Leverkusen – Frankfurt 2:0 (kon.) | Mönchengladbach – RB Lipsko 3:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:1 (2:1)
RB Lipsko
Pondělí 02.05.2022, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 32. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:28:51)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:20.

Je konec. Borussia Mönchengladbach zvítězila nad Red Bullem Lipsko poměrem 3:1.
    V 17. minutě poslal domácí celek do vedení Breel Embolo, ovšem ve 36. minutě z ničeho nic srovnal Christopher Nkunku. Nakonec ale v nastaveném čase první půle poslal Borussii znovu do vedení Jonas Hofmann. V 55. minutě Sommer skvěle zlikvidoval hlavičku Silvy. V 64. minutě uviděl červenou kartu domácí Elvedi, ale přesilovku hosté nevyužili, nýbrž se v 77. minutě prosadil Hofmann a upevnil tak výhru Borussie.
    Borussia Mönchengladbach porazila Lipsko 3:1.

90+5

90+4
    Angeliño sice dostal přihrávku na levou stranu, ale tam si s ním poradil domácí obránce a Yann Sommer bude odkopávat od své svatyně.

90+3
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Joe Scally.

90+2
    Obrana Mönchengladbachu ovšem nadále pracuje velmi dobře a nenechává soupeře vypálit nebezpečnou střelu.

90+2
    Jonas Hofmann posléze také viděl žluté napomenutí za nesportovní chování. Lipsko bude zahrávat rohový kop.

90+1
    Florian Neuhaus se provinil faulem a uviděl kartu žluté barvy.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

89
    ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Alassane Pléa.
    ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Christoph Kramer.

88
    Kouadio Koné uviděl za svůj faul kartu žluté barvy.

86
    Hosté pokračují v nátlaku, ale obrana Borussie ne a ne povolit a pomalu to vypadá, že tři body zůstanou v Borussia-Parku.

85
    Následně Lipsko sice zahrávalo rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic moc vážnějšího.

84
    Angeliño se dostal ke střele z dálky, ale Yann Sommer se opět protáhl a skvělým zákrokem vyrazil míč do bezpečí!

83
    Yann Sommer předvedl další dobrý zákrok proti střele Daniho Olma a drží svůj tým ve dvoubrankovém vedení.

82
    Tentokrát útok Lipska zastavil pomezní rozhodčí zvednutým praporkem.

81
    Nedovolený zákrok domácího hráče a následuje tak volný kop pro Lipsko z pravé strany.

Michal Raška

Branky: 17. Embolo (Stindl), 45+2. Hofmann (Embolo), 77. Hofmann – 36. Nkunku (Silva)

Karty:   23. Stindl (MNC), 88. Koné (MNC), 90+1. Neuhaus (MNC), 90+2. Hofmann (MNC) – 11. Gvardiol (RBL), 23. Simakan (RBL)   64. Elvedi (MNC)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Beyer, Elvedi, Binsibajní – Lainer, Hofmann, Koné (89. Kramer), Neuhaus, Netz (90+3. Scally) – Embolo (89. Pléa), Stindl (C) (66. Friedrich).
    Náhradníci: Sippel – Ginter, Jantschke, Herrmann, Noss.

Trenér: Gerardo Seoane

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan (46. Klostermann), Orban, Gvardiol (33. Halstenberg) – Mukiele (80. Forsberg), Laimer (80. Szoboszlai), Kampl, Angeliño – Olmo, Nkunku – Silva (65. Y. Poulsen).
    Náhradníci: Martínez – T. Adams, Henrichs, Novoa.

Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Cortus – Heft, Achmüller