Francie – Slovensko 2:4 (kon.) | USA – Lotyšsko 4:1 (kon.) | Německo – Kanada 3:5 (kon.)
Finsko – Norsko 5:0 (kon.)
Los Angeles Kings
2:4 (0:1, 1:1, 1:2) Stav série: 3:3
Edmonton Oilers
Pátek 13.05.2022, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Edmonton Oilers.

Série se za stavu 2:2 stěhovala do Edmontonu na zápas číslo 5. Los Angeles vedlo ve třetí třetině o dvě branky, ale Edmonton dokázal zápas srovnat a poslal ho do prodloužení. V něm byli úspěšnější hráči Kings. Hokejisté z města andělů mohou na svém ledě postoupit do další fáze a porazit jednoho z favoritů.

Hokejisté Edmotontonu po zápase přiznali, že nehráli dostatečně důrazné a právě v tomto ohledu musí přidat v zápase v Los Angeles.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – M. Anderson, Roy, Edler, Stecher, Määttä, Durzi – Iafallo, Kopitar, Kempe – Grundström, Danault, Moore – Athanasiou, B. Lizotte, D. Brown – Lemieux, Kupari, Kaliyev.

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Kulak, Ceci, Keith, Bouchard, Russell, Barrie – Draisaitl, McDavid, Yamamoto – Kane, Nugent-Hopkins, Hyman – Archibald, McLeod, Puljujärvi – Foegele, Ryan, Kassian.

Zápas začne za 26 minut.

Hymny jsou minulostí, jdeme na to.

00:01

00:01
    Zápas začal, aktivněji hrají domácí hokejisté.

00:35
    Mikey Anderson rozehrává od své branky, následně Adrian Kempe pokračoval v akci. Nahodil kotouč na branku, ale výraznější šanci neměl.

00:49
    Mike Smith přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

01:03
    Dustin Brown se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář Oilers.

01:30
    Cody Ceci rozehrává se svými spoluhráči.

01:40
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hostující celek se ze své první střely v zápase dostává do vedení, po pěkné individuální akci se prosazuje po obkroužení branky CONNOR MCDAVID. Rychlou otočkou překvapil domácího brankáře. Asistence: Evander Kane a Cody Ceci.
    01:40 Connor MCDAVID - 0:1

02:07
    Olli Määttä se pokoušel rychle po vhazování vypálit, ale jeho pokus postrádal přesnost.

03:48
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se nyní bude před brankou Oilers. Domácí celek je sice střelecky aktivnější v úvodu zápasu, ale prohrává.

04:07
    Josh Archibald byl u kotouče jako druhý, nepřebruslil domácího hráče, píská se zakázané uvolnění.

04:33
    Kings nyní rozehrávají od své branky, Matt Roy se zapojil do kombinace, sledujeme klidnější pasáž hry.

05:02
    Mikey Anderson jen nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat. 5:1, tak vedou domácí na střely.

05:24
    Duncan Keith pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost. Brankář zasahovat nemusel, puk byl zblokovaný.

05:29
    Další zblokovaný střelecký pokus Oilers.

06:02
    Komerční přestávka.

06:14
    Po krátké přestávce pokračuje zápas, Phillip Danault se dostal po rychlé akci do zakončení, jeho pokus snadno kryje připravený brankář.

06:45
    Josh Archibald to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se hostující hráč nepropracoval.

07:07
    6:3, tak vypadá statistika střel na branku. V tomto ohledu mají více ze hry domácí, ale na góly prohrávají.

07:28
    Zakázané uvolnění proti Los Angeles, vhazovat se bude v jeho obranném pásmu.

08:21
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Kailer Yamamoto – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

08:44
    Domácí celek sice kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže si vypracovat výraznější šanci.

09:03
    Anže Kopitar hledal spoluhráče, Arthur Kaliyev však nevypálil.

09:18
    Hostující celek získal kotouč, a pak jej rychle dokázal vyhodit.

10:05
    Zach Hyman a Evan Bouchard se dostali do zajímavé střelecké pozice, ale pokus končí vedle branky, domácí celek situaci přečkal.

10:24

10:39
    Connor McDavid nabral rychlost ve středním pásmu, ale dostal se do ofsajdu. Komerční přestávka.

11:11
    Špatná rozehrávka Oilers, vhazovat se bude před brankou . Následně pálil Adrian Kempe, jehož pokus kryje brankář Mike Smith.

11:34
    Domácí hokejisté jsou střelecky aktivnější, vedou 8:6, ale na góly v tomto šestém zápase prohrávají.

12:01
    Blake Lizotte to zkoušel individuálně, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale trefil jen obránce soupeře.

12:23
    Evander Kane pálil a s jeho pokusem měl hodně práce domácí brankář. Jonathan Quick situaci zvládl, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

13:39
    Po zákroku domácího brankáře se strhla potyčka před brankou. Uvidíme, zda se bude vylučovat.

13:45
    Všechno je v pořádku, zápas pokračuje dál pět na pět.

14:04
    Andreas Athanasiou pálil, jeho pokus kryje brankář Mike Smith. Ale bude se vylučovat.

14:04
    Mike Smith – 2 min., sekání, odpyká Jesse Puljujärvi.

14:44
    Domácí celek se sice usadil v útočném pásmu, ale čeká na nějakou výraznější šanci.

14:52
    Anže Kopitar trefil nyní střed branky, kde byl pozorný Mike Smith.

15:40
    Na nějako výraznější příležitost domácí hokejisté v početní výhodě čekají, hosté velmi dobře brání.

16:47
    Brett Kulak pálil od modré čáry, domácí brankář zasáhl. Následně se strhla potyčka. Tento zápas bude vzhledem ke své důležitosti vyhrocený.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:23
    Alexander Edler pálil od modré čáry, jeho pokus byl hodně nepovedený, následně Zach Hyman otočil směr hry a po jeho střele musel brankář zasahovat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, hraje se spíše ve středním pásmu.

18:50
    Ryan Nugent-Hopkins kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale obrana Kings byla pozorná.

19:07
    Tyson Barrie z ostré pozice vypálil, jeho projektil tečoval brankář nad branku. Hra je přerušená.

19:31
    Jonathan Quick nevěděl, kde má kotouč, ale nadvakrát ho dokázal ukrýt do výstroje, bude se vhazovat před jeho brankou. V závěru třetiny hraje aktivně hostující celek.

19:45
    Zack Kassian obkroužil branku a rychle zakončoval. Jonathan Quick byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře. Bude se znovu vhazovat.

20:00

Connor McDavid se jako jediný prosadil z otočky, díky jeho brance vede hostující celek zde ve městě andělů těsně 1:0.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje dál druhou třetinou.

20:23
    Vhazovat se nyní bude před brankou Kings, domácí celek vybojoval kotouč, ale následně o něj přišel.

20:51
    Blake Lizotte se rychle pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neuspěl. Následně byla jeho rána zblokovaná.

21:19
    Zach Hyman to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se nedostal.

21:39
    Jonathan Quick musel zasahovat proti střele soupeře.

21:50
    Hostující celek navyšuje své vedení, střelu Kulaka od modré čáry tečoval mimo dosah brankáře z bezprostřední blízkosti EVANDER KANE. Asistence: Brett Kulak a Cody Ceci.
    21:50 Evander KANE - 0:2

23:35
    13:17, střelecky je aktivnější hostující celek, který navýšil své vedení. Domácí mají problémy s přechodem do útočného pásma.

23:48
    Nyní sledujeme aktivní a trpělivou hru ze strany Oilers, hosté jsou nyní lepším týmem.

24:00
    Zack Kassian se dostal do útočného pásma, ale prosadit se nedokázal.

24:12
    Alex Iafallo pálill, ale jeho pokus v situaci dva na jednoho kryje Mike Smith.

24:34
    Evander Kane se dostal k dorážce, ale sudí jeho branku neuznávají pro nedovolené bránění brankáři.

25:59
    Kings vybojovali sice buly v útočném pásmu, ale nedokázali si vypracovat výraznější šanci.

26:15
    Ryan Nugent-Hopkins vedl zajímavou akci Oilers, ale nedokázal se prosadit. Následně Jonathan Quick přerušil hru.

26:38
    Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

27:00
    Ryan McLeod si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát. Následně Kings otočili směr hry.

28:02
    Kings vybojovali buly v útočném pásmu, ale do výraznější šance se domácí nedostali. Kings prohrávají na střely 14:22.

28:26
    Jonathan Quick našel kotouč v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou. Edmonton má více ze hry v tomto zápase.

29:30
    Carl Grundström se pokoušel dostat do útočného pásma, ale obrana byla pozorná a hodně prostoru mu nedala.

30:01
    Ryan Nugent-Hopkins byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho pokus končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

30:23
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude vzhledem k tomu před brankou Kings.

32:24
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Hostující celek vede o dvě branky a má dál převahu.

32:27
    Kings sice vyhráli buly, ale Arthur Kaliyev ani Troy Stecher nedokázali nic vymyslet.

33:14
    Anže Kopitar pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný, následně domácí přišli o pásmo.

33:49
    Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., krosček.

33:50
    Přesilovku mají k dispozici domácí hokejisté.

33:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí rychle využili přesilovku a snižují na rozdíl jediné branky, tvrdou ránou od modré čáry pálil přesně SEAN DURZI. Mike Smith přes hráče před brankou nic moc neviděl. Asistence: Adrian Kempe a Anže Kopitar.
    33:59 Sean DURZI - 1:2

34:15
    Carl Grundström si vypracoval další zajímavou střeleckou pozici, ale jeho pokus končí nad brankou.

35:36
    Ryan Nugent-Hopkins pálil z otočky, ale jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat před brankou Kings. Komerční přestávka.

36:16
    Domácí nyní rozehrávají od své branky, následně je hra přerušená.

36:25
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Andreas Athanasiou – 2 min., vysoká hůl.

36:32
    Přesilovka pro hostující celek, Tyson Barrie pálil od modré čáry nepřesně.

37:10
    Kings hrají aktivně při vlastním oslabení, soupeři mnoho prostoru nedávají.

37:45
    Leon Draisaitl měl na hokejce navýšení vedení hostů, ale trefil jen brankáře Kings. Jonathan Quick si dokázal poradit.

38:26

38:31
    Evander Kane kombinoval v útočném pásmu. Evan Bouchard pálil od modré čáry, ale jeho rána končí pouze za brankou.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:24
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:50
    Kailer Yamamoto tečoval puk před brankou, ale gólmana neprostřelil.

40:00

Evander Kane navýšil vedení hostů, za domácí pak v přesilovce snížil Sean Durzi. Třetí třetina bude jistě dramatická. Více ze hry mají hosté.

40:01

40:29
    Hned z kraje třetí třetiny je stav vyrovnaný. Osamocený před brankou zůstal CARL GRUNDSTRÖM. Jeho střelecký pokus zapadl přesně do branky. Mike Smith zasáhnout nedokázal. Asistence: Matt Roy a Mikey Anderson.
    40:29 Carl GRUNDSTRÖM - 2:2

41:34
    Domácí celek po vyrovnávající brance hraje aktivně, tlačí se do zakončení. Úplně jiné Los Angeles než ve druhé třetině.

42:06
    Anže Kopitar pálil přes obránce, jeho pokus kryje brankář hostů. Mike Smith byl připravený.

42:56
    Hosté si vypracovali dobrou střeleckou, pozici, Connor McDavid ani Leon Draisaitl zakončit nedokázali.

43:20
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Ve městě andělů platí na začátku třetí třetiny nerozhodný stav.

44:31
    Evander Kane to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.

44:55
    Zach Hyman to zkoušel individuálně, Ryan McLeod byl zcela volný před brankou, ale jeho zakončení vykopl betonem brankář Kings.

45:39
    Evan Bouchard pálil od modré čáry, jeho pokus končí vedle.

46:50
    Dustin Brown pálil, Mike Smith kryje puk. Bude se vhazovat. Komerční přestávka.

47:12
    Oilers vybojovali buly v útončém pásmu, ale do výraznější šance se hosté nedostali.

47:16
    Trevor Moore zakončoval rychlou akci Kings, ale trefil jen brankáře, na druhé straně Connor McDavid měl šanci, kterou zastavil Jonathan Quick.

48:25
    Andreas Athanasiou se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale přes obránce neprošel.

50:15
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Leon Draisaitl nedokázal prostřelit brankáře. Komerční přestávka.

51:04
    Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

51:24
    Sean Durzi rozehrává od své branky, následně se Blake Lizotte dostal k zakončení, které nebylo přesné.

51:52
    Dustin Brown měl na hokejce vedoucí branku pro domácí, ale jeho zakončení z bezprostřední blízkosti zastavil brankář Mike Smith.

53:09
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Následně Kailer Yamamoto netrefil puk podle představ.

53:28
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před domácí brankou.

54:50
    Tentokrát to hostům vyšlo a dostávají se do vedení. Ránou z mezikruží se prosazuje TYSON BARRIE. Měl dostatek času na to, aby dokázal vypálit. Obránci k němu nepřistoupili. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
    54:50 Tyson BARRIE - 2:3

56:15
    Alex Iafallo neuspěl, brankář Mike Smith jej vychytal.

56:23

56:23
    Kailer Yamamoto – 2 min., faul kolenem.

56:30
    Domácí celek hraje přesilovku, ale nedokázal se usadit v útočném pásmu.

57:09
    Adrian Kempe kombinoval se spoluhráči, ale obrana si dokázala poradit. Hosté vyhodili.

57:30
    Kings se nyní usadili v útočném pásmu. Arthur Kaliyev tvrdou ráno minul branku.

57:50
    Další šance nebyly úspěšné.

58:02
    Ryan Nugent-Hopkins otáčí směr hry, ale neuspěl. Domácí hrají bez brankáře.

58:20
    Zakázané uvolnění po vyhození brankáře se nepíská.

58:44
    Los Angeles se nemůže usadit v útočném pásmu. Hosté hrají velmi dobře.

59:00
    Do prázdné branky poslal puk snadno EVANDER KANE. Je to jasné, tato série půjde do sedmého zápasu. Asistence: Connor McDavid.
    59:00 Evander KANE - 2:4

Edmonton Oilers vyhrává tento zápas 4:2 a série se protáhne až do sedmého zápasu, který se bude hrát v Edmontonu. Los Angeles bylo dnes v první polovině zápasu výrazně aktivnější, ale své šance nedokázalo proměnit, doplatilo na špatnou koncovku. Dva góly dnes dal Evander Kane.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jonathan Quick (LAK) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 58:55
    Mike Smith (EDM) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) – 1+2
    2. Matt Roy (LAK) – 0+1
    3. Tyson Barrie (EDM) – 1+0 (07:11:29)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 34. Durzi (Kempe, Kopitar), 41. Grundström (Roy, M. Anderson) – 2. McDavid (Kane, Ceci), 22. Kane (Kulak, Ceci), 55. Barrie (Draisaitl, McDavid), 59. Kane (McDavid)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – M. Anderson, Roy, Edler, Stecher, Määttä, Durzi – Iafallo, Kopitar (C), Kempe – Grundström, Danault (A), Moore – Athanasiou, B. Lizotte, D. Brown (A) – Lemieux, Kupari, Kaliyev.
    Trenér: Todd McLellan

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Kulak, Ceci, Keith, Bouchard, Russell, Barrie – Draisaitl (A), McDavid (C), Yamamoto – Kane, Nugent-Hopkins (A), Hyman – Archibald, McLeod, Puljujärvi – Foegele, Ryan, Kassian.
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Lee, L'Ecuyer – Murchison, Gawryletz

Diváci: 18 301