Buffalo – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Florida 10:2 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:5 (kon.)
NY Rangers – Washington 3:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.)
Toronto – Boston 5:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:6 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:7 (kon.)
Minnesota – Colorado 4:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 3:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Seattle – San Jose 3:0 (kon.) | Arizona – Nashville 5:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Ottawa Senators
Sobota 30.04.2022, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (04:04:20)

Kdo se postavil do brankoviště?

Martin Jones (PHI) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 57:58.

Anton Forsberg (OTT) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1%, odchytal 59:34.

Hity: 15 – 26

Je konec! Poslední třetina nám nakonec přinesla rovnou čtyři branky a z vítězství se budou radovat hostující hokejisté! Ti se postarali o vítěznou branku tři a půl minuty před koncem, načež ještě potvrdili své vítězství trefou do prázdné branky.

59:00
    Minuta do konce zápasu!
    58:15 Austin WATSON - 2:4

58:15
    Ottawa právě vstřelila branku! A je definitivně rozhodnuto! Thomas Chabot posunul puk ve středním pásmu na AUSTINA WATSONA, který bezpečně trefuje odkrytou branku. Asistence: Thomas Chabot a Parker Kelly.

57:58
    Domácí hrají bez gólmana!
    56:38 Brady TKACHUK - 2:3

56:38
    Ottawa právě vstřelila branku! Hosté využívají přesilovou hru a jdou tři minuty před koncem poslední třetiny do vedení! BRADY TKACHUK dostal přihrávku na pravý kruh, kde měl trestuhodně místa. Mohl si tak kotouč ještě pořádně zpracovat, načež poslal nechytatelnou ránu do horního růžku! Asistence: Tim Stützle a Thomas Chabot.

56:05
    Ottawa má přesilovou hru, při které se sice drží v pásmu, ale nebezpečná zatím není ani trochu.

55:13
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
    Linus Högberg – 2 min., hákování.

54:32
    Ottawa se hnala do akce dva na dva, jenže křižná přihrávka byla zastavena. Velká škoda pro hosty, takto se stihla domácí obrana už zase zformovat.

53:44
    Hosté hrají v plném počtu!

53:25
    Domácím navíc samozřejmě pokračuje ještě klasická početní výhoda, povede se jim jí využít?
    52:33 Owen TIPPETT - 2:2

52:33
    Philadelphia právě vstřelila branku! Letci nakonec ale tuto výhodu využívají a srovnávají stav dnešního zápasu! Ivan Provorov posunul kotouč na OWENA TIPETTA, jehož bomba z první zamířila přesně k tyči. Asistence: Ivan Provorov a Morgan Frost.

52:29
    Domácí hokejisté si před několika okamžiky zapsali největší šanci ve dvojnásobné přesilovce! Rána od modré ale trefila jen horní tyčku!

51:44
    Oddechový čas pro tým Philadelphia Flyers.

51:44
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Austin Watson – 2 min., sekání.

51:01
    Pro domácí je to ideální možnost na srovnání stavu, dnes už jednu přesilovku využili, povede se jim to znovu? Budou muset začít až od gólmana.

50:38
    Erik Brännström – 2 min., držení.

50:02
    Letci nyní srdnatě bojují v útočném pásmu, což jim přineslo zisk kotouče, navíc budou hrát přesilovku!

49:25
    Na druhé straně se však musel mít a pozoru Martin Jones. Ten ovšem na nepříliš prudkou střelu viděl a dokázal ji udržet někde ve své výstroji.

48:39
    Philadelphia zamkla na několik okamžiků svého soupeře v pásmu, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

46:14
    Komerční přestávka.

45:12
    Parker Kelly aktivně napadal rozehrávku soupeře a k zisku kotouče mu tedy mnoho nechybělo.

44:50
    Na druhé straně ale Anton Forsberg už pozorný být musel. Na celou situaci ovšem dobře viděl a nenechal se vymíchat jedním ze soupeřů. Hra je přerušena.

44:17
    Bobby Brink hodně zariskoval přihrávkou za sebe, kde byl jen soupeř. Díky tomu se hosté dostali ke střele, ale Martin Jones nakonec zasahovat nemusel.

43:27
    Linus Högberg si dobře poradil s napadajícím soupeřem a jednoduchou kličkou se ho zbavil. Ottawané ale nyní mají více ze hry a jsou nebezpeční.
    41:56 Travis HAMONIC - 1:2

41:56
    Ottawa právě vstřelila branku! Senátoři jdou ba začátku poslední části do vedení! TRAVIS HAMONIC dostal nabito na modrou, odkud vyslal parádní ránu pár centimetrů nad lede, která navíc končí v síti! Asistence: Alex Formenton a Thomas Chabot.

41:45
    Owen Tippett nakonec odjel na střídačku p ó svých a snad bude schopen pokračovat i nadále.

41:45
    Nepříjemní situace pro Owena Tippetta! Ten po souboji tvrdě narazil do tyče, načež to poslal ještě do mantinelu. Nyní proto probíhá jeho ošetření na ledě.

41:17
    Ronnie Attard sice upadl v souboji na modré, ale jeho tým to nijak mrzet nemusel, jelikož k puku se dostali jeho spoluhráči. Ti však poslali puk jen na icing.

40:58
    Mark Kastelic krásnu přihrávkou uvolnil na modré Erika Brännströma. Ten si ještě kousek popojel do lepší pozice, avšak jeho pokus mí gólman v lapačce.

40:10
    A už je před námi poslední část dnešního utkání? Bude i ta skoupá na góly? Nebo se konečně dočkáme více jak jedné branky v třetině? To se brzy dozvíme!

40:01

Již jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání a vítězi zatím nejsme o nic blíže než na samotném začátku. Ottawě se totiž povedlo srovnat stav zápasu, když Brady Tkachuk obral Provorova o puk a naservíroval ho před branku pro Joshe Norrise. Jinak je ale hra celkem vyrovnaná, bohužel mnoho šancí ale nevidíme.

Další třetina začne přibližně ve 3:01.

40:00

39:00
    Minuta do konce třetiny!

37:35
    Až o několik sekund později se střeleckým pokusem prezentoval Drake Batherson, jenže jeho rána byla sražena jen do ochranné sítě, následuje buly.

37:15
    Ottawa celkem snadno zavezla kotouč do útočného pásma, kde se najednou otevřela obrana domácích, hosté toho ale nijak využít nedokázali.

36:33
    Sledujeme dnes celkem vyrovnanou partii a vyhrát mohou opravdu oba týmy. Tak uvidíme, co nám ještě jedna třetina a pár minut k tomu přinesou.

35:49

35:05
    Martin Jones na střelu od mantinelu viděl dobře, a tak se zákrokem neměl žádné potíže.

33:35
    Na druhé straně bylo také celkem rušno. Vše se ale ukázalo jako předčasné, jelikož Anton Forsberg měl puk pod kontrolou a nikdo nemohl dorážet.

33:00
    A Ottawané nám hned ožili směrem dopředu! Jeden z obránců se dostal k tvrdé ráně od modré, ale domácí gólman nakonec nejspíše zasahovat nemusel.
    31:51 Josh NORRIS - 1:1

31:51
    Ottawa právě vstřelila branku! Krátce po polovině základní hrací doby máme srovnáno! Brady Tkachuk obrala Provorova za brankou o puk, který poslal právě před ní. Tam byl úplně osamocený JOSH NORRIS, který nasměroval svou tyč mimo dosah brankáře. Asistence: Brady Tkachuk.

30:45
    Ronnie Attard dostal v nějaké z předcházejících situací pukem nepříjemně do obličeje, ze kterého se hned spustila krev. Domácí obránce ale bude pokračovat!

30:05
    Ottawa nevyužila ani tuto přesilovou hru, a tak nadále o jednu branku prohrává. Nyní nás čeká jen jedna z dalších z komerčních přestávek...

29:30
    Jegor Zamula je na ledě!

28:44
    Thomas Chabot si sjel s pukem od modré, ale skulinku pro střelu nenašel. To až jiný jeho spoluhráč, který dostal nabito do kruhu, ale svou ranou minul.

28:14
    Philadelphia vyhodila sice puk přes všechny čáry, ale Ottawa se brzy dostala zpět. Drake Batherson se dostal k dorážce vlastní střely, ale nebyl úspěšný.

27:30
    Jegor Zamula – 2 min., hrubost.

26:38

26:12
    Zack MacEwen je na ledě!

25:57
    Až nyní se Ottawané dostali do pásma, a tak jsme viděli svižnou ránu od modré. Ta ale až ke gólmanovi nedolétla a Philadelphia mohla vyhodit.

25:04
    Hosté mají k dispozici druhou přesilovou hru, bude lepší než ta první? To uvidíme, zatím se však hostujícím hráčům nedaří usadit se v útočné třetině.

24:12
    Zack MacEwen – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

23:30
    A domácí mohli vést klidně o dvě branky! Travis Konecny táhl přečíslení dva na jednoho, ale jeho křižná přihrávka nakonec byla sražena mimo dosah spoluhráče.

22:24
    Zack MacEwen dostal přihrávku na pravou stranu, kde měl hodně prostoru. Mohl si puk srovnat, ale střela mu úplně nesedla. Anton Forsberg v pohodě chytá.

21:17
    Tentokrát už to bylo od domácích o něco lepší! Scott Laughton měl dobrou rychlost, ale při svém nájezdu byl postrčen a doslova to napálil do gólmana, žádnou vinu v tom ale neměl. Oba hráči jsou ale v pořádku a my budeme moci pokračovat.

20:48
    Noah Cates se rozhodl pro individuální akci, jenže ta byla zastavena ještě dříve, než vlastně k něčemu došlo. To jest na útočné modré, kde přišla ztráta.

20:15
    A už nám začala i druhá perioda dnešního duelu, po té první vedou domácí o jednu branku. Tak uvidíme, jestli se dočkáme více přesných zásahů nyní.

20:01

Je za námi první perioda, po které vede domácí celek o jednu branku! Příliš hokejové radosti jsme však v první periodě neviděli. Hosté měli víceméně jednu tutovku, ale Brady Tkachuk kotouč z velké blízkosti do branky dostat nedokázal, načež ani následné dorážky si cestu do branky nenašly. Ujala se tak až přesilová domácích v samém závěru. James van Riemsdyk dostal pas k pravé tyči a střelou mezi nohama se trefil fantasticky pod horní tyčku.

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

20:00

19:00
    18:31 James van Riemsdyk - 1:0

18:31
    Philadelphia právě vstřelila branku! Domácí celkem rychle využívají přesilovou hru a jdou v tomto duelu do vedení! JAMES VAN RIEMSDYK dostal přihrávku k pravé tyčce a popasoval se s tím náramně! Dál se hokejku mezi nohy a trefil se přesně do vzdálenějšího růžku! Asistence: Owen Tippett a Ivan Provorov.

18:03
    Mark Kastelic – 2 min., sekání.

17:52
    Ottawané se vydali napadat rozehrávku do útočné třetiny, ale žádný úspěch nezaznamenali.

17:15
    Jenže ofenzivní akce zatím tolik nebezpečné nejsou. O opaku nás mohl přesvědčit Parker Kelly, jenže ten u pravé tyčky neuspěl. To byl přitom dobrá možnost!

16:48
    Arťom Zub podržel kotouč za brankou a nechal oba týmy vystřídat. Hosté se ženou do útoku.

16:03
    Domácí hokejisté si chtěli puk nahodit o mantinel, ale k odrazu se mnohem rychleji dostal obránce hostí. Tomu se ale nepovedlo udržet puk na holích Ottawy.

15:32

14:46
    Bobby Brink se naznačením přihrávky dokázal zbavit atakujícího soupeře, jenže jeho přihrávka na druhou stranu nebyla ani trochu přesná...

14:01
    První třetina tohoto duelu nám plyne celkem svižně, je škoda, že jsme zatím branku neviděli. Na druhou stranu... mnoho zajímavých možností k vidění nebylo.

13:29

13:03
    Adam Gaudette si najížděl na pravou stranu, kam také přihrávku dostal. Trochu ho ale zradil první dotek s kotoučem, a tak se nám hra zase rychle obrací.

12:30
    Hokejisté v oranžovobílých dresech museli rozjet novou akci z obranného pásma, ale už v tom středním o kotouč přišli. Nyní se proto vydali napadat.

11:55
    Jenže nahrávání podél mantinelu neměl mnoho šancí na úspěch, u puku jsou tedy hosté.

11:04
    Thomas Chabot musel hodně rychle spěchat za svou branku, kde nakonec byl o chvilku dříve než soupeř. Philadelphia přesto puk v útočné třetině získala.

09:55
    Travis Sanheim je na ledě!

09:26
    Přesto se nyní mohlo skóre měnit, jenže Ottawa přesilovou hru nevyužívá! Před brankou se zjevil Brady Tkachuk, který v pádu jen vyprášil beton, přestože měl před sebou úplně prázdnou branku. Následně jsme viděli ještě obrovský závar před brankou, ale trefa do sítě z toho není!

08:49
    Hostující hokejisté se sice drží v útočném pásmu, ale nedaří se jim vymyslet nějakou překvapivou akci.

07:55
    Travis Sanheim – 2 min., držení.

07:03
    Philadelphia nadále drží kotouč především na svých hokejkách, ale má problémy dostat se až do šance.

06:30

04:37
    A domácí gólman si připisuje snad teprve první zákrok do statistik. Na střelu od modré ale celkem slušně viděl, a tak neměl problémy ukrýt puk ve výstroji.

03:34
    Hokejisté v oranžových dresech to zkusili rychlou přihrávkou na útočnou modrou, jenže kotouč byl nakonec ztečován jenom mimo hrací plochu.

02:30
    Zatím se nám hraje bez přerušení a puk na svých hokejkách mají především domácí hráči.

01:47
    Avšak ta měla tentokrát velmi rychlý konec. Na druhou stranu Ottawě se znovu nepodařilo udržet puk delší dobu, a tak se bude muset znovu bránit.

01:20
    Travis Sanheim si musel pro kotouč dojet za svou branku, a tak nechal rovnou oba celky vystřídat. Následuje další útočná akce Philadelphie.

00:45
    A domácí hokejisté to vzali pěkně od podlahy. Hned v první minutě jsme viděli celkem nadějnou ránu od modré, které nakonec chyběly jen centimetry.

00:12
    A dnešní utkání nám právě odstartovalo! Spolu se střetávají dva týmy, které do play-off nepostoupily. Mohli bychom se dočkat nějakých gólových hodů?

00:01

Philadelphia Flyers: Mar. Jones (Sandström) – Attard, Provorov, Sanheim, Högberg, Zamula, Yandle – Konecny, J. van Riemsdyk, K. Hayes – Brink, Laughton, N. Cates – Tippett, Frost, Farabee – MacEwen, Na. Thompson, Lindblom.

Ottawa Senators: A. Forsberg (Gustavsson) – Hamonic, Chabot, Zub, Brännström, Zajcev, Holden – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Gaudette, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, Kelly – Lodin, Kastelic, Tierney.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 19. J. van Riemsdyk (Tippett, Provorov), 53. Tippett (Provorov, Frost) – 32. Norris (B. Tkachuk), 42. Hamonic (Formenton, Chabot), 57. B. Tkachuk (Stützle, Chabot), 59. Watson (Chabot, Kelly)

Philadelphia Flyers: Mar. Jones (Sandström) – Attard, Provorov (A), Sanheim, Högberg, Zamula, Yandle – Konecny, J. van Riemsdyk, K. Hayes (A) – Brink, Laughton (A), N. Cates – Tippett, Frost, Farabee – MacEwen, Na. Thompson, Lindblom.
    Trenér: Mike Yeo

Ottawa Senators: A. Forsberg (Gustavsson) – Hamonic, Chabot (A), Zub, Brännström, Zajcev, Holden (A) – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, Kelly – Lodin, Kastelic, Tierney.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Samuels-Thomas, Hebert – Murchison, Kelly

Diváci: 17 575