Mladá Boleslav – Varnsdorf 1:1 (kon.) | Liefering – Bohemians 1905 0:2 (kon.) | Č. Budějovice – Union Berlín 0:1 (kon.)
Kroměříž – Brno 0:1 (kon.) | Karmiotissa – Ostrava 0:1 (kon.)
FK Mladá Boleslav
1:1 (1:0)
FK Varnsdorf
Pátek 15.07.2022, 11:00 • Lokotrans Aréna • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Hezké páteční dopoledne při sledování textového přenosu z přípravného utkání mezi Mladou Boleslaví a Varnsdorfem. Začínáme v 11:00.

Mladá Boleslav loňskou sezonu zakončila v prostřední skupině, kterou dokonce i vyhrála, tudíž se umístila na konečné sedmé pozici. Středočeši mají v přípravě velmi solidní formu. Na úvod padli po penaltách s Libercem, ale poté dokázali zdolat Příbram, Teplice, Pardubice i Jihlavu.

Varnsdorf skončil v minulém ročníku ve druhé nejvyšší soutěži na šestém místě, na barážovou pozici ztratil šest bodů. V přípravě si už poradil se dvěma prvoligovými celky, zdolal Teplice a naposledy i Jablonec. Předtím však remizoval se Žižkovem a nestačil na Hradec Králové.

FK Mladá Boleslav: Polaček – Šimek, Matějovský, Ladra, Donát, Dancák, Suchý, Škoda, Vaníček, Pech, Karafiát
    Náhradníci: Šeda, Mareček, Darmovzal, Krobot, Látal, Rolinek, Jahič, Stránský, Fulnek, Skalák, Samek

FK Varnsdorf: Šerák – Ludvíček, Kouřil, Zbrožek, Radosta – Bláha, Kříž – Schön, Ondráček, Dordič – Tanko
    Náhradníci: Vaňák, Richter, Kubista, Žák, Rudnytskyy, Lubaki, Pajkrt, Samko.

1

1
    Matějovský posunul do levé strany na Vaníčka, který předvedl dvě přeslapovačky. Následně centroval, ale spoluhráče se svým pasem nenašel.

2
    První střelecký pokus vyslal Milan Škoda. Zkušený útočník si před šestnáctkou posunul míč na levačku, se kterou vystřelil po zemi k bližší tyči. Tu ale o pár čísel minul.

3
    Hostům byl na konci třetí minuty odpískán útočný faul. Míč pro Mladou Boleslav.

4
    Matějovský režíroval další akci domácích. Přihrál na levou stranu Karafiátovi, jehož centr doputoval ke Škodovi, jenž hlavičkoval ze záklonu. Horní tyč Šerákovy svatyně ale přestřelil.

6
    Mladá Boleslav, která dnes nastupuje v oranžových dresech, je v úvodu aktivnějším týmem. Sluší se dodat, že Varnsdorf hraje ve žluté kombinaci.

7
    Antonín Vaníček to opět zkoušel centrovaným míčem. Tentokráte byl podstatně přesnější, ale spoluhráči si do daného prostoru na malém vápně nenaběhli.

8
    Hosté rozehrají autové vhazování. Jsou rádi za cenné sekundy, které tráví na soupeřově polovině.

9
    Vypadalo to, že by Varnsdorf mohl vyrazit do brejku, ale Šimek situaci zvládl.

10
    Schön byl na pravé straně rozběhnutý, ale přesný pas na kopačku nedostal. Domácí se stačili rychle vrátit.

11
    Matějovský se snažil kolmou přihrávkou vysunout rozběhnutého Škodu, ale finální fáze nebyla přesná. Následně se kupředu vydali hosté, jejichž akce dlouho nevypadala špatně, ale ani v tomto případě zakončení nepřišlo.

13
    Tanko předběhl Suchého, ale zkušený stoper nakonec stačil situaci vyřešit na hranici šestnáctky.

14
    Druholigový celek se dostával do další brejkové situace, v danou chvíli to bylo čtyři na tři. Karafiát to ale pozičně sehrál výborně, když přihrávku stačil přečíst.

15
    Šerák obrovsky chyboval v rozehrávce. Jeho přihrávku vystihl Matějovský, který se řítil sám na bránu. Přišel faul brankáře hostů, takže se bude kopat penalta.

15
    K penaltě se postavil Tomáš Ladra, kterého však Šerák skvěle vychytal. Brankář hostů tedy napravil svou předchozí chybu.
    15. Neproměněná penalta Ladry

18
    Varnsdorf se snažil kombinovat na soupeřově polovině. Vybojoval si nedovolený zákrok.

19
    Škoda si hledal místo ve vápně po centru ze strany, ale blíže k hracímu předmětu měli obránci ve žlutých dresech.

21
    Dordič na levé straně kombinoval s Ondráčkem, ale nakonec byl této dvojici odpískán a odmáván ofsajd. Hosté v kombinaci vůbec nejsou špatní, ale v rozhodující chvíli jsou často nepřesní.

22
    Jeden z hostujících hráčů se včas dokázal vrátit při návratu do vlastního pokutového území. Centr soupeře odkopl do zámezí.

24
    Mladá Boleslav dlouho držela balón na soupeřově polovině a zároveň si sympaticky přihrávala, jenže poté přišel na řadu další centr, který byl znovu nepřesný.

25
    Kříž předvedl dobrý manévr ve středu pole, poté ale nedokázal přihrát přesně. Míče se tedy opět ujímají domácí.

26
    Schön v souboji přetlačil Suchého a následně servíroval do vápna, kde ale hlavou zapracoval stoper Šimek.

27
    Marek Matějovský znovu prokázal svůj výtečný přehled. Z otočky rychle přihrál do strany rozběhnutému Ladrovi, kterému chyběl krok k tomu, aby se dostal do samostatného úniku. Šerák totiž včas vyběhl z brány.

29
    Varnsdorf vybojoval svůj první rohový kop v tomto zápase. Rozehrávky se ujal Adam Ondráček, jehož centr ale Marek Suchý odvrátil.

29
    Hosté se málem dostali k finální přihrávce na malé vápno, jenže balón už doputoval do zámezí. Vykopávat bude Polaček.

30
    Martin Kouřil na svých zádech ustrážil Škodu, který si už už hledal volný míč.

31
    Dancák byl u odraženého míče jako první, hned poté vybojoval faul. Mladá Boleslav rozehraje standardní situaci.

32
    Hosté ale nebezpečí zažehnali, takže ani ve 32. minutě utkání jsme se úvodní branky nedočkali.

34
    Šerák vystartoval z brány, aby centr ze strany dokázal v rukavicích zastavit.

34
    Ondráčkův centr při standardní situaci si našel Tanko, jenž hlavičkoval. Jeden z beků ale míč ještě zasáhl, takže Varnsdorf se musí spokojit se svým druhým rohem.

35
    Ihned se hosté sice ke střele nedostali, ale o pár sekund později přece jen Tanko napřáhl z velké dálky. Asi o dva metry ale přestřelil.

36
    Milanu Škodovi chyběl k zakončení hlavou zhruba metr, jinak by pravděpodobně skóroval.

37
    Hra se ale postupem času srovnala, také Varnsdorf již několikrát vystrčil růžky. Nyní mu chyběla přesnost při centru, takže odkopu se ujímá Polaček.

39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí se ve 39. minutě prosazují. Do šestnáctky vlétli ve velké rychlosti a DAVID PECH nakonec situaci vyřešil nejlépe, jak mohl. Balón si potáhl, počkal až půjde Šerák do zákroku a poté dopravil balón do prázdné branky. 1:0.
    39. David PECH - 1:0

41
    Šerák si připsal dva vynikající zákroky. Nejprve pálil Škoda k zadní tyči, ale tuto střelu brankář hostů vytáhl. Posléze se k dorážce protlačil Ladra, ale opět byl Šerák úspěšnější.
    41. Šerák svůj tým podržel

43
    Zpracování na pravém křídle hostujícímu hráči příliš nevyšlo. Balón zamířil k rukavicím Polačka.

45

Je za námi první poločas. Mladá Boleslav vede o jeden gól po zásluze, neboť se dostávala do výraznějších šancí. V 15. minutě kopal penaltu Ladra, ale Šerák svou předchozí chybu stačil napravit. Na konci poločasu domácí přece jen skórovali, když pěknou akci předvedl Pech. Šerák se ve 41. minutě dvakrát vytáhl, zlikvidoval šance Škody a Ladry.

46

47
    Varnsdorf se dostal do kvalitní palebné pozice, ale domácí brankář střelu zastavil. První zajímavý náznak ve druhém poločase.

49
    Hosté jsou na začátku druhé půle výrazně aktivnější. Zatím drží míč jen na soupeřově polovině.

50
    Žák s Ondráčkem nyní kombinují na levé straně hřiště. Přichází nabídka na pravé straně, Boleslav je zatím zatažená.

51
    Tomáš Ladra nepodržel příliš dlouho míč na útočné části hřiště. Posléze hosté přihráli až k brankáři Martinu Vaňákovi.

52
    Matějovského dlouhý nákop obránci hostů v pohodě zastavili. Posléze si ale nepřihráli přesně, a proto budou Středočeši zahrávat rohový kop.

53
    Brejkovou situaci Varnsdorf nevyřešil zrovna nejlépe. Ondráček si hledal místo u zadní tyče, ale balón k němu nedoputoval.

54
    Antonín Vaníček byl s míčem na kopačce vytlačen do zámezí. Domácí budou pokračovat autovým vhazováním.

55
    Milan Škoda se dostával do velké šance, při které napálil i břevno, jenže branka by stejně neplatila, poněvadž se pískal ofsajd.

57
    Samko se hned zapojil do ofenzívy místo Tanka, kterého zrovna vystřídal. Hosté pokračují v kombinaci.

59
    Domácí se stále nemohou dostat do tempa, pořád platí, že hosté jsou na začátku druhé půle lepším mužstvem.

60
    Mladá Boleslav teď provedla hromadné střídání, které se týká hned několika hráčů. Údaje o střídáních doplníme později dle zápisu o utkání.

61
    Do hry se mimo jiné dostal i Jiří Skalák, jehož centr z rohového kopu hostující defenzíva odhlavičkovala.

62
    Velkou šanci měl na hlavě Darmovzal, jenž zadní tyč minul o pár centimetrů.

64
    Ve středu pole přišel tvrdý faul celku v oranžových dresech. Varnsdorf bude mít k dispozici standardní situaci.

65
    Marek Suchý stačil zastavit přízemní centr z pravé strany. Hosté budou pokračovat rohovým kopem.

66
    Samko chtěl prostrčit míč patičkou za sebe, ale příliš se mu to nepovedlo. Domácí brankář se ujímá rozehrávky.

67
    Přihrávka na Látala byla nepřesná. Nyní se bude střídat na obou stranách.

69
    Nedovolený zákrok domácího Samka. Hosté se postarali o poměrně svižnou rozehrávku.

70
    Látal posunul na Darmovzala, který si na sebe vzal až příliš velké sousto. Mezi dva hráče hostů se rozhodně neprobil.

71
    Darmovzal jen lehce tečoval ránu ze střední vzdálenosti. Míč by pravděpodobně zapadl do brány, ale Vaňák vytáhl výborný zákrok ze svého repertoáru.

72
    Samko se chtěl dostat mezi stopery, ale ti byli podstatně důraznější. Odkop od brány pro Mladou Boleslav.

73
    Ondráček na levé straně zapracoval směrem dozadu velmi dobře. Domácí ale díky autu u míče zůstanou.

74
    Zajímavý náznak hostů po pravé straně zakončením neskončil. Teď měl prvoligový celek velké štěstí.

76
    Dostáváme se do posledních patnácti minut tohoto střetnutí. Varnsdorf určitě bude chtít vyrovnat, rozhodně na to má.

77
    Nyní mu chyběl důraz a přesnost ve finální fázi, poněvadž centr z pravé strany do vápna nepřistál.

80
    Látal s vhozením autu na pravé straně rozhodně nespěchá. Čeká na nabídku svých spoluhráčů.

81
    Rudnytskyy se dostal do velké šance, ale v pádu přestřelil. Škoda pro hosty, neboť toto byla jejich dnešní asi největší příležitost.

84
    Ondráček se snažil z prvního doteku vysunout spoluhráče, ale defenzíva domácích byla rychlejší. Situaci si nekomplikovala, jen posunula do zámezí.

85
    Radosta byl na levé straně povalen k zemi, rozhodčí musel odpískat nedovolený zákrok.

86
    Krobot se ve velké rychlosti dostával dopředu. Málem byl u balónu jako první, ale Vaňák včas vystartoval a nohou míč odehrál.

87
    Mareček šikovně centroval pod sebe, z hranice šestnáctky přišla tvrdá rána, která se mezi tři tyče nevešla.

88
    Dominik Žák vyslal centr levačkou, který ale doputoval do rukavic brankáře.

89
    Na druhé straně nepřesně centroval Látal. Ještě nás čekají asi dvě minuty, pokud se tedy nic nastavovat nebude.

90
    Skalák se dostal do úniku. Brankáře chtěl překonat kličkou, ale Vaňák se nenechal. Skalák následně vybídl pod sebou stojícího Darmovzala, který ale branku nedal.

90+1
    Varnsdorf právě vstřelil branku!
    V úplně poslední minutě hosté srovnávají! Po rohovém kopu se hlavou prosadil MAREK RICHTER, takže je z toho asi zasloužená remíza. 1:1.
    90+1. Marek RICHTER - 1:1

90+1

Mladá Boleslav v posledních sekundách přišla o výhru z dnešního duelu. V 15. minutě neproměnil Ladra penaltu, ale favorit se přece jen dostal do vedení díky Davidu Pechovi. Varnsdorf se ale nevzdal a ve druhém poločase několikrát zahrozil. V úplném závěru navíc vyrovnal hlavičkou po rohovém kopu Marek Richter, takže utkání nakonec skončilo 1:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (12:54:01)