Uničov – Vítkovice 5:1 (kon.) | Slovácko B – Zlín B 1:1 (kon.) | Ostrava B – Frýdlant n/O 5:0 (kon.)
FC Baník Ostrava B
5:0 (3:0)
1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Neděle 06.11.2022, 10:15 • Bazaly, Ostrava. • Moravskoslezská fotbalová liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

15. kolo MSFL nabídne souboj mezi Baníkem Ostravou B a Frýdlantem. Domácí Baník je na tom velmi solidně, nachází se na 4. místě a nasbíral už 29 bodů. To Frýdlant je na tom o poznání hůře, patří mu 14. místo a na kontě má pouhých 15 bodů. Nejlepší střelec Ostravy je mladý záložník Daniel Smékal se 7 vstřelenými góly, na druhé straně je nejlepším střelec Bohdan Velička s 5 brankami. Domácí celek je v tomto duelu jednoznačný favorit v kurzu 1,15 na výhru. Jak zápas dopadne se dozvíme v neděli od 10:15, tak u toho buďte s námi!

FC Baník Ostrava B: Murín – Zálešák, Krupička, Drozd, Holaň, Fulnek, Jaroň, Sotorník, Říha (K), Temel, Barkov.
    Náhradníci: Matěj (B), Obuch, Michlík, Charles, Stoklásek.
    Trenér: Chalupa M.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí: Prepsl (K) – Švrček, Šafner, Indra, Škorik, Staněk, Hajnoš, Hladík, Velička, Juříček, Svatonský.
    Náhradníci: Švrčina (B), Somr, Kulhánek, Marek, Papík, Šustai, Kučera.
    Trenér: Šrámek M.

Rozhodčí: V. Dedek – P. Lukašík, J. Zapletal.

Úvodní výkop obstarají hosté z Frýdlantu.

1

2
    Frýdlant bude mít standardní situaci ze zajímavé pozice.

3
    Domácí Baník obléhá vápno Frýdlantu.

4
    Baníkovský záložník byl faulován a Ostrava tak bude mít standardní situaci.

6
    Nepřesnou Fulnekovu rozehrávku dokázali napravit jeho kolegové.

7
    Zálešák pronikl s míčem do vápna Frýdlantu, nic vážného se však nestalo, následuje odkop od brány hostů.

9
    Indra se na ose hřiště provini faulem, uvidíme nejspíše centr do vápna.

10
    Zajímavý centr přiletěl do vápna Baníku z pravé strany, domácí obrana si s ním poradila.

11
    Barkov má na svědomí první střelu v zápase, navedl si míč do vápna a zakončil, hostující brankář vyráží na rohový kop.

12
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku!
    Po krásné kombinaci mezi Jaroněm a Zálešákem končí brankou. ROMAN ZÁLEŠÁK dokázal z malého vápna propálit gólmana Prepsla.
    12. ZÁLEŠÁK - 1:0

14
    Jeden z hráču hostujícího celku byl nachytán v ofsajdovém postavení.

16
    Baník poklidně kombinuje na vlastní polovině a zakládá postupný útok.

17
    Zálešákův centr odvrací Staněk na rohový kop por Baník Ostravu.

18
    Sotorník se hezky probíjel přes levou stranu, následný přízemní centr končí v rukavicích Prepsla.

20
    Michal Hladík se nacházel v ofsajdu.

21
    Jaroňův centr dokázala bez problému odvrátit hostující obrana.

22
    Po krásné akci Sotorníka dokázal vstřelit gól do odkryté brány MARTIN TEMEL, akce jako z učebnice!
    22. TEMEL - 2:0

24
    Rozehrávka Baníku končí v zámezí, bude se kopat od brány Prepsla.

26
    Zálešák byl tvrdě seslán k zemi a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.

27
    Drozd se snažil najít Fulneka, jeho přihrávka však byla moc dlouhá a končí v zámezí.

28
    Velkou šanci měl Barkov, když se ocitl sám před bránou Frýdlantu, jeho střelu dokázal vytěsnit Prepsl na rohový kop.

29
    Jakub Drozd si našel odražený míč a vypálil, jeho pokus končí vysoko nad bránou hostů.

30
    Zálešák se snažil vyslat Jaroně do úniku, ale přihrávku vyslal nepřesnou.

31
    Sotorník krásně prokličkoval obranu Frýdlantu, míč mu dokázal vypíchnout Prepsl.

32
    Domácí tým zamknul Frýdlant na jejich vlastní půlce.

34
    Hosté z Frýdlantu jsou pod velkým tlakem, jakmile získají míč okamžitě ho zakopnou a ztratí.

36
    Střídání v týmu 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí:
    ze hřiště odchází Hajnoš, přichází Kučera.

40
    Baník Ostrava potvrzuje roli favorita a kontroluje zápas.

42
    Kapitán Fulnek byl na polovině soupeře faulován a Baník bude mít přímý volný kop.

43
    Krásný míč za obranu zkušeně zalepil Jakub Drozd a naservíroval míč před prázdnou bránu, kde se nacházel TIMOFEJ BARKOV, ten je umístil míč do odkryté brány.
    43. BARKOV - 3:0

45

Baník Ostrava dokázal prvím poločase potvrdit roli favorita, celý poločas Baníkovci jasně dominovali. Ve 12. minutě se trefil Zálešák, o 10 minut později se trefil Temel a ve 2 minuty před koncem poločasu se trefil Barkov. Do kabin se tak jde za stavu 3:0 pro domácí tým.

46

46
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
    ze hřiště odchází Temel, přichází Stoklásek.

48
    Frýdlant bude mít standardní situaci na polovině soupeře.

50
    Hra je teď přerušena, jeden z hráčů Frýdlantu zůstal po tvrdém souboji na zemi a vyžádává si ošetřění.

52
    Radim Šafner už je zpátky na nohou a zápas může pokračovat.

54
    Obléhání vápna hostujícího celku pokračuje i ve druhém poločase.

56
    Pohotovou akci domácího celku dokázal zastavit hostující brankář.

58
    Michal Hladík vybojoval por Frýdlant rohový kop.

59
    Hosté si rohový kop zopakují.

61
    Ještě předtím, než domácí celek vystřídá bude kopat Frýdlant další rohový kop.

62
    ze hřiště odchází Fulnek, přichází Michlík,
    ze hřiště odchází Sotorník, přichází Charles.

63
    Charles Chukwudi to vzal na sebe a vystřelil zpoza vápna, jeho střelu vyrazil Prepsl na rohový kop.

64
    Baníkovští si rohový kop zopakují.

67
    Holáň našel pasem za obranu Drozda, ten byl ve vápně zatažen, ale penalta se nepíská.

68
    Barkovova střela končí mimo tři tyče.

69
    Velkou šanci Chukwudiho dokázal zlikvidovat Prepsl. Chukwudi nádherně obešel Indru, ale Prepsla překonat nedokázal.

71
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

72
    Po rychlém brejku mohl zahrozit Holáň, ale dal si míč daleko od nohy.

74
    ze hřiště odchází Krupička, přichází Obuch.

75
    Krásnou střelu Holáně ze střední vzdálenosti vyráží na rohový kop Prepsl.

78
    Na zemi zůstává po tvrdém souboji jeden z hráču Frýdlantu, hra je přerušena.

79
    Ondřej Škorik už je na nohou, hra může pokračovat.

81
    Baník Ostrava sportovně vrací míč svému soupeři.

82
    ze hřiště odchází Indra, přichází Papík.

83
    Baník bude mít odkop od brány.

84
    Krásná individuální akce v podání TIOMFEJE BARKOVA. Tento útočník nádherně obešel obránce Frýdlantu a chytrým lobem překonal brankáře, krásná akce!
    84. BARKOV - 4:0

87
    Baníkovský centr dokázala odvrátit hostující obrana.

88
    Centr Maxima Obucha končí v zámezí.

89
    ze hřiště odchází Šafner, přichází Somr,
    ze hřiště odchází Svatonský, přichází Šustai.

90
    ¨TIMOFEJ BARKOV kompletuje hattrick, když z blízkosti doklepával do odkryté branky. Stav utkání je 5:0.
    90. BARKOV - 5:0

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+2

Baník celý zápas jasně dominoval a zaslouženě v tomto duelu vítězí 5:0. Ve druhém poločase zkompletoval hattrick Barkov a zajistil tak Baníku výhru. (12:04:15)