Kladno – Liberec 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 2:3 (0:3 po s.n.) | Mountfield HK – K. Vary 1:2 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Motor ČB 3:0 (kon.) | Litvínov – Sparta 4:0 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 28.10.2022, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 15. kolo

Mějte krásný zbytek svátečního dne. (18:33:01)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Miroslav Indrák a Uvis Janis Balinskis.

Během poslední třetiny jsme neviděli ani gól, ale o dobrou hru nebyla nouze. V šanci byl Zikmund, který trefil pouze tyč, nicméně několik minut poté udělal velkou chybu a přesně přihrál volnému Šírovi. Šír ale šanci nevyužil a nesrovnal skóre. Liberec si ještě 1 minutu a 17 vteřin před koncem vylepšil hru odvoláním gólmana, navíc byl vyloučený Zikmund, ale ani to nevedlo ke srovnání skóre. Výsledek zápasu tak zůstal 3:2.

59:50
    Kladno nedokázalo vyhodit, i když vyhrálo buly.

59:46
    Liberec si ještě zlepší svoji výhodu.

59:45
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Ladislav Zikmund – 2 min., podrážení.

59:00
    Melka zabránil střele a puk se tak odsunul do středního pásma.

58:50
    Odpískáno zakázané uvolnění Kladna a tak se hra opět vrací před Bowa.

58:43
    Branka hostů zůstává prázdná.

58:43
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.

57:38
    Slováček ztratil puk na modré.

57:18
    Kladnu je odpískán ofsajd a tím se hra přesouvá do střední třetiny.

56:42
    Procházkovi vyletěla rukavice do vzduchu a ten se skácel k zemi. Vylučovat se ale nebude.

55:57
    Liberec ale puk dostává pryč z pásma.

55:47
    Kladno má možnost navýšit svoje vedení, protože si zahraje 13 vteřin hru pěti proti třem.

55:47
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Michael Frolík – 2 min., hákování.

54:09
    Šír získal puk na modré a v přečíslení s Vlachem ujížděl na branku Kladna. Vlachovi ale nesedla střela a Kladno tak mělo velké štěstí.

54:00
    Jan Ordoš – 2 min., sekání.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 8. Indrák (Slováček), 21. Brodecki (Plekanec), 29. Klepiš (M. Procházka) – 4. Balinskis (Vlach, Šír), 16. Birner (Melancon, Frolík)

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar, Babka – Bláha, Plekanec (C), Filip – Michnáč, Klepiš, Zikmund (A) – Melka, Indrák, M. Procházka – Beran, Machač, Brodecki.
    Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Filippi, Frolík – Faško-Rudáš, A. Najman, Rychlovský – Flynn, Jelínek (C), Ordoš – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Lhotský, Ondráček