Motor ČB – Sparta 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 5:4 (kon.) | Liberec – Olomouc 6:2 (kon.)
Kladno – Plzeň 0:4 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:0 (odl.)
po prodl.
Banes Motor České Budějovice
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
Pátek 07.10.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 8. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Konec zápasu. (19:57:21)
  61:05 Michal ŘEPÍK - 2:3
   
  61:05
  Sparta právě vstřelila branku! Fanoušci pískají, jelikož si myslí, že domácí byli obráni o puk faulem. MICHAL ŘEPÍK následně ujel do samostatného úniku, který zakončil přesnou střelou pod horní tyčku. Asistence: Němeček.
   
  60:22
  Už to vypadalo, že Roman Horák bude přihrávat na najíždějícího spoluhráče, ale obrana Motoru nakonec stihla zakročit včas a pasu předejít.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Ani šedesát minut dnes nerozhodlo o vítězi, a tak půjdeme do prodloužení. Branku jsme ve třetí části neviděli, ovšem nějaké šance ano. Rozhodně následujících pět minut? Nebo budeme svědky technické disciplíny v podobě samostatných nájezdů?
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:00
  Minuta do konce třetiny!
   
  58:26
  Milan Gulaš posílal dobrou žabičku, která měla dojít až k Filipu Přikrylovi. To se však nestalo, a tak se hra obrací. Motor se musí rychle vracet do defenzivy.
   
  57:50
  Nyní už je vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Body se dnes nejspíše budou dělit.
   
  57:03
  Jakub Valský to zkusil od mantinelu, ovšem mnoho šancí na úspěch neměl. Jakub Kovář celou situaci dobře viděl, jelikož před ním vůbec nikdo nestál.
   
  56:09
  Roman Horák hodně srdnatě bojoval se tříčlennou přesilou, ovšem kotouč na hokejce nakonec udržet nedokázal. Dopředu může jít zase domácí celek.
   
  55:35
  Základní hrací doba se nám pomalu ale jistě začíná blížit ke svému konci. Uvidíme dnes prodloužení?
   
  54:49
  Gustaf Thorell ukázal dobrou rychlost a byl v útočném pásmu u touše jako první. Následně hledal Davida Vitoucha, který se s puk dostal až za branku Motoru.
   
  54:03
  Motor hodně zariskoval přihrávkou v obranném pásmu, kterou vystihl Erik Thorell. Od jeho hokejky se však touš odrazil daleko, takže nedošlo k zakončení.
   
  53:22
  To byl dobrý útok Motoru! Po střele se k odraženému puku dostal Filip Přikryl, který z otočky mířil mezi betony, ale ty stihl Jakub Kovář sklapnout včas!
   
  52:48
  Škoda, že Martin Hanzl nedokázal prostrčit puk mezi dva beky. Na druhé straně tečoval puk nebezpečně Jan Buchtele, ale Dominik Hrachovina kotouč vyrazil těsně vedle tyče!
   
  52:11
  Jihočeši zamkli svého soupeře okolo jeho branky. Milan Gulaš dostal nabito na prav kruh, ovšem rána mu úplně nesedla a kotouč šel úplně mimo svatyni.
   
  51:27
  Lukáš Vopelka se ještě snažil zabojovat o puk v útočném pásmu, ale mnoho šancí na úspěch neměl. Sparta podrží kotouč za brankou a vystřídá.
  Marken.cz

  Denisa Józsová

  Branky a nahrávky: 20. Valský (Dzierkals, Bindulis), 35. Vráblík (Dzierkals, Valský) – 5. Horák (Tomášek, Jandus), 21. Sobotka (Forman, Řepík), 62. Řepík (Němeček)


  Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, L. Doudera, Šedivý – Dzierkals, Hanzl, Valský – Přikryl, Pech, Gulaš – Strnad, Vopelka, Tomeček – Chlubna, Toman, Karabáček.
  Trenér: Jaroslav Modrý.

  HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Graňák, Krejčík, Polášek, Mikliš, Němeček, Jandus, Jurčina – Forman, Sobotka, Řepík – E. Thorell, Horák, Tomášek – Konečný, G. Thorell, D. Simon – Buchtele, Vitouch, Přibyl.
  Trenér: Pavel Patera.

  Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Zíka, Rampír

  Diváci: 6279
  thejrc.org