Lipt. Mikuláš – Michalovce 0:1 (kon.) | Košice – Poprad 4:1 (kon.) | Prešov – Spišská N. Ves 2:3 (0:2 po s.n.)
Zvolen – Nitra 4:3 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 1:3 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 4:1 (kon.)
konec
HC Košice
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
HK Poprad
sk Pátek 14.10.2022, 17:30 • Crow Arena(Košice) • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Košice v domácom prostredí zaslúžene porazili Poprad 4:1. O víťazstvo domácich sa postarali gólmi Leskinen, Deyl, Chovan a Campbell. Jediný presný zásah hostí zaznamenal Paločko, ale inak Poprad predviedol veľmi málo na to, aby mohol dnes pomýšľať na body. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera! (20:02:33)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:53
  Vylúčenie v tíme HC Košice:
  Havrila – 2 min., podrazenie.
   
  59:30
  Zápas sa už len dohráva, domáci diváci na tribúnach môžu oslavovať tretie víťazstvo Košíc v sezóne.
   
  57:00
  Košice dali gól! Teraz sa už COLIN CAMPBELL môže tešiť z presného zásahu do prázdnej brány, ktorý zrejme definitívne potvrdzuje tri body pre domácich! Asistencia: Deyl
   
  56:31
  Vylúčenie v tíme HC Košice:
  Watling – 2 min., hákovanie.
   
  55:56
  Vylúčenie v tíme HK Poprad:
  Peters – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – hranie puku mimo lichobežníka.
   
  54:47
  Radosť Campbella zo štvrtého gólu Košíc bola predčasná, pretože tréner hostí Hrnčár si zobral challenge, ktorá bola úspešná a gól domácich bol neuznaný pre postavenie mimo hry v gólovej akcii!
   
  52:24
  Riečický s pohotovým zákrokom proti zakončeniu Suchého bez prípravy, ale hostia potrebujú ukázať viac.
   
  51:08
  Zakázané uvoľnenie Košíc znamená, že sa bude vhadzovať pred Riečickým, ale Poprad sa stále len hľadá v ofenzíve.
   
  50:31
  Ani domáci zatiaľ definitívne nerozhodli tento zápas, pretože v presilovke nič zaujímavé nevymysleli a teraz ich zastavil ofsajd.
   
  47:54
  Vylúčenie v tíme HK Poprad:
  Skokan – 2 min., nedovolené bránenie.
   
  46:15
  Zakázané uvoľnenie na domácej strane, ale Košice predtým prežili ďalšie oslabenie bez problémov, čo je dôležitý krok k vytúženým trom bodom.
   
  43:04
  Vylúčenie v tíme HC Košice:
  Ferenc – 2 min., hákovanie.
   
  41:11
  Domáci si zavarili na problémy pomalou rozohrávkou, pretože stratili puk a Riečický musel riešiť nepríjemnú situáciu, ale poradil si s dobiedzajúcimi útočníkmi Popradu.
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  Druhá tretina ponúkla zaujímavé momenty a dočkali sme sa až štyroch gólov. Skóre otvoril Leskinen v presilovej hre, čo Košiciam výrazne zvýšilo sebavedomie a druhý gól neskôr pridal Deyl. Hosťom sa síce podarilo znížiť zásluhou Paločka, ale domácim to vôbec neublížilo, pretože prakticky ihneď prišiel tretí gól, ktorý strelil Chovan. Košice majú nakročené k dôležitým trom bodom, Poprad to už bude mať v tretej tretine veľmi ťažké. Tretie tretina sa začne približne o 19:21.
   
  40:00
  Druhá tretina sa skončila.
   
  39:58
  Tak ešte jedno prerušenie a vhadzovanie pred Petersom, ale domáci majú už len dve sekundy na prípadnú strelu, čo je veľmi málo.

  Filip Kosnáč

  Branky a nahrávky: 24. Leskinen (Campbell, Southorn), 30. Deyl (Olsson), 32. Chovan (Bartánus, Watling), 57. Campbell (Deyl) – 31. Paločko (Svitana, Meliško)


  HC Košice: Riečický(Durný) – Southorn, Šedivý – Deyl, Olsson – Novota, Ferenc – Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Rogoň – Havrila, Linet, Milý
  Trenér: D. Ceman

  HK Poprad: Peters(Valluš) – Drgoň, Kotvan – Bokroš, Brincko – Meliško, Mešár – Yogan, Bubela, Záborský – Svitana, Skokan, Paločko – Kukuča, Paukovček, Petráš – Suchý, Mlinarovič, Valigura
  Trenér: M. Hrnčár

  Rozhodčí: Novák, Smrek – Tvrdoň, Durmis
  thejrc.org