Tampa – Dallas 5:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:5 (kon.) | Florida – Washington 5:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:4 (po pr.)
Nashville – Minnesota 2:1 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:2 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:5 (kon.)
Montreal Canadiens
1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
New Jersey Devils
Středa 16.11.2022, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mojí strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:54:54)
    Devils slaví desáté vítězství v řadě.

Česká a slovenská stopa:
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:24

Vítek Vaněček (NJD) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 60:00
    Tomáš Tatar (NJD) – 0+0, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:21

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Allen (MTL) – 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,5 %, odchytal 56:10

Statistiky:
    Střely na bránu: 26 – 39 | Přesilová hra: 0/2 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Hokejisté New Jersey vítězí na ledě Montrealu 5:1 a připisují si už desáté vítězství v řadě!

Především v první třetině byl důležitou postavou duelu brankář Devils Vítek Vaněček. Ten svůj tým několikrát podržel a především díky němu hosté drželi bezgólový stav. Ve druhé dvacetiminutovce naopak Ďáblové převzali kontrolu nad zápasem a to se projevilo i na skóre. Na zásahy Jacka Hughese a Dougieho Hamiltona odpověděl snížením na 1:2 Jevgenij Dadonov, ovšem to už bylo ze strany Habs vše. Ještě do přestávky vrátil Devils dvoubrankový náskok opět Jack Hughes.

Třetí třetinu mohl střelecky otevřít hned po 15 sekundách Tatar, ovšem domácí ještě udrželi naději, když jejich střídačce vyšla trenérská výzva na ofsajd. Nějaký větší tlak Montrealu se však nekonal ani poté. V 53. minutě naopak domácí obrana nechala brankáře Allena napospas útočníkům soupeře a dorážka Jespera Bratta se již ujala. Na konečných 1:5 pak upravil v 4 sekundy před koncem střelou do opuštěné branky John Marino.

59:56 John MARINO - 1:5

59:56
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Hosté nakonec přeci jen trefují prázdnou branku! Obránce JOHN MARINO zachytil puk po nepovedené střele Mikea Hoffmana a přes celé hřiště dokázal zacílit přesně. Marino tak podtrhl svůj dnešní velmi dobrý výkon i gólem – 1:5. Bez asistence.

59:09
    Vaněček se stačil přemístit proti zakončení Caufielda z levé strany! Další výborný zákrok.

58:48
    Habs si ještě vyžádali oddechový čas.

58:48
    Do střely Nicka Suzukiho vložil hokejku Siegenthaler. Puk tak skončil v ochranné síti za hostující brankou.

57:52
    Málem tu byl hattrick! Jack Hughes trefil tyčku opuštěné branky.

57:40
    Hosté nyní vyhodili tak, že mohou prostřídat.

57:10
    Michael McLeod zkusil trefit prázdnou domácí branku, ale to se mu nepovedlo. Navíc střílel ještě z vlastní poloviny, píská se tedy icing.

56:46
    Střelu Colea Caufielda z levé strany zablokoval Bastian.

56:06
    Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou! Tedy s šesti hráči v poli.

56:06
    Juraj Slafkovský naskočil ze střídačky a najel si na modrou čáru, kam dostal přihrávku. Jeho prudká střela z jedničky branku netrefila. Puk o chvíli později vylétl mimo hrací plochu. Poslední reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Dadonov (Monahan, Savard) – 24. J. Hughes (Hamilton, Bratt), 27. Hamilton, 36. J. Hughes (Mercer), 53. Bratt (J. Hughes, Mercer), 60. Marino

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Hoffman – J. Anderson, Monahan, Dadonov – Slafkovský, Evans, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Zetterlund, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – J. Boqvist, Mercer, Haula – Bastian, M. McLeod, Wood.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Dunning, MacDougall – Barton, Nansen

Diváci: 20 753