Angers – Rennes 1:2 (kon.) | Clermont Foot – Brest 1:3 (kon.) | Remeš – Auxerre 2:1 (kon.)
Toulouse – Štrasburk 2:2 (kon.) | Troyes – Lorient 2:2 (kon.) | Nice – Nantes 1:1 (kon.)
Lille – Monaco 4:3 (kon.)
Clermont Foot
1:3 (0:1)
Stade Brestois 29
Neděle 23.10.2022, 15:00 • Stade Gabriel Montpied • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 12. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:02:31)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 7:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:17.

Brest má v kapse druhé vítězství v sezóně a z posledního místa se posouvá na 17. příčku. Clermont je devátý.

Clermont má za sebou jedno z nejhorších představení v sezoně. Manko nabral už v patnácté minutě z penalty Del Castilla. Brest neustále hrozil z rychlých protiútoků. Honorat z něj zvýšil na 2:0 a Le Douaron v 68. minutě přidal i třetí gól. Snížení Allevinaha bylo pouze kosmetické.

90+3

90+2
    Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Mateusz Wieteska).

90+1
    Mahdi Camara postupoval vstříc Diawovi, dokud ho pár metrů před brankou nesestřelil Seidu. Pignard v tom žádný faul neviděl.

90
    Nastavují se 3 minuty.
    89. Jim ALLEVINAH - 1:3

89
    Clermont Foot právě vstřelil branku!
    Domácí fotbalisté potěšili fanoušky alespoň pozdním gólem na 1:3! Ve formě hrající Muhammed Saračević zaregistroval náběh JIMA ALLEVINAHA. Exkluzivně načasoval průnikovou přihrávku a rychlonohý Gaboňan z levého rohu malého vápna propálil na přední tyči fungujícího Bizota.

88
    Fadiga vystoupil proti přihrávce Dossoua a odkopem ze sedmdesáti metrů přidělal drobnou práci Diawovi, jenž nenechal zapadnout balon do sítě.

87
    Závěrečné minuty zápasu se nesou v uvolněném duchu. Na obou týmech je citelné jisté polevení, ale zároveň i snaha o vstřelení branky.

85
    Na okraji vápna si Dembélé pečlivě navedl balón na levačku. Očekávané zakončení ulétlo hodně vedle branky.

84
    Karamoko Dembélé se omlouvá za nepřesnou kolmici, ke které to měl nejblíže devětadvacetiletý brankář Clermontu.

83
    Franck Honorat se dočkal vřelého potlesku domácích fanoušků. Ti nezapomněli na jeho působení v Clermontu v ročnících 2017/18 a 2018/19. Také proto moc neslavil svůj gól na 2:0.

82
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Karamoko Dembélé.

82
    ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Irvin Cardona.

81
    Bizot nepodcenil dalekonosnou ránu Saračeviće. Cháwí rozjel roh ve spolupráci s Dossouem, z jehož centru nepřesně pálil hlavou Wieteska. Připravena je další změna.

80
    Dossou vyzval k souboji Duverneho, který na jeho rychlé manévry neskočil. Obránce Bresti bude vhazovat.

Michal Břuchanský

Branky: 89. Allevinah (Saračević) – 15. Del Castillo (pen.), 54. Honorat (Del Castillo), 68. Le Douaron (Del Castillo)

Karty:   37. Seidu (CFT), 41. Magnin (CFT), 61. Caufriez (CFT), 90+2. Wieteska (CFT) – 37. Slímání (BST)

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Magnin (61. Kyei), Gonalons (24. Rašani), Gastien (C) (74. Massolin), Neto Borges (61. Allevinah) – Cháwí, Saračević – Andrić (74. Dossou).
    Náhradníci: Djoco – Bela, Ar. Mendy, Ogier.

Trenér: Pascal Gastien

Stade Brestois 29: Bizot – Fadiga, Duverne, Brassier, Chardonnet (C) – Camara, Lees-Melou (82. K. Dembélé) – Honorat (82. Cardona), Pereira Lage (73. Belqebla), Del Castillo (73. Magnetti) – Slímání (62. Le Douaron).
    Náhradníci: Blázquez – Arconte, Camblan II, Hérelle.

Trenér: Bruno Grougi

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio