Topoľčany – Brezno 2:1 (kon.) | Martin – Humenné 5:2 (kon.) | Skalica – Vlci Žilina 0:5 (kon.)
Žiar nad Hronom – Pov. Bystrica 7:2 (kon.) | Modré Krídla – Levice 3:0 (kon.)
HK VITAR Martin
5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
HC 19 Humenné
sk Neděle 13.11.2022, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Martin si v dohrávke 7. kola pripísal víťazstvo na ľade Topoľčian, kde zvíťazil 1:2 po nájazdoch. Skóre duelu najskôr otváral Stanček, v nájazdoch rozhodol Toma. Martin tak natiahol víťaznú šnúru na šesť duelov.

Humenné si naopak v 13. kole pripísalo prehru na ľade Žiliny, a to 2:1 po predĺžení. Za hostí v stretnutí vyrovnával Ragan, ďalší gól sa už hosťujúcim hráčom pridať nepodarilo.

Aktuálne patrí Martinu piata priečka s 25 bodmi. Humenné je naďalej lídrom súťaže s 32 bodmi.

Obaja dnešní súperi sa už v tejto sezóne stretli. Martin podľahol Humennému na jeho ľade 6:2. Za domácich sa dvakrát presadil Safaraleev, po jednom góle pridali Plokhotnik, Markuš, Ťavoda a Ščurko. Za hostí sa darilo iba Juščákovi, ktorý strelil oba góly.

Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Glosár (Rychlík) – Dvořák, Charvát – Krempaský, Jasečko – Semaňák, Petran – Belica, Nemec – Poliaček, Vaňo D., Vaňo R. – Ďurina, Dírer, Tiainen – Nauš, Toma, Juščák – Stanček, Sleziak, Sokoli
    Tréner: Daniel Babka

HC 19 Humenné: Krasanovský (Balogač) – Lenďak, Jacko – Ťavoda, Marcinko – Stripai, Fereta – Miškuf – Vaško, Vrábeľ, Safaraleyev – Borov, Krajňak, Horvát – Lačný, Markuš, Ščurko – Ragan, Farkaš, Bakala
    Tréner: Andrey Parfenov

Rozhodca: Adamec, Lesay – Danko, Ševčík, Lauff (inštruktor).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:24
    Semaňák nevyviezol puk z pásma. Využiť toho mohol Vaško.

00:56
    Vylúčenie na strane Humenného za príliš veľa hráčov na ľade. Dvojminútový trest si odchádza za tím odsedieť Lukáš Lačný.

01:21
    Petran od modrej. Krasanovského zákrok.

01:59
    Roman Vaňo sa tlačil do bránky. Hneď za ním Toma.

02:11
    Markuš vyviezol puk do útočného pásma. Získal tým niekoľko sekúnd.

02:37
    Martin dal gól! Využitá presilová hra. Strela Mareka Charváta s tečom RIKU PETTERIHO TIAINENA.

03:14
    Prechod Farkaša. Skúsil to cez Petrana.

03:56
    Prihrávka Nauša. Puk sa vrátil k Ďurinovi.

04:16
    Jasečko z pravej strany. Hra je prerušená.

04:55
    Safaraleyev sa dostával do úniku. Stíhaný Jasečkom.

05:16
    Roman Vaňo potiahol puk až pred hosťujúcu bránku. Tam ho prikryl Krasanovský.

05:37
    Markušov prienik. Dorážka Lačného.

05:47
    Krempaského pokus o prienik. Nedostal sa za modrú čiaru.

06:03
    Ďurinova strela. Vyrážačka brankára.

06:07
    Ešte Ďurinov pokus. Až teraz je hra prerušená.

06:13
    Ján Ťavoda (HUM) inkasuje dve minúty za nešportové správanie.

06:21
    Martin dal gól! Využitá presilová hra. MICHAL JUŠČÁK prepálil z blízkosti všetkých, ktorí mu stáli v ceste.

06:21
    Oddychový čas pro tím HC 19 Humenné.

07:28
    Nastrelený puk do útočného pásma. Skúsil to Ragan.

07:56
    Lačný z pravej strany. Pokus o prihrávku.

08:38
    Ťavoda priamo do lapačky Glosára. Ten prerušil hru.

09:08
    Farkaš odstavený Krempaským. Puk smeruje do stredného pásma.

09:16
    Zakázané uvoľnenie. Farkaš puk nedostihne.

09:46
    Toma bez puku. Ten mu skĺzol po čepeli hokejky.

10:01
    Marcinko spoza ľavého kruhu. Puk preletel popred bránku.

10:04
    Lukáš Toma (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

10:32
    Ščurko na dvakrát. Glosár musel prerušiť hru.

11:08
    Safaraleyev nedokázal spracovať prihrávku Vrábeľa. Tá končí u brankára.

11:43
    Humenné dáva gól! Využitá presilová hra. Strelu Denisa Markuša dostal do bránky z ľavej strany KRISTIÁN HORVÁT. Druhú asistenciu si pripisuje Lukáš Lačný.

11:53
    Humenné dáva gól! Je vyrovnané. JAKUB RAGAN prekvapil domáceho brankára, ktorý sa musel na chvíľku začervenať.

11:53
    Striedanie v tíme HK VITAR Martin:
    z klziska odchádza Glosár, prichádza Rychlík.

12:44
    Domáci potrebujú ukľudniť hru. Ďurina posiela puk do stredného pásma.

12:56
    Stanček sa ďaleko nedostal. Puk mu zobral Ščurko.

13:11
    Lačného strela. Prvý Rychlíkov zákrok.

13:54
    Nemec stráca puk. Musí sa vrátiť späť.

14:16
    Potrestaná hráčska lavica Humenného za príliš veľa hráčov na ľade. Dvojminútový trest si odchádza odsedieť Matej Farkaš.

14:16
    Igor Safaraleyev (HUM) inkasuje dve minúty za nešportové správanie. Navyše aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

14:53
    Tlačenica pred bránkou. Ďurina dokonca z ľadu v leže doloval puk.

15:18
    Petran do lapačky brankára. Efektný zákrok Krasanovského.

15:50
    Prienik Juščáka. Veľmi rýchlo zastavený.

16:17
    Hostia v plnom počte. Domácim sa nepodarilo využiť dvojnásobnú presilovú hru.

16:47
    Ďurina s problémami udržal puk v útočnom pásme. Potrebuje však nájsť spoluhráča.

17:23
    Ťavodom nahodený puk. Naslepo.

17:56
    Pokus Krajňaka. Zákrok Rychlíka.

18:47
    Tiainen po uvoľnení Ďurinom vyšprintoval do zakončenia. Jeho efektné zakončenie neprinieslo gól.

18:59
    Horvátov prienik na opačnej strane. Takisto s efektným brankárskym zákrokom.

19:25
    Martin Krajňak (HUM) inkasuje dve minúty za hákovanie.

19:56
    Petran ešte skúsil šťastie strelou z prvej. V závere tretiny sa už nič nezmení.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodná tretina priniesla najskôr dvojgólové vedenie domáceho tímu. Následne vyrovnanie hosťujúceho.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:23
    Tiainen v úvode tretiny skúšal prekvapiť brankára. Krasanovský jeho pokus vyrazil.

21:12
    Horvátova odpoveď na opačnej strane. Zákrok Rychlíka.

21:43
    Ťavoda z prvej. Trafil zadný mantinel.

22:10
    Dvořákom vyhodený puk. Do stredného pásma.

22:56
    Stanček si zobral puk a zakončil z diaľky. Tento pokus nemohol hosťujúceho brankára prekvapiť.

23:21
    Ďurina na Jasečka. Chýbal len kúsok.

24:29
    Martin dal gól! Vyšachovaná hosťujúca obrana. Roman Vaňo z ľavej strany našiel spolu s ním korčuľujúceho FRANTIŠKA POLIAČEKA, ktorý sa teší z gólu.

25:06
    Na ľade pri striedačke hostí zostáva ležať Lačný. Napokon mu spoluhráči pomáhajú a odchádza po vlastných.

25:46
    Fereta z prvej. Triafa rameno brankára.

26:21
    Damian Vaňo prihrával z rohu klziska. Prihrávka smerovala k Poliačekovi.

27:19
    Martin dal gól! Strela z rohu klziska v podaní Marcela Petrana. Následne sa k puku dostal MICHAL JUŠČÁK, ktorý ho efektne podvihol a dostal do bránky. Druhú asistenciu si pripisuje Lukáš Toma.

27:58
    Safaraleyev sa hnevá na rozhodcu. Ten sa upískol pri posudzovaní postavenia mimo hry za čo sa hráčovi ospravedlnil.

28:21
    Poliaček v súboji s Lačným. Zvíťazil hosťujúci hráč.

28:51
    Toma z ľavej strany. Krasanovského zákrok.

29:11
    Jasečko od modrej. Dírer puk sklepával.

29:17
    Ščurko nedostihne puk. Bude z toho zakázané uvoľnenie.

30:12
    Vaško spoza Dírera. Nepresné zakončenie.

30:56
    Filip Vrábeľ (HUM) inkasuje 2 + 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Odniesol si to Michal Juščák.

31:21
    Tiainen za bránkou. Charvát pripravený usmerniť puk do bránky.

31:58
    Petran od modrej. Fereta sa mu snaží zabrániť v zakončení.

32:31
    Dírer nastrelil žŕdku. Tiainen následne netrafil prázdnu bránku.

32:54
    Sokoli z pravej strany. Jeho pokus zrazil Jacko.

33:22
    Juščák v spolupráci s Charvátom. Je to však z pohľadu domácich statické.

33:59
    Charvát od modrej. Pokus zblokovaný Stripaiom.

34:25
    Roman Vaňo z prvej. Vo vysokej rýchlosti.

34:56
    Poliaček z ľavej strany. Pokus po ľade.

35:46
    Nastrelená bočná sieť. Šťastie skúšal Horvát.

36:17
    Martin Semaňák (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

36:44
    Vrábeľ medzi kruhmi. Puk sa k nemu nedostal.

37:36
    Stripaiova strela. Ščurkova dorážka.

37:54
    Ščurko v obrovskej príležitosti. Séria chýb brániacich hráčov.

38:18
    Domáci v plnom počte. Semaňák na ľadovej ploche.

38:57
    Miškuf pred bránkou. Tlačil puk dnu.

39:01
    Potýčka pred domácou bránkou. Po faule na brankára.

39:01
    Norbert Miškuf (HUM) inkasuje dve minúty za napadnutie.

39:01
    Sebastián Jasečko (MAR) inkasuje dve minúty za údery.

39:01
    Jakub Ragan (HUM) inkasuje dve minúty za údery.

39:54
    Petranova strela v závere tretiny. Tesne vedľa.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhom dejstve sa domácim hráčom podarilo prinavrátiť si dvojgólové vedenie. Na to hostia zatiaľ nedokázali odpovedať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:32
    Vrábeľ získal puk od Horváta. Domáci akoby zabudli, že už sa hrá.

41:21
    Vaško sa zrazil s rozhodcom. Hostia tak prišli o výhodu.

41:57
    Ščurko z prvej. Poslal strelu po ľade.

42:23
    Toma a Sokoli pred bránkou súpera. Puk sa k nim nedostal.

42:32
    Krajňak spoza brániaceho hráča. Puk u Rychlíka.

42:42
    Riku Petteri Tiainen (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

43:15
    Safaraleyev zavelil do útoku. Dorážať mohol Lenďak.

43:45
    Horvát si pripravil pozíciu. Tú nedokázal využiť.

44:14
    Toma na druhý pokus odpálil puk do bezpečia. Domáci sa oslobodzujú.

44:43
    Domáci v plnom počte. Tiainen na ľadovej ploche.

45:22
    Safaraleyev z prvej. Hostia už zúžili hru na tri formácie.

45:56
    Vaško v súboji so Semaňákom. Hosťujúci hráč nemohol pokračovať v akcii.

46:21
    Horvátov dôraz pred bránkou. Nepustil puk zo svojej hokejky.

46:55
    Ťavoda sa musel vrátiť na striedačku. Pre problémy s prilbou.

47:12
    Ján Ťavoda (HUM) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

47:50
    Roman Vaňo z prvej. Krasanovský sa dokázal presunúť.

48:28
    Juščákova strela. A zákrok brankára.

48:56
    Tiainen mal pred sebou odkrytú bránku. Okamžite sa chytá za hlavu.

49:13
    Hostia v plnom počte. Ťavoda na ľadovej ploche.

49:53
    Safaraleyev pred bránkou. Spolu s ním aj Vrábeľ.

50:35
    Filip Vrábeľ (HUM) inkasuje dve minúty za údery.

50:57
    Nauš sa vrútil do útočného pásma. Puk mu nesadol na hokejku.

51:34
    Dírer atakovaný v útočnom pásme. Rozhodcovia vylučovať nebudú.

52:12
    Roman Vaňo z prvej. Tento pokus mu nevyšiel.

52:36
    Hostia v plnom počte. Vrábeľ na ľadovej ploche.

53:24
    Marcinko udržal puk v útočnom pásme. Hľadá spoluhráča na ľavej strane.

53:57
    Martin dal gól! Lukáš Toma vybojoval puk v strednom pásme. Tento posunul na MICHALA JUŠČÁKA, ktorý bez okolkov zakončil a skompletizoval svoj hetrik. Druhú asistenciu si pripisuje Tomáš Nauš.

54:26
    Poliačekom vyvezený puk. Domáci kontrolujú hru.

54:57
    Roman Vaňo na Poliačeka. Ten dáva vyniknúť brankárovi.

55:34
    Ďurina za domácou bránkou. Rozohráva na Tiainena.

55:58
    Tiainen za modrou. Skúša vystreliť.

56:24
    Damián Vaňo sa takisto zapája do útočnej akcie. Tentoraz aj so zakončením.

56:55
    Nastrelený puk. Z hokejky Poliačeka.

57:28
    Krajňak spomedzi kruhov. Triafa protihráča.

58:02
    Dírer v súboji s Feretom. Berie mu puk.

58:52
    Rozohrávka Jasečka. Vyváža puk cez stredné pásmo.

59:39
    Jackova strela zrazená Tiainenom. Následne tu máme zakázané uvoľnenie na domácej strane.

59:54
    Jacko ešte v závere poslal strelu na brankára. Domáci sa však môžu radovať z víťazstva.

Siedme víťazstvo Martina v rade, tentoraz nad Humenným 5:2. Góly: 3. Tiainen (Charvát), 7. Juščák, 25. Poliaček (Vaňo), 28. Juščák (Petran, Toma), 54. Juščák (Toma, Nauš) – 12. Horvát (Markuš, Lačný), 12. Ragan.

Vyjadrenia po zápase:

Ladislav Kolek (člen realizačného tímu HC 19 Humenné): "Úvodná tretina nám príliš nevyšla, inkasovali sme dva góly počas presilových hier súpera. Vylučovaní sme boli po zbytočných fauloch, herná disciplína nebola z našej strany v poriadku. Rozhodcovia si svoju prácu zastali, nemáme im čo vyčítať. Podarilo sa nám vyrovnať, pred druhým dejstvom sme si v šatni povedali, že ideme zvíťaziť. Disciplína nás ale dnes stála body. Množstvo vylúčených hráčov nám jednoznačne skomplikovalo zápas. Z prehry sa chceme otriasť a naďalej si udržať prvú priečku v tabuľke. Urobíme pre tento cieľ všetko. Nič vážne sa nestalo, ideme ďalej."

Daniel Babka (tréner HK VITAR Martin): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Využili sme dve presilové hry. Potom sme ale inkasovali dva góly, čo s mužstvom zatriaslo. Stratili sme sebadôveru, čo sa prejavilo aj v nevyužitej presilovej hre o dvoch hráčov. Vzniknuté situácie sme neriešili optimálne, aj tým, že máme novo zložené formácie, sme sa na ľade hľadali. V druhej tretine sme dokázali súperovi odskočiť na dva góly, takisto sme mali možnosť nejakých presilových hier. Niektoré situácie sme riešili lepšie, iné horšie. Dôležité ale bolo, že sme do šatní odchádzali za dvojgólového vedenia. V tretej tretine sme si umnou obrannou hrou držali vedenie, podarilo sa nám pridať ešte jeden gól a zvíťaziť 5:2. Michalovi gratulujeme k hetriku, rovnako tak nás teší, že sme väčšinu stretnutia zvládli fyzicky hrať s troma formáciami. Poraziť lídra tabuľky nie je každodenná záležitosť, zaväzuje nás to do ďalšej práce. Zajtra si oddýchneme, od utorka začíname nový mikrocyklus. V stredu cestujeme do Trnavy, v piatok nás čaká Skalica. Sú to náročné stretnutia, verím preto, že nás dnešné víťazstvo povzbudí a v dobrých výkonoch budeme pokračovať naďalej. Do tímu by sa mal vrátiť Damian Tyczynski, ktorý bol v reprezentácii. Bratia Vaňovci však ukázali veľký potenciál, Damian hral prvý zápas za seniorský tím, pričom sa svojej role zhostil naozaj profesionálne a s prehľadom. Veríme, že Roman tu zostane na istý čas, budeme sa ho tu snažiť udržať do konca sezóny, keďže má takisto potenciál. V dobrom svetle sa ukázal i uplynulú sezónu v Dubnici, o takýto typ hráča máme záujem."

Kristián Horvát (útočník HC 19 Humenné): "Pozeráme sa predovšetkým na tímový úspech a dnes nás disciplína stála veľmi veľa. Proti Martinu nemôžeme mať tak vysoký počet vylúčených hráčov, čo nás stojí veľmi veľa síl. Tieto následne chýbajú v protiútoku, ako mužstvo nemáme veľa možností urobiť niečo s nepriaznivým stavom. Dnes môžeme za príčinu neúspechu jednoznačne určiť nedisciplinovanosť. Výhoda domáceho prostredia hrá svoju úlohu, Martin má výborných fanúšikov, ktorí ich dnes podporili vo vysokom počte. Z našej strany ale zavážil počet vylúčených. Súťaž je nesmierne vyrovnaná, na popredných priečkach je niekoľko tímov, ktoré ašpirujú na titul. Každý sa chce zároveň na lídra tabuľky vytiahnuť, Martin sa pripravil naozaj výborne. Samozrejme, mrzia nepremenené príležitosti, v druhej tretine sme ich mali niekoľko. Nie vždy to ale vyjde. V najbližšom stretnutí by sme si ale chceli túto prehru vynahradiť, Skalica k nám bude merať dlhú cestu, dúfam preto, že toho využijeme a uhráme doma všetky tri body."

Michal Juščák (útočník HK VITAR Martin): "Pokladník má určite z môjho hetriku nesmiernu radosť, nie je to malá suma, skôr taká jubilejná. Presnú čiastku však neprezradím. Stretnutie to však bolo vyrovnané, víťazstvo sa nerodilo ľahko. Po úvodnej tretine bol stav 2:2, v druhom dejstve sa nám podarilo pridať dva góly, stále sme si však nemohli byť istí víťazstvom. Tri strelené góly ma samozrejme tešia, dôležitejšia je ale výhra a zisk troch bodov. Vedenie o dva góly je veľmi zraniteľný stav, kedy jeden inkasovaný gól môže mnohé zmeniť. Príde nervozita z podcenenia vedenia, ľahko môže prísť aj druhý gól, čo sa dnes stalo. Ako tím sme sa ale nezosypali, dostali sme sa späť do vedenia a zvíťazili 5:2. Fauly či poľavenie v disciplíne patria k hokeju. My sme si takisto pred druhou časťou museli mnohé povedať. Emócie ale patria k športu, bez nich to nejde. Ak sa následne podarí streliť góly, je dôležité nezabúdať na obranu, ktorá je záležitosťou celého tímu. V nohách sme zo začiatku cítili náročné stretnutie z Topoľčian, dobre sme sa ale pripravili a chceli splniť cieľ, ktorým bol zisk troch bodov z domáceho ľadu. V najbližšom zápase v Trnave chceme takisto zvíťaziť a predĺžiť si víťaznú sériu. O našom možnom víťazstve nikto nepochybuje, ideme všetci za ním a nepripúšťame si nič iné. V piatok by sme následne doma chceli opäť privítať našich priaznivcov, tentoraz v súboji so Skalicou." (20:58:31)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 3. Tiainen (Charvát), 7. Juščák, 25. Poliaček (Vaňo), 28. Juščák (Petran, Toma), 54. Juščák (Toma, Nauš) – 12. Horvát (Markuš, Lačný), 12. Ragan

Trenér: Daniel Babka

Trenér: Andrey Parfenov

Rozhodčí: Adamec, Lesay – Danko, Ševčík, Lauff (inštruktor)