Brno – Teplice 2:2 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 0:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Sparta – Ostrava 1:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
1:3 (1:0)
FK Mladá Boleslav
Sobota 17.09.2022, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 9. kolo

Máme za sebou utkání 9. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém Mladá Boleslav vyloupila stadion U Nisy a po více jak čtrnácti letech zde vítězí! V poločase tomu však nic nenasvědčovalo, jelikož domácí Liberec vedl po gólu Micka van Burena 1:0. Ve druhém poločase ale byli Středočeši daleko aktivnějším týmem. Vyústěním bylo vyrovnání na 1:1 z pokutového kopu, kdy se po faulu brankáře Vliegena, který odhalil VAR prosadil střídající Marek Matějovský. Dlouho to vypadalo, že utkání skončí remízou. V 87. minutě ale dostal Tomáš Ladra za vápnem příliš mnoho prostoru a střelou na zadní tyč překlopil misky vah na stranu Mladé Boleslavi. V nastaveném čase pak ještě pečetil výhru Vojtěch Stránský, když trefil prázdnou bránu po standardní situaci Liberce, do které se zapojil i brankář Vliegen. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (18:00:30)

90+6
    90+5. Vojtěch STRÁNSKÝ - 1:3

90+5
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté pečetí výhru třetím gólem. Liberec vsadil vše na jednu kartu, na standardní situaci si do vápna totiž naběhl také brankář Vliegen, čehož Středočeši využili, podnikli rychlý protiútok a VOJTĚCH STRÁNSKÝ střelou do prázdné brány upravil skóre na konečných 1:3.

90+4
    Kozákův střílený centr vyboxoval brankář Šeda.

90+3
    Samuel Dancák fauloval Jana Mikulu kousek od rohu velkého vápna. Jedna z posledních možností pro Liberec na vyrovnání.

90+2
    Hosté zkušeně drží míč u rohového praporku.

90+2
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
    ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Lukáš Mašek.

90+1
    Pechova střela byla sražena na rohový kop.

90
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

90
    Liberec se dostal na útočnou polovinu, ale o míč rychle přišel.

89
    Imad Rondić fauloval v hlavičkovém souboji protihráče.

88
    Vzápětí další roh.

88
    Rohový kop pro Mladou Boleslav.
    87. Tomáš LADRA - 1:2

87
    Tlak hostujícího mužstva byl nakonec přetaven ve vedoucí branku! Michal Fukala odvrátil zpětnou přihrávku Vojtěcha Stránského z vápna pouze k TOMÁŠI LADROVI, který dostal příliš mnoho prostoru od domácí obrany a střelou na zadní tyč posílá Středočechy do vedení 2:1!

85
    ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Vojtěch Stránský.

84
    Filip Prebsl vystřelil z velké dálky mimo.

83
    Jakub Fulnek fauloval Rondiće u rohového praporku. Domácí tak mají po delší době možnost ohrozit Šedu.

Tomáš Honzejk

Branky: 28. Van Buren – 67. Matějovský (pen.), 87. Ladra, 90+5. Stránský

Karty:   62. Matoušek II (LIB), 66. Vliegen (LIB) – 34. Dancák (MBL), 48. Šeda (MBL), 54. Matějovský (MBL)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 4:11. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:12.
    FC Slovan Liberec: Vliegen – Talovierov, Prebsl, Plechatý – Mikula, Gebre Selassie (C) (82. Varfolomejev), Červ, Višinský (82. Rabušic), Preisler (76. Fukala) – Matoušek II (70. M. Kozák), Van Buren (70. Rondić).
    Náhradníci: Stejskal – Purzitidis, Mara, Polyák, Mészáros.

Trenér: Luboš Kozel

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pech, D. Šimek, Suchý (C), Karafiát – D. Mareček, Dancák, Fulnek – Ekpai (60. Skalák, 85. Stránský), Krobot (46. Matějovský), Ladra (90+2. Mašek).
    Náhradníci: Polaček – Donát, Látal, Žitný.

Trenér: Pavel Hoftych

Rozhodčí: Křepský – Paták, Líkař; VAR: Kocourek, AVAR: Šimáček