Zlín – Sokolov 3:0 (kon.) | Jihlava – Prostějov 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Litoměřice 3:2 (po pr.)
Šumperk – Třebíč 0:2 (kon.) | Kolín – Přerov 1:4 (kon.) | Pardubice B – Slavia 2:1 (2:1 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Středa 02.11.2022, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 18. kolo

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji za pozornost a zítra v témže čase se těším na počtenou u předehrávce 19. kola Chance ligy. Do RTTORAX ARENY přijde Sokolov.

Přeji příjemný zbytek večera! (20:53:56)

Krása!
    Horor!
    Podle toho, komu jste dnes fandili!
    Utkání mělo náboj, drama, emoce a hlavně také góly. Opravdu se bojovalo o každý centimetr ledu a protože je Poruba momentálně tam, kde je, chce se každý soupeř na ní vytáhnout. Litoměřice to dokazovaly od začátku zápasu až do času 59:10, kdy Porubané vytěžili tlakem prodloužení gólem Adama Sedláka. Od 58. minuty sáhli po hře bez gólmana a to byl základ dramatu.

Prodloužení je ovšem velká porubská doména a potvrdilo se to i dnes. Dominanci ve hře ve třech ukončil po 88 vteřinách Justin Lemcke svým prvním gólem v sezóně.

Co se nezdařilo v šedesáti minutách útočníkům, dokázali ve třech minutách obránci – vyrovnat a získat prémiový bod.

Litoměřice držel po celou dobu výtečně chytající Tomáš Král a po třech bodech sahaly i díky konstantnímu nasazení a dravosti. RT TORAX byl trpělivý a co si budeme povídat, dopředu jej hnali diváci, kteří se polovinu třetí třetiny dožadovali vyrovnání.

61:28 Justin LEMCKE - 3:2

61:28
    Poruba právě vstřelila branku!
    Šoustal puk za brankou dojel a vybídl k zakončení JUSTINA LEMCKEHO, který sestřelil soupeři i hůl a puk stejně zapadnul za Králova záda. Asistence: Tomáš Šoustal.

61:23
    Vyhraná bule a poslání puku Berishem kolem branky byl základ udržení pásma.

61:18
    Pšurný se Šlahařem donutili Krále přerušit hru.

60:57
    Dělovka pod horní tyč v podání Šlahaře končí vytěsněna do plexiskla.

60:25
    Zakončení Vachovce Král se štěstím vykryl.

60:01

Tak toto bylo podobné jako včera při utkání Hradce s Kladnem!
    Drama až do konce.

60:00
    59:11 Adam SEDLÁK - 2:2

59:11
    Útočnou akci dokončil u Královy pravé tyče ADAM SEDLÁK. Puk brankáři cinknul o tyč a zapadnul za beton a celým objemem dopadl za brankovou čáru. Asistence: Jakub Šlahař a Aaron Berisha.

58:40
    Litoměřice odhazují puk, ale zakázané uvolnění to nebude. Guman je ale za brankou obsazen a tak nahrává před brankoviště. Střelu vykryl na brankové čáře Jan Dluhoš a následně se domácí dostávají z pásma.

58:00
    Domácí hrají bez gólmana!

57:20
    Kombinace kolem Královy brány nemají konce a taktéž jeho zásahy. A obětavé bloky obránců.

56:38
    Vildumetz vykličkoval ze sevření a vjíždí s kotoučem do pásma. Hudeček byl za brankou hostů atakován. Hra pokračuje tím, že RT TORAX drží pásmo dál.

56:26
    Zakončení Válka končí porubskému brankáři ve výstroji.

56:00
    Kracík se k odraženému kotouči nedostává. Dolejš pomáhá s rozehrávkou.

55:26
    Vyhraná bule a střela Christova schovaná za obránce. Ovšem jen do středu brankářské hrudi.

55:23
    Vojtěch Střondala dostal od Christova křižný pas do jízdy. Střela z první ale neměla potřebnou razanci a puk tak končí u gólmana.

54:33
    I domácí zahrály přes všechny čáry, když chtěli dostat Brodka do úniku.

54:16
    Další icing Litoměřic.

53:23
    Litoměřice chtějí za každou cenu uhájit vedení a tak sahají i po vyhození přes všechny čáry.

52:36
    Pšurný vyhrává buly v útočném pásmu a s pomocí Klimíčka je Poruba pořád na kotouči.

52:29
    Král nakonec zasahuje a přerušuje hru, když střílel Hrníčko.

52:22
    Dělovka Střondaly končí na zadním mantinelu.

51:30
    Domácí dál drželi pásmo, ale vyrovnání se za přispění diváků nedočkali. Hosté jsou v plném počtu.

50:30
    Král zasahuje po střele Christova a dorážejícího Střondalu nevybíravě atakuje. Sudí trestat nebude.

50:18
    Výtečný tlak do brány, ale koncovka vázne. Odkrytou klec nedokázal využít pohotovou reakcí Pšurný a následně měl podobnou možnost Šlahař.

49:30
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Jiří Jebavý – 2 min., vražení na hrazení.

49:10
    Nabídku Christov v kleče minul. Jinak by střílel do odkryté poloviny brány.

48:45
    Christov byl okamžitě zablokován, stejně tak Střondala. Nakonec se hra ze středního pásma dostává zpět před Krále.

48:35
    Po střele Hrníčka se bude vhazovat v pravém kruhu.

47:59

47:59
    Válek hledá na levém křídle cestu k zakončení nebo nahrávce. Domácí čtveřice stojí na správných místech.

47:40
    Sedlák pomohl pokrýt brankáři puk před nájezdníkem Jíchou.

47:23
    RT TORAX vyhazuje puk za pásma a oslabení zvládá na jedničku.

46:51
    Guman si dorážel svou střelu. Dolejš si levou tyč dobře utěsnil.

45:59
    Hra je přerušena, protože Král má puk pod betony. A strhly se nám dvě bitky....

45:40
    Šoustal zakončuje, Král vyráží a stejně si hostující gólman počíná při střele Lemceho od modré. Puk je ale stále volný a tak se do zakončení u levé Královy tyče dere Hrníčko.

45:31
    Vernerova střela je Dolejšem vytěsněna do ochranné sítě.

44:55
    Porubě je odpískána přihrávka rukou při obranném zákroku.

44:31
    Vhazuje se v pravém kruhu před Králem.

44:26
    Brodek rozvlnil brankovou síť zvenčí poté, co vlétnul do třetiny za odraženým kotoučem.

44:03
    Hru přerušuje Král po střele Lemckeho.

43:40
    Klimíček drží útočnou třetinu atak může v útočení pokračovat první lajna.

43:13
    PO zákroku po střele Pártla sudí píská. Dolejš má puk pod lapačkou a je najednou sražen Procházkou. Okamžitě to cítí od Lemckeho. Ani tentokrát sudí nerozdá trestné minuty.

42:02
    Vildumetz byl ve středním pásmu tvrdě zablokován litoměřickým kapitánem Výtiskem a dlouho se nezvedal z ledu. S pomocí maséra a lékaře utkání je odprovázen na střídačku. Když tribuny vidí, že sudí netrestá, dávají svůj názor diváci hodně hlasitě najevo.

41:54

41:40
    Hosté vyváží puk z pásma. Když jsou v útočné třetině, přichází Chlubna na led.

41:06
    Kolotoč nahrávek není zakončen střelou. Až se odražený puk dostal na nekrytého Jakuba Šlahaře připisuje si Tomáš Král zákrok. Z mezikruží a viditelný počin pro něj nebyl žádný problém pokrýt.

40:07
    Jícha vyhazuje bekhendem přes všechny čáry. Puk za brankou sbírá Sedlák a RT TORAX se okamžitě v točné třetině.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Do druhé části utkání vjel RT TORAX podstatně lépe. Měřeno dle střelby! Protože tentokrát mířil mezi tři tyče 11 krát, kdežto v prvním dějství pouze 6x. Sice pořád prohrává o gól, když výtečně odpověděl Dominik Hrníčko na druhou litoměřickou branku přesně mířenou dělovkou. Kališníci překonali Dolejše v přesilovce, taktéž střelou z dálky z hole Ondřeje Procházky.
    V závěru třetiny získala Poruba přesilovku, jejíž poměrnou část si odehraje po druhé přestávce.

40:00

39:54
    Tomáš Chlubna – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

39:13
    Dělovka Šoustala končí na zadním mantinelu.

38:58
    Poruba se zastavuje ofsajdem.

37:40
    Voráček nabídl zakončení Pšurnému. Král puk hokejkou vytěsnil do pravého rohu.

36:55
    Domácí jsou zatlačeni do defenzívy. Dolejš vykryl pokusy Svobody i Kracíka.

35:40
    Do útoku se řítil Brodek, ale byl zastaven Jebavým a našpendlen na mantinel. Dovoleně!
    34:55 Dominik HRNÍČKO - 1:2

34:55
    Tentokrát se odpověď podařila a DOMINIK HRNÍČKO klepnutím do kotouče snižuje hostující náskok. Tomáš Král nestačil reagovat na změnu nahrávky a puk mu prolétnul pod levou rukou. Asistence: Vít Christov a Vojtěch Střondala.
    33:08 Ondřej PROCHÁZKA - 0:2

33:08
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Bleskový přesun do útočné třetiny a ONDŘEJ PROCHÁZKA namířil zřejmě nad levé rameno Dolejše, čímž hosté využívají přesilovku. Asistence: Tomáš Chlubna a Tomáš Guman.

32:58
    Vachovec vyvezl puk do středního pásma a burácející aréna jej vybízela k zakončení. to ale přenechal Šoustalovi, který namířil puk k druhé tyči. Prolétl brankovištěm a Střondala byl u dorážky o krok pozadu.

31:57

31:19
    Únik zastavil Šlahař nedovoleně. Dohrávka s postrkováním nechává sudí v klidu.

31:19
    Jakub Šlahař – 2 min., sekání.

30:58
    Hra ve čtyřech svědčí oběma týmům. Pořád koukáme na aktivní tvrdou hru a samých zvratů. Střelecky se neprosazuje nikdo.

29:57
    Vojtěch Střondala – 2 min., podrážení.

Jan Cikhart – 2 min., podrážení.

Nakonec jsou vyloučeni oba aktéři souboje.

29:42
    Dluhoš zavezl puk do třetiny, kde ale o něj Porubané přichází. Okamžitý přesun hry donutil Střondalu sáhnout po nedovoleném zákroku.

29:30
    Litoměřičtí s pukem na holích vjíždí do ofsajdu.

29:02
    Hudeček s Brodkem pálí na bránu ze všech pozic. Obránci zachytili puk ve třetině a tlak pokračuje.

28:24
    Zakončení Šlahaře dostalo hostujícího gólmana do pozice ležmo. Hodně těžce se zvedá, ale má na oklepání se reklamní přestávku.

28:01
    Berisha zakončil únik po levém křídle. Tomáš Král mu střelu k první tyči vykryl.

26:55
    Kuťák si najížděl po pravém křídle, ale puk měl na dlouhou hůl.

26:40
    Dolejš nemusel zasahovat proti nájezdu Gumana. Do střely lehnul Klimíček a donutil soupeře zajet za branku.

25:04

24:02
    Král vykryl pokus Šlahaře a dokázal si poradit i s dorážkou Pšurného.

23:40
    Druhý vstup do útočné třetiny byl zakončen dělovkou Berishy.

23:06
    Jan Výtisk – 2 min., hákování.

22:54
    Christov ustál souboj s Veberem, přesto Poruba o pásmo přichází. Ale ne na dlouho. Průnik Hrníčka pokryl Výtisk a najel tak do svého gólmana, který mezi tím kotouč schoval pod lapačku.

22:41
    Tomáš Král čelil střele Christova a po druhém zákroku při střele Střondaly dostal ukotvení brány zas a opět mimo vytyčené místa.

21:34
    Komplikace v obranném pásmu si nadělal Vildumetz, když nahrávku směřoval přes Vebera. Ten dal puk okamžitě do brankoviště, kde ještě tečoval Pártl. Dolejš betonem puk vytěsnil do pravého rohu.

21:22
    Sedlákova nahrávka byla blokována Kracíkem do hlediště.

21:13
    Branka je opět mimo postavení a za hudby Pat a Mat je opravováno.

20:35
    Král si nerozuměl s Němcem. Ten nabídnutý puk v brankovišti poslal zpět ke gólmanovi, který okamžitě dal na něj lapačku.

20:15
    Král zachytil střelu ze středního pásma, ale puk se nějak zvrtnul a na Šoustala zírala prázdná klec. V jízdě za bránu ale nedokázal kotouč zpracovat tak, aby jej kolem levé Královy tyče zasunul do sítě.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:51.

Týmy do utkání vlétly jako uragán! Puk měnil každou chvíli majitele a o dramatické situace v útočných třetinách nebyla nouze. Litoměřice získaly v druhé půli třetiny dvě za sebou jdoucí přesilovky, které nesehrály v ideálním nasazení. RT TORAX má v oslabení dobře postavenou hradbu a dokonce měl možnost zakončit v únicích. Změna skóre nastala na konci předposlední minuty, kdy střílel Jícha a puk za Dolejšem doklepnul Lukáš Válek.

20:00
    18:57 Lukáš VÁLEK - 0:1

18:57
    Dolejš se schoulil do klubíčka při střele Josefa Jíchy. Puk letěl přes beton a kutálel se k čáře. Za jeho zády byl nejrychleji LUKÁŠ VÁLEK, jenž kotouč pošťouchnul celým objemem za červenou brankovou lajnu. Asistence: Josef Jícha a Tomáš Guman.

18:49
    Pokračuje přetahovaná! Hra se přelévá od brankáře k brankáři.

17:37
    Domácí v plném počtu útočí. Berisha se okamžitě zapojil do hry, která směřovala před Krále.

16:40
    Do úniku se dostal Tomáš Gřeš. Sudí souboj viděl a přistrčení obráncem k mantinelu netrestá. Což se divákům moc nezamlouvalo.

16:23
    Zakončení Gumana skončilo na betonech Dolejše. Dorážka Kuťáka byla sražena.

15:37
    Aaron Berisha – 2 min., sekání.

15:24

14:25
    Litoměřice znovu vstoupili do pásma. První okupace byla zakončena střelou z úhlu, kterou Dolejš vykryl a Dluhoš kotouč vyhodil. Druhý zámek nebyl zakončen střelou mezi tyče. Domácí obrana dokonce dvakrát mohla ujet do zakončení.

13:24
    Roman Pšurný – 2 min., hákování.

12:47
    RTTORAX získává více a více prostoru k útočení. Dluhoš vybídl k přechodu do útočné třetiny Šlahaře. Spolu s Berishou zkusili přelstít litoměřickou obranu.

11:55
    Po vhazování v obranné třetině hostů se hra přesouvá díky Cikhartovi za útočnou modrou. Dolejš jen sleduje souboj u domácí střídačky.

11:04
    Brodek z otočky těsně před brankovištěm zkusil překvapit klečícího Tomáše Krále. Ten dostal levý beton včas do volného prostoru.

10:21
    Šlahař kontroluje souboj Berishy se Slavíčkem. Vítězně vychází ze souboje litoměřický borec. Kališnící se ale také do střely nemohou opřít. Jsou pokrýváni a tlačeni k mantinelu.

10:11
    Porubu zastavuje ofsajd.

09:11
    Rychlý přesun před bránu hostí a zakončení Hrníčka brankáře jen vyvezlo mírně za pravou tyč. Ovšem Střela Střondaly z pravého křídla dostala litoměřického gólmana na led. Chvíli netušil, zda puk opravdu zalehnul.

08:39
    Hudeček zachytil skákavý puk, který ze vzduchu krotil Veber. Ke střele se na levém křídle ale nedostal. Kracík mu nadzvedl hokejku a otáčí hru.

08:30
    Švihovka Voráčka přes celé hřiště vrací hru před Dolejše.

07:55
    Královy betony zaduněly po střele Vildumtze.

07:29
    Klimíčkovo nahození tečuje na modré Šlahař, takže to nebude icing.

07:18
    Střela Hampla končí v ochranné síti.

06:55
    Válek napadá porubskou rozehrávku. Víceméně se bojuje o střední pásmo. Zatím mají ze hry opticky více Litoměřice. Jsou aktivní, jdou dravě do brány a domácí obrana má plné ruce práce.

05:54
    Kombinace čtvrtého kališnického útoku si vybojovala další vhazování před porubským gólmanem, který zasáhl proti střele Gajdy.

05:22
    Dolejš si tyče postavil výborně. Po střele Cikharta jedna zazvonila!

04:37
    Vhazování před Dolejšem vyhrává Pšurný. Ke střele se domácí nedostávají, protože jsou posouváni k mantinelu.

04:32
    Mlčákovo nahození ze středního pásma posoudili sudí jako zakázané uvolnění.

04:07
    hra se vrací před Krále pro vyhození puku přes všechny čáry.

03:57
    Tomáš Král kryje puk po střele Pšurného.

03:43
    Po krátké návštěvě před Králem vyvezl kotouč mezi kruhy Válek a tísněn třemi hráči vybídl ke střele Jíchu. Dolejš si levou tyč dokonale pohlídal.

03:12
    Po střele Válka se vhazuje po levé Dolejšově ruce.

02:57
    Dlouhou křižnou nahrávku Šedivého vystihl ve středním pásmu Střondala. Poruba ale puk dlouho nedržela!

02:05
    Jebavého dělovku blokoval Mlčák a nakonec puk vyhazuje o mantinel do středního pásma.

01:23
    Berisha svádí souboj v pravém rohu s Výtiskem.

00:44
    Pšurný ve svém specifickém potavení buly nevyhrává, ovšem zachytil nahrávku na modrou a RT TORAX je poprvé v útočné třetině.

00:37
    Dolejš se opřel o konstrukci tak, že branka vyskočila z ukotvení. To musí přijít opravit technický dozor utkání.

00:07
    Vachovec vyhrává buly, ale Poruba přes modrou čáru nepřechází. Do brány zakončuje z dálky Guman a po dalším získání puku je hostům zapískána přihrávka rukou.

00:01

Pěkný večer z Poruby!

V RT TORAX ARENĚ právě začíná rozbruslení a Vy si můžete zatím přečíst úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Voráček, Dluhoš, Sedlák, Mlčák, Hlaváč – Gřeš, Vachovec (C), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Vildumetz, Hudeček, Brodek – Christov, Střondala, Hrníčko.
    Trenér: Jiří Režnar

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Hampl, J. Šedivý, Š. Němec, Výtisk (C), Veber, Černohorský – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kuťák, Slavíček – Chlubna, Kracík, P. Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.
    Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Kráľ, Roupec.

A jestliže nemůžete sledovat hokej naživo, buďte, prosím, zde a sledujte textový přenos.

Utkání začíná v RT TORAX ARENĚ v 18 hodin a vedení klubu si pro fanoušky připravilo překvapení.
    Protože se kvůli krasobruslařské akci konané v ARENĚ přesunul sobotní zápas se Sokolovem na čtvrtek, mohou fanoušci jít na druhé utkání za polovic.

Ovšem za předpokladu, že byli fandit na zápase s Litoměřicemi!

Tak neváhejte a přijďte vytvořit báječnou hokejovou atmosféru po oba dny!

Pro mnohé je neuvěřitelné, že má Poruba odehráno o dvě utkání méně, přesto vede s 31 body tabulku Chance ligy! Na portále Hokej.cz byla Poruba vyhlášena TÝMEM MĚSÍCE ŘÍJNA a k tomu má v anketě Nejlepší trenér a Nejlepší hráč své zástupce. Jméno trenéra je samozřejmě jasné – Jiří Režnar, z hráčů byl vybrán Tomáš Šoustal, jenž má říjen spojen s "šestkou". Dal šest gólů, na šest nahrál a ve statistice +/- je na čísle +6. V sérii pěti utkání s moravskými soupeři vyhrál RT TORAX třikrát.

Posledních pět utkání:

29. října Přerov – Poruba 3:2
    26. října Poruba – Prostějov 4:3
    24. října Vsetín – Poruba 2:1
    22. října Poruba – Jihlava 4:1
    19. října Poruba – Zlín 5:3

Tomáš Šoustal se v říjnu hodně činil a šesti góly, celkem osmi, si vystřílel pozici nejlepšího střelce. Kanadské bodování ale vede o jediný bod Roman Pšurný (4+12), jenž je v celkové tabulce Chance ligy na jedenáctém místě. Navíc je i nejaktivnějším nahrávačem.

Bránu hájí převážně Daniel Dolejš. V deseti zápasech si vychytal jedno čisté konto a úspěšnost 91,50. Ondřej Bláha nastoupil do pěti utkání s úspěšností 91,88%.

Protože Frýdek-Místek doma prohrál se Vsetínem, zůstali Kališníci na šestém místě s 26 body se skórem 59:52. V posledních pěti zápasů ve čtyřech bodovali, vyhráli ovšem jen tři, jedno navíc s čistým kontem. A jelikož je střed tabulky hodně vyrovnaný, je fajn, že Litoměřice body sbírají.

29. října Litoměřice – Slavia 0:3
    26. října Kolín – Litoměřice 2:1pp
    24. října Litoměřice – Pardubice B 5:0
    20. října Přerov – Litoměřice 2:3sn
    19. října Frýdek-Místek – Litoměřice 2:5

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Lukáš Válek s se 17 body (7+10) je v celé Chance lize na sedmém místě. Střelecky se nejlíp vede Tomáši Gumanovi, jenž nasázel soupeřům osm gólů na šest nahrával. O gól méně má Lukáš Válek a Filip Kuťák. O žezlo nahrávače se pere pět borců, Čtyři mají na kontě deset asistencí, ovšem Jaroslav Kracík jich má jedenáct.

V brankovišti vládnou Králové a oba, Tomáš i Daniel vychytali po jednom čistém kontě. Vícekrát se mezi tři tyče postavil Tomáš Král (13x) a úspěšnost má 89,74%.
    Daniel Král si zachytal ve čtyřech duelech a jeho úspěšnost je 94,77%.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 35. Hrníčko (Christov, Střondala), 60. Sedlák (Šlahař, Berisha), 62. Lemcke (Šoustal) – 19. Válek (Jícha, Guman), 34. Procházka (Chlubna, Guman)

Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Kráľ, Roupec