Leverkusen – Frankfurt 2:0 (kon.) | Mönchengladbach – RB Lipsko 3:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:1 (2:1)
RB Lipsko
Pondělí 02.05.2022, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Ve 32. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Mönchengladbach a RB Lipsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Lipska, které zvítězilo poměrem 4:1. Dnes se ale bude bojovat v Borussia-Parku v Mönchengladbachu. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Borussia Mönchengladbach se aktuálně nachází na 13. místě s 38 body da skóre 45:58. Strach o udržení se je v relativním klidu, neboť Borussia má náskok před 16. Stuttgartem 9 bodů. V posledním zápase hrála na půdě Freiburgu smírně 3:3.
    RB Lipsko je momentálně na 5. pozici s 54 body a skóre 66:33. Po třech výhrách přivítalo doma Union Berlín, nad kterým sice vedlo, ale nakonec prohrálo 1:2. Na čtvrtý Freiburg ztrácí 1 bod a navíc má k dispozici zápas navíc.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Beyer, Elvedi, Binsibajní – Lainer, Hofmann, Koné, Neuhaus, Netz – Embolo, Stindl (C).
    Náhradníci: Sippel – Friedrich, Ginter, Jantschke, Herrmann, Kramer, Noss, Pléa, Scally.
    Trenér: Gerardo Seoane

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orban, Gvardiol – Mukiele, Laimer, Kampl, Angeliño – Olmo, Nkunku – Silva.
    Náhradníci: Martínez – T. Adams, Forsberg, Halstenberg, Henrichs, Klostermann, Novoa, Szoboszlai, Y. Poulsen.
    Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Cortus – Heft, Achmüller.

1

1
    Borussia Mönchengladbach držela míč na své polovině, ovšem posléze se Kevin Kampl dopustil faulu.

3
    Domácí celek pokračuje v úvodním nátlaku, ale následně se míč ocitl jen v zámezí a Lipsko tak bude zahrávat autové vhazování.

4
    Dlouho ovšem Red Bull u balónu nezůstal, protože přišla špatná přihrávka směrem dopředu.

5
    Christopher Nkunku se snažil projít po levé straně, ovšem tam byl natěsno bráněn obránci Borussie, ale vybojoval alespoň autové vhazování.

6
    Zatím jsme toho v úvodu utkání příliš neviděli, neboť se bojuje především ve středu hrací plochy.

7
    Péter Gulácsi se nyní zapojil do hry, jelikož přišla špatná přihrávka z kopačky domácího hráče, když míč skončil právě u brankáře Lipska.

8
    Balón sice tentokrát letěl do šestnáctky Red Bullu, ale nebylo z toho nic nebezpečného a míč končí opět u brankáře.

9
    Domácí sice při rozehrávce trochu zariskovali, ale nakonec vše dokázali vyřešit bez vážnějších problémů a získali autové vhazování.

10
    Rámí Binsibajní šel do hlavičkového souboje s Konradem Laimerem, ovšem hostující hráč se podle sudího dopustil faulu a Borussia tak bude u míče ve středu hřiště.

11
    Joško Gvardiol se za žádnou cenu nechtěl pustit Stefana Lainera a za svůj faul uviděl jako první hráč v tomto utkání kartu žluté barvy.

12
    Standardní situace sice nepřinesla nic nebezpečného, ale Borussia zůstala u míče a posléze pálil ze střední vzdálenosti Stefan Lainer, ovšem Péter Gulácsi si s jeho slabší ránou poradil.

13
    Tentokrát balón skončil za bránou Pétera Gulácsiho, jenž bude rozehrávat nakrátko od své svatyně.

14
    Lipsku se ale zatím nedaří vůbec nic vymyslet směrem dopředu a Mönchengladbach tak pokračuje v menším nátlaku a lepší hře.

15
    Hostující celek to zkoušel po levé straně přes Angeliña, ale jeho přízemní centr nepřinesl nějaké zakončení.

17
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Domácí celek otevírá brankový účet utkání a vede 1:0! První přihrávku sice zblokovala obrana Red Bullu, ale následně se k míči dostal Stindl, který jej propasíroval do vápna na BREELA EMBOLA, jenž zakončil nechytatelně k pravé tyči. Asistence: Lars Stindl.

18
    Znovu se Borussia snažila dostat dopředu, ale tentokrát přišel faul Lipska ve středu hrací plochy.

20
    Red Bullu se stále nedaří vůbec nic vymyslet a Oliver Glasner je zatím velmi nespokojený s výkonem svého celku.

22
    Tentokrát se Dani Olmo provinil faulem ve středu hrací plochy.

23
    Mohamed Simakan skluzem poslal soupeře k zemi a uviděl kartu žluté barvy. Lars Stindl následně rovněž uviděl žlutou za své nesportovní chování.

25
    Hostující celek tentokrát vybojoval rohový kop z pravé strany a Angeliño si už připravuje míč na zahrání.

26
    Centr letěl na zadní tyč, odkud se míč vrátil na přední, ale tam jej chytil Yann Sommer před vyskakujícím Nordi Mukielem.

27
    Pěknou rychlou akci následně předvedli domácí se zakončením Kouadia Koného, které ale letělo přízemně doprostřed.

28
    Joško Gvardiol došlápl kotník Jonasa Hofmanna a na své zákroky by si měl dávat velký pozor, protože jedno žlutou kartu už má.

30
    Půl hodina utkání je za námi a Borussia Mönchengladbach zatím zaslouženě vede nad Lipskem v poměru 1:0 díky brance Embola.

31
    Útočná akce po levém křídle se Borussii nepodařila podle představ, ale nakonec vybojovala alespoň rohový kop.

32
    Posléze sice Borussia získala ještě jednu standardní situaci, ale ta ani tentokrát nepřinesla žádné zakončení.

33
    Hra je přerušená, protože Breel Embolo nepříjemně dopadl na zem po střetu s hostujícím obráncem.

33
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Marcel Halstenberg.

34
    Angeliño si skvěle poradil s nabíhajícím Jordanem Beyerem po pravém křídle, ovšem Borussia je stále jednoznačně lepším týmem na hrací ploše.

36
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic je srovnáno na 1:1! Někteří domácí hráči si mysleli, že se André Silva nachází v ofsajdu, ovšem rozhodčí tuto situaci pustil a po jeho skvělé přihrávce se CHRISTOPHER NKUNKU dostal do šance, se kterou si parádně poradil a zakončil k levé tyči. Videorozhodčí tento gól potvrdil. Asistence: André Silva.

38
    Lipsko se dostalo k míči na levé straně a následně vybojovalo také autové vhazování.

39
    Po bojích ve středu hrací plochy se k balónu dostala Borussia, ale nevymyslela nic vážného a následně to Lipsko zkoušelo opět na Nkunkua, ovšem míč byl příliš dlouhý.

41
    Red Bull srovnávací branka rozhodně nakopla a nyní ovládá hru, kdy má míč pod svou kontrolou.

42
    Útočná akce vedená po levé straně nakonec nepřinesla nic nebezpečného a u míče tak je Borussia.

43
    Breel Embolo nepředvedl účinnou kličku a následně se navíc provinil faulem.

44
    Dani Olmo nyní zbytečně dohrál souboj se soupeřem a na hrací ploše tak opět vznikla menší roztržka, které jsou k vidění od začátku zápasu.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

45+1
    Lipsko získalo balón na své polovině a drží míč ve své obraně.

45+2
    Domácí dávají gól těsně před přestávkou do šatny! Breel Embolo si fantasticky poradil ve středu hřiště se dvěma protihráče a excelentní přihrávkou vyslal do velké šance JONASE HOFMANNA, jenž si poradil a zakončil skvěle přízemně k levé tyči. Asistence: Breel Embolo.

45+3
    Mönchengladbach vede nad Lipskem 2:1.

První poločas je za námi a rozhodně se bylo na co dívat. V 17. minutě poslal domácí celek do vedení Breel Embolo, ovšem ve 36. minutě z ničeho nic srovnal Christopher Nkunku. Nakonec ale v nastaveném čase první půle poslal Borussii znovu do vedení Jonas Hofmann. Borussia Mönchengladbach tak vede nad RB Lipskem 2:1.

Druhý poločas začne přibližně v 21:34.

46

46
    ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Lukas Klostermann.

47
    Hosté se dostali ke střele po rychlém útoku, ale ta nakonec byla zblokována na rohový kop.

48
    Následná standardní situace nepřinesla nic moc nebezpečného a Yann Sommer tak bude rozehrávat od své svatyně.

49
    Konrad Laimer se snažil něco vymyslet po pravém křídle, ale jeho centr byl zblokován domácím obráncem do zámezí a následuje rohový kop.

50
    Standardní situace Lipska nepřinesla nic nebezpečného a u míče tak bude Borussia.

51
    Konrad Laimer se posléze dopustil nedovoleného zákroku a Mönchengladbach tak bude pokračovat v útočné hře.

53
    Lipsko nyní svírá domácího soupeře a vybojovalo autové vhazování.

54
    Rámí Binsibajní si skvěle poradil s Konradem Laimerem a je z toho aut pro druhou stranu, což znamená Mönchengladbach.

55
    Nordi Mukiele centroval z pravé strany a po chvíli se André Silva dostal do zakončení, ovšem Yann Sommer jeho pokus fantasticky vyrazil nad svou svatyni!

57
    Lipsko pokračuje v nátlaku, ale další rohový kop nepřinesl nic nebezpečného.

59
    Mönchengladbach nemá potřebu nikam spěchat a proto také drží balón na své polovině a zapojuje do hry brankáře Yanna Sommera.

60
    Hodina utkání je za námi a Borussia vede nad Red Bullem 2:1.

61
    André Silva poslal svou přihrávkou do vápna Christophera Nkunkua, který po souboji s obráncem upadl, ale rozhodčí nechává hru plynout dál.

62
    Následně přišla střela Larse Stindla na druhé straně, ale ta našla pouze rukavice Pétera Gulácsiho.

63
    Kevin Kampl to posléze zkoušel na druhé straně z dálky, ovšem jeho pokus nebyl příliš nebezpečný a Yann Sommer si poradil.

64
    Christopher Nkunku si nadhodil míč přes obránce, ale Nico Elvedi jej jako poslední hráč skluzem poslal k zemi a uviděl červenou kartu!

65
    ze hřiště odchází André Silva, přichází Yussuf Poulsen.

66
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Marvin Friedrich.

66
    Christopher Nkunku si vzal přímý kop na starost, ale jeho pokus nebyl příliš dobrý a letěl jen nad horní tyč.

67
    Konrad Laimer se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku na soupeře a Mönchengladbach má k dispozici volný kop.

68
    Po centru bude mít Borussia také rohový kop z pravé strany.

68
    Ovšem standardní situace z rohového kopu se Borussie moc nepovedla a míč skončil jen v zámezí.

70
    Zbývá posledních dvacet minut a Borussia se nyní brání útokům soupeře, který má početní výhodu.

71
    Christopher Nkunku skončil ležící na zemi po souboji uvnitř vápna domácího mužstva, ale vypadá to, že penalta se pískat nebude.

73
    Lipsko si nemůže vytvořit nějakou šanci a nyní se navíc dopustilo faulu, konkrétně to byl Konrad Laimer.

75
    Nyní se bojuje ve středu hrací plochy a hra není moc pohledná.

77
    Domácí i v oslabení dávají gól a zvyšují náskok na 3:1! Jordan Beyer dokázal procpat míč do vápna, který se poodrážel k JONASU HOFMANNOVI a ten jej následně zakončil precizně k levé tyči.

79
    Lipsko tak musí riskovat a vrhnout veškeré své síly směrem dopředu, neboť to vypadá na druhou ligovou prohru v řadě.

80
    ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Emil Forsberg.
    ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Dominik Szoboszlai.

81
    Nedovolený zákrok domácího hráče a následuje tak volný kop pro Lipsko z pravé strany.

82
    Tentokrát útok Lipska zastavil pomezní rozhodčí zvednutým praporkem.

83
    Yann Sommer předvedl další dobrý zákrok proti střele Daniho Olma a drží svůj tým ve dvoubrankovém vedení.

84
    Angeliño se dostal ke střele z dálky, ale Yann Sommer se opět protáhl a skvělým zákrokem vyrazil míč do bezpečí!

85
    Následně Lipsko sice zahrávalo rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic moc vážnějšího.

86
    Hosté pokračují v nátlaku, ale obrana Borussie ne a ne povolit a pomalu to vypadá, že tři body zůstanou v Borussia-Parku.

88
    Kouadio Koné uviděl za svůj faul kartu žluté barvy.

89
    ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Alassane Pléa.
    ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Christoph Kramer.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90+1
    Florian Neuhaus se provinil faulem a uviděl kartu žluté barvy.

90+2
    Jonas Hofmann posléze také viděl žluté napomenutí za nesportovní chování. Lipsko bude zahrávat rohový kop.

90+2
    Obrana Mönchengladbachu ovšem nadále pracuje velmi dobře a nenechává soupeře vypálit nebezpečnou střelu.

90+3
    ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Joe Scally.

90+4
    Angeliño sice dostal přihrávku na levou stranu, ale tam si s ním poradil domácí obránce a Yann Sommer bude odkopávat od své svatyně.

90+5
    Borussia Mönchengladbach porazila Lipsko 3:1.

Je konec. Borussia Mönchengladbach zvítězila nad Red Bullem Lipsko poměrem 3:1.
    V 17. minutě poslal domácí celek do vedení Breel Embolo, ovšem ve 36. minutě z ničeho nic srovnal Christopher Nkunku. Nakonec ale v nastaveném čase první půle poslal Borussii znovu do vedení Jonas Hofmann. V 55. minutě Sommer skvěle zlikvidoval hlavičku Silvy. V 64. minutě uviděl červenou kartu domácí Elvedi, ale přesilovku hosté nevyužili, nýbrž se v 77. minutě prosadil Hofmann a upevnil tak výhru Borussie.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:20.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:28:51)

Michal Raška

Branky: 17. Embolo (Stindl), 45+2. Hofmann (Embolo), 77. Hofmann – 36. Nkunku (Silva)

Karty:   23. Stindl (MNC), 88. Koné (MNC), 90+1. Neuhaus (MNC), 90+2. Hofmann (MNC) – 11. Gvardiol (RBL), 23. Simakan (RBL)   64. Elvedi (MNC)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Beyer, Elvedi, Binsibajní – Lainer, Hofmann, Koné (89. Kramer), Neuhaus, Netz (90+3. Scally) – Embolo (89. Pléa), Stindl (C) (66. Friedrich).
    Náhradníci: Sippel – Ginter, Jantschke, Herrmann, Noss.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan (46. Klostermann), Orban, Gvardiol (33. Halstenberg) – Mukiele (80. Forsberg), Laimer (80. Szoboszlai), Kampl, Angeliño – Olmo, Nkunku – Silva (65. Y. Poulsen).
    Náhradníci: Martínez – T. Adams, Henrichs, Novoa.

Rozhodčí: Cortus – Heft, Achmüller