Česko U19 – Finsko U20 2:8 (kon.) | Česko U20 – Švédsko U20 3:4 (kon.)
Čtvrtek 10.11.2022, 14:00 • Ostrava-Poruba • Turnaj pěti (U20)

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (15:58:11)

Nejlepší hráči zápasu

Tadeáš Tůma (CZE)
    Aleksi Malinen (FIN)

Dnešní utkání je u konce. Český tým do 19 let jednoznačně nestačil na Finy do 20 let 2:8. První třetinu prohrál 0:4, druhou 1:3 a až tu poslední dokázal alespoň remizovat 1:1. Za Čechy se prosadil Jobánek a Soukup. Další zápas čeká domácí mladíky 11.11. proti Finsku do 19 let. Finská dvacítka si v sobotu zahraje proti stejně starým Švédům.

59:53

59:30
    Finové se drží v útočném pásmu, ale vytvořit si výraznější šanci se jim zatím nedaří.

57:49
    Finsko právě vstřelilo branku! Z vrcholku levého kruhu vypálil Sami Päivärinta, jeho rána skončila na tyči a v následné strkanici na brankovišti byl nejlepší KALLE VÄISÄNEN, jež zametl kotouč do sítě. Asistence: Sami Päivärinta, Topias Vilén.

57:25

56:29
    Tentokrát pálil z pravé strany Nyman, jehož pokus výrazně minul branku českého týmu.

56:18
    Z vrcholku přesilovkového vzorce pálil Heimosalmi pouze do připravené lapačky Irgla.

55:25
    Strnad – 2 min., podrážení.

54:56
    Koskenvuo míří na střídačku, Finové budou hrát přesilovou hru.

53:11
    Na středu útočného pásma získal kotouč Nyman a okamžitě pálil. Jeho přizvednutá střela skončila v ochranné síti nad Irglem.

52:30
    Tvrdou nahrávku před branku posílal domácí Vitouch, nikdo z Čechů však nedokázal do puku vložit hůl.

52:10
    Zakázané uvolnění českého týmu.

50:39
    Hra se odehrává hlavně ve středním pásmu, na Finech už je znát, že mají vysoké vedení a nemusí se hnát dopředu.

49:19
    Po pravé straně ledové plochy se protáhl Väisänen a zkusil vypálit do protipohybu brankáře Irgla. Branku ale o něco netrefil.

47:55
    Po uplynutí obou trestů se hraje nahoru a dolů. Aktuálně je na puku finský tým.

46:04
    Slibný přechod Finů do útočného pásma zastavuje ofsajd jednoho z nich.

46:01

44:56
    44:15 SOUKUP - 2:7

44:15
    Česko U19 právě vstřelilo branku! Obrovská chyba finského celku při rozehrávce a je sníženo! Jednomu z finských beků přeskočil kotouč hůl v obranném pásmu, čehož využil MAREK SOUKUP, kterému stačilo pouze vypálit přesně na branku. Bez asistence.

44:01
    Vyloučení v týmu Finsko U20:
    Kemell – 2 min., podrážení.

42:56
    F. Němec – 2 min., vysoká hůl.

42:14
    První větší šance závěrečné periody pro hosty. Halttunen před odkrytou brankou netrefil kotouč.

41:40
    V úvodu třetí třetiny jsou Češi o něco aktivnějším týmem. Přes precizní finskou obranu se však dostávají pouze těžko.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:31.

Máme za sebou čtyřicet minut, ve kterých byli jasně lepší Finové, kteří vedou průběžně 7:1. Druhou třetinu vyhráli 3:1, když se v jejich dresu trefili Nyman, Malinen a Halttunen. V prostřední části hry se konečně prosadil i český tým, a to zásluhou Jonáše Jobánka, který dorazil středu Davida Skuhrovce.

40:00

39:26
    Prostřední část se dohrává v obranném pásmu českého týmu.

39:01
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.
    38:48 HALTTUNEN - 1:7

38:48
    Finsko právě vstřelilo branku! Tentokrát se již finský mladík prosazuje. KASPER HALTTUNEN dostal znovu puk na levou stranu útočného pásma. Tentokrát vypálil ze zápěstí na přední tyčku a trefil se přesně pod ruku českého brankáře Irgla. Asistence: Aron Kiviharju, Jani Nyman.

38:25
    Na levém kruhu se do kotouče opřel Halttunen, jehož rána z voleje rozezněla tyčku české branky.

37:16
    Jobánek – 2 min., podrážení.
    36:24 MALINEN - 1:6

36:24
    Finsko právě vstřelilo branku! Šestý puk za Irglem! Joakim Kemell našel na modré čáře ALEKSIHO MALINENA, který se uvolnil do levé strany a poté poslal přesnou střelu nad ramena Irgla. Asistence: Joakim Kemell.

34:47
    Od levého hrazení se uvolnil Halttunen a zkusil překvapivě vypálit. Trefil však pouze jednoho ze svých spoluhráčů před brankou.

34:01
    Do velké šance se dostal hostující Miettinen, který před odkrytou brankou neodkázal trefit letící puk.

32:51
    Češi mají nyní problém při vlastní rozehrávce se dostat z obranného pásma.
    31:19 JOBÁNEK - 1:5

31:19
    Česko U19 právě vstřelilo branku! Přeci jen se český tým dočkal branky! David Skuhrovec zavezl puk do útočného pásma, zasekl si ho a poté vypálil do finského brankáře. Z něho puk vypadl pouze před JONÁŠE JOBÁNKA, který pohotově zakončil puk do sítě. Asistence: David Skuhrovec.

28:28

27:58
    Výborná hra českého týmu v oslabení pokračuje. Další kotouč končí za hostující brankou.

27:00
    Českému týmu se zatím v oslabení daří. I nyní nepouští finského soupeře do pásma.

26:28
    Vitouch – 2 min., vysoká hůl.

25:55
    Finové si na ledě opravdu dělají co chtějí. Heimosalmi prokličkoval obranné pásmo českého týmu a vypálil do rukavice Irgla.

25:19
    Na pravé straně útočného pásma se skvěle uvolnil Koivunen přes několik soupeřů a poté vypálil do připraveného betonu Irgla.

24:37

24:11
    Další českou střelu si připisuje Marek Chvátal. Český bek pálil hned po vyhraném buly od modré čáry do středu finské branky.

23:50
    Na pravý kruh dostal nahrávku Marek Soukup, zasekl si puk a poté vypálil přes hráče. Pohodový zákrok pro finského brankáře.

23:45
    23:21 NYMAN - 0:5

23:21
    Finsko právě vstřelilo branku! Hosté se prosazují i při hře 4 na 4. Po špatné rozehrávce českého týmu se ke střele z pravého kruhu dostal Topi Rönni a jeho střelu následně dorazil bekhendem do české sítě JANI NYMAN. Asistence: Topi Rönni.

22:50

22:37
    Kemell – 2 min., sekání.

22:11
    Na levý kruh dostal proti holi pas Kemell a okamžitě pálil. Irgl se proti jeho střele dokázal přesunout a vyrazit ji.

21:45
    Š. Němec – 2 min., vysoká hůl.

21:44
    Finové se hned od úvodu druhé třetiny usadili v útočném pásmu a pokračují v tlaku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:46.

Úvodní třetina dnešního zápasu je minulostí a Češi by na ni nejraději rychle zapomenuli. Finové jdou do šaten za jasného vedení 4:0. Už na konci třetí minuty otevřel skóre Vilén. Poté se Finové trefili dvakrát během minuty zásluhou Kapanena a Heimosalmiho. Čtvrtou branku Suomi pak přidal po polovině úvodní části Nyman po zbytečné ztrátě v domácí obraně.

20:00

19:15
    Po Salinově ráně od modré čáry zasahuje Irgl v domácí kleci.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:15
    Po pravé straně se snažil protáhnout domácí Jungwirth, v osobním souboji však odpadl a o kotouč přišel.

17:33
    Nyní je to hlavně boj o střední pásmo. Hosté už se nemusí hnát za každou cenu dopředu a český tým sbírá ztracené sebevědomí.

16:19

16:08
    Přeci jen jedna velká šance v hostující přesilovce. Jani Nyman se protáhl jednoduše českou obranou a jeho bekhendový blafák zastavila až vyrážečka Irgla.

15:49
    Další nepovedená kombinace a český tým znovu vyhazuje puk přes všechny čáry.

15:23
    Finové se zatím nemohou usadit v útočném pásmu. Už potřetí během první minuty jsou za svojí brankou.

14:19
    Přibyl – 2 min., vysoká hůl.

13:17
    Oddechový čas pro tým Česko U19.
    13:17 NYMAN - 0:4

13:17
    Finsko právě vstřelilo branku! Domácí udělali chybu na obranné modré čáře a je z toho okamžitě puk v jejich síti. Jednoho z domácích obránců obral o kotouč JANI NYMAN, dostal se blíž k domácí brance a z kruhu poslal kotouč pod ruku brankáře Irgla. Bez asistence.

12:59
    Trošku překvapivě z poloviny hřiště teď pálil domácí Hrabík. Žádná těžká práce pro hostujícího brankáře.

12:34
    Na levý kruh pro vhazování si vybruslil Heimosalmi a vypálil. Pokus z dobré pozice skončil na ochranné síti.

11:45
    Z nepovedené rozehrávky hostujícího týmu mohl těžit Ramík, který ale ze slotu pálil příliš slabě a do středu branky.

11:08
    Zakázané uvolnění domácího výběru.

11:03
    Už mohl být čtvrtý puk v české brance. Salin dostal puk do druhé vlny a osamocený pálil z osy hřiště. Naštěstí pro český tým netrefil branku.

10:34
    Zakázané uvolnění Finska.

10:21
    Bojuje se o střední pásmo. Koskenvuo v hostující brance zatím příliš práce neměl.

08:35
    Český tým je evidentně zaskočen vývojem zápasu a leží na něm aktuálně deka.
    07:17 HEIMOSALMI - 0:3

07:17
    Finsko právě vstřelilo branku! Hosté vstoupili do zápasu ukázkově a vedou již o tři branky. Aron Kiviharju nahrál na modrou čáru ALEKSIMU HEIMOSALMIMU, který se nebál vypálit. Jeho schovaný pokus skončil pod horní tyčkou domácí branky. Asistence: Aron Kiviharju.
    06:10 KAPANEN - 0:2

06:10
    Finsko právě vstřelilo branku! Druhý puk za Irglem! Topias Vilén dostal parádní pas na levý kruh, dostal se dobrým pohybem před branku a poté předložil puk KONSTANTU KAPANENOVI před úplně odkrytou českou branku. Asistence: Topias Vilén, Aleksi Heimosalmi.

05:52
    Finové v klidu hrají za vlastní brankou, od vstřelené branky jsou lepším týmem.

03:59
    Finům úvodní branka určitě pomohla, hosté se ženou znovu dopředu.
    02:53 VILÉN - 0:1

02:53
    Finsko právě vstřelilo branku! Máme tu první branku zápasu. TOPIAS VILÉN si našel odražený kotouč na levém kruhu útočného pásma a v lehkém záklonu vypálil ideálně pod horní tyčku české branky. Asistence: Oliver Kapanen.

01:59
    Dlouhý finský kotouč vpřed problémy české obraně nenadělal. Domácí tým může poklidně rozehrávat zpoza branky.

01:04
    Češi se dopředu dostali po levé straně kluziště a Hrabík zakončoval do klína hostujícího brankáře.

00:01

Česko U19: Irgl (Vopravil) – Burian, Houdek, Chvátal, Krajčík, F. Němec, Š. Němec, Tůma, Vovsík – Soukup, Jungwirth, Přibyl, Vitouch, Skuhrovec, Hrabík, Remeš, Jobánek, Svoboda, Strnad, Polák, Ramík

Finsko U20: Koskenvuo (Lampinen) – Suomi, Salin, Ervasti, Malinen, Kiviharju, Heimosalmi – Vilén, K. Kapanen, Hämeenaho, Halttunen, Rönni, Kemell, Miettinen, Nyman, Väisänen, Koivunen, O. Kapanen, Kaskimäki, Päivärinta

Rozhodčí: Kubičík, Vrba – Hlavatý, Rožánek.

Nominace Česka U19

Němec Šimon, Polák Vojtěch, Jungwirth Jonáš, Vovsík Matěj, Chabada Ondřej, Krajčík Filip, Tůma Tadeáš, Ramik Michal, Němec František, Jobánek Jonáš, Strnad Lukáš, Hrabík Ondřej, Vitouch Michal, Houdek Matěj, Remeš Alexandr, Vondraš Jakub, Skuhrovec David, Svoboda Tadeáš, Přibyl Matěj, Vopravil Štěpán, Bareš Adam, Burian Adam

Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci Turnaje pěti U20 se utkají týmy Česka U19 a Finska U20.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 32. Jobánek (Skuhrovec), 45. Soukup – 3. Vilén (Kapanen), 7. Kapanen (Vilén, Heimosalmi), 8. Heimosalmi (Kiviharju), 14. Nyman, 24. Nyman (Rönni), 37. Malinen (Kemell), 39. Halttunen (Kiviharju, Nyman), 58. Väisänen (Päivärinta, Vilén)

Rozhodčí: Kubičík, Vrba – Hlavatý, Rožánek