PSG – Auxerre 5:0 (kon.) | Brest – Troyes 2:1 (kon.) | Lille – Angers 1:0 (kon.)
Montpellier – Remeš 1:1 (kon.) | Nantes – Ajaccio 2:2 (kon.) | Štrasburk – Lorient 1:1 (kon.)
Monaco – Marseille 2:3 (kon.)
AS Monaco
2:3 (1:1)
Olympique Marseille
Neděle 13.11.2022, 20:45 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 15. kolo

Z mé strany je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (22:46:42)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:9.

Marseille v mimořádně dramatickém utkání dokázalo vyhrát 3:2 na hřišti Monaca a posouvá se v tabulce na čtvrté místo. Monaco přezimuje jako šesté.

V prvním poločase byla k vidění řada zajímavých šancí, ale oba týmy se zprvu prezentovali nekvalitou v koncovce. Nakonec padly dvě branky, avšak ani jeden ze hry. Nejprve prosadil nádherným přímým kopem Alexis Sánchez a v samotném závěru první půle pak srovnal z penalty Wissam Ben Yedder.

Ve druhém poločase padly ještě tři branky. Nejprve poslal domácí tým do vedení Kevin Volland, ale přišla ještě jedna otočka ve skóre. Nejprve v 84. srovnal na 2:2 Jordan Veretout a v osmé minutě nastavení pak vstřelil hlavou vítězný gól Sead Kolašinac.

90+10

90+9
    Závěr zápasu ještě provází velké emoce, ale už se jen rozehraje a utkání skončí.
    90+8. Sead KOLAŠINAC - 2:3

90+8
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Neskutečný závěr utkání! V osmé minutě nastavení se stává hrdinou SEAD KOLAČINAC který vstřelil vítěznou branku zápasu, poté co za Nübela nasměroval hlavou skvělý centr v podání Payeta. Asistence: Dimitri Payet.

90+7
    Už se hraje přes čas, ale Marseille ještě bude moci zahrávat jednu standardní situaci. U míč je Payet.

90+6
    Monaco dokázalo ubránit dva rohové kopy Marseille za sebou a už to vypadá, že zápas skončí remízou.

90+5
    Embolův míč ve vápně Marseille nikoho nenašel, rozehrávat bude od své branky Pau López.

90+5
    Střídání v týmu AS Monaco FC:
    ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Vanderson,
    ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Ismail Jakobs.

90+4
    Jenomže centr Mbemby skončil jen v rukavicích brankáře Nübela, takže prostor zaútočit ještě budou mít také domácí.

90+3
    Marseille se nastěhovala na polovině Monaka a zdá se, že to bude právě ona, která se ještě pokusí zlomit nerozhodný stav.

90+1
    Nastavuje se šest minut.

90
    Alexandr Golovin posílal šajtlí míč do vápna do prostoru, kam si nabíhal Diatta, toho si ale dobře pohlídal Kolašinac.

87
    Centr Henriqueho z levé strany skončil jen v moci Lópeze. Po kontaktu s ním pak ještě skončil na zemi Krépin Diatta, byl to však právě jeho faul.

87
    Dnešní utkání je docela vyrovnané, takže remíza by mu asi slušena. Ale do konce zápasu ještě nějaký čas zbývá, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne.

85
    Axel Disasi si v souboji o míč pomáhal nedovoleně a dostává žlutou kartu.
    84. Jordan VERETOUT - 2:2

Petr Sumbal

Branky: 45. Ben Yedder (pen.), 73. Volland (Golovin) – 35. Sánchez, 84. Veretout (Payet), 90+8. Kolašinac (Payet)

Karty:   82. Embolo (ASM), 85. Disasi (ASM) – 79. Sánchez (OMA)

AS Monaco: Nübel – Badiashile, Disasi, Maripán, C. Henrique – You. Fofana, Camara – Diatta (90+5. Vanderson), Volland (90+5. Jakobs), Golovin – Ben Yedder (C) (79. Embolo).
    Náhradníci: Didillon – Akliouche, Boadu, Minamino, Sarr, Matazo.

Trenér: Clement

Olympique Marseille: López – Mbemba, Balerdi, Gigot (83. Kolašinac) – Clauss (75. Dieng), Rongier (C) (83. P. Gueye), Veretout, Tavares – Guendouzi (75. Ünder), Sánchez, Harít (63. Payet).
    Náhradníci: Blanco – Kaboré, L. Suárez, I. Touré.

Trenér: Tudor

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu