:23
    Zachytal si i na druhé straně Sorokin, ten čelil zakončení Hedmana s Killornem.
    20:40 Vasilevskij řešil výpad Brocka Nelsona

20:40
    I vuvodu druhé třetiny se domácí předvedli v tlaku a Vasilevskij měl na brankovišti plno práce s odrážením poletujícího puku po Nelsonově zakončení.

Trestné minuty: 0:0

Je za námi první třetina, která přinesla velice aktivní úvod a hned v první minutě se domácí dostali do vedení, když Jean-Gabriel Pageau tečoval bruslí tvrdou Dobsonovu ránu od modré čáry. New York i nadále předváděl aktivní hru a nějakou dobu trvalo, než se soupeř dostal do tempa a začal i on hrozit. Nakonec se Tampa Bay dočkala srovnání, když i zde padl gól po teči. U Sorokinovy branky ji předvedl Steven Stamkos a ustanovil tak v tomto svižném utkání současný výsledek 1:1.

20:00

19:18
    Kučerov přihrával zpoza branky na spoluhráče, jeden z obránců ale puk nechtěně tečoval přesně k levému betonu brankáře Sorokina a ten musel pro jistotu zasahovat.

18:40
    Závěr první třetiny se nese v duchu nepřesností na obou stranách, ani jeden z týmů se není schopen udržet v útočném pásmu a vymyslet akci.

17:21
    Nahození hostů do útočného pásma, vrcholem pak byl Paulův pokus od levého mantinelu. Tohle nahození však pro Sorokina nebylo vážným problémem.

16:09
    Oba celky střídají v nepřerušené hře, Tampa Bay se chystá do postupného útoku.

15:42
    Střelu Bogosiana od modré čáry gólman Sorokin vyrazil do rohu, na tento pokus měl vynikající výhled.

14:49
    Noah Dobson zastavil výpad hostů, Maroona k puku nepustil a sám rozehrál přes šíři kluziště.

13:59
    Levou stranou se do útočného pásma dostal Beauvillier, jeho prudký pokus zápěstím Vasilevskij vyrazil před sebe.

12:45
    Opět platí poučka, že tým, který skóroval, má teď územní převahu. Takže vidíme tlak Tampy Bay před Sorokinem.
    11:57 Steven STAMKOS - 1:1

11:57
    Máme srovnáno! Tentokrát usazení v útočném pásmu předvedli hosté, po chvilce hry u mantinelu se puk dostal na opačnou stranu prostoru a nahození od modré čáry tečoval pohotový STEVEN STAMKOS. Puk poslal pod horní tyčku a Sorokin byl bez šance na zákrok – 1:1. Asistence: Erik Černák, Ondřej Palát.

11:34
    Nelson se prosmýkl kolem obránce okolo levého mantinelu, byl možná lehce podražen, blízko stojící sudí ale nechal pokračovat ve hře.

10:44
    Dlouhá pasáž bez přerušení, hra se přelévá z jedné strany na druhou. Zatím sledujeme opravdu svižný zápas.

09:49
    Po další chybě se za obranu hostů dostal Parise, z pravé strany si najel před brankáře, střelu po ledě mu však Vasilevskij vyrazil!

09:09
    Hráči Tampy Bay v rozehrávce zatím hodně chybují, soupeři tak nechávají velké množství puků zdarma.

08:16
    Na opačné straně vznikl rychlý kontr, křížný pas našel Wahlströma, jeho střelu přes obránce Vasilevskij vytlačil mimo své brankoviště.

07:13
    Stamkos dostal přihrávku od modré čáry, bleskově se s pukem na holi otočil, ale byl moc blízko na to, aby Sorokina dokázal překvapit střelou pod horní tyčku.

06:24
    Killornova střela z levého kruhu pro vhazování, Sorokin vyrazil, jeho spoluhráči následně vyhodili na zakázané uvolnění.

05:48
    Tampa Bay se konečně probouzí a vytváří souvislejší tlak před gólmanem Sorokinem.

04:05
    Tlak New Yorku pokračuje, nyní tvrdou ránu vyslal Parise, šlo to těsně vedle.

03:28
    Po Beauvillierově přihrávce zakončoval Pageau, druhý gól zatím nepřidal, Vasilevskij opět zakročil. V úvodních minutách se rozhodně nenudí.

02:44
    NY Islanders v útoku, domácí jsou úvodní brankou povzbuzeni.

01:47
    Zatím se hraje v obrovském tempu a prakticky bez obran. Za domácí se před brankou zjevil Barzal, ale i Vasilevskij předvedl rychlý zákrok u slé levé tyčky.

01:00
    Málem bylo hned srovnáno, když střelu z levé strany tečoval před brankou Stamkos, Sorokin se ale zvládl bleskově přemístit a puk vyrazit!
    00:32 Jean-Gabriel PAGEAU - 1:0

00:32
    Je tu rychlý úvodní gól! Domácí se usadili v útočném pásmu, zpoza branky se puk dostal na modrou čáru, odkud vyslal prudkou střelu Dobson a před brankou stínící JEAN-GABRIEL PAGEAU jeho dělovku tečoval přesně na Vasilevského branku – 1:0! Teč byla sice bruslí, nicméně bez úmyslu kopnutí a gól byl okamžitě uznán. Asistence: Noah Dobson, Anders Lee.

00:01

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, Salo, Greene – Jo. Bailey (A), Nelson (A), Bellows – Palmieri, Barzal, Parise – Beauvillier, Pageau, Lee (C) – M. Martin, Cizikas, Wahlstrom.
    Trenér: Barry Trotz

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman, Rutta, McDonagh (A), C. Foote, Bogosian, Sergačjov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Killorn, Cirelli, Hagel – Perry (A), Colton, Paul – Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Dunning, Hanson – Nagy, Suchánek.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v UBS Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.