Brno – Teplice 2:2 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 0:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Sparta – Ostrava 1:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
2:2 (2:2)
FK Teplice
Sobota 17.09.2022, 16:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:LIGA • 9. kolo

Ode mne je to pro dnešek z Brna vše, hezký zbytek dne. (18:08:54)

Utkání je u konce! Zbrojovka ani napočtvrté v této sezóně doma nevyhrála, duel s Teplicemi končí nejspíš spravedlivou remízou. Všechny branky padly u v první půli, nicméně o zajímavé momenty nebylo nouze ani v půli druhé. Hosté se nejprve v 52. minutě po ráně Gninga dostali do vedení, jenže gól nakonec zrušilo video kvůli ofsajdu. Více ze hry poté měli Brno, nebezpečně střílel za vápnem Alli, ale Mucha se vyznamenal. Za hosty i nadále hrozil Abdallah Gning, ani jeden z jeho tří útočných výpadů gólem neskončil. Zbrojovka v závěru mačkala soupeře, leč marně. Bod z dnešního utkání však oba týmy musejí brát.

90+6

90+5
    Nebezpečný centr Brna skákal vápnem, ale nikdo v červeném u něj. Následoval dlouhý nákop k Muchovi a ten sebral do svých rukavic.

90+4
    Střídání v týmu FK Teplice:
    ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Lukáš Mareček,
    ze hřiště odchází Jan Shejbal, přichází Ladislav Kodad.

90+4
    Ten taky nic nepřinesl, bude se střídat.

90+3
    Ani další tlak, kdy už Brno bylo ve vápně, nic nepřinesl. Stejně tak dva centry za sebou. Ještě je tu roh pro domácí.

90+2
    Fouskův centr Ševčíka nenašel, Fila poté před vápnem jen odkopl do autu.

90+1
    Stále je Zbrojovka v útoku nastěhována, ale nemůže najít jedinou skulinku v obraně.

90
    Nastavují se čtyři minuty.

89
    Brno má míč a snaží se v závěru rozhodnout, hosté jsou ve všech hráčích nastěhováni na své polovině.

88
    Fousek vlevo chytře posunul Allimu, který svůj centr posadil přesně na hlavu Řezníčka. Solidní zakončení, ale Mucha byl u tyče včas.

87
    ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Soufiane Dramé.

87
    Znovu chyboval Matejov a rodila se akce Teplic. Fila poslal na Nginga, ten zasekl Šuralovi, ale domácí stoper stihl ránu zablokovat.

86
    Ten był odvrácen na vápna Hrabinou, v pokračování akce přišel centr z podobného místa jako přímý kop a tentokrát směřoval do rukavic Berkovce.

85
    Aktivní Gning faulován na levé straně a Teplicím se v koncovce základní hrací doby skýtá zajímavý přímý kop.

84
    Jakub Řezníček postupoval s míčem po pravé straně, ale tak dlouhou přemýšlel co s ním, až mu utekl, a nakonec ve skluzu fauloval soupeře.

83
    Po dalším centru Řezníček sklepával Fouskovi, ten se nedostal k míči, ale zato Ševčík měl slušnou pozici. Rána mu sjela a navíc trefil obránce.

82
    Rohový kop Zbrojovky skončil rozehrávkou nakrátko a hodně nepřesným centrem na přední tyč. Teplice se osvobodily.

Daniel Kinc

Branky: 19. Alli (M. Ševčík), 37. M. Ševčík (Alli) – 8. Jukl (Shejbal), 45+3. T. Kučera

Karty:   24. T. Kučera (TEP), 57. Hyčka (TEP)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:8.
    FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Endl, Matejov – Texl (75. Blecha), F. Souček – Alli, M. Ševčík, Hladík (75. Fousek) – Řezníček (C).
    Náhradníci: Šiman – Hlavica, Štěrba, Falta, Nečas, Přichystal.

FK Teplice: Mucha – Vondrášek (C), Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera, Jukl, Shejbal (90+4. Kodad) – Trubač (87. S. Dramé) – Žák (77. Fila), Gning (90+4. L. Mareček).
    Náhradníci: Grigar – Křišťan, D. Procházka.

Rozhodčí: Batík – Pečenka, Leška – Černý