Bologna – Turín 2:1 (kon.) | Monza – Hellas Verona 2:0 (kon.) | Sampdoria – Fiorentina 0:2 (kon.)
AS Řím – Lazio 0:1 (kon.) | Juventus – Inter 2:0 (kon.)
AC Monza
2:0 (0:0)
Hellas Verona
Neděle 06.11.2022, 15:00 • U-Power Stadium, Monza • Italská Serie A • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Monza

Nováček Serie A, který hraje svou historicky vůbec první sezónu v nejvyšší italské soutěži, zatím zvládá tento ročník poměrně dobře. Tým z Lombardie má zatím na kontě 10 bodů a je na 15. místě. V minulém kole hrála Monza také doma, ale prohrála s Bolognou 1:2. Dnešní zápas proti poslední Veroně je pro ni hodně důležitý. V případě vítězství se přiblíží záchraně, jež je pro ni jednoznačným cílem.
    Jediným dvougólovým střelcem Monzy je Stefano Sensi. V minulém zápase se z penalty prosadil Andrea Petagna.

Devátý tým loňské sezóny Serie A zažívá hodně špatné období. Za prvních 5 zápasů sice nasbíral 5 bodů, poté ale přišlo dokonce 7 proher v řadě. I proto je Verona na sestupových pozicích a nutně potřebuje zvítězit. Poslední z proher přišla minulý týden doma s AS Řím (1:3). Na venkovním hřišti Verona ještě v sezóně nevyhrála.
    Tým z Benátska by měl do zápasu vést zkušený kapitán Miguel Veloso. Tento záložník ale ještě v sezóně nezaznamenal gól ani asistenci.

AC Monza: Di Gregorio – Caldirola, Marlon, Izzo – Ciurria, Rovella, Sensi, Augusto – Pessina (C), Caprari – Mota.
    Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Birindelli, Bondo, A. Carboni, Colpani, D'Alessandro, Donati, Gytkjaer, Machín, Petagna, F. Ranocchia, S. Vignato.
    Trenér: Raffaele Palladino

Hellas Verona FC: Montipò – Magnani, Günter, Faraoni – Depaoli, Hongla, Veloso (C), Lazović – Kallon, Tameze – Henry.
    Náhradníci: A. Berardi, Perilli, M. Chiesa – Cabal, Djurić, Doig, Lasagna, Praszelik, Sulemana, F. Terracciano, Verdi.
    Trenér: Salvatore Bocchetti

Rozhodčí: Cosso – Margani, Cortese.

1

1
    Hned po pár vteřinách přichází gólovka pro domácí! Dany Mota vyhrál souboj na křídle a zbavil se svého soupeře. Před bránou hledal Caprariho, který střílel z hranice malého vápna, trefil ale jen obránce před sebou.

2
    Domácí nastupují v červených dresech, hosté v bílých.

4
    Kallon končí na zemi po souboji s jedním z obránců. Hosté chtějí penaltu, bude z toho ale jen přímý kop, jelikož se souboj odehrál těsně před vápnem.

5
    Žlutou kartu obdržel Armando Izzo.

5
    Přímý kop končí Velosovou nepřesnou střelou do zdi.

7
    K míči se vrátila Monza a vybojovala roh. Ten vyústil v nepřesnou střelu Pessiny z velké dálky.

10
    Domácí mají zatím více ze hry, hosté zkouší spíš dlouhé nákopy dopředu.

12
    Akce domácích končí kvůli nepřesné přihrávce, Verona může vhazovat.

12
    Lazovič se prokličkoval až do vápna, jeho centr byl ale naslepo a nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

14
    Dany Mota na hrotu nedokázal zpracovat dlouhý nákop, míč končí u brankáře Montipa.

17
    Carlos Augusto nepříjemně došlápl na Davideho Faraoniho, který je nyní ošetřován a nejspíš bude muset být střídán.

18
    Střídání v týmu Hellas Verona:
    odchází Davide Faraoni, přichází Kevin Lasagna.

19
    Hra už se opět po ošetřování Faraoniho rozběhla, u míče jsou domácí.

20
    Žlutou kartu za podražení obdržel Koray Günter.

21
    Domácí rozehrávali svůj druhý roh v zápase. Centr byl nepřesný a přeletěl všechny hráče stojící ve vápně.

22
    Carlos Augusto došel s míčem až k brankové čáře a posílal centr pod sebe. Bohužel pro něj nenašel nikoho v červeném, zasáhl brankář Montipo.

24
    Giangiacomo Magnani srazil nabíhajícího Danyho Motu a obdržel žlutou kartu. Rozhodčí ještě možná svůj verdikt změní, protože byl Magnani už posledním bránícím hráčem.

26
    Rozhodčí se jde podívat na video kvůli možné červené kartě!

27
    Giangiacomo Magnani nakonec dostává červenou kartu a Verona bude hrát v oslabení! Magnani byl opravdu posledním bránícím hráčem a zmařil Motovi zjevnou brankovou šanci.

29
    Verona byla horším týmem už při hře v plném počtu, teď můžeme očekávat ještě větší nápor hráčů Monzy.

30
    Patrick Ciurria vystřelil z větší vzdálenosti, bránu hodně minul.

32
    Lasagna přihrál na pravé křídlo Kallonovi, ten posílal před bránu střílený centr, jež byl ale zblokován obránci.

33
    Marlon fauloval Lasagnu mířícího do protiútoku, za což vidí žlutou kartu.

34
    Centr z přímého kopu byl na Henryho moc dlouhý.

36
    Slibná akce domácích končí ofsajdem. Dany Mota bránil ve výhledu Montipovi, který si ale i tak se střelou poradil.

38
    Günter se skvěle vrhl před Caprariho střelu a zblokoval ji.

39
    Centr na zadní tyč našel Ciurriu. Proti jeho hlavičce zakročil Montipo, který ji vyrazil na roh. Aktivita domácích pokračuje.

40
    Roh se Monze nepovedl, přesto zůstala u míče. Následný centr z pravé strany letěl na Carlose Augusta, ten chtěl hlavičkou sklepnout pro spoluhráče, ale nebyl přesný.

43
    Hosté znovu jen odevzdávají míč domácí obraně. Tentokrát se nákop nepovedl Depaolimu.

45
    Byly nastaveny dvě minuty.

45+1
    Kallon vybojoval aut na útočné polovině. Verona nejspíš první poločas nakonec ubrání s čistým kontem.

45+2

Monza byla od začátku lepším týmem. Hned v první minutě se do velké šance dostal Caprari, jež trefil blokujícího obránce. Ve 24. minutě se faulu na Danyho Motu dopustil Giangiacomo Magnani a jelikož byl posledním hráčem, byl o pár minut později po zásahu VARu vyloučen. Od té doby Verona jen odevzdávala balóny soupeři a sama se do žádné šance nedostala.

46

46
    odchází Yayah Kallon, přichází Filippo Terracciano.

47
    Dany Mota se dostal k hlavičce, byl ale v záklonu a nemohl ji tak přesně umístit.

49
    Sensiho centr přeletěl Danyho Motu a našel jen obránce Verony.

50
    V akci znovu Dany Mota. Tentokrát centroval on a trefil jen Güntera. Domácí reklamovali ruku, rozhodčí však penaltu nepřipouští.

52
    Hosté jsou stejně jako v prvním poločase zalezlí blízko vlastního vápna a jen odkopávají míče.

54
    Caprariho tvrdá rána zpoza vápna nadělala Montipovi problémy, brankář Verony ji však dokázal vyrazit.

55
    Akce Verony končí útočným faulem Depaoliho, který se hodně zlobí na asistenta rozhodčího, že mu odmával faul.

58
    Domácí pokračují v náporu, žádný z jejich centrů ale nenašel nikoho v červeném.

60
    odchází Miguel Veloso a Darko Lazović, přichází Ibrahim Sulemana a Josh Doig.

61
    Domácí obléhání Verony pokračuje. V držení míče má sice Monza nad soupeřem hodně navrch, k ničemu to ale zatím nevede.

63
    Střídání v týmu Monza:
    odchází Gianluca Caprari a Marlon, přichází Andrea Petagna a Valentin Antov.

65
    Žlutou kartu obdržel hostující trenér Salvatore Bocchetti.

66
    Antov fauloval v hlavičkovém souboji Henryho a hosté se na chvíli dostanou k míči.

67
    Thomas Henry musí být ošetřen, hra je na chvíli přerušena.

68
    Monza právě vstřelila branku!
    Aktivita Monzy se konečně vyplatila! Patrick Ciurria si skvěle převzal míč na pravém křídle a nacentroval pod sebe na hranici vápna, kde čekal CARLOS AUGUSTO. Ten se střelou z první nemýlil a Montipovi nedal žádnou šanci.
    68. Carlos AUGUSTO - 1:0

70
    Pro Veronu bude těžké se zápasem ještě něco udělat. Od doby, co hraje v oslabení, se do žádné šance nedostala.

73
    Honglův centr přeletěl Henryho. Di Gregorio bude odkopávat od brány.

75
    Armando Izzo předvedl skvělou individuální akci! Driblinkem překonal několik hráčů a poté vystřelil z hranice vápna. Jeho střela letěla kousek nad břevnem.

76
    Žlutou kartu obdržel Carlos Augusto.

76
    odchází Thomas Henry, přichází Simone Verdi.

77
    Petagnova přihrávku zastavil Tameze a srazil míč na roh.

78
    Z rohu vzešlo akrobatické zakončení jednoho z domácích. Z voleje bránu hodně přestřelil.

80
    Michele Di Gregorio chytil dlouhý nákop na hrot. Poté byla hra přerušena, jelikož se Armando Izzo ocitl na zemi.

82
    Hosté mají ještě zhruba deset minut na vyrovnání. Zatím ale stále drží balón především domácí.

84
    Lorenzo Montipò teď včasným vyběhnutím zamezil vyrovnání! Dany Mota se řítil sám na bránu, ale dal si míč daleko od nohy a gólman Verony u něj byl dřív.

85
    Další z domácích hráčů potřebuje ošetřit, tentokrát se jedná o Sensiho.

87
    odchází Stefano Sensi a Matteo Pessina, přichází Andrea Colpani a Warren Bondo.

88
    Také další nákop hostující obrany v pohodě chytá Di Gregorio.

90
    Je rozhodnuto! Andrea Petagna našel ve vápně volného ANDREU COLPANIHO, který se pár minut po svém příchodu na hřiště prosadil. Střelu umístil přesně k pravé tyči.
    90. Andrea COLPANI - 2:0

90
    Nastaveno bylo šest minut.

90+3
    Michele Di Gregorio předvedl skvělý zákrok a vyrazil střelu z velké dálky na roh.

90+3
    odchází Dany Mota, přichází Samuele Vignato.

90+4
    Z rohového kopu nebezpečí nepřišlo. Monza se vrací k míči.

90+5
    Bondo se dostal ke střele zpoza vápna. Míč proletěl těsně kolem levé tyče.

90+6

Monza se po třech prohrách v řadě dočkala vítězství. Utkání rozhodla červená karta, kterou v 27. minutě viděl Giangiacomo Magnani. První poločas sice skončil bez branek, v tom druhém ale domácí svou převahu využili a skórovali hned dvakrát. Nejprve se v 68. minutě po centru Ciurrii prosadil Carlos Augusto. V závěru utkání na 2:0 zvýšil Andrea Colpani.
    Monza zvyšuje náskok na 18. místo, který už činí 7 bodů. Příště se představí na půdě Lazia. Verona zůstává na posledním místě a připisuje osmou prohru v řadě, navíc ji příští týden čeká zápas s Juventusem.

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:10. (17:03:43)