Bayern – Mohuč 6:2 (kon.) | RB Lipsko – Leverkusen 2:0 (kon.) | Stuttgart – Augsburg 2:1 (kon.)
Wolfsburg – Bochum 4:0 (kon.) | Frankfurt – Dortmund 1:2 (kon.)
Bayern Mnichov
6:2 (3:1)
1. FSV Mohuč 05
Sobota 29.10.2022, 15:30 • Allianz Arena, Mnichov • Německá Bundesliga • 12. kolo

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:29:35)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 13:8. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.

Je dobojováno. Osmigólový duel vzešel lépe pro domácí Bayern, který tak stále v Bundeslize na domácím hřišti neprohrál. Druhý poločas nabídl stejný počet branek jako ten první, dokonce i ve stejném poměru. V 58. minutě přidal čtvrtou branku domácích Leon Goretzka, na něhož za 21 minut, tedy v 79. minutě navázal přesnou trefou Mathys Tel. Hosté sice v 82. minutě po chybě gólmana Ulreicha snížili na rozdíl tří branek, ovšem o čtyři minuty později se znovu radovali fotbalisté Bayernu, konkrétně Maxim Choupo-Moting. Hlavní arbitr navíc neměl sebemenší důvod nastavovat čas ve druhé půli, a proto zápas skončil v 90. minutě. Bayern se tedy po této tříbodové výhře vrací do čela bundesligové tabulky, kde stráví minimálně jednu noc. Mohuč si naopak o dvě místa pohoršila, z šesté příčky padá na osmou a pro hosty může být po zítřku ještě hůře.

90

90
    Zápas už se nyní pouze dohrává, je jasné že Bayern si z dnešního duelu odnese plný počet bodů.

88
    Žlutou kartu dostává Benjamin Pavard (Bayern Mnichov).

86
    Bayern právě vstřelil branku!
    Osmý gól v zápase, šestý pro Bayern. Kingsley Coman přihrál míč v šestnáctce hostů MAXIMU CHOUPO-MOTINGOVI, a ten přesnou střelou uklidil míč do branky Zentnera – 6:2!

85
    Domácí zahrávali dva rohové kopy za sebou, ze kterých nevytvořili pro hosty nebezpečí.

83
    Na druhé straně mohlo být znovu veseleji pro domácí. Marcel Sabitzer totiž pálil tvrdě a navíc poměrně přesně, ale nakonec se dobrým zákrokem vyznamenal brankář Zentner.

82
    Mohuč právě vstřelila branku!
    Hosté trestají chybu gólmana Ulreicha, který tedy dnes zavinil dá se říci oba góly Mohuče. Hráči hostů dobře zachytili jeho přihrávku a k míči se dostal Burgzorg, který předložil míč MARCUSOVI INGVARTSENOVI, který ještě s tečí od jednoho z hráčů Bayernu dostal míč do sítě – 5:2!

79
    Tak přeci jen to MATHYSOVI TELOVI vyšlo. Tento útočník si převzal přihrávku ve střední vzdálenosti, poté se dostal na hranici pokutového území Mohuče a jeho sražená střela doskákala za záda brankáře Zentnera – 5:1!

77
    Mathys Tel se hned po příchodu na hrací plochu mohl radovat ze vstřelené branky. Tomuto činu však zabránil pohotovým zákrokem brankář Zentner.

76
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Delano Burgzorg.

76
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Mathys Tel.

76
    Sadio Mané se neprobojoval přes Widmera, ale alespoň vybojoval pro Bayern rohový kop.

75
    Gravenberch faulován na polovině hřiště. Rozhodčí tento nedovolený zákrok píská.

72
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Ryan Gravenberch.

69
    Choupo-Moting prověřil připraveného Zentnera dobrou střelou.

69
    Ingvartsen si počínal příliš agresivně a jeho snažení získat míč je přerušeno odpískaným faulem.

67
    Kimmich našel z přímého kopu pouze rukavice gólmana Zentnera.

67
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Stefan Bell.

67
    Alphonso Davies si vyloženě došel pro faul na levé straně. Z této pozice bude Bayern rozehrávat další přímý kop.

65
    Na druhé straně pálil zpoza vápna Barkok, ale také on zatím nemění skóre dnešního zápasu.

65
    Mazraoui hlavičkoval po centru Maného, bohužel pro něho branku netrefil.

64
    Jamal Musiala se mohl radovat z dalšího gólu! Ve vápně hostů prošel skrz několik hráčů v bílém dresu, poté jeho prudkou střelou narazil na gólmana Zentnera, který si připisuje úspěšný zákrok.

62
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Aymen Barkok.

62
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Angelo Fulgini.

62
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Marcus Ingvartsen.

60
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Kingsley Coman.

60
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Marcel Sabitzer.

58
    Jak je to jednoduché. Bayern si bere zpět tříbrankový náskok po přesné kombinaci. Sadio Mané odcentroval z levé strany do šestnáctky Mohuče, kam si ve správný moment nabíhal LEON GORETZKA, který hlavičkou přesně zamířil – 4:1!

57
    A další velká šance Maného! Opět udělal ve vápně Mohuče kličku směrem do pravé strany, jenže tentokrát netrefil branku hostů o něco více.

56
    Tak to bylo těsné. Sadio Mané si dobře navedl míč na svojí pravou nohu, kterou vypálil a jeho točená střela těsně minula pravou část branky hostů.

54
    Mohlo to být znovu o tři branky! Maxim Choupo-Moting si dobře převzal přihrávku od svého spoluhráče a z úhlu orazítkoval levou tyč branky Zentnera.

51
    Hosté z rohového kopu neohrozili brankáře Ulreicha.

51
    A další centr, který mířil do vápna domácích. Tam ho ale skvěle hlavou odrazil jeden z hráčů domácích a tím znemožnil hráčům Mohuče zakončit. Rohový kop pro Mohuč.

49
    Widmer si naběhl na centr, který však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

49
    Goretzka škobrtl o I Če-songa a zhruba na polovině hřiště se píská faul.

46
    Hned v úvodu druhé půle zahrával Bayern rohový kop, ze kterého míč pouze proletěl pokutovým územím Mohuče. Odkop od branky hostů.

46
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Benjamin Pavard.

46

Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli hned čtyři branky. Třikrát se radovali domácí, kteří Mohuč k ničemu takřka nepustili. Bayern šel do vedení už v 5. minutě, kdy se trefil Serge Gnabry. Ve 28. minutě už vedli domácí o dva góly, protože skóre navýšil Jamal Musiala. Závěr prvního poločasu přinesl zajímavé momenty. Nejprve vstřelil ve 43. minutě gól na 3:0 Sadio Mané, a hned vzápětí se pískala penalta na druhé straně, kterou sice Jonathan Burkardt neproměnil, ale z následného rohového kopu se hlavičkou trefil Silvan Widmer.

45+5

45+4
    Přeci jen se hosté radují z gólu. Rohový kop byl totiž skvěle zahrán do malého vápna Bayernu, kde míč propadl až ke SILVANOVI WIDMEROVI, který hlavičkou poslal míč do levé části brány – 3:1!

45+4
    Jonathan Burkardt neproměňuje pokutový kop! Sven Ulreich jeho pokus vyrazil nad břevno a hosté budou zahrávat ještě jeden rohový kop.

45+3
    Je to tady! Pokutový kop budou před koncem prvního poločasu zahrávat po zákroku Ulreicha také hosté.

45+2
    A pozor! Ulreich se hnal za míčem po centru z rohového kopu, ovšem místo míče trefil Burkardta rukou přímo do obličeje. Také zde se zkoumá penaltová situace.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    V závěru prvního poločasu si hosté zahrají rohový kop.

43
    Rozehrávku pokutového kopu si vzal právě faulovaný SADIO MANÉ a zvyšuje na 3:0. Zentner sice jeho pokus z penaltového puntíku chytil, ovšem Mané míč do branky úspěšně dorazil – 3:0!

43
    Sadio Mané (Bayern Mnichov) neproměňuje pokutový kop.

42
    Rozhodčí Zwayer už má jasno, Bayern bude zahrávat pokutový kop!

41
    Skvělá individuální akce Sadia Maného! V její závěru byl sestřelen v pokutovém území k zemi a hlavní arbitr jde k videu zkoumat potenciální pokutový kop.

37
    Sadio Mané se po hvizdu hlavního arbitra pouze pousmál. Píská se ofsajd.

36
    Serge Gnabry už vymýšlel další gólovou šanci. Jeho napůl střela a napůl přihrávka pouze proletěla okolo pravé tyče branky Mohuče.

35
    V Allianz Areně se začíná přiostřovat. Během jedné minuty jsme zde viděli dva poměrně ostré fauly a pár tvrdých soubojů.

34
    Žlutou kartu dostává Edimilson Fernandes (1. FSV Mohuč 05)

32
    Mohuč mohla rychle snížit! Hosté spálili dvě obrovské šance. Burkardt nejprve napálil břevno a z dorážky trefil I Če-song tyč.

28
    Domácí jdou do dvoubrankového náskoku. Skvělá kombinace hráčů v červených dresech znamená druhý gól. Maxim Choupo-Moting podržel míč na kopačkách a poté ho předložil JAMALOVI MUSIALOVI, který zamířil přesně k pravé tyči – 2:0!

27
    Hosté se po úspěšně ubráněném přímém kopu hnali do protiútoku, ale byli zase pro změnu zastaveni obranou Bayernu.

26
    Leon Goretzka vybojoval pro svůj tým přímý kop ze střední vzdálenosti.

23
    Další Kimmichův rohový kop neohrozil hráče v bílém.

23
    Na druhé straně bude Bayern zahrávat další rohový kop.

22
    Burkardt si dobře převzal míč na hranici vápna Bayernu, odkud z otočky vystřelil, ale branku domácích netrefil.

21
    Kimmichův centr nakonec skončil v rukavicích brankáře Zentnera.

20
    Hack zblokoval přihrávku Maného z levé strany a to znamená jediné, rohový kop pro Bayern.

18
    Sadio Mané teď reklamoval pokutový kop. Svojí střelou totiž v pokutovém území trefil do ruky jednoho z hráčů Mohuče do ruky, ale rozhodčí zatím nechává hru plynout dál.

17
    Musiala ustál tlak protihráčů a z hranice pokutového území vypálil. Jeho střela minula pravou tyč branky Mohuče.

16
    Faul Daviese daleko od branky Bayernu nezůstal bez povšimnutí a hlavní arbitr dnešního utkání tento zákrok správně odpískal.

14
    Centr z přímého kopu odhlavičkoval jeden hráčů Bayernu, ovšem vzápětí přišel další, a ten už musel řešit zákrokem gólman Ulreich.

13
    Widmer vybojoval na pravé straně přímý kop pro svůj tým, faulem se provinil Sadio Mané.

11
    Domácí rozehráli rohový kop na krátko, ovšem s míčem si neporozuměli a odkop od branky bude mít brankář Zentner.

11
    První roh si po sražené přihrávce do vápna hostů zahraje také Bayern.

8
    Na druhé straně zahrávala Mohuč dva rohové kopy zápasu, ovšem větší gólovou příležitost si z nich nevytvořila.

5
    A máme tady rychlý úvodní gól. Sadio Mané dostal přihrávku na levou stranu vápna hostů, odkud míč poslal doprostřed šestnáctky, kde se nacházel SERGE GNABRY, a ten pohotově uklidil míč do branky – 1:0!

3
    Gnabry teď poslal dva dobré centry do vápna hostů. Na ten druhý si nabíhal Sadio Mané, který tímto pasem trefil branku pouze z boku.

2
    První přihrávka domácích z pravé strany do pokutového území Mohuče byla jedním z obránců hostů odvrácena.

1
    Úvodní výkop provedli v dnešním zápase hosté, kteří nastupují v bílých dresech.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

Bayern Mnichov: Ulreich – Mazraoui, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich (C), Goretzka – Gnabry, Musiala, Mané – Choupo-Moting.
    Náhradníci: Schenk – Pavard, Stanišić, Sabitzer, Gravenberch, Coman, Tel.
    Trenér: Julian Nagelsmann

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Fernandes, Hack, Caci – Widmer (C), Stach, Barreiro, I Če-song, Martín – Burkardt, Onisiwo.
    Náhradníci: Dahmen – Bell, Barkok, Fulgini, Tauer, Shabani, Ingvartsen, Burgzorg, Bobzien.

Mohuč – Bayern 1:3

V posledních čtyřech z pěti vzájemných zápasů platí pravidlo "Můj dům, můj hrad", však také z těchto zápasů se z výhry radoval domácí tým.

Mohuč dnes nedá Bayernu nic zadarmo, protože ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech čtyřikrát bodovala, z toho třikrát vyhrála. Hosté jsou navíc v tabulce na šestém místě a pokud by dnes dokázali v Allianz Areně vyhrát, přiblížili by se domácím na rozdíl jednoho bodu. Mohuč navíc v této sezóně vyhrála čtyři z šesti venkovních zápasů, což činí dvě třetiny jejího celkového počtu bodů.
    Nejlepším střelcem je Karim Onisiwo, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 4 branky.

Bayern momentálně zažívá skvělou formu. Neprohrál už 8 utkání v řadě a pokud dnes porazí Mohuč, vydrží alespoň jednu noc v čele Bundesligy. Bayern navíc v posledním domácím ligovém utkání porazil Freiburg jednoznačně 5:0 a na svém hřišti ještě letos v nejvyšší německé soutěži neprohrál. Dnes jsou fotbalisté Bayernu proti Mohuči jasným favoritem a tuto roli budou chtít jednoznačně potvrdit.
    Nejlepším střelcem je Jamal Musiala, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 6 branek.

Dobrý den při sledování přenosu z utkání 12. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy Bayern Mnichov a 1. FSV Mohuč 05.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Filip Novák (KAM)

Branky: 5. Gnabry (Mané), 28. Musiala (Choupo-Moting), 43. Mané, 58. Goretzka (Mané), 79. Tel (Sabitzer), 86. Choupo-Moting (Coman) – 45+4. Widmer (Martín), 82. Ingvartsen (Burgzorg)

Karty:   88. Pavard (BAY) – 34. Fernandes (MAI)

Neproměněná penalta: 43. Mané (BAY), brankář Zentner zneškodnil – 45+4. Burkardt (MAI), brankář Ulreich zneškodnil

Bayern Mnichov: Ulreich – Mazraoui, Upamecano, de Ligt (46. Pavard), Davies – Kimmich (C), Goretzka (60. Sabitzer) – Gnabry (60. Coman), Musiala (72. Gravenberch), Mané (76. Tel) – Choupo-Moting.
    Náhradníci: Schenk – Stanišić.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Fernandes (67. Bell), Hack, Caci – Widmer (C), Stach (62. Barkok), Barreiro, I Če-song (62. Fulgini), Martín – Burkardt (62. Ingvartsen), Onisiwo (76. Burgzorg).
    Náhradníci: Dahmen – Tauer, Shabani, Bobzien.

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Gorniak

Diváci: 75 000