Buffalo – Ottawa 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 6:2 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 5:2 (kon.)
NY Islanders – Florida 1:3 (kon.) | Toronto – Washington 3:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 3:7 (kon.)
Nashville – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 5:3 (kon.) | Vegas – Chicago 1:0 (kon.)
Los Angeles – Seattle 1:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
New Jersey Devils
Pátek 14.10.2022, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z povedeného vstupu do sezóny. New Jersey se ve třetí třetině pustilo do útočení se snahou zvrátit výsledek, jenže už ve 42. minutě udeřila Philadelphia, když se dnes podruhé prosadil Travis Konecny. I za tříbrankové ztráty se hosté nevzdali a za svou snahu byli odměněni v 50. minutě, to se střelou z kruhu trefil Damon Severson. Trenér Ruff pak ještě sáhl k dlouhé hře bez gólmana, jenže v úvodu 59. minuty zasunul puk za brankovou čáru Morgan Frost a uzavřel tak dnešní výsledek na 5:2.

Philadelphia tak svůj úvodní zápas vyhrála a na tento výsledek může navázat již zítra od 22:00, kdy na svém ledě přivítá Vancouver. New Jersey se představí v sobotu od 1:00 doma proti Detroitu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:01:53)

59:48
    Hostující Hamilton se ještě pokoušel zavézt puk do útočného pásma, scházela mu ale podpora spoluhráčů.

59:10
    Zápas se už pouze dohrává, domácí fanoušci oslavují výhru.
    58:01 Morgan FROST - 5:2

58:01
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Už je zřejmě rozhodnuto. Hosté sice měli slušnou šanci, když z první střílel Mercer, jenže Hart jeho ránu vytěsnil vyrážečkou a vzápětí přišel kontr s gólem. MORGAN FROST sice nejprve prázdnou branku z bekhendu netrefil, pak se ale k němu puk vrátil a on jej po odrazu zpoza branky z bezprostřední blízkosti doklepl do sítě – 5:2. Bez asistence.

57:16
    Tvrdou ránu z levé strany vyslal Palát, Hartovu branku ale netrefil.

57:05
    Philadelphia vyhodila tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a domácí hned odjeli střídat.

56:47
    Zatím je to poklidná přesilovková kombinace s přihrávkami u modré čáry.

55:52
    Hosté již nyní sáhli k odvolání brankáře, je tu dlouhá power-play!

55:07
    Střelou z dálky se prezentoval Mercer, Hart toho moc neviděl přes hned několik hráčů, přesto si poradil a i tohle vyrazil levým betonem.

54:21
    Woodovi uskočil puk do středního pásma, domácí hokejisté toho využívají k bleskovému střídání.

53:12
    Na rozdíl jediné branky mohl snížit Bratt, střelu z levého kruhu mu ovšem vyrazil lehce povyjetý Hart.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 9. Allison (Provorov, DeAngelo), 31. Konecny (Hayes, Provorov), 32. Frost (Laczynski, J. van Riemsdyk), 42. Konecny (Hayes, DeAngelo), 59. Frost – 9. Holtz (Bratt, Mercer), 50. Severson (Bratt)

Philadelphia Flyers: Hart (Ersson) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Seeler, Zamula – Konecny, Hayes, Laughton (A) – Allison, Frost, J. van Riemsdyk – Tippett, Cates, Farabee – Hodgson, Laczynski, Deslauriers.
    Trenér: John Tortorella

New Jersey Devils: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, Marino, Br. Smith – Mercer, J. Hughes (A), Palát (A) – Holtz, Haula, Tatar – Bratt, Šarangovič, J. Boqvist – Bastian, M. McLeod, Wood.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Syvret, L'Ecuyer – Marquis, MacPherson

Diváci: 19 107