0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Česko
Čtvrtek 10.11.2022, 17:00 • Teplice • Turnaj tří (ženy U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý večer, vítejte u druhého představení české ženské reprezentace do 18 let na Turnaji tří v Teplicích. Po úspěšné premiéře Češky na domácím ledě vyzvou Japonsko.

Češky otevřely turnaj proti výběru Finska. Byť na ně severské sokyně vtrhly po hlavě a naše hráčky už po 68 vteřinách prohrávaly 0:2, nenechaly se zastrašit. Ještě před koncem první třetiny bylo vyrovnáno. Comeback reprezentantky dokonaly ve druhém dějství. Na vedoucí trefu Petry Matějové sice Finky odpověděly, vítězný zářez v přesilovce 5 na 3 v podání Barbory Juříčkové už byl na soupeřky příliš. Česká republika si z úvodního zápasu odvezla plný počet bodů.

Japonky vstoupily do šampionátu včera, střetly se rovněž s Finkami. První třetina skončila bez branek, ale pak už to byla one woman show ze strany Finek. Skandinávská země se trefila ve druhém dějství dvakrát, čímž si položila solidní základ výhry 4:0.

Japonsko: Iwashita (Sekiguchi) – Kishibe, Terauchi, Tada R., Sato, Okumura, Hashinaga, Chujo – Umemori, Fukuyama, Ito, Matsumoto, Sawada, Tanabe, Gotoh, Tada A., Numabe, Homma

Česko: Nováková (Dudková) – Vaníčková, Narovcová, Slavíčková, Velinská, Hujová, Chladová, Wojnarová, Štěpánová – Matějová, Brichová, Prošková, Čabelová, Malicka, Vocetková, Jílková, Mazancová, Juříčková, Plosová, Pietraszová, Felcmanová

Rozhodčí: Malá – Smetková, Zábršová.

00:01

00:14
    První třetinu s pukem otevírají Češky, Wojnarová se hned hnala dopředu, ale neprošla obranným valem.

00:52
    Buly na útočné modré naše hokejistky zvládly, ale nepohodly se, Japonky tedy mohou vyrazit vpřed.

01:35
    Od modré střílela Hujová po nahrávce z rohu od Brichové, ale pokus byl vyražen do ochranné sítě.

02:30
    Důraznost u hrazení umožnila českým hráčkám vytvořit šanci, ale puk nezasáhl prostor mezi třemi tyčemi.

03:13
    Japonky se až teď dostaly ze své třetiny, ale Numabe byla rychle odzbrojena, nic nebezpečného se nekonalo.

03:53
    Homma hezky získala puk na modré čáře, ale neměla podporu. Češky jsou tedy zpět na taktovce.

04:41
    Tada se téměř uvolnila na levém křídle, ale české obránkyně byly zodpovědné. Mohly tedy konvertovat v protiútok, ve slotu se ale neprosadila Slavíčková.

05:20
    V obranném pásmu získala kotouč Okumura, zasadila semínko protiakce, ale dalekonosná střela skončila v moci Novákové.

06:16
    V rohu za japonskou brankářkou náš tým získal puk, nabídka na modrou a následná střela ale nevykazovaly větší nebezpečí.

07:00
    Plosová dostala pas po ose hřiště na pravý kruh, ale puk její čepel přeskočil, nemohla tedy zavěsit do prázdné brány.

07:42
    Slavíčkové přeskočil puk na modré čáře, ale Brichová vybojovala pásmo zpět. Češky už spřádají plány.

08:05
    Nováková se musela blýsknout výborným zákrokem proti Matsumoto, jenž se ocitla v brejku po přihrávce do mezikruží!

08:47
    Další propad v obraně umožnil vypálit z pravého křídla Tanabe, Nováková bez problémů zasáhla.

09:49
    Ve slotu se puk zjevil před Proškovou, ta ale neměla dostatečný dosah, tak nemohla dát do střely všechno.

10:22
    Po icingu Češky udržely útočné pásmo, ale nepohodly se, čímž se ještě před střelou samy vyhnaly.

11:10
    Česko si předává puk v útočném pásmu, kde se už nějakou dobu drží. Než ovšem přišla střela, byla jedna z nahrávek přečtena a zachycena.

11:59
    U hrazení byla důraznější Prošková, která tak udržela útok naživu. Nahození od modré následně vyústilo ve skrumáž, kde ale byly první Japonky.

12:37
    Krásná nabídka na levý kruh na příklep pro Mazancovou skončila na betonech Iwashity.

13:35
    Iwashitě vypadl puk, díky čemuž se náš tým dostal k zakončení. Kotouč ale nedokázaly zavěsit do odkryté klece.

14:22
    Plosová hezky protančila třemi soupeřkami a následně nabídla puk Juříčkové v předbrankovém prostoru, ta na něj ale kvůli teči nedosáhla.

15:42
    Na hrazení byly Češky opět lepší, ale z útočné třetiny byly po dlouhé době nakonec vyhnány.

16:16
    Japonky se tak dostaly do akce, ale ani střela Ito, ani následná dorážka Umemori z pravého kruhu neošálily Novákovou.

16:45
    Dlouhý pas Japonky přečetly, do útočného pásma ale nebyly vpuštěny. Poté se provinily icingem.

17:05
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky konvertovaly neutuchající tlak v branku, před Iwashitou se zjevila PETRA MATĚJOVÁ, která dokázala propašovat puk za čáru u levé tyče. Asistence: Felcmanová, Chladová.

17:51
    Plosová si předala puk s Juříčkovou a vyrazila po levém křídle vpřed. Její zakončení zápěstím skončilo v teploměru brankářky.

18:21
    Vhazování po pravici Iwashito vyhrály Češky, následná nabídka do mezikruží ale neprošla lesem hokejek.

18:46
    Nahození od modré čáry Čabelové vyústilo ve skrumáž před japonskou klecí. Střelu napoprvé dorážela Brichová, která trefila pouze kolegyni. VIKTORIE JÍLKOVÁ ale její práci dokonala. Asistence: Brichová, Čabelová.

18:56
    Gólové hody pokračují, na levý kruh dostala nabídku LINDA VOCETKOVÁ, jež si poradila s obránkyní a zasadila puk pod víko japonské svatyně. Asistence: Prošková.

19:55
    Japonky se konečně dostaly do útočné třetiny, ale souboj u hrazení na ně byl příliš.

20:00

V první třetině české hráčky svým sokyním dominovaly. Z útočného pásma téměř nebyly vyhnány – tento tlak byl nakonec na Japonky příliš. Skóre otevírala Matějová, na její úspěch v rozmezí 10 vteřin poté navázaly Jílková s Vocetkovou.

20:01

20:34
    Japonky vyhrály úvodní buly druhé třetiny a zahájily akci, ale nabídka zpoza brány na modrou neprošla skrz.

21:10
    Dalekonosné nahození Chujo prosvištělo po teči kolem Novákové, ale bránu těsně minulo.

22:20
    Brichová ztratila hůl, tak se dopředu mohla prodrat Tada. Ta nabila do slotu Sawadě, její pokus ale zlikvidovala z bezprostřední blízkosti Nováková.

23:16
    Mazancová vyhrála souboj u mantinelu a hnala se do pásma s Juříčkovou, té ale křižně puk nepropašovala.

23:40
    Vyloučení v týmu Japonsko:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Fukujamaová.

23:42
    Numabe to zkusila z pravého křídla, trefila jen hůl Novákové. Druhou akci zastavil ofsajd.

24:12
    Mazancová vybojovala útočné pásmo a zadovkou nabízela puk Plosové, ten se jí ale zamotal do bruslí.

25:22
    Plosová z ostrého úhlu pouze prostrčila puk brankovištěm. Češky byly z pásma vyhnány a česká přesilovka se krátí.

25:57
    Japonky ubránily oslabení úspěšně, ale české hráčky nepřestávají dotírat.

26:28
    Zpoza brány otevírá další útok Slavíčková, ale nedostala touš přes střední pásmo.

27:04
    Štěpánková ztratila puk na modré čáře, Japonky mohou zaútočit.

27:41
    Krušné momenty před Novákovou byly zažehnány, ale protiútok domácího celku se rovněž nevyvedl.

28:08
    Hráčky ze země vycházejícího slunce jsou nyní mnohem aktivnější, ale nedostávají puky přes dav.

28:24
    Plosová se vydala sama do útoku po levém křídle, ale její pokus byl kvůli obranné práci soupeřky zastaven.

29:00
    Juříčková udržela útočné pásmo, i když jí puk utekl. Následné nahození vyústilo ve skrumáž před Iwashito, ale ta si vše pohlídala.

29:05
    Numabeová – 2 min., hákování.

29:29
    Druhá powerplay Češek začíná prohraným buly, ale uvolnění se nebylo soupeři umožněno.

30:02
    Nováková musela hasit brejk Matsumoto, neboť české hráčky se na útočné modré nepohodly. Brankářka zlikvidovala střelu a její kolegyně uklidily dorážku.

30:20
    Střídání v týmu Japonsko:
    ze hřiště odchází Iwashita, přichází Sekiguchi.

31:23
    Češky se musí znovu snažit o získání útočného pásma, ale spíše si zavařily. Matsumoto se opět dostávala do protiakce s kolegyní, ale Chladová naštěstí zabránila křižnému pasu.

31:51
    Hezká stahovačka Malicke zmátla obránkyni soupeře, ale česká hráčka bohužel neprostrčila puk do slotu na Jílkovou.

32:16
    Malicka se zjevila před Sekiguchi a dorážela na vyražený puk, ale japonská brankářka nepovolila.

33:16
    Nabídka do slotu od Sato naštěstí pro Češky nenašla adresáta, ale Japonky si přesto vytvořily druhou příležitost. Tu od modré už musela Nováková hasit.

33:42
    Narovcová měla velkou šanci navýšit vedení, když japonské obraně propadl puk. Její bekhendový blafák ale Sekiguchi zlikvidovala.

33:55
    Vyloučení v týmu Česko:
    Mazancová – 2 min., podrážení.

34:49
    V rohu za Novákovou byly lepší Japonky, ale nepřesný pas nám umožnil vyhodit na délku hřiště.

35:11
    Umemori byl kotouč vypíchnut, když křižovala vody útočného pásma. Toho si sudí všimly – ofsajd.

35:55
    Umemori nabíjela z pravého křídla do slotu, ale česká obrana jí to znemožnila. Powerplay se chýlí ke konci.

36:46
    Z ostrého úhlu rozezněla brankovou konstrukci Malicka, Češky bojují o puk za svatyní soupeřek.

37:15
    Nabídka od modré čáry byla tečována mimo prostor tří tyčí, domácí celek se ovšem nadále drží v pásmu.

37:59
    Prošková dostala přihrávku na levém křídle a hnala se na Sekiguchi. Obránkyni ošálila, ale brankářka si její ránu pohlídala.

38:25
    Satová – 2 min., držení.

39:00
    Mazancové nevyšel pas na modré čáře a vyhnala svůj tým z útočné třetiny, ta ale byla vzápětí vybojována zpět.

39:11
    Nádherná kombinace okolo útočného pásma skončila na holi KLAUDIE SLAVÍČKOVÉ. Ta dostala pas z Gretzkyho kanceláře na levý kruh, kde si počkala a přesně zamířila na vzdálenější tyč. Asistence: Juříčková, Malicka.

39:54
    Češky nepřestávají dotírat, Juříčková byla v obrovské šanci ve slotu. Kotouč zamířila pod víko a jen lehce minula.

40:00

Po dominantní první třetině přišla v první půlce druhého dějství velká regrese. Češky mohou být rády, že neinkasovaly, neboť Japonky je ve všech aspektech přehrávaly. Pak ale zafungoval princip "nedáš, dostaneš", díky kterému náš výběr odchází do šaten se čtyřbrankovým náskokem.

40:01

40:18
    Češky hned ze startu třetiny zahajovaly útok, ale Japonky plány přečetly a samy vystrkovaly růžky.

40:57
    Sekiguchi musela hasit akci 2 na 1. Malicka nakonec vzala zakončení na sebe a mířila do teploměru.

41:46
    Skrumáž před japonskou klecí vyhrály hostující hokejistky a vydaly se vpřed. U hrazení ale ztroskotaly.

42:31
    Juříčková dostala nahrávku do mezikruží, ale kotouč se jí při střele svezl po čepeli.

43:13
    Japonky se těsně nedokázaly osvobodit a české hráčky tak křižují vody útočného pásma hledajíce šanci.

44:23
    Umemoriová měla na hokejce snížení stavu v akci 2 na nikoho, ale Nováková se přesunula včas a těsně jí zhatila plány.

45:30
    Itová nedokázala prorazit český obranný val na levém křídle, ale na poslední chvíli přesto naservírovala puk do slotu. České hokejistky ale své brankářce pomohly.

46:19
    Po icingu Japonky zvládly buly před Novákovou a vyslaly skákavý kotouč. Itová byla díky teči blízko ke snížení, ale lehce minula bránu.

46:42
    Nováková má pod rukavicí ztečovanou ránu z pravého kruhu. Češky se po buly ale nedokázaly osvobodit.

47:03
    I Sekigučiová musela být pozorná, ale nabídka Juříčkové neproskákala na kolegyni přesně.

48:09
    Stahovačka Vocetkové naservírovala puk před bránu pro Brichovou, ta ovšem nepropašovala touš mezi betony.

48:45
    Ve středním pásmu Češky vyhrály souboj u hrazení a z pravého křídla mohly ohrozit bránu, neúspěšně.

49:30
    Plosová se uvolnila na pravém křídle a sama jela na Sekigučiovou. Její střela z lapačky brankářce vypadla, ale než stihla dorážet, bylo po šanci.

50:31
    Narovcová se ujímá puku za bránou, ale ve středním pásmu byl její pas zablokován. Tanabeová se tedy vydala do protiakce, ale byla zastavena obránkyněmi.

51:04
    Opět Tanabeová, nyní dorážela vyražený kotouč po střele Tadaové, ale česká brankářka se stihla přesunout ze západu na východ brankoviště.

52:05
    Chladová se dostala k puku na pravém kruhu a střelou z ostrého úhlu orazítkovala tyčku.

52:43
    Vaníčková se zmocnila puku při pokusu o uvolnění soupeřek, vystřelila, ale rána neprošla lesem hokejek.

53:10
    U hrazení po levici Sekigučiové uspěly Japonky, ale jejich útočnou akci končí faul Brichové.

53:11
    Brichová – 2 min., nedovolené bránění.

53:53
    Střelu z pravého kruhu Nováková hledala, neboť kvůli teči ztratila přehled. České obránkyně ale měly kotouč ve svém držení.

54:28
    Dalekonosný pokus dorážela u pravé tyče Satová, ovšem nedosáhla na něj pořádně, nemohla tedy do střely dát vše.

54:54
    Češky se opakovaně osvobozují a dokonce získávají cenný čas v útočném pásmu.

55:46
    Itová vyslala střelu po nabídce z Gretzkyho kanceláře, ta byla ovšem zablokována a vyražena mimo nebezpečí.

56:33
    V rohu za Sekigučiovou byly důslednější Češky. Křižná nabídka na levý kruh skončila střelou, ta ale nebyla příliš nebezpečná.

57:14
    Prošková vyslala střelu od modré a doufala v teč, ta nepřišla. Její kolegyně ale nadále drží pásmo.

57:55
    Tadaová se snažila o stahovačku, která jí nevyšla, tak alespoň vystřelila. Ovšem mimo prostor mezi třemi tyčemi.

58:00
    Narovcová – 2 min., podrážení.

58:44
    Rána od modré čáry byla před Novákovou tečována, ale českou holí a mimo nebezpečí.

59:27
    Malicka protančila na styl McDavida třemi obránkyněmi a zakončovala blafákem, na dokončení jí ale došlo místo.

59:56
    Pokus z pravého kruhu prošel davem před Novákovou, ta ale přesto puk získala do své kontroly bez problémů.

Utkání je u konce. České hokejistky si vzaly taktovku v poslední třetině zpátky a byť se jednalo o vyrovnanější střetnutí, než v první třetině, Japonky nedostávaly dost prostoru. Díky dominanci při držení puku a skvělé práci Novákové mezi třemi tyčemi tak juniorky získávají zasloužené body. (18:51:03)

Jiří Pudich

Branky a nahrávky: 18. Matějová (Felcmanová, Chladová), 19. Jílková (Brichová, Čabelová), 19. Vocetková (Prošková), 40. Slavíčková (Juříčková, Malicka)

Japonsko: Iwašitaová (Sekigučiová) – Kišibeová, Satová, Chujová, Teraučiová, Okumuraová, Hašinagaová, Tadaová R. – Umemoriová, Sawadaová, Macumotová – Tadaová A., Tanabeová, Itová – Numabeová, Fukujamaová, Hommaová – Gotohová

Rozhodčí: Malá – Smetková, Zábršová