Banská Bystrica – Spišská N. Ves 6:5 (kon.) | Michalovce – Košice 3:2 (kon.) | Poprad – HC Slovan 2:4 (kon.)
Nitra – Nové Zámky 1:5 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Zvolen – Trenčín 4:1 (kon.)

HC Nové Zámky dali gól!
    Nitre opäť inkasuje gól do opustenej bránky. Tentokráť puk zachytil v strednom pásme TOMÁŠ MIKUŠ a strelou zo stredu ihriska od brvna poslal puk za bránkovú čiaru. Bez asistencie.

58:23
    Nitra hrá opäť bez brankára.

58:22
    Zakázané uvoľnenie Nové Zámky.

58:04
    AUSTIN FARLEY vybojoval puk v strednou pásme a strelou do odkrytej bránky rozhoduje o víťazovi stretnutia. Bez asistencie.

57:24
    Puk v strednom pásme a hostia striedajú.

57:01
    Dnešné stretnutie sleduje 3054 divákov.

56:57
    Nitra hrá bez brankára.

56:57
    Solenského strelu Kantor chytá a po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po jeho ľavici.

56:02
    Tvrdoňovu strelu zastavila pravá tyčka.

55:44
    Prvý útok hostí kombinuje s pukom v útočnom pásme.

54:11
    Solenského delovku Kantor vyráža nad bránku a pri puku sú následne jeho spoluhráči.

53:59

53:31
    Po strele Švarného od modrej sa puk od Krivošíka odrazil takmer do odkrytej bránky. Kantor si dal pozor a skryl puk pod lapačku.

52:40
    Donaghey strieľa od modrej cez hradbu tiel, Kantor jeho pokus videl a bez problemov puk chytá.

52:08
    Po strele Myklukhu sa bude vhadzovať pred Kantorom, nakoľko puk sa dotkol ochrannej siete.

51:55
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

51:33
    Farley tečuje nahodený puk tesne vedľa pravej tyčky.

50:36
    Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

50:18
    Hostia využívajú presilovku po góle z hokejky JAYA DICKMANA, ktorý využil nedôraz domácich pred Honzíkom a strelou z predbránkového priestoru prekonal domáceho brankára. Asistencie: Richard Ondrušek, Mike Lee.

50:01
    Hostia s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

49:03
    Ofsajd Nové Zámky.

48:21
    Hostia si zahrajú presilovku za faul Lacku na Leeho.

48:03
    Nitra má problém sa dostať s pukom z útočného pásma. Hostia dobre napádajú Corgoňov pri rozohrávke.

46:44

46:33
    Dlhšie sa hrá bez prerušenia. Brankári však výraznejšie zasahovať nemuseli.

43:50
    Ligasovu strelu Honzík chytá a hra je prerušená.

43:40
    Hostia v plnom počte.

43:01
    Pomer striel po dvoch tretinách je 30:21. Nitra aj napriek streleckej prevahe doťahuje náskok súpera.

42:30
    Tvrdoňovu strelu z prvej Kantor chytá bez problémov do lapačky a hra je prerušená.

41:34
    Dickman zahákol Vargu a pomer síl na ľade sa vyrovnáva.

39:38
    V závere vylúčenie Holešinského za podrazenie v útočnom pásme. Krivošíka pri zakončení zastavil hvizd rozhodcu.

39:08
    Hrnkovu strelu švihom na teplomer Kantor zastavuje a hra je opäť prerušená.

38:54

38:44
    Nitra opäť v dobrej šanci, Kantor zneškodnil strely Solenského aj Myklukhu.

38:18
    Strela Tomáša Mikuša bola zblokovaná na ochrannú sieť a bude sa vhadzovať pred Honzíkom.

37:28
    Brankár hostí puk chytá do lapačky a hra je prerušená. Nitra bola blízko ku gólu avšak nedokáže byť strelecky efektívna pri šanciach, ktoré si dokáže vypracovať.

37:02
    Nitra vo veľkom tlaku, Kantor drží hostí nad vodou.

35:05
    Buncisovu strelu vyráža Kantor na ochrannú sieť.

34:50
    Puk na striedačke hostí a vhadzuje sa v strednom pásme.

33:54
    Pupákov pokus zblokoval obranca hostí rovno do pripraveného Kantora a hra je prerušená.

33:05

32:47
    Krivošík strieľa z prvej tesne vedľa.

32:17
    Pekná individuálna akcia Holešinského po prihrávke od Hrnku, ktorý sa podobne ako pri góle vybral do útočného pásma, zbavil sa obrancu a tentokrát vystrelil. Kantor bol pozorný a puk chytá do lapačky.

31:37
    Nitra prišla o pásmo a obe mužstvá striedajú počas hry.

31:02
    Juraj Mikuš si počínal nedovolene pri vhadzovaní a Nitra si zahrá presilovku.

30:59
    Kniesov pokus Kantor vyráža na ochrannú sieť a hra je prerušená.

30:40

30:00
    Lee s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

29:11
    Myklukha po obkrúžení brány strieľa tesne vedľa a Nitra stráca pásmo.

27:40
    Myklukha prevzal puk na obrannej modrej, doviezol ho do pásma, prihral za chrbát puk na Buncisa, ktorého strelu Kantor s námahou vytlačil tesne vedľa ľavej tyčky.

25:31
    Honzík si pripisuje úspešný zákrok po strele Jacksona a hra je prerušená.

23:51

23:11
    Puk v lapačke Kantora a hra je prerušená.

22:59
    Ofsajd Nitra.

22:44

21:40
    Nitra pokračuje v presilovke a je s pukom nasťahovaná v útočnom pásme.

20:39
    Nitra dala gól!
    Holešinský nabral rýchlosť v strednom pásme, vybral sa pomedzi obrancov hostí a namiesto zakončenia zvolil spätnú prihrávku na OLEKSIIHO MYKLUKHU, ktorý už zakončoval do odkrytej bránky a dosiahol svoj prvý extraligový gól. Asistencia: Adrián Holešinský.

20:23

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Nitra má v úvode druhej tretiny k dispozícii 3 minúty a 37 sekúnd presilovky pri vylúčení Ondrušeka zo záveru úvodnej časti hry.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:37
    Rozhodcovia ešte diskutujú o výške trestu pre hráča hostí. Ten nakoniec inkasoval dvojitý menší trest a Nitra si zahrá štvorminútový presilovku.

19:37
    Ondrušek fauloval Hrnki a Nitra si zahrá v závere tretiny presilovku.

18:37
    Nitra vo veľkej šanci avšak opäť dobre zasiahol jeden z hosťujúcich obrancov, ktorý vypichol puk za bránku tesne pred zakončení Holešinského.

18:01
    Myklukha strieľa z medzikružia, jeho pokus zblkoval jeden z obrancov hostí.

16:54
    Aj keď hrali hostia presilovku veľmi zle, nakrátko sa dostali s pukom pred Honzíka a dokázali ju využiť. ROBBY JACKSON zbytočne nevymýšľal po prihrávke a strelou švihom z pravého kruhu pod brvno prekonal domáceho brankára. Asistencia: Mike Lee.

16:33
    Hostia sa nevedia dostať s pukom do útočného pásma.

15:47
    V oslabeni strieľa Knies spoza obrancu. Jeho pokus bol zblokovaný a Kantor nemal problém puk chytiť.

15:27
    Nitra chybovala v obrannom pásme, prvý útok hostí to nedokázal využiť na gól. Nové Zámky aspoň vybojovali presilovku pri vylúčení Krivošíka za sekanie.

14:35

12:29
    Po prihrávke puku rukou na strane hostí sa bude vhadzovať v strednom pásme.

12:22
    Mančicovu strelu od modrej domáci brankár vyráža.

11:32
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme. Nitra už nie je až tak aktívna, a do zakončenia sa už viackrát v predchádzajúcich minútach dostali aj hosia.

09:52
    Tvrdoň strieľa z prvej nepresne a pri puku sú hostia.

08:30
    Jackson nebezpečne strieľa z prvej, Honzík puk vyráža za bránku.

08:17
    Mezeiov pokus skryl Kantor do lapačky a hra je prerušená.

07:20
    Nitra pokračuje v útočných snahách. Kantor zasahuje po strele Švarného, pri puku však stále domáci hráči.

06:17
    Nové Zámky prečkali tlak domácich a do vedenia sa dostávajú po góle z hokejky AUSTINA FARLEYA, ktrorý dostal prihrávku na pravú stranu od Leeho a nedôrazne bránený jedným z domácich obrancov strelou z prvej prestrelil Honzíka. Asistencia: Mike Lee.

05:48
    Nitra podľa očakávania v úvodnom nápore. Kantor zatiaľ odoláva a pripisuje si úspešné zákroky po zakončeniach domácich hráčov. Teraz po strele Šramatyho hru prerušil.

04:25

04:21
    Po Vargovej strele si Kantor pripisuje efektný zákrok lapačkou a hra je prerušená.

03:44
    Veľká šanca Corgoňov, Hrnka ani Holešinský však nedokázali prestreliť hradbu tiel pred odkrytou bránkou.

02:39
    Za faul na Bodáka si Nitra zahrá presilovku pri vylúčení Hajnika.

02:31

01:55
    Prvú strelu v stretnutí si pripisujú hostia. Pokus Tomáša Mikuša Honzík vyráža pravým betónom.

00:10
    Domáci fanklub si pripravil choreo po úvodnom buly cez celú tribúnu s nápisom "Tondo prvy si to dokázal" okolo ktorého boli strieborné a zlaté papiere.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Po hymne je všetko pripravené na úvodné buly.

Všetci aktéri zápasu sú už na ľadovej ploche.

Na ľad nastupujú hostia, domáci hráči sa pridajú po úvodnej znelke, ktorá sa premieta na kocke.

5 minút pred úvodným buly je Nitra aréna veľmi slušne zaplnená. Sektor pre fanúšikov hostí je plný, rovnako sú plné aj ostatné časti štadióna a je možné, že dnes bude v Nitre prekročená trojtisícová návšteva.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Honzík (Beržinec) – Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, Štefanka, Pekarčík – Krivošík, Hrnka, Holešinský – Tvrdoň, Buncis, Molnár – Solenský, Myklukha, Varga – Knies, Šramaty, Lacka
    Tréner: Normunds Sejejs

HC Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Kozak, Hatala, Lee, Chovan, Mamčic, Ligas, Knižka, Roman – Farley, Johnson, Jackson – Šišovský, Dickman, Klempa – Mikuš T., Mikuš J., Babeliak – Mišiak, Ondrušek, Hajník
    Tréner: Gergely Majoross

Rozhodca: Baluška, Žák, Kacej, Jurčiak.

V Tipsport aréne o 18:00 budú diváci svedkami prvého kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom sa v krajskom derby stretne Nitra s Novými Zámkami.
    V generálke na sezónu Nitra na turnaji v Grazi obsadila druhé miesto. V prvom stretnutí Nitra pokorila českého extraligistu České Budějovice 3:2 po samostatných nájazdoch, v ktorých Honzík nebol prekonaný a za Corgoňov sa presadili Holešinský a Krivošík. Vo finále prehrala Nitra s Mannheimom 2:4.
    Nové Zámky uspeli v generálke v Linzi, keď zdolali rakúsky Steinbach Black Wings Linz 3:1. Góly Býkov strelili Ondrušek, Šišivský a Tomáš Mikúš.
    Kto zaznamená úspešný vstup do novej sezóny sa dozviete aj z nášho prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 21. Myklukha (Holešinský) – 7. Farley (Lee), 17. Jaskson (Lee), 51. Dickman (Ondrušek, Lee), 59. Farley, 59. Mikuš T.

Trenér: Normunds Sejejs

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Kozak, Hatala, Lee, Chovan, Mamčic, Ligas, Knižka, Roman – Farley, Johnson, Jackson – Šišovský, Dickman, Klempa – Mikuš T., Mikuš J., Babeliak – Mišiak, Ondrušek, Hajník
    Trenér: Gergely Majoross

Rozhodčí: Baluška, Žák, Kacej, Jurčiak