Buffalo – Ottawa 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 6:2 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 5:2 (kon.)
NY Islanders – Florida 1:3 (kon.) | Toronto – Washington 3:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 3:7 (kon.)
Nashville – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 5:3 (kon.) | Vegas – Chicago 1:0 (kon.)
Los Angeles – Seattle 1:4 (kon.)
Calgary Flames
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Colorado Avalanche
Pátek 14.10.2022, 03:45 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Je za námi utkání mezi Calgary a Coloradem. Domácí ve svém prvním zápase sezony dokázali zdolat úřadujícího šampiona 5:3, když rozhodli především ve druhé a také na začátku třetí třetiny. Vedli už o čtyři góly, ale Laviny dokázaly snížit na rozdíl dvou gólů. Hlavními hvězdami utkání se stali obránci Flames Rasmus Andersson a MacKenzie Weegar, oba si připsali dva kanadské body.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:33:13)

59:32
    Colorado si kvalitně přihrálo a poté i zakončilo, jenže o kotouč posléze přišlo. Tyler Toffoli zkusil trefit prázdnou klec před vlastním brankovištěm, avšak neuspěl.

58:58
    Velký tlak hostů se zatím nekoná. Rantanen nedokázal dostat kotouč do útočné třetiny.

58:34
    Domácím teď pomáhá každá sekunda. Přišlo další vyhození na zakázané uvolnění.

58:28
    Tanev si pomohl přihrávkou rukou. Hra tak je opět přerušena.

58:07
    Pokus o zakončení do prázdné klece se ze středního pásma nevydařil. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Jacobem Markströmem.

57:48
    Teď už je český brankář na střídačce. Laviny to zkouší v šesti!

57:02
    Jonathan Huberdeau z velkého úhlu hledal prostor u bližší tyče, ale Pavel Francouz, jenž zatím v bráně zůstává, zasáhl.

56:22
    Tyler Toffoli přejel červenou čáru a následně touš jen odevzdal do útočného pásma, což Calgary v těchto chvílích samozřejmě stačí.

55:39
    Makar měl smůlu, že v kvalitní střelecké pozici ztratil stabilitu. Jinak by pravděpodobně útočná akce Colorada dopadla jinak.

54:56
    Kadri po levém křídle nedokázal projít směrem dopředu. Hostům ale už mnoho času nezbývá.

54:06
    Tyler Toffoli si hledal místo u zadní tyče. Snažil se jej najít Jonathan Huberdeau, avšak hosté přihrávku srazili.

53:33
    Makar si najel do velmi dobré pozice na kruhu. Pálil do horních pater brány, ale rameno Markströma se zaskvělo.

52:51
    Díky skvělé práci Nathana MacKinnona se v šanci ocitl Lehkonen, jehož pokus zápěstím zakryl ve své moci Jacob Markström.

52:05
    Andrew Mangiapane byl čistým způsobem obrán o kotouč. O chvíli později se ale rozjel po pravém křídle, nicméně na Francouze si nepřišel.
    51:01 Valerij NIČUŠKIN - 5:3

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 12. B. Ritchie (Lucic, Weegar), 23. Dubé (Mangiapane), 35. R. Andersson (Weegar), 42. Toffoli (Kadri, R. Andersson), 43. E. Lindholm (Huberdeau) – 2. Byram (D. Toews, MacKinnon), 44. MacKinnon (Francouz), 52. Ničuškin (Rantanen, Lehkonen)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – C. Tanev (A), Weegar, R. Andersson, Hanifin, Zadorov, Stone – Toffoli, E. Lindholm (A), Huberdeau – Mangiapane, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund (A), Coleman – B. Ritchie, Rooney, Lucic.
    Trenér: Darryl Sutter

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Makar (A), D. Toews, Manson, Byram, E. Johnson, Girard, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Rodrigues, Newhook, Ničuškin – O'Connor, Compher, Cogliano – Meyers, Sedlák.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Shewchyk, Berg

Diváci: 19 289