Ajax – Rangers 4:0 (kon.) | Frankfurt – Sporting 0:3 (kon.) | Neapol – Liverpool 4:1 (kon.)
Atlético – Porto 2:1 (kon.) | Club Bruggy – Leverkusen 1:0 (kon.) | Barcelona – Plzeň 5:1 (kon.)
Inter – Bayern 0:2 (kon.) | Tottenham – Marseille 2:0 (kon.)
SSC Neapol
4:1 (3:0)
Liverpool FC
Středa 07.09.2022, 21:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Liga mistrů • Skupina A

77
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Arthur.

74
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Mathías Oliveira, přichází Mário Rui,
    ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.

66
    Diaz je ve druhém poločase velmi aktivní. Nyní ho jen za cenu faulu zastavil Amir Rrahmani.

63
    ze hřiště odchází James Milner, přichází Thiago Alcântara,
    ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Diogo Jota.

62
    ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Darwin Núñez.

61
    Další dobrou šanci na snížení měl opět Luiz Díaz, jeho dělovku pod břevno však dokázal Meret výborně vyrazit.

58
    ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.

57
    ze hřiště odchází Kviča Kvaratšelija, přichází Alessio Zerbin.
    49. Luis DÍAZ - 4:1

49
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen přichází i reakce Liverpoolu, je jisté, že Meret už si čisté konto neudrží. Krásnou technickou střelou přesně k levé tyči ho totiž překonává LUIS DÍAZ. Asistence: Andrew Robertson.
    47. Piotr ZIELIŃSKI - 4:0

47
    Neapol právě vstřelila branku!
    Jízda pokračuje, Neapol se hned z první šance ve druhém poločase raduje ze svého čtvrtého gólu! Po Simeoneho přihrávce vypálil PIOTR ZIELIŃSKI a napoprvé sice ještě Alissona nepřekonal, ale z dorážky se už z gólu raduje. Bez asistence.

46
    ze hřiště odchází Joe Gomez, přichází Joël Matip.
    44. Giovanni SIMEONE - 3:0

44
    Neapol ještě krátce před přestávkou přidává třetí branku! Skvělou práci odvedl Kvaratšelija, který prošel lehce před Alexandera-Arnolda, poté si poradil i s Gomezem a následně naservíroval míč před braku pro GIOVANNIHO SIMEONEHO, který už to měl jednoduché. Asistence: Kviča Kvaratšelija.

41
    ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.
    31. André ANGUISSA - 2:0

31
    Liverpool si o to říkal už dlouho, Neapol konečně proměňuje jednu ze svých šancí a zvyšuje své vedení na 2:0! ANDRÉ ANGUISSA si krásně narazil míč se Zielinským a pak tváří v tváři dokázal překonat Mereta. Asistence: Piotr Zieliński.

28
    Osimhen dokázal obejít Gomeze a poté přihrál před branku Kvaratšeliju. Ten však dokázala procpat míč do branky přes Van Dijka. Alison už byl bez šance.

18
    Neapol druhou penaltou pohrdla a Victor Osimhen penaltu neproměnil! Alisson tentokrát dokázal vystihnout úmysl střelce a míč vyrazil.

18
    Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Virgil van Dijk).

10
    James Milner nevstoupil do zápasu dobře a nyní to podtrhuje faulem na Anguissu, za který dostává žlutou kartu.
    5. Piotr ZIELIŃSKI - 1:0

5
    PIOTR ZIELIŃSKI penaltu suverénně proměňuje! Vybral si ze svého pohledu levou stranu a Alisson se vrhl naopak napravo. Skvělý vstup do zápasu pro Neapol!
    5. Penalta pro Neapol!

5
    Tak pozor, bude se kopat penalta, protože James Milner střelu Zielinského zablokoval rukou!
    1. Osimhen trefil tyč.

1
    Neapol se hned v úvodní minutě zápasu dostala do velké šance! Victor Osimhen dostal přihrávku za obranu, obešel Alissona, ale pak z těžkého úhlu trefil jen tyč.

Petr Sumbal

Branky: 5. Zieliński (pen.), 31. Anguissa (Zieliński), 44. Simeone (Kvaratšelija), 47. Zieliński – 49. L. Díaz (A. Robertson)

Karty:   66. Rrahmani (NEA) – 10. Milner (LIV), 18. van Dijk (LIV)

Neproměněná penalta: 18. Osimhen (NEA), brankář Alisson zneškodnil

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 7:13.
    SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-jae, Rrahmani, Oliveira (74. Rui) – Lobotka, Anguissa – Politano (58. Lozano), Zieliński (74. Elmas), Kvaratšelija (57. Zerbin) – Osimhen (41. Simeone).
    Náhradníci: Sirigu – Gaetano, Jesus, Ndombèlé, Östigard, Raspadori, Zanoli.

Trenér: Spalletti

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez (46. Matip), van Dijk, A. Robertson – Milner (C) (63. Alcântara), Fabinho, Elliott (77. Arthur) – Salah (63. D. Jota), Firmino (62. Núñez), L. Díaz.
    Náhradníci: Adrián, Davies IV – Bajcetic, N. Phillips, Tsimikas.