Lipt. Mikuláš – Poprad 4:3 (po pr.) | Košice – Trenčín 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Spišská N. Ves 3:2 (po pr.)
Zvolen – Banská Bystrica 6:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
HK Poprad
sk Středa 16.11.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Liptovskému Mikulášu síce v derby zápase ušlo trojbodové víťazstvo, zverenci Jána Šimka však napokon dokázali ukoristiť extra bod a potvrdili, že v poslednom období sa výsledkovo zlepšili. Popradčania môžu byť vzhľadom na priebeh zápasu spokojní s bodom, aj keď pred stretnutím zrejme chceli viac. Sledovali sme vyrovnaný hokej, domáci boli miernemu favoritovi veľmi zdatným súperom.
    To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (19:33:04)

61:57

61:57
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po necelých dvoch minútach predĺženia je rozhodnuté. Domácim vyšla šikovná brejková akcia, na ktorej konci bol HANNU KURU, fínsky útočník po priťuknutí od Karsumsa prekonáva z pravej strany Petersa a rozhoduje o domácej výhre – 4:3.

61:04
    Skokanov prienik po pravej strane, bekhendom síce ohrozil bránku Valenta, zakončenie však nebolo príliš razantné a smerovalo do stredu bránky.

60:42
    Ventelä šikovne potiahol puk, s jeho bekhendovým zakončením si poradil Peters.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Domácim sa v tretej tretine dlho darilo držať jednogólové vedenie, v závere sa im však vypomstilo vylúčenie, Popradčania odvolali brankára a v presilovke 6 proti 4 dokázali vďaka Bubelovi vyrovnať.
    Onedlho budeme pokračovať predĺžením.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:00
    So záverečným klaksónom tretiny ešte ohrozil Valenta Mlynarovič, domáci brankár zasiahol úspešne.

58:45
    Poprad dal gól!
    Vabank v podobe hry 6 proti 4 prináša Popradu ovocie. Adam Drgoň našiel prihrávkou do ľavej strany MILOŠA BUBELU, ktorý sa poriadne oprel do puku a po druhýkrát v zápase prekonáva Michala Valenta – 3:3.

58:27
    Popradčania hrajú powerplay, Peters na striedačke.

57:44
    Ventelä aj Kukuča na ľade, pokračujeme vo formáte presilovky 5 proti 4.

57:21
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
    Pavúk – 2 min., podrazenie.

56:47
    Dobrý zákrok Valenta proti Bubelovej strele z ľavej strany, domácim sa následne neujal útočný výlet obrancu Pavúka.

56:11
    Drgoň postupoval s pukom do útočného pásma, jeho spoluhráči však boli netrpezliví a to znamená jediné – ofsajd.

55:44
    Ventelä – 2 min., podrazenie.

Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Kukuča – 2 min., filmovanie pádu.

54:19
    Veľká šanca domácich zvýšiť náskok, Uhrík priťukol puk Kuruovi, ten ale zoči-voči Petersovi neuspel.

53:59
    Drgoň chcel páliť od modrej čiary, jeho pokus zblokoval Uhrík.

52:02
    Rýchla kontra domácich, Handlovský z pravej strany neprepálil Valenta, Walegovi následná dorážka príliš nevyšla.

Samuel Brecko

Branky a nahrávky: 17. Michalík, 36. Karsums (Kriška, Pavúk), 38. Handlovský (Ventelä, Saari), 62. Kuru (Karsums, Ventelä) – 27. Bubela (Záborský, Drgoň), 29. Juhola, 59. Bubela (Drgoň, Svitana)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Durný) – Ventelä, Hudec, Novajovský, Pavúk, Diakov, Mezovský, Braun – Karsums, Kuru, Kriška (C) – Handlovský, Saari, Walega – Uhrík, Šmída, Michalík – Drábek, Vähätalo, Kalousek
    Trenér: Ján Šimko

HK Poprad: Peters (Valluš) – Drgoň, Betker, Kotvan, Vainio, Bokroš, Meliško, Jasečko, Sokoli – Svitana (C), Skokan, Kukuča – Juhola, Bubela, Záborský – Paločko, Paukovček, Petráš – Valigura, Mlynarovič, Suchý
    Trenér: Peter Mikula

Rozhodčí: Stano, Žák – Jedlička, Valo