Tampa – Dallas 5:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:5 (kon.) | Florida – Washington 5:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:4 (po pr.)
Nashville – Minnesota 2:1 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:2 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:5 (kon.)

3. Rickard Rakell (PIT) 1+0 (03:38:19)

V poslední třetině jsme viděli pouze gól do prázdné branky. Ten padl po asi půl minutce hry Pittsburghu v power-play. Pak ještě Carter dostal dvě minuty za krosček a naděje Pens na body byly rázem ty tam. Toronto tak má na kontě 21 bodů a je stále páté.

59:01
    Toronto už nehraje moc aktivně a nechává Pittsburgh vyhazovat. Už o nic nejde, zápas je jasně rozhodnut.

58:56
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Jeff Carter – 2 min., krosček.

58:00
    Do konce poslední třetiny zbývají už jen dvě minutky.
    57:28 William NYLANDER - 2:5

57:28
    Toronto právě vstřelilo branku! Risk s odkrytou klecí se domácím neosvědčil. WILLIAM NYLANDER dojel vyhození spoluhráče, kotouč odražený od mantinelu si na pravé straně sebral a poslal ho do odkryté klece. Asistence: Michael Bunting a Morgan Rielly.

57:08
    Domácí už skutečně hrají s odkrytou klecí. Vyhráli buly a drží útočné pásmo.

56:55
    Casey DeSmith už pokukuje po střídačce. Do konce zbývají tři minuty, Penguins se budou snažit vyhrát buly v útočném pásmu. To jsou ideální podmínky pro power play.

56:39
    Dobrou střelou prověřil Murrayho Petry, nedokázal ho ale překonat.

55:19
    Tavares byl nyní velice nehezky zasáhnut špičkou hokejky přímo do obličeje, sudí tuto situaci ale přehlídli a tak ji nepotrestali.

54:45
    Jasné zakázané uvolnění ze strany Toronta nyní posílá hru před branku hostů.

54:37
    Murray má další zákrok. Tentokrát úspěšně zachytil kotouč skoro z nulového úhlu z pravé strany.

53:55
    Brutální bomba jednoho z hráčů Toronta na pravé straně měla dobré parametry, ale bohužel zasáhla jiného z hostů před brankou do nohy.

53:27
    Pěkný pokus Tavarese z levé strany mířil přímo do vinglu, Casey DeSmith ho ale na poslední chvíli vyrazil ramenem.

53:07
    Dlouhé kombinace Penguins v útočném pásmu nakonec nikam nevedly. Střela Crosbyho našla jen lapačku připraveného Matta Muttayho.

52:43
    Pittsburghu pomalu dochází čas. I tak ale Penguins nikde nespěchají a pomalu rozjíždí útoky z vlastní třetiny.

51:45
    Velká skrumáž před svatyní Toronta! Ani jeden z domácích ale nedokázal kotouč vyštrachat a zasunout ho za gólmana.

49:17
    Penguins se mocně snaží, ale zatím se jim nedaří pořádně ohrozit branku soupeře.

47:42
    Na druhou stranu se rychle vyřítili dva hráči Toronta proti jednomu obránci Pittsburgu. Toho si "udělali", ale následně nepřekonali gólmana.

47:36
    Guentzel tečoval puk u levé tyče, ovšem ten šel těsně mimo.

47:08
    Další dvě vyhození opět ukrojily podstatnou část oslabení Toronta.

46:24
    Torontu se podařilo vyhodit pomalu a ukrojila tak dost času z řesilovky soupeře.

45:53
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    Denis Malgin – 2 min., vysoká hůl.

45:40
    Giordano zablokoval střelu soupeře. Toronto se pak rychle dostalo do útoku, ale Malgin dobře nezakončil.

44:58
    Dlouhé vyhození domácích nakonec neskončí icingem, jeden z hráčů Toronta kotouč stihl dojet.

43:39
    Giordiano se dopustil přestupku, když byl v pásmu dříve, než kotouč. Pískal se tak ofsajd.

42:58
    Hru nyní přerušilo zakázané uvolnění domácího celku.

42:40
    V poslední třetině je zatím Pittsburgh mnohem aktivnějším a lepším týmem.

42:18
    Jeden z hostů byl tvrdě sražen za svou brankou. Toronto ale přebralo kotouč a dostal ose pryč ze svého obranného pásma.

41:11
    Další dvě střely domácích opět nenašly svůj cíl. Jedna šla mimo branku, druhou pokryl Murray.

40:45
    Penguins zůstávají v útočném pásmu. Zatím se jim ale nedaří se střelecky prosadit.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál Pittsburgh Penguins.

40:01

Druhá třetina byla opravdu zajímavá. Jedenáct sekund po jejím startu se prosadil Bunting a navýšil tak již na 3:0 pro Toronto. Následně ale ještě v téže minutě snížil Rakell a v čase 22:38 už to bylo 2:3. Pak dlouho gól nepadl, až v poslední minutě se dokázalo znovu prosadit hostující Toronto, které si tak do poslední periody nese nadějný stav 4:2.

40:00
    39:11 Michael BUNTING - 2:4

39:11
    Toronto právě vstřelilo branku! Tak přece jen ještě jeden gól do konce druhé třetiny padne. Holmberg se snažil bekhendem u pravé tyče spíše překvapit DeSmithse, ovšem našel možná až nečekaně MICHAELA BUNTINGA, který měl nastavenou hokejku a jen kotouč do branky zastrčil. Asistence: Pontus Holmberg a Auston Matthews.

39:00
    Probíhá poslední minutka druhé třetiny.

38:14
    Marcus Petterson dostal kotouč před branku soupeře, ale netrefil ho ideálně a tak vyslal prazvláštní pomalý oblouček, místo pořádné střely. Murray s tím nemohl mít problém.

37:39
    Toronto chybuje při přechodu, už několikrát nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu zhatilo svou akci a naopak soupeře pustilo do rychlého brejku.

36:58
    Nyní už museli Tučňáci rychle pádit za kotoučem, který vyslalo Toronto přes celé kluziště. Icing se nepískal.

36:41
    Pittsburgh už skoro minutu drží útočnou třetinu. Nevyslal ale ani jednu střelu.

35:52
    Hokejisté Penguins si vůbec nerozuměli na lajně a pustili tak Toronto do volného prostoru na brejk. Maple Leafs ale kotouč raději stáhli za branku a vystřídali.

35:18
    Bunting pálil ihned po vyhraném buly, i jeho střelu ale brankář Pittsburghu jednoduše podržel a zastavil hru.

35:11
    Dlouhé nahození Marnera ze středního pásma DeSmith raději podržel a přerušil hru.

32:02
    Letang se uvolnil před brankou, hodil si kotouč na bekhend a snažil se překonat strážce kanadské svatyně, což se mu ale nepovedlo.

31:34
    Dva hokejisté, po jednom z každého týmu se tvrdě střetli za brankou Matt Murrayho.

31:15
    Dlouhé vyhození Pittsburghu neskončilo zakázaným uvolněním, puk totiž nechtěně tečoval jeden z hostů.

30:22
    Malkin zavíral kotouč na vzdálenější tyčce, kde se snažil zamést přihrávku spoluhráče přes brankoviště. To se mu ale nakonec nepovedlo.

29:58
    Pittsburgh zavezl kotouč do pásma, byl od něj ale zase rychle odstaven.

28:21
    Letangova rána z podobného místa, jako pálil při gólu Zucker, byla zablokována. Toronto pak vyjelo do brejku.

28:08
    Pittsburgh nyní rychle otočil hru, v mžiku byl před brankářem, kterého následně prověřil Jason Zucker. Jeho ránu ale Murray podržel a hru přerušil.

27:54
    Toronto drží kotouč v útočné třetině, zatímco někteří jeho hokejisté střídají.

26:40
    Jan Rutta – 2 min., hrubost.

Michael Bunting – 2 min., hrubost.

26:40
    U branky Pittsburghu se po zákroku DeSmithse strhla mela, kterou ale sudí rychle rozdělili.

24:02
    Mark Giordano – 2 min., podrážení.
    22:38 Sidney CROSBY - 2:3

22:38
    Pittsburgh právě vstřelil branku! Tohle je neskutečný začátek této třetiny! SIDNEY CROSBY právě projel kolem hráče, kterého se zbavil stahovačkou, a následně krásným bekhendem propálil Matta Murrayho. Bez asistence.
    20:54 Rickard RAKELL - 1:3

20:54
    Pittsburgh právě vstřelil branku! Na rychlou branku rychlá gólová odpověď! Malkin poslal kotouč na střed Zuckerovi, ten tvrdě vypálil a před brankou jeho střelu ještě dobře tečoval RICKARD RAKELL. Asistence: Jason Zucker a Jevgenij Malkin.
    20:11 Michael BUNTING - 0:3

20:11
    Toronto právě vstřelilo branku! Tak to je start! Matthews si najel z prava a přesunul kotouč na úplně volného MICHAELA BUNTINGA, který jen posunul kotouč do odkryté části klece. Asistence: Auston Matthews a William Nylander.

20:01

První třetina je u konce. Velice vyrovnané bylo toto utkání do třinácté minuty. Tehdy poprvé napřáhl Tavares a dostal svůj tým do vedení. Chvíli poté zaznamenal gól také Marner a Toronto od té chvíle vede 2:0. Zbytek třetiny byl opět vyrovnaný ve stejném tempu, jako předchozí část před brankami.

20:00

19:16
    Toronto drží pásmo, ale vůbec se nedostává do střeleckých pozic.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:31
    Rutta hledal před brankou Zuckera, ten sice kotouč dostal, ale nedokázal ho zužitkovat.

17:51
    Toronto řešilo osvobození se pouze vyhozením na zakázané uvolnění.

17:22
    Za brankou Penguins byl atakován jeden z domácích. Následně si ale hosté nerozuměli v kombinaci a pásmo ztratili.
    15:04 Mitchell MARNER - 0:2

15:04
    Toronto právě vstřelilo branku! Tak to je smršť! Maple Leafs vedou již o dvě branky. Krásnou kombinaci zakončil po Riellyho přihrávce z pravé strany k levé tyči MITCHELL MARNER, který obtočil gólmana a zasunul mu kotouč za záda u druhé tyče. Asistenci si připsal i Tavares a tak s Marnerem oba mají již 1+1. Asistence: Morgan Rielly a John Tavares.

14:35
    Ve statistice hitů zatím jasně vede Pittsbrugh, a to 17:5.
    12:04 John TAVARES - 0:1

12:04
    Toronto právě vstřelilo branku! A je tu první gól! Toronto se dostává do vedení zásluhou svého kapitána JOHNA TAVARESE, který dostal kotouč na pravém kruhu a parádní střelou tahem zamířil ke vzdálenější tyči v momentě, kdy DeSmith vůbec nic neviděl. Asistence: Jordie Benn a Mitchell Marner.

11:44
    Hra se pak přesunula před branku DeSmíthse, který vykryl střelu jednoho z hostů. Toronto ale ve třetině zůstává.

11:20
    Malkin chvíli sám držel útočné pásmo, pak ale od tohoto upustil, kotouč vystřelil za branku a jel střídat.

10:35
    Casey DeSmith teď pěkně pokryl pokus Matthewse. Hra se následně přerušila.

09:40
    Jevgenij Malkin již odehrál proti Torontu v kariéře přes čtyřicet utkání, ve kterých zaznamenal 57 bodů.

09:13
    V českém souboji se nyní ocitli Rutta s Kämpfem. Druhý jmenovaný z něj vyšel líp, přihrál spoluhráči který pálil, ale ten gólmana nepřekonal. Toronto alespoň zůstává v úásmu.

08:52
    Domácí stáhli kotouč za branku, v klidu prostřídali, a nyní od jejich vrány rozjíždějí další kombinační útok.

08:12
    Rielly rozehrával ve středním pásmu, místo pasu na najetého spoluhráče na pravém křídle ale kotouč nasměroval přímo na hokejku jednoho z domácích, který se vydal do brejku.

07:51
    Zakázané uvolnění Penguins poslalo domácí na vhazování zpět před jejich branku.

07:19

07:12
    Kerfoot dojel kotouč vyhozený z vlastního pásma po jeho odrazu na pravé straně a okamžitě zkusil překvapit gólmana DeSmithse.

06:55
    Nyní přišlo další vyhození Toronta, které už je velmi blízko úspěšnému ubránění početní nevýhody.

06:32
    Penguins se stále pohybují v útočném pásmu, ale moc zajímavého toho zatím nevymysleli.

05:41
    Torontu se podařilo už dvakrát získat kotouč a vyhodit ho. Pittsburgh je ale rychle zpátky.

05:19
    Calle Järnkrok – 2 min., podrážení.

05:17
    Murray si připsal zákrok v signalizované výhodě. Po přerušení hry půjde jeden z hostujících hokejistů sedět.

04:27
    Pittsburgh v pokračování akce zastavil ofsajd. Vhazuje se tak před modrou čarou.

04:22
    Na druhé straně si dobrý zákrok připsal taky Matt Murray.

03:53
    Jeden z hostů nahodil puk do pásma, dojel k brance a odražený kotouč okamžitě nahodil na gólmana, který si ovšem jednoduše poradil betonem.

03:20
    Petry pálil tvrdě od modré čáry, jeho rána ale skončila někde na hradbě těl před brankou.

02:44
    Hosté se ubránili těžko, ale nakonec úspěšně.

01:51
    Rutta předvedl dobrý obranný zákrok proti jednomu z hráčů Toronta, který už se chystal pálit. Javorové listy ale drží pásmo i nadále.

01:29
    Malgin se předvedl první střelou na branku, jeho rána byla ale Caseym de Smithem zkrocena na hrudi.

00:39
    Oba týmy se již dostaly do útočné třetiny, ani jeden ale nedokázal vypálit na branku.

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrálo Toronto Maple Leafs.

00:01

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang, M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta, Dumoulin – Rust, Crosby, Guentzel – Rakell, Malkin, Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Kapanen.
    Trenér: M. Sullivan

Toronto Maple Leafs: Murray (Källgren) – Jo. Benn, Rielly, Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Nylander, Matthews, Bunting – Marner, Tavares, Kerfoot – Järnkrok, Holmberg, Engvall – Malgin, Kämpf, Aston-Reese.

TORONTO MAPLE LEAFS

Javorové listy jsou na tom mnohem lépe. V lize operují na páté pozici s devatenácti body. Je ale pravdou, že od patnáctých Penguins jsou vzdáleny jen na čtyři body a to mají odehrán o zápas navíc. V posledních pěti zápasech prohráli hráči Toronta pouze dvakrát, a to s Vegas až po prodloužení, a právě s Pittsbrughem, doma. Jinak zatím vstřelili 45 branek a obdrželi jich 44.

Poslední zápasy:
    Toronto – Las Vegas 3:4pp
    Toronto – Pittsburgh 2:4
    Toronto – Vancouver 3:2

PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburghu se vstup do sezóny nedaří. Po patnácti zápasech je až na třinácté pozici s patnácti body. V posledních pěti utkáních podlehl třikrát – Buffalu, Seattlu a Montrealu. Dokázal vstřelit 54 gólů, zatímco jich obdržel 52.

Montreal – Pittsburgh 5:4pp
    Washington – Pittsburgh 1:4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 21. Rakell (Zucker, Malkin), 23. Crosby – 13. Tavares (Jo. Benn, Marner), 16. Marner (Rielly, Tavares), 21. Bunting (Matthews, Nylander), 40. Bunting (Holmberg, Matthews), 58. Nylander (Bunting, Rielly)

Rozhodčí: T. Chmielewski, G. Dwyer