Chomutov – Mostečtí Lvi 9:2 (kon.) | Hronov – Letňany 2:5 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 2:7 (kon.)
Kobra – Písek 3:1 (kon.) | Cheb – Klatovy 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 1:2 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 3:6 (kon.) | Kopřivnice – Havířov 4:3 (kon.) | Znojmo – Vel. Meziříčí 12:3 (kon.)
SHKM Hodonín – Havlíčkův Brod 2:6 (kon.) | Vyškov – Žďár n/S 6:3 (kon.) | Příbram – Tábor 2:4 (kon.)
Piráti Chomutov
9:2 (3:2, 4:0, 2:0)
Mostečtí Lvi
Středa 09.11.2022, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V 15. kole se v ROCKNET ARÉNĚ potkávají 2 severočeské celky v regionálním derby. Jde o tým domácích Pirátů Chomutov a Mosteckých Lvů.
    Piráti jsou jediným mužstvem v druhé hokejové lize, který si zatím drží 100% domácí bilanci. Naopak Lvům se v posledních zápasech nedaří, nedokázali naplno bodovat už v sedmi zápasech za sebou. Prolomí tuto nelichotivou bilanci a nebo si Piráti udrží domácí neporazitelnost?

Piráti Chomutov: Hanuljak (Běhula) – Hynek, Matai, Žižka, Váchal, Seemann, Petrásek – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A), Chlouba (A), Vrhel, Kostourek, Koblížek, Vostiňák, Zajíček, Mála
    Trenér: Kamil Koláček

MOSTEČTÍ LVI: Kubík (Hosnedl) – Šesták, Steinocher, Poustek, Havlůj (C), Urban, Hoffmann – Písařík, Zdeněk, Nedrda, Böhm (A), Kysela, Mical, Smolka, Řehoř, Procházka, Drašar
    Trenér: Vladimír Kýhos

Rozhodčí: Battěk – Kučera, Horažďovský.

Hráči obou mužstev jsou již připraveni na ledové ploše, za malý okamžik utkání začne.

00:01

00:07
    Piráti se hned snažili založit útok, ale vzniklo z toho jen zakázané uvolnění.

00:34
    První střela ze strany Lvů. Hanuljak puk neudržel, ale nakonec se k němu dostal a drží pod lapačkou.

01:12
    Po nahození od modré a následné dorážce Hanuljak raději podržel kotouč v lapačce.

01:40
    Piráti se snažili dostat puk ze třetiny, ale skončilo to špatnou rozehrávkou a následnou střelou mosteckého útočníka mezi kruhy.

01:53
    Úmyslný ofsajd ze strany Pirátů.

03:00
    Piráti se pokouší založit útok od své branky, ale nepřesnou přihrávkou opět jen puk došoural do útočné třetiny, kde ho v klidu sebrali mostečtí a vyhazují.

03:42
    První zákrok Kubíka od nahození od modré.

04:09
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI:
    Vítězslav Nedrda – 2 min., podrážení.

04:35
    Hübl přihrál mezi kruhy na Lukeše, který nahodil puk na Kubíka. Ten ho vyráží před sebe a následuje vyhození od mosteckých.

05:47
    Piráti právě vstřelili branku!Už to vypadalo, že Piráti přesilovku překombinují, ale nakonec se puk se štěstím dostal k Chloubovi, který přesně přihrál na
    STANISLAVA VRHELA, který propálil Kubíka. Asistence: Chlouba, Kostourek
    05:47 Stanislav VRHEL - 1:0

06:46
    MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!Tak to byla rychlá odpověď! Hned po buly si kotouč vzal Havlůj, který ho vyvezl do útočné třetiny, kde seodrazem od bruslí domácího hráče dostal k MARTINOVI MICALOVI, který lehkým nahozením překvapil Hanuljaka střelou mezi betony. Asistence: Havlůj
    06:46 Martin MICAL - 1:1

08:34
    Seemann zkusil nahodit puk na teč, ale Kubík byl pozorný a odráží puk do rohu.

09:10
    Hübl spoza branky zkoušel nají Chrpu, kterému ale puk přeskočil čepel a následuje pokus o útočnou akci Mostu.

10:30
    Pokus Žižky od modré zblokovala mostecká obrana tak nešťastně, že se puk dostal až k Chloubovi, který se snažil přihrát před prázdnou branku domácímu útočníkovi Kostourkovi. Puk se ale k němu nedostal a mostečtí vyhazují.

11:38
    Jiří Hoffmann – 2 min., podrážení.

12:15
    Piráti teď dvakrát po sobě předvedli špatnou rozehrávku a podruhé z toho je úmyslný ofsajd.

13:02
    Kostourek zavezl puk, který předal Zajíčkovi. Ten místo střely volil ještě přihrávku na Vrhela, který ale trefil pouze clonícího obránce hostů.

13:38

14:32
    Po špatné rozehrávce Nedrdy se puk dostal ke Chloubovi, který hned vyzkoušel pozornost Kubíka – ten puk ale viděl a chytá.

15:28
    Od modré vystřeli Hoffmann, ale trefil prvního clonícího hráče domácích. Následná dorážka šla mimo branku.

15:44
    Zakázané uvolnění Pirátů. Tak nakonec ne, rozhodčí se pískl. Bude následovat vhazování ve středovém kruhu.

16:10
    Domácím dnes vůbec nejde přechod přes střední pásmo, kde mostečtí dobře čekají a zatím vše dokázali dobře odvrátit.

16:39
    Velká šance mosteckých. Po sérii odrazů se před Hanuljaka s pukem dokázal protlačit Smolka, který ale nakonec puk za Hanuljaka neprotlačil.

17:39
    Piráti právě vstřelili branku! Tomáš Koblížek poslal puk přes celou útočnou třetinu, kam si najel David Petrásek a svižnou střelou poslal puk na Kubíka. Ten puk jen vyrazil před úplně volného MILANA KOSTOURKA, kterému už nedělalo problém ho dostat do prázdné branky. Asistence: Petrásek, Koblížek
    17:39 Milan KOSTOUREK - 2:1

19:06
    Piráti právě vstřelili branku!Puk z pravého kruhu na Kubíka vyslal Hübl, ten ho opět jen vyrazil před volného JAKUBA CHRPU, který ho zametl do branky. Asistence: Hübl, Hynek
    19:06 Jakub CHRPA - 3:1

19:39
    MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku! To byl velmi pěkný a efektivní přechod středního pásma od mosteckých. Smola puk protečoval na najetého PAVLA PÍSAŘÍKA, který blafákem v samostatném úniku vykoupal domácího brankáře a snižuje na 3:2. Asistence: Smolka, Procházka
    19:39 Pavel PÍSAŘÍK - 3:2

20:00

První třetina je za námi. Do kabin odchází spokojenější domácí hráči, kteří vedou 3:2. Nejdříve skóroval Stanislav Vrhel rychlou střelou, která přepadla přes lapačku Kubíka až do branky. Hned záhy ale vyrovnával Martin Mical, který nachytal lehkým nahozením Hanuljaka. Na konci třetiny se nám nakonec s góly roztrhl pytel. Nejdříve zakončovali do prázdné branky po odrazu Kubíka Milan Kostourek a chvíli poté Jakub Chrpa. V úplném závěru třetiny snížil v samostatném úniku Pavel Písařík. Druhá třetina začne zhruba v 18:19.

20:01

20:20
    Domácí se hned dostali do útoku, ale o šanci na zakončení se připravili nepřesnou přihrávkou.

21:03
    Piráti právě vstřelili branku! Roman Chlouba zavezl puk za branku Kubíka, tam ho předal Kostourkovi. Ten si počkal, až si Chlouba sjede před Kubíka a poslal mu puk přesně na čepel. Jeho rychlou střelu ještě mostecký brankář vytěsnil na tyč, ale do prázdné branky puk poslal STANISLAV VRHEL. Asistence: Chlouba, Kostourek
    21:03 Stanislav VRHEL - 4:2

22:13
    Velká šance na snížení. Procházka za brankou našel v ideální pozici Böhma, který ale jen trefil prostor, kde stál Hanuljak.

23:34
    Zakázané uvolnění Lvů.

23:39
    Piráti právě vstřelili branku! Od modré vystřelil Váchal. Letící kotouč si dokázal zpracovat STANISLAV VRHEL a střílí tak svůj dnešní třetí gól v zápase. Asistence: Váchal, Chlouba
    23:39 Stanislav VRHEL - 5:2

24:50
    Chlouba přihrál na střelu Václavovi – Kubík vyráží.

25:17
    Další zákrok Kubíka po střele domácích Pirátů.

25:20
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Jakub Zajíček – 2 min., sekání.

Michal Steinocher – 2 min., sekání.

26:08
    Od modré vystřelil Chlouba. Trefil ale prvního hráče před sebou a naštěstí se stačil vrátil Žižka, který kotouč odehrál do bezpečí.

27:20

27:20

28:05
    Zajíček poslal nepřesnou přihrávku ve vlastní obranné třetině. Puk ihned poté vyslal na Hanuljaka Písařík. Domácí brankář byl pozorný a puk vyráží.

28:47
    Ofsajd Pirátů.

29:02
    Nedrda vyzkoušel tvrdou střelou pozornost Hanuljaka. Ten puk drží v lapačce a bude se vhazovat po jeho pravici.

29:38
    Piráti právě vstřelili branku! Tak to je dneska večer STANISLAVA VRHELA! Po rychlém předání puku od Milana Kostourka prostřelil Kubíka ránou nad rameno. Asistence: Kostourek
    29:38 Stanislav VRHEL - 6:2

30:56
    Po střele Urbana zacinkala tyč domácí branky!

31:09
    Tomáš Urban – 2 min., vysoká hůl.

31:35
    Matai od modré vyzkoušel Kubíka, ten puk vyráží.

31:44

31:57
    Chlouba přenechal puk ve středním pásmu rozjetému Kostourkovi, který se prosmýkl mezi obránci Lvů a jen kousek chyběl k tomu, aby se gólový stav opět měnil pro Piráty.

32:38
    Další tvrdá střela Mataie. Kubíky puk vyrazil za branku.

33:09

33:35
    Dvě rychlé střely Procházky, obě v pohodě chytá Hanuljak.

34:35
    Piráti právě vstřelili branku! Vostiňák vybojoval puk za brankou, přihrál puk Koblížkovi, který místo střely celou akci ještě vyšperkoval další přesnou přihrávkou na JAKUBA ZAJÍČKA. Ten puk uklidil k tyči Kubíka. Asistence: Koblížek, Vostiňák
    34:35 Jakub ZAJÍČEK - 7:2

34:35
    Střídání v týmu MOSTEČTÍ LVI:
    ze hřiště odchází Kubík, přichází Hosnedl.

35:28
    Další pohodový zákrok Hanuljaka po střele od modré.

36:18
    Piráti se snaží ohrozit Hosnedlovu branku, ale všechny pokusy jsou teď blokovány obránci Lvů.

37:16
    Zajíček vystřelil do boční sítě, následně byl sražen tvrdě u hrazení.

38:02
    Před Hosnedlem se po odrazu puku najednou zjevil sám Hübl, který ale blafákem zakončuje těsně mimo branku.

38:28
    To bylo moc pěkné fairplay gesto od Stanislava Vrhela. Nechal odvolat signalizovaný trest pro Aleše Havlůje.Sympatické gesto od domácího střelce!

38:57
    Michal Žižka – 2 min., nedovolené bránění.

39:06
    Dvě tvrdé střely teď musel chytit Hanuljak, Nejdříve z pravé strany od Steinochera a pak z levé od Písaříka.

39:27
    Ofsajd Mosteckých Lvů.

39:48
    Ve velké rychlosti s pukem na čepeli probruslil celé hřiště Martin Mical. Hanuljak teď Piráty podržel!

40:00

Druhá perioda byla zcela v režii domácích Pirátů. Vyhráli ji jasně 4:0. Vše načal svým druhým gólem v zápase Stanislav Vrhel, který zvyšoval na 4:2. Po dvou minutách se domácí střelec radoval již potřetí. Zvýšení skóre na 6:2 zařídil kdo jiný, než domácí Vrhel. Připsal si tak již čtvrtý gól v zápase a v jedné třetině dokázal vsítit čistý hattrick. Na 7:2 skóre ještě upravil Zajíček. Třetí třetina začne zhruba v 19:12.

40:01

40:27
    Milan Kostourek – 2 min., podrážení.

40:47
    Domácí se zatím dobře brání ve třech proti pěti.

40:57
    Domácí hrají ve čtyřech.

41:36
    Nahození od modré, směřované na lehkou tyč, Hanuljak schoval v lapačce.

41:48
    Domácí získali puk a vyhazují.

42:15
    Střelu Zdeňka Hanuljak kryje. Domácí poté vyhazují.

42:27

43:13
    Domácí potřebují srovnat střídání. Drží tak puk za svojí brankou.

43:50
    Po rychlé kombinaci pálil z první Vostiňák. Hosnedl ale včas sklapl betonu a puk drží.

44:19
    Hübl vyzkoušel pozornost Hosnedla od modré. Ten puk kryje.

44:32
    Vrhel udělal o kličku víc na modré a je z toho ofsajd Pirátů.

44:47
    Tomáš Urban – 2 min., podrážení.

44:55
    Krásná domácí kombinace. Puk si postupně předal Zajíček, Kostourek a ten vrátil před prázdnou branku znovu Zajíčkovi. Tomu ale hostující obránce stihl zablokovat hůl a zabránil tak jasnému gólu.

45:48
    Piráti právě vstřelili branku!Domácí se přece jen dočkali dalšího gólu. Puk putoval po ose Kostourek – Chlouba – Vít SEEMANN, který se opřel do puku z první a prostřelil Hosnedla. Asistence: Chlouba, Kostourek
    45:48 Vít SEEMANN - 8:2

47:01
    Domácí teď již akce přehrávají. Další zákrok Hosnedla.

47:15
    Váchal se nikým neatakován dostal až před Hosnedla, jehož branku o kousek minul. Následně na ledě po zákroku hostujícího hráče zůstal ležet Stanislav Vrhel. Nakonec se ale zvedá a odjíždí po svých na střídačku.

47:30
    Chlouba v další vyložené pozici pálil nad branku.

47:58
    Chybná rozehrávka domácích. Řehoř se dostal sám před Hanuljaka, ale černou gumu napálil jen do hrudníku domácího brankáře.

48:50
    Procházková střela letí nad branku Pirátů.

49:27
    Nedůrazná rozehrávka vedla k obrovské šanci domácích. Lukeš vypíchnul puk a jela dokonce trojice Pirátů na Hosnedla. Lukeš to vzal ale na sebe a hostující brankář jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

50:37
    Procházka se dostával do šance, ale včasný obranný zákrok Kostourka zmařil jeho střelu.

51:44

52:15
    Domácí v klidu brání náskok a mostečtí si úplně neví rady s rozehrávkou.

52:55
    Zakázané uvolnění domácích.

53:57
    Hra je teď plná nepřesností. Ani jeden tým není schopen založit kloudnou akci. Je to teď spíše taková přehazovaná.

55:07
    Série střel Pirátů. Všechny ale mířili mimo branku.

55:50
    Tvrdá střela Hübla trefila Hosnedla.

56:51
    Písařík teď dobře odmítnul Váchala a namířil si to přímo na Hanuljaka. Dostal se k němu ale moc blízko, puk mu utekl a místo puku v brance skončila branky vyndaná z kolíků.

57:23
    Domácí zcela kontrolují závěr zápasu. Puk si teď z první předávají ve vlastní třetině.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:48
    Piráti právě vstřelili branku! Nikým neatakován si do ideální pozice najel MILAN KOSTOUREK, který našel skulinku mezi rukou a tělem Hosnedla. Asistence: Žižka
    58:48 Milan KOSTOUREK - 9:2

59:25
    Písařík byl sám před chomutovskou brankou, ale trestuhodně ji přestřelil.

Domácí vyhráli i třetí třetinu. Na 8:2 zvýšil Vít Seemann a na konečných 9:2 Milan Kostourek. Zápas se jinak již jen dohrával. Domácí toto utkání nakonec naprosto opanovali a po zásluze vyhráli vysokým skóre 9:2. (19:45:39)

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 6. Vrhel (Chlouba, Kostourek), 18. Kostourek (Petrásek, Koblížek), 20. Chrpa (Hübl, Hynek), 22. Vrhel (Chlouba, Kostourek), 24. Vrhel (Váchal, Chlouba), 30. Vrhel (Kostourek), 35. Zajíček (Koblížek, Vostiňák), 46. Seemann (Chlouba, Kostourek), 59. Kostourek (Žižka) – 7. Mical (Havlůj, Zdeněk), 20. Písařík (Smolka, Procházka)

Mostečtí Lvi: Kubík (Hosnedl) – Šesták, Steinocher, Poustek, Havlůj (C), Urban, Hoffmann – Písařík, Zdeněk, Nedrda, Böhm (A), Kysela, Mical, Smolka, Řehoř, Procházka, Drašar

Rozhodčí: Battěk – Kučera, Horažďovský