Tampa – Dallas 5:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:5 (kon.) | Florida – Washington 5:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:4 (po pr.)
Nashville – Minnesota 2:1 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:2 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:5 (kon.)

3. Rickard Rakell (PIT) 1+0 (03:38:19)

V poslední třetině jsme viděli pouze gól do prázdné branky. Ten padl po asi půl minutce hry Pittsburghu v power-play. Pak ještě Carter dostal dvě minuty za krosček a naděje Pens na body byly rázem ty tam. Toronto tak má na kontě 21 bodů a je stále páté.

59:01
    Toronto už nehraje moc aktivně a nechává Pittsburgh vyhazovat. Už o nic nejde, zápas je jasně rozhodnut.

58:56
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Jeff Carter – 2 min., krosček.

58:00
    Do konce poslední třetiny zbývají už jen dvě minutky.
    57:28 William NYLANDER - 2:5

57:28
    Toronto právě vstřelilo branku! Risk s odkrytou klecí se domácím neosvědčil. WILLIAM NYLANDER dojel vyhození spoluhráče, kotouč odražený od mantinelu si na pravé straně sebral a poslal ho do odkryté klece. Asistence: Michael Bunting a Morgan Rielly.

57:08
    Domácí už skutečně hrají s odkrytou klecí. Vyhráli buly a drží útočné pásmo.

56:55
    Casey DeSmith už pokukuje po střídačce. Do konce zbývají tři minuty, Penguins se budou snažit vyhrát buly v útočném pásmu. To jsou ideální podmínky pro power play.

56:39
    Dobrou střelou prověřil Murrayho Petry, nedokázal ho ale překonat.

55:19
    Tavares byl nyní velice nehezky zasáhnut špičkou hokejky přímo do obličeje, sudí tuto situaci ale přehlídli a tak ji nepotrestali.

54:45
    Jasné zakázané uvolnění ze strany Toronta nyní posílá hru před branku hostů.

54:37
    Murray má další zákrok. Tentokrát úspěšně zachytil kotouč skoro z nulového úhlu z pravé strany.

53:55
    Brutální bomba jednoho z hráčů Toronta na pravé straně měla dobré parametry, ale bohužel zasáhla jiného z hostů před brankou do nohy.

53:27
    Pěkný pokus Tavarese z levé strany mířil přímo do vinglu, Casey DeSmith ho ale na poslední chvíli vyrazil ramenem.

53:07
    Dlouhé kombinace Penguins v útočném pásmu nakonec nikam nevedly. Střela Crosbyho našla jen lapačku připraveného Matta Muttayho.

52:43
    Pittsburghu pomalu dochází čas. I tak ale Penguins nikde nespěchají a pomalu rozjíždí útoky z vlastní třetiny.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 21. Rakell (Zucker, Malkin), 23. Crosby – 13. Tavares (Jo. Benn, Marner), 16. Marner (Rielly, Tavares), 21. Bunting (Matthews, Nylander), 40. Bunting (Holmberg, Matthews), 58. Nylander (Bunting, Rielly)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang, M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta, Dumoulin – Rust, Crosby, Guentzel – Rakell, Malkin, Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Kapanen.
    Trenér: M. Sullivan

Toronto Maple Leafs: Murray (Källgren) – Jo. Benn, Rielly, Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Nylander, Matthews, Bunting – Marner, Tavares, Kerfoot – Järnkrok, Holmberg, Engvall – Malgin, Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: S. Keefe

Rozhodčí: T. Chmielewski, G. Dwyer