Tampa – Dallas 5:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:5 (kon.) | Florida – Washington 5:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:4 (po pr.)
Nashville – Minnesota 2:1 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:2 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:5 (kon.)
Montreal Canadiens
1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
New Jersey Devils
Středa 16.11.2022, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mojí strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:54:54)
    Devils slaví desáté vítězství v řadě.

Česká a slovenská stopa:
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:24

Vítek Vaněček (NJD) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 60:00
    Tomáš Tatar (NJD) – 0+0, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:21

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Allen (MTL) – 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,5 %, odchytal 56:10

Statistiky:
    Střely na bránu: 26 – 39 | Přesilová hra: 0/2 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Hokejisté New Jersey vítězí na ledě Montrealu 5:1 a připisují si už desáté vítězství v řadě!

Především v první třetině byl důležitou postavou duelu brankář Devils Vítek Vaněček. Ten svůj tým několikrát podržel a především díky němu hosté drželi bezgólový stav. Ve druhé dvacetiminutovce naopak Ďáblové převzali kontrolu nad zápasem a to se projevilo i na skóre. Na zásahy Jacka Hughese a Dougieho Hamiltona odpověděl snížením na 1:2 Jevgenij Dadonov, ovšem to už bylo ze strany Habs vše. Ještě do přestávky vrátil Devils dvoubrankový náskok opět Jack Hughes.

Třetí třetinu mohl střelecky otevřít hned po 15 sekundách Tatar, ovšem domácí ještě udrželi naději, když jejich střídačce vyšla trenérská výzva na ofsajd. Nějaký větší tlak Montrealu se však nekonal ani poté. V 53. minutě naopak domácí obrana nechala brankáře Allena napospas útočníkům soupeře a dorážka Jespera Bratta se již ujala. Na konečných 1:5 pak upravil v 4 sekundy před koncem střelou do opuštěné branky John Marino.

59:56 John MARINO - 1:5

59:56
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Hosté nakonec přeci jen trefují prázdnou branku! Obránce JOHN MARINO zachytil puk po nepovedené střele Mikea Hoffmana a přes celé hřiště dokázal zacílit přesně. Marino tak podtrhl svůj dnešní velmi dobrý výkon i gólem – 1:5. Bez asistence.

59:09
    Vaněček se stačil přemístit proti zakončení Caufielda z levé strany! Další výborný zákrok.

58:48
    Habs si ještě vyžádali oddechový čas.

58:48
    Do střely Nicka Suzukiho vložil hokejku Siegenthaler. Puk tak skončil v ochranné síti za hostující brankou.

57:52
    Málem tu byl hattrick! Jack Hughes trefil tyčku opuštěné branky.

57:40
    Hosté nyní vyhodili tak, že mohou prostřídat.

57:10
    Michael McLeod zkusil trefit prázdnou domácí branku, ale to se mu nepovedlo. Navíc střílel ještě z vlastní poloviny, píská se tedy icing.

56:46
    Střelu Colea Caufielda z levé strany zablokoval Bastian.

56:06
    Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou! Tedy s šesti hráči v poli.

56:06
    Juraj Slafkovský naskočil ze střídačky a najel si na modrou čáru, kam dostal přihrávku. Jeho prudká střela z jedničky branku netrefila. Puk o chvíli později vylétl mimo hrací plochu. Poslední reklamní přestávka.

55:17
    Už jsme v poslední pětiminutovce třetí třetiny. Na nějaký domácí obrat to nevypadá.

54:50
    Od modré střílel John Marino. Allen mnoho neviděl, puk ho však nakonec trefil do betonů.

53:55
    Josh Anderson se z levé strany natlačil před Vaněčka. Ten si připsal další výborný zákrok, když domácímu útočníkovi vypíchl puk vystrčenou holí!

53:46
    Po střele Hughese se puk ocitl mimo hrací plochu. Je tu reklamní přestávka.
    52:19 Jesper BRATT - 1:4

52:19
    Domácí hráči teď nechali svého brankáře napospas osudu! Dawson Mercer obral o puk obránce a uháněl sám na Allena. Ten jeho bekhendovou kličku pokryl a nedovolil skórovat ani dorážejícímu Jackovi Hugnesovi. Následně se však ke kotouči dostal ještě JESPER BRATT, který ho z levé strany a ostrého úhlu poslal za záda po předchozích zákrocích dezorientovaného Allena – 1:4. Asistence: Jack Hughes a Dawson Mercer.

51:55
    A Devils jsou v plném počtu.

51:37
    Hamilton vyhazuje.

51:19
    Střelu Juraje Slafkovského z vrcholu pravého kruhu vyráží Vaněček.

50:18
    Dach nabil napravo Hoffmanovi. Jeho ránu z nápřahu vyrazil Vaněček.

49:53
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Damon Severson – 2 min., sekání.

49:53
    Josh Anderson dostal přihrávku za obranu. Svou forhendovou kličku nedokončil úspěšně i proto, že byl faulován Damonem Seversonem! Tohle možná zavánělo i trestným střílením, ale nakonec se bude jen vylučovat.

48:51
    Tatar posouval před branku na Zetterlunda, jehož zakončení bylo sraženo vedle domácí svatyně.

48:25
    Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. To asi více vyhovuje New Jersey.

47:29
    Jake Evans nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se ke střele z pravého kruhu. Vaněček puk vytěsnil mimo svou branku.

46:47
    Mike Hoffman to zkoušel z voleje od pravého mantinelu. Vaněček nemusel zasahovat, puk minul jeho klec.

45:37
    Tomáš Tatar a Fabian Zetterlund se hnali do zajímavé situace. Druhý jmenovaný se snažil posunout na Tatara před branku, ovšem tam kotouč nakonec neprošel.

45:15
    Až teď si Vaněček sáhl na puk. Caufield nahrál na modrou Joelovi Edmundsonovi, na jehož ránu měl hostující brankář dobrý výhled a zakročil lapačkou.

44:52
    Habs se zatím ve třetí třetině k ničemu nedostali, byt potřebují dohánět skóre.

43:52
    Po špatné domácí rozehrávce se dostal mezi kruhy k puku Nathan Bastian. Ten příklepem nepropálil Allena a neuspěl ani z následné dorážky!

43:34
    Cole Caufield se už řítil proti hostující brance, ovšem John Marino ho stačil zakřižovat a čistě mu vypíchl kotouč! Skvělá práce obránce Devils.

42:54
    Hosté aktivně forčekovali, což rezultovalo v zakázané uvolnění kanadského celku.

41:43
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

41:24
    Dobrá kombinace hostí. Po křížné přihrávce Nathana Bastiana střílel z levé strany obránce Ryan Graves, Puk je ve výstroji Allena.

40:46
    Tohle může být důležitý moment zápasu. Je rozdíl prohrávat o dva nebo tři góly. A Canadiens už letos několikrát ukázali, že v Bell Centru umějí otáčet skóre.

40:15
    Trenérský tým Habs měl pravdu, ofsajd tam byl! Gól tedy neplatí a stav zůstává 1:3.

40:15
    Ještě ale trenérská výzva pro domácí! Lavička Montrealu se pokouší reklamovat, že gólu předcházelo postavení mimo hru...
    40:15 Nakonec neuznaný gól Tomáše Tatara.

40:15
    Fantastický nástup Devils do třetí třetiny! Nico Hischier nahrál na osu Tomášovi Tatarovi, který ranou z první překonal přesouvajícího se Allena. Puk zapadl k levé tyčce.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na bránu: 20 – 28 | Přesilová hra: 0/1 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Druhá třetina patřila New Jersey a to jak herně, tak především i gólově. Skóre utkání se poprvé měnilo ve 24. minutě, když se v přesilové hře trefil z levého kruhu Jack Hughes. Druhý zásah Devils přidal obránce Dougie Hamilton, který akci na pravém křídle zakončil přesnou ranou do bližšího horního růžku. Domácí se pak vrátil do hry dorážkou do odkryté klece Jevgenij Dadonov, jenž se mohl radovat z premiérové trefy v barvách Montrealu. Kontaktní branka Habs na několik minut nabudila, ovšem ve 36. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Jack Hughes, který zužitkoval forčekink spoluhráče Mercera. Hosté v této části přestříleli soupeře v poměru 17:5.

40:00

39:16
    Hosté v postavení mimo hru.

39:01
    Začala už poslední minuta druhé třetiny.

37:39
    Třetí gól hostů hráče Montrealu zmrazil a nyní se hraje podle not New Jersey.

36:54
    Jesper Bratt si z levé strany vybruslil před Allena a z úhlu nastřelil bližší tyčku!
    35:29 Jack HUGHES - 1:3

35:29
    Hosté opět vedou o dva góly! Jake Allen se vydal za branku a po mantinelu rozehrál na obránce Harrise. Ten ale v souboji s napadajícím Dawsonem Mercerem kotouč ztratil a z toho těžil JACK HUGHES, který přesnou střelou švihem z pravé strany ke vzdálenější tyčce skóruje podruhé v utkání. Asistence: Dawson Mercer.

35:16
    Nabídku Dacha tečoval na hostující branku Nick Suzuki. Pro Vaněčka se ale nejednalo o nic složitého. Kotouč je v lapačce brankáře Ďáblů.

34:46
    Puk vypadl do prostoru střídaček. Čas na další reklamní pauzu.

34:12
    Hosté si to vzadu zase nepohlídali a opět jim jeli dva protihráči na jediného obránce. Namlsaný Jevgenij Dadonov se rozhodl pro individuální řešení a z pravého kruhu střílel do ramene Vaněčka!

33:42
    Na druhé straně servíroval Dvorak v přečíslení 2 na 1 puk na pravou stranu Mikeovi Hoffmanovi. Ten chtěl střílet do protipohybu na vzdálenější tyčku, tu však minul!

32:40
    Obrovská šance hostí! Jack Hughes ukázal svou šikovnost. Na levé straně útočného pásma se stahovačkou zbavil protihráče a z levého kruhu vystřelil. K dorážce se u vzdálenější tyčky dostal Erik Haula, který netrefil odkrytou branku a také se hned chytil za hlavu!

31:40
    Po Tatarově nahrávce pálil Fabian Zetterlund. Allen puk zkrotil a tak je tu čas na reklamní pauzu.

30:20
    Srovnat mohl Juraj Slafkovský, který ze slotu nepřekonal Vaněčka! Velká příležitost.
    29:55 Jevgenij DADONOV - 1:2

29:55
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí se vracejí do hry! Z levého kruhu střílel Sean Monahan. Ten sice trefil nohy protihráče, ovšem od nich se puk odrazil k JEVGENIJOVI DADONOVOVI, který měl před sebou už jen odkrytou branku. Dadonov konečně zaznamenal svůj premiérový gól za Montreal. Asistence: Sean Monahan a David Savard.

29:31
    Z ostrého úhlu to zkoušel Jegor Šarangovič. Allen se natlačil k bližší tyčce včas.

29:10
    Střely na branku – 17:21

28:54
    Puk skončil v ochranné síti. Je tu reklamní pauza.

28:47
    Další šance hostí! Jesper Bratt dojel na levý kruh, odkud vystřelil. Po Allenově zásahu zůstal puk ležet v brankovišti a už se zdálo, že ho Jesper Boqvist dopraví za brankovou čáru. Allen mu v tom na poslední chvíli zřejmě levým betonem zabránil!

27:55
    Devils potvrzují, že aktuálně mají výbornou formu. Také zápas na ledě Montrealu mají rozehraný nadějně.
    26:06 Dougie HAMILTON - 0:2

26:06
    Hosté přestáli tlak soupeře a přidávají druhý gól! Na pravé straně se chopil puku DOUGIE HAMILTON. Zavezl ho do útočného pásma a ještě mohl nahrávat Hischierovi, který si sjížděl na druhé tyči. Hamilton však Allena dokonale zaskočil, když vypálil do bližšího horního růžku nad lapačku gólmana Habs – 0:2. Bez asistence.

24:40
    Nápor domácích pokračuje. Vaněček se musel přesunout proti dorážce Christiana Dvoraka, zasáhl pravým betonem.

24:31
    Mohlo být rychle srovnáno! Střelu Harrise tečoval Jevgenij Dadonov a nic nevidícího Vaněčka zachránila pravá tyčka!
    23:57 Jack HUGHES - 0:1

23:57
    Přesilovka je nakonec využita! Hughes nejprve z levého kruhu minul vzdálenější tyčku domácí branky. Akce ale pokračovala. Jesper Bratt nahrál na modrou Hamiltonovi, jenž okamžitě znovu nabil na levý kruh JACKOVI HUGHESOVI a ten tentokrát již překonal brankáře Allena. Asistence: Dougie Hamilton a Jesper Bratt.

23:49
    Hosté se dostali do pravého přesilovkového tlaku. Habs zatím odolávají.

23:18
    Střelu Dougieho Hamiltona vyrazil Allen před sebe. Poté mu pomohli obránci.

23:01
    Jack Hughes se snažil obhodit Edmundsona, ale ten mu v cestě nechal tělo. Hostující hráč se pak rychle zvedl ze země, ovšem svou přihrávkou vyhnal spoluhráče do středního pásma.

22:38
    Střela Jacka Hughese skončila nad brankou domácích. Zřejmě s přispěním teče bránícího hráče.

22:30
    Dvě minuty za podrážení pro Kirbyho Dacha. Přesilovka pro hostující tým.

21:57
    Christian Dvorak se snažil najít bekhendovým pasem před branku najíždějícího Brendana Gallaghera. Ten byl ale ještě příliš daleko na to, aby na kotouč dosáhl.

21:25
    Hosté začali druhou část aktivně. Nyní donutili Habs zahrát na další zakázané uvolnění.

21:13
    Střelu Johna Marina srazil do ochranné sítě Caufield. Vhazuje se po levici Jakea Allena.

20:22
    Siegenthaler rozjel útok Devils dlouhou přihrávkou na Zetterlunda. Ten ještě poslal puk na levý kruh, odkud střílel vedle vzdálenější tyčky Nico Hischier.

20:08
    Domácí začali druhou třetinu zakázaným uvolněním.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

Statistiky po 1. třetině:
    Střely na bránu: 15 – 11 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2

První třetina je za námi. Gól nepadl, ale i tak jsme sledovali zajímavý hokej ve vysoké intenzitě, jemuž nechyběly ani šance. O něco aktivnější byl domácí Montreal, jehož hráči si v možná třech tutovkách vylámali zuby na zatím výborném brankáři Vaněčkovi. A protože je na druhé straně bezchybný také domácí Allen, platí nerozhodné skóre.

20:00

19:52
    Lapačka Vaněčka si ještě smlsla na ráně Kaidena Guhleho! Brankář hostí zatím chytá výborně.

18:59
    Gallagher si počínal velmi dobře za brankou a vytvořili loženku pro Christiana Dvoraka. Ten z bezprostřední blízkosti nepřekonal Vaněčka, který puk vytěsnil vedle tyčky levým betonem!

18:09
    Wood hrál puk na Nathana Bastiana již těsně za útočnou modrou. Hostům byl tedy odpískán ofsajd.

17:23
    Kovacevic na modré posouval puk na Dadonova. Ten byl vytlačen do středního pásma.

16:30
    Nico Hischier střílel z mezikruží do brusle obránce. Devils ale drží pásmo i nadále.

15:44
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Dvorak to vyřešil nahrávkou doprava na Michaela Pezzettu, který střílel hned z první. Vaněček se ale rychle přemístil a proti ráně útočníka Montrealu byl nachystán! Reklamní přestávka.

15:23
    Po střele Juraje Slafkovského přikryl puk Vaněček.

15:15

14:59
    Nyní domácí prošli do útočného pásma i s přispěním štěstí. Po rychlé kombinaci pak zakončoval z pravého kruhu Josh Anderson, ovšem Vaněček byl v rozkleku včas.

14:25
    Hosté se zatím brání dobře a dosud nedovolili Montrealu usadit se v jejich obranném pásmu.

13:56
    Kirby Dach byl vytlačen do středního pásma napadajícím Nathanem Bastianem.

13:27
    Hosté po buly vyhodili puk z obranného pásma.

13:14
    Hostující Brendan Smith dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění. U mantinelu si počkal na Mikea Hoffmana. Přesilovka pro Habs.

12:35
    Tomáš Tatar našel křížnou přihrávkou Brendana Smithe. Hostující obránce trefil jen přesouvajícího se Allena!

12:18
    Zatím sledujeme svižný a aktivní hokej. Schází jen nějaký ten gól.

11:48
    Slafkovský nahrál Arberovi Xhekajovi, který zleva střílel vedle bližší tyčky. Vaněček se pak ohlížel, kam se mu puk odrazil, aby si náhodou nedal vlastní gól.

11:16
    Střely na branku – 9:7

10:53
    Od modré čáry vystřelil Jonas Siegenthaler. Po úspěšném zákroku Allena následuje reklamní přestávka.

10:20
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1! Nick Suzuki ještě hledal spoluhráče Caufielda na zadní tyčce, ovšem přihrávku tečoval obránce Marino.

09:54
    Zakázané uvolnění Devils.

09:23
    Josh Anderson si sjel na pravý kruh, dostal přihrávku a střílel ke vzdálenější tyčce. Vaněček zasáhl vyrážečkou.

08:57
    Další zákroky Vaněčka, který čelil ranám Andersona a Kovacevice.

08:46
    Po vhazování si vzal puk Jordan Harris, který prověřil Vaněčka střelou z levého kruhu. Český brankář schoval puk ve výstroji.

08:42
    Puk se odrazil do ochranné sítě za brankou New Jersey. Vhazuje se poblíž Vaněčkovy svatyně.

07:54
    Nathan Bastian nahazoval z rohu puk do brankoviště, u něhož se pohyboval Miles Wood. Situaci řeší odraženým kotouče do bezpečí Allen.

07:32
    Po střele Tomáše Tatara byl puk sražen do ochranné sítě. Máme tu reklamní pauzu.

07:20
    Domácí ještě vyhodili a teď už jsou v plném počtu.

07:08
    Damon Severson vypálil od modré čáry. Puk skončil ve výstroji Jakea Allena.

06:44
    Guhle odstavil u mantinelu od puku Hughese. Domácí následně vyhodili.

05:35
    Dougie Hamilton střílel od modré čáry. Allen vyrazil na levý kruh, kde kotouč nezasáhl ideálně dorážející Jack Hughes. Hrací předmět ještě doputoval k Nicovi Hischierovi, jenž trefil lapačku ležícího brankáře Montrealu!

05:20
    Arber Xhekaj vrazil na hrazení Jespera Boqvista a hosté si zahrají první přesilovku!

04:36
    Otevřít skóre mohl Juraj Slafkovský. Vaněček se ale vrhl proti dorážejícímu slovenskému útočníkovi hlavou napřed a odrazil kotouč do bezpečí!

04:20
    Kirby Dach v útočném pásmu získal kotouč. Vzápětí byl sražen k zemi, podle sudích čistě.

03:41
    Na levém křídle nabral rychlost Miles Wood, který tam dostal přihrávku a vyjel si až před Allena. Ten střelu mířící mezi jeho tělo a levou ruku dokázal pokrýt!

02:58
    Z větší vzdálenosti to zkusil Brendan Gallagher. Vaněček má další zákrok.

02:04
    Po přejetí útočné modré střílel Jake Evans. Vaněček pozorný.

01:47
    Od modré čáry vystřelil Brendan Smith. Zahřívací zákrok zvládl Jake Allen.
    01:27 Vaněček skvěle vychytal Dadonova.

01:27
    Vynikající Vítek Vaněček! Po skrumáži před brankovištěm se dostal k puku Jevgenij Dadonov. Ten mířil do protipohybu českého brankáře, který se ale natáhl a levou rukou vyrazil kotouč do ochranné sítě!

00:31
    Christian Dvorak nabral rychlost na levém křídle a od mantinelu posílal puk před branku. Tam zakročil obránce Hamilton.

00:01

Hráči Montrealu do utkání nastupují v modré alternativní sadě dresů. Rozhodně slušivé kousky.

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Hoffman – J. Anderson, Monahan, Dadonov – Slafkovský, Evans, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Zetterlund, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – J. Boqvist, Mercer, Haula – Bastian, M. McLeod, Wood.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Dunning, MacDougall – Barton, Nansen.

Montreal Canadiens:
    Canadiens odehráli 15 zápasů, z nichž získali 17 bodů. V tabulce Východní konference se nacházejí jen o skóre za postupovými příčkami do play-off. Habs disponují hodně mladým kádrem, který má především sbírat zkušenosti. Herně to ale není vůbec zlé. To potvrzuje i aktuální série tří výher. Kanadský celek uspěl po nájezdech v Detroitu, doma pak přehrál 5:2 Vancouver a 5:4 v prodloužení Pittsburgh. Mezi hlavní tahouny patří mladíci Nick Suzuki, Cole Caufield, Kirby Dach či obránce Kaiden Guhle.