Liberec – Teplice 5:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 2:1 (kon.) | Olomouc – Brno 0:2 (kon.)
Bohemians 1905 – Ostrava 3:3 (kon.)
FC Slovan Liberec
5:1 (3:1)
FK Teplice
Sobota 06.08.2022, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 2. kolo

Je za námi utkání druhého kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Slovanem Liberec a hostujícími Teplicemi, ve kterém Severočeši nedali Sklářům skoro žádnou šanci a zvítězili vysoko 5:1. Skóre otevřel v 9. minutě Mohamed Doumbia. Na 2:0 zvyšoval o třináct minut později hlavou Maxym Talovierov. Teplice před pauzou snížily zásluhou Urbance, ale ještě v nastaveném čase první půle vrátil domácím dvougólové vedení Mick Van Buren. Nizozemský útočník přidal ve druhém poločase ještě dvě branky, završil tak hattrick a stanovil konečné skóre utkání na vysokých 5:1. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (17:55:44)

90+1

90+1
    Fanoušci na stadionu tleskají domácím borcům ve stoje. Dnes si to liberečtí hráči zaslouží.

90+1
    Imad Rondić zboural Hybše.

90
    Nastavuje se jedna minuta.

90
    Jan Matoušek si ukazoval mezi obránci, kam by chtěl balon od Višinského. Tomu se nepovedlo přihrát přesně.

88
    Dominik Plechatý vyrobil obrovskou chybu, když se na hranici vápna pustil do kličkování proti dvojici dotírajících soupeřů. Ti mu míč uzmuli a Olivier Vliegen musel vytasit pohotový zákrok proti střele Abdallaha Gningueho.

87
    Alois Hyčka to vzal na sebe a zakončil z poměrně velké vzdálenosti. Balon o hodně minul Vliegenovu svatyni.

86
    Po centru Hybše ze standardní situace hlavičkoval Jan Knapík nad bránu.

84
    Zápas už se spíše dohrává v tréninkovém tempu. Liberec si zkušeně hlídá vysoké vedení a Skláři vědí, že na vyrovnání či případný obrat je příliš pozdě.

82
    Tepličtí se stále snaží, ale domácí obrana je do moc vážnějších šancí nepouští.

80
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Matyáš Kozák.

80
    ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Denis Višinský.

79
    Jakub Urbanec posílal přihrávku za obranu na nabíhajícího Kodada. Olivier Vliegen si však zakřičel a byl u míče jako první.

76
    Po překvapivé remíze s plzeňskou Viktorií dostávají tepličtí tvrdou lekci od Liberce. Domácím dnes v zakončení vychází téměř vše a je to vidět i na skóre, které je jednoznačné.

74
    Hostům se sice povedlo snížit, ale asistent na pomezí následně zdvihl praporek. Střídající Roman Čerepkai se tak neradoval příliš dlouho.

72
    ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Ivan Varfolomejev.

71
    ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Marios Purzitidis.
    70. Mick Van Buren - 5:1

70
    Liberec právě vstřelil branku a máme tu fanoušky vzývaná 'bůra'! Jan Matoušek přihrál Doumbiovi, který přesným pasem vysunul
    MICKA VAN BURENA a nizozemský útočník v libereckých službách přehozením Tomáše Grigara završil hattrick v dnešním utkání.

69
    Lukáš Červ (FC Slovan Liberec) hasil situaci na poslední chvíli a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

67
    Jakub Urbanec se dostával do dobré příležitosti, ale střídající Jan Matoušek ho nenechal zakončit.

66
    Alois Hyčka pálil z voleje velmi nepřesně.

64
    Liberečtí hráči jakoby byli uspokojeni a přenechávají iniciativu na Teplicích. Takové počínání se jim může rychle vymstít.

62
    Centr z hloubi pole od Matěje Hybše propadl nikým netečován pokutovým územím až za brankovou čáru.

61
    ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Jan Matoušek.

60
    Dnešní utkání sleduje 4500 diváků.

60
    Matěj Hybš se vrací na liberecký trávník, kde naběhal nespočet kilometrů. Tentokrát zde ale bude hájit barvy soupeře.

59
    Žlutou kartu za vehementní protesty proti předchozímu zákroku Micka van Burena vidí Alois Hyčka (FK Teplice).

59
    Střídání v týmu FK Teplice:
    ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází Matěj Hybš.

59
    ze hřiště odchází Jakub Křišťan, přichází Roman Čerepkai.

58
    Jeden z hostujících hráčů zůstává po souboji s van Burenem ležet na trávníku. Dle rozhodčích se o faul nejednalo.

57
    A mohlo být rychle sníženo! Centr z pravé strany si našel úplně volný Jakub Křišťan a také on hlavou orazítkoval břevno!

56
    Po centru z levé strany hlavičkoval Abdallah Gningue těsně vedle.

55
    Hráči ve žlutém se ihned snaží o snížení.
    53. Mick Van Buren - 4:1

53
    Liberec právě vstřelil branku! Tady je, zdá se, hotovo. Imad Rondić zatáhl míč do vápna, od brankové čáry poslal zpětnou přihrávku skrz malé vápno, kterou Christian Frýdek pustil za sebe na úplně volného
    MICKA VAN BURENA a kanonýr jeho kvalit neměl problém trefit prázdnou polovinu teplické brány.

53
    Jan Mikula si zasekl míč a poslal centr do vápna. Na míč si naskočil Mick Van Buren, ale mířil těsně nad.

52
    Domácí se poprvé ve druhé půli usazují na útočné polovině.

50
    Liberecký stoper si propláchl obličej a hra může pokračovat.

49
    Hra je přerušena. Dominik Plechatý má nějaký problém. Vypadá to, jako by mu něco spadlo do oka.

48
    Centr z pravé strany skryl ve svých rukavicích Olivier Vliegen.

47
    Jiří Jarošík provedl dvě změny do druhého poločasu. Uvidíme, jak se to projeví na hře Sklářů.

46
    ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Ladislav Kodad.

46
    ze hřiště odchází Tomáš Kučera, přichází Jan Knapík.

46

Je za námi velmi zajímavý první poločas, ve kterém byly k vidění hned čtyři vstřelené branky. O první se postaral v 9. minutě umístěnou ranou ze střední vzdálenosti domácí Mohamed Doumbia. Na 2:0 zvyšoval po 22 minutách hry hlavou po přesném centru Preislera Maxym Talovierov. Poté se hra uklidnila, ale Teplice z ničeho nic snížily po rychlém protiútoku, kdy Abdallah Gningue obešel dva protihráče a daroval gól hrdinovi minulého kola Jakubu Urbancovi. To ale nebylo vše. V nastaveném čase první půle odcentroval do vápna Christian Frýdek a Mick Van Buren vrátil domácím dvougólové vedení. Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

45+2
    První poločas skončil. Rozhodčí Radina foukl do píšťalky ihned po rozehrání.
    45+1. Mick Van Buren - 3:1

45+1
    Liberec právě vstřelil branku! Tak to je zápas! Vše nasvědčovalo tomu, že Teplice vsítily gól do šatny a do druhé půle nastoupí nabuzené. Místo toho přišla pro svěřence Jiřího Jarošíka studené sprcha v podobě třetí inkasované branky. Christian Frýdek poslal přesný centr na hlavu
    MICKA VAN BURENA a liberecký útočník hlavou do protipohybu Tomáše Grigara na zadní tyč vrací domácím dvougólové vedení.

45
    Nastavovat se bude jedna minuta.
    43. Jakub URBANEC - 2:1

43
    Teplice právě vstřelily branku! Otřepané nedáš dostaneš se opět ukázalo v praxi. Ihned po rohovém kopu vyrazili hosté do rychlého protiútoku. Abdallah Gningue se zbavil nejprve Plechatého, poté obešel i Červa a předložil míč JAKUBU URBANCOVI, který jej pouze usměrnil do odkryté poloviny brány. Máme sníženo.
    43. Talovierov mohl přidat druhý gól, tentokrát však mířil pouze do břevna

43
    Maxym Talovierov mohl být dvougólový! po rohovém kopu ale trefil tvrdou hlavičkou pouze břevno Grygarovy svatyně.

42
    Severočeši se ve třech hnali na bránu soupeře. Tomáš Vondrášek na poslední chvíli ukopl míč van Burenovi a následovat bude rohový kop.

40
    První ofsajd zápasu si připíší hostující Teplice.

39
    Domácí teď předvedli velmi pohlednou fotbalovou akci. Jan Mikula si u postranní čáry elegantně obhodil soupeře a poslal centr do vápna. K odraženému míči se dostal Christian Frýdek a tzv. 'zidanovkou' se chtěl uvolnit. Bohužel pro něj a oko nezaujatého fanouška mu obránce tento pokus překazil a akci tím ukončil.

39
    Abdallah Gningue hlavičkoval zády k bráně a navíc tísněn obráncem vysoko nad.

37
    Teplice se zkoušejí dostat k Vliegenovi, ale liberecká obrana je pozorná.

35
    Proti dvojici obránců neměl domácí Christian Frýdek příliš mnoho šancí na úspěch a o herní artikl přišel.

33
    Na druhé straně hřiště napřáhl ke střele za vápnem Filip Žák. Míč se vytočil mimo bránu.

31
    Po rozehře nakrátko centroval do vápna Dominik Preisler. Našel však přesně rukavice brankáře Grigara.

31
    Domácí vybojovali další rohový kop.

29
    Poprvé v utkání sledujeme lehce hlušší pasáž hry.

27
    Slovan Liberec vstřelil v této sezoně zatím čtyři góly a všechny padly po standardních situacích. To jsme u modrobílého týmu v minulém ročníku také neviděli.

26
    Alois Hyčka tak dlouho dotíral na Preislera kryjícího si míč, až mu byl odpískán útočný faul.

24
    Severočeši mají diametrálně odlišný nástup do této sezony než do loňského ročníku. Sledujeme úplně jiný, aktivní a sebevědomý tým.
    22. Maxym TALOVIEROV - 2:0

22
    Liberec právě vstřelil branku! K míči se postavil Dominik Preisler, zakroutil míč přímo na hlavu MAXYMA TALOVIEROVA, který vybojoval předchozí faul na jeho osobu a hlavičkou o tyč překonal hostujícího brankáře Grigara.

21
    Domácí zatáhli míč po levé straně hřiště a Maxym Talovierov byl nakonec faulován Dramém před hostující střídačkou.

19
    Dobře mířený centr na hranici vápna přizvedl Theodor Gebre Selassie mimo dosah všech hráčů ve žlutém.

19
    Na rohy máme srovnáno 4:4.

18
    Abdallah Gningue obešel Talovjerova a odcentroval na hranici malého vápna, kde míč odhlavičkoval před soupeřem domácí obránce Mikula.

18
    Imad Rondić končí na zemi ve středovém kruhu, kam byl poslán po faulu hostujícího Marečka.

17
    Jan Mikula si zpracoval míč rukou, což neuniklo hlavnímu arbitrovi.

16
    Abdallah Gningue si naskočil na centr od spoluhráče. V tísní hlavičkoval vysoko nad.

15
    Liberec odehrál balon s vypětím všech sil do autu.

13
    Hosté chtějí po inkasované brance ihned odpovědět a drží míč na svých kopačkách.

12
    Útočný faul Dramého zastavuje útočné snažení Sklářů.

11
    Zatím to je zápas plný rohových kopů. Máme za sebou 11 minut a Teplice rozehrávají svůj druhý rohový kop. Celkově v zápase šestý.
    9. Mohamed DOUMBIA - 1:0

9
    Liberec právě vstřelil branku! Série rohů končí pro domácí kýženým gólem. Domácí rozehráli třetí roh v řadě, tentokrát na krátko. Christian Frýdek posunul míč na MOHAMEDA DOUMBIU, který napřáhl za vápnem a přesnou střelou na bližší tyč rozvlnil síť.
    8. Umístěnou hlavičku Rondiče vytáhl fantastický Grigar

8
    Imad Rondić hlavičkoval po centru od rohového praporku přesně ke vzdálenější tyči, ale Tomáš Grigar jeho pokus tygřím skokem na poslední chvíli vyrazil.

7
    Domácí stupňují svůj tlak. Přichází další rohový kop.

6
    První střelu na bránu si zapíše Mick van Buren. Pokus po zemi doprostřed brány ale Grigara nemohl překvapit.

6
    Christian Frýdek si neporozuměl s Dominikem Preislerem u autové čáry a modří tak ztrácejí balon.

4
    Z rohového kopu přímé nebezpečí nevzniklo, ale Liberec zůstal na míči a po centru Preislera hlavičkoval mimo Imad Rondić.

3
    Po sražené střele van Burena následuje roh také pro domácí.

3
    Lukáš Mareček rozehrál od rohového praporku na přední tyč, kde si našel míč Tomáš Vondrášek a rozvlnil síť. Bohužel pro Teplice pouze tu boční.

2
    Filip Žák nedoskočil na centr od Tomáše Kučery, ale hosté zůstanou u míče. Mají k dispozici rohový kop.

1
    První atak Teplic domácí odvrátili.

1

Skláři zahájí zápas úvodním výkopem.

Hlavním rozhodčím utkání je Marek Radina. Asistenty jsou pak Jaroslav Kubr a Jakub Šimáček. Toto utkání bude také pod dohledem videa, u kterého sedí pánové Hocek s Leškou.

Hráči již nastupují na hrací plochu. Domácí v modrém. Hosté z Teplic klasicky ve žlutých barvách.

FC SLOVAN LIBEREC – JEŠTĚ PŘEKVAPIVĚJŠÍ VÝHRA NA PRAŽSKÉ LETNÉ

Severočeši překvapili celou fotbalovou veřejnost ještě více, když porazili Spartu na jejím stadionu 2:1. U obou gólů hráli velkou roli Christian Frýdek a kapitán Liberce Theodor Gebre Selassie. První jmenovaný vstřelil úvodní branku zápasu, když rozehrál standardní situaci a míč nikým netečován, ačkoliv právě TGS k němu měl nejblíže a zmátl pohybem brankáře, skončil odrazem o tyč za překvapeným Holcem. Druhý gól Slovanu padl také po standardní situaci. Frýdek rozehrál rohový kop na přední tyč, kde balon lízl právě TGS, ale za ním skákající Zelený jej ještě tečoval a usměrnil do sítě. Zapsáno to tedy bylo jako branka vlastní. Modrobílí hráči po přestávce sice inkasovali, ale i díky skvělému výkonu Oliviera Vliegena mezi tyčemi ustáli závěrečný tlak domácích a zvítězili.

Svěřenci trenéra Kozla odehráli v letní přípravě hned devět utkání. Na jejím začátku nejprve porazili po velkém obratu Mladou Boleslav 4:3 po penaltách, aby o den později prohráli s Hradcem Králové 1:4. Následovala výhra nad Vlašimí 3:1, vysoké vítězství 8:1 proti druholigovému Ústí nad Labem a remíza 1:1 s Duklou Praha. Poté Liberec přivítal na domácím stadionu polskou Legnici, hrající tamní nejvyšší soutěž, kterou porazil bez potíží 3:0. Na závěrečném soustředění pak remizoval s maďarskou Újpestí 0:0, prohrál 1:2 taktéž s maďarským celkem Mezőkövesd-Zsóry SE, ale dojem napravil posledním utkáním proti kyperskému Apollonu Limassol, který v utkání hraném na 120 minut porazil 3:2.

Nejzajímavější změny v kádru:

Mick van Buren, Slavia → Liberec (hostování)

Maksym Talovjerov, Slavia → Liberec (hostování)

Lukáš Červ, Slavia → Liberec

Kamso Mara, Beitar Jeruzalém → Liberec (návrat z hostování)

Christ Tiéhi, Liberec → Slavia (hostování)

FK TEPLICE – PŘEKVAPIVÁ DOMÁCÍ REMÍZA S MISTROVSKOU PLZNÍ

Skláři vstoupili do sezony poměrně úspěšně. V prvním ligovém kole přivítali mistrovskou Plzeň a všeobecně se očekávalo, že si Západočeši odvezou ze Stínadel tři body. To se ale nestalo a nechybělo mnoho, aby naopak všechny body zůstaly v Teplicích. V utkání se zaskvěl Jakub Urbanec, který vsítil obě branky domácích a v nastaveném čase mohl završit hattrick. Nařízenou penaltu však neproměnil, jelikož brankář Staněk vystihl směr a střelu vyrazil. Za zmínku určitě stojí, že tento hráč ještě před rokem běhal po hřištích Pražského přeboru a utkání proti Plzni bylo v jeho třiceti letech ligovou premiérou.

V letní přípravě se ovšem Teplicím tolik nedařilo a nejeden fotbalový expert je před začátkem sezony pasoval do role favorita na sestup. V červnu odehrály zápasy proti druholigovým soupeřům Ústí nad Labem a Varnsdorfu, které prohrály shodně 2:3. Stejným výsledkem skončilo také utkání v Mladé Boleslavi. Poté přišla jediná výhra v přípravě, a to 2:1 proti třetiligovému německému týmu SC Hallescher. Následovala porážka 0:1 s Dynamem Drážďany a vysoká prohra 1:4 na Julisce proti pražské Dukle.

Mohamed Tijani, Teplice → Slavia (návrat z hostování)

Václav Sejk, Teplice → Sparta (návrat z hostování)

Jakub Urbanec, Prostějov → Teplice

Soufiane Dramé, Karviná → Teplice

Matěj Hybš, Plzeň → Teplice (hostování)

Ligový kolotoč se vrací na liberecký stadion U Nisy! Svěřenci trenéra Kozla vyzvou v sobotu odpoledne Teplice, které koučuje Jiří Jarošík. Bude se jednat o souboj týmů, které v prvním kole zaskočily favority. Teplice doma dokázaly remizovat s plzeňskou Viktorií 2:2. To liberecký Slovan dokonce vyloupil pražskou Letnou, když porazil Spartu 2:1. Sobotní utkání má výkop v 16 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Honzejk

Branky: 9. Doumbia (Frýdek), 22. Talovierov (Preisler), 45+1. Van Buren (Frýdek), 53. Van Buren (Rondić), 70. Van Buren (Doumbia) – 43. Urbanec (Gningue)

Karty:   69. Červ (LIB) – 59. Hyčka (TEP)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:9. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:16.
    FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (71. Purzitidis), Gebre Selassie (C), Plechatý, Talovierov, Preisler (61. Matoušek II) – Červ (72. Varfolomejev), Doumbia (80. Višinský), Frýdek – Van Buren (80. M. Kozák), Rondić.
    Náhradníci: Stejskal – Rabušic, Mara, Prebsl.

Trenér: Luboš Kozel

FK Teplice: Grigar (C) – T. Kučera (46. Knapík), S. Dramé, Vondrášek (59. Hybš) – Hyčka, L. Mareček, Jukl, Urbanec – Křišťan (59. Čerepkai) – Gningue, Žák (46. Kodad).
    Náhradníci: Mucha – Chaloupek.