Martin – Pov. Bystrica 3:2 (4:3 po s.n.) | Dubnica – Skalica 2:5 (kon.) | Trnava – Humenné 3:4 (1:2 po s.n.)
Vlci Žilina – Modré Krídla 7:1 (kon.) | Topoľčany – Levice 6:3 (kon.) | Brezno – Žiar nad Hronom 2:1 (po pr.)
po s.n. (1:2)
HK Gladiators Trnava
3:4 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
HC 19 Humenné
sk Pátek 02.12.2022, 17:30 • Zimný štadión Trnava • 1. liga (SR) • 20. kolo

Dnešný duel je úspešne za nami. Trnava určite nebude spokojná, pretože ešte päť minút pred koncom zápasu by brala tri body, no napokon sa musí uspokojiť len s jedným. Aj taký je šport. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:05:44)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 19 Humenné.
    Autorom víťazného gólu je MARTIN KRAJŇÁK.

Samostatné nájazdy začínajú.

Predĺženie gól neprinieslo, a preto uvidíme samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:01
    Záverečná minúta predĺženia je už v plnom prúde.

63:27
    Teraz sa na ľadovej ploche ocitol jeden z postranných arbitrov. Všetko však vyzerá byť v poriadku.

62:48
    Galimov sa chcel sa stať hrdinom gladiátorov, ale tú humenským je zatiaľ Krasanovský.

62:01
    V predĺžení sú zatiaľ jednoznačne aktívnejší domáci, ktorí sa ako keby snažia odčiniť záver zápasu.

60:56
    Prvá minúta predĺženia vo formáte 3 na 3 zatiaľ šancu neprinieslo.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Trnava to mala výborne rozbehnuté, ale vlastnou nedisciplinovanosťou sa pripravila o všetky tri body. Humenné vyrovnalo na 3:3 a o osude dnešného zápasu rozhodne predĺženie, respektíve samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:27
    Vrábeľovi teraz preskočil puk čepeľ hokejky v hodine dvanástej. Trnava prežila klinickú smrť.
    58:17 Kristián HORVÁT - 3:3

58:17
    Humenné dáva gól!
    Gól strelil KRISTIÁN HORVÁT, ktorý bol na konci ukážkovej presilovkovej akcie o dva góly. Asistencia: Igor Safaraleev.

58:04
    Vyzeralo to na pohodlný záver zápasu, ale Trnava sa bude musieť poriadne obracať!

57:54
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava:
    Karol Korím – 2 min., sekanie.

57:21
    Hostia sa teraz radovali z vyrovnávajúceho gólu, ale márne. Nepodarilo sa im ho totižto streliť, aspoň zatiaľ.

56:29
    Michel Miklík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
    55:26 Filip VAŠKO - 3:2

55:26
    Gól strelil FILIP VAŠKO. Ten mal mimoriadne jednoduchú úlohu, pretože dostal prihrávku pred odkrytú bránu a puk následnej poľahky usmernil za chrbát Hollého. Asistencia: Dušan Kmec.

54:19
    Dnes je ľavá bránka mimoriadne problémová. V zápase ju už azda tretíkrát upravujú.

53:44
    Teraz síce prišlo k pochybeniu v rozohrávke, ale k skorigovaniu to neviedlo.

52:03
    Trnavčania to teraz zvládajú takticky na výbornú a hrajú ďaleko od svojej brány.

51:08
    Zakázané uvoľnenie v podaní Humenného. Na toto teraz hostia vôbec nemajú čas.

49:37
    Humenné sa teraz snaží o rýchle vsietenie kontaktného gólu. Uvidíme, či sa im to podarí.
    47:53 Michel MIKLÍK - 3:1

47:53
    Trnava dala gól!
    Gól strelil MICHEL MIKLÍK. Ten bol na konci ukážkovej akcie a strelou pod brvno navyšuje vedenie svojho tímu na rozdiel dvoch gólov. Asistencie: Roman Kukumberg, Roman Jurák.

47:26
    Aktuálne sa hrá vo formáte 4 na 4, a teda na ľadovej ploche je viacej priestoru.

47:00
    Obrovské zaváhanie východniarov. Mali k dispozícii presilovú hru o dvoch hráčov, ale vlastnou laxnosťou sa o ňu pripravili.

46:28
    Dávid Schmidt – 2 min., podrazenie.

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Team penalty – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

45:21
    Humenné je v pásme súpera, no k vyrovnaniu sa zatiaľ nedostali.

44:39
    Marco Ejem – 2 min., sekanie.

43:41
    Uvidíme, ako budú reagovať na nepriaznivý vývoj zápasu hostia z Humenného.

42:02
    Trnavčania tak zaznamenali výborný vstup po druhej tretine aj do tej poslednej.
    40:15 Vladimir ANTONOV - 2:1

40:15
    Gól strelil VLADIMIR ANTONOV, ktorý potiahol puk po pravom krídle a perfektne umiestnenou strelou posiela svoj tím do vedenia. Asistencia: Marcel Holovič.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná tretina priniesla bleskové vyrovnanie domácich. Viac gólov sme nevideli, a preto je pred záverečnou časťou stav zápasu tabuľkových susedov nerozhodný.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:25
    Presilová hra domáceho tímu je na konci.

38:34
    Po domácom zaváhaní sa bude vhadzovať v trnavskom obrannom pásme.

38:08
    Antonov pálil z prvej len tesne vedľa. Trnava zostáva naďalej pri puku.

37:25
    Norbert Miškuf – 2 min., podrazenie.

37:22
    Po prepadnutí hosťujúcej defenzívy triafa Galimov iba konštrukciu brány!

36:41
    V záverečných minútach druhej tretiny sú na koni hostia z Humenného.

35:58
    Výborný zákrok Hollého drží naďalej remízové skóre. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

35:01
    Posledných päť minút prostrednej tretiny je už v plnom prúde. Zatiaľ hráme bez vylúčenia.

34:07
    Trnavčania teraz chybovali a po zakázanom uvoľnení sa bude hrať pred ich bránou.

32:58
    Na opačnej strane sa snažil pohroziť Safaraleev, ale v tomto stretnutí si na svoj kanadský bod bude musieť ešte počkať.

31:59
    Urban trafil z bezprostrednej blízkosti iba Krasanovského betón.

31:26
    Puk teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.

30:00
    Polovica dnešného zápasu je úspešne za nami. V stretnutí tabuľkových susedov je zatiaľ stav nerozhodný 1:1.

28:03
    Perfektná akcia domáceho tímu, ale ešte krajší zákrok brankára Krasanovského! Hosťujúci brankár vystavil domácemu Kupkovi krásnu stopku.

27:14
    Vaškova príležitosť stroskotala na Hollého betóne.

26:08
    Z pretláčania v rohu klziska vyšli úspešnejšie hostia, ktorí založia akciu spoza svoje bránky.

24:58
    Obrovská trma vrma v bránkovisku hosťujúceho tímu. Presný zásah z toho však nebol.

24:17
    Ďalší hvizd arbitrov. Tentokrát sa píska ofsajd Humenného.

22:43
    Pred bránku Humenného letel ďalší nepríjemný puk, ale skóre sa meniť nebude.

21:42
    V druhej tretine sú zatiaľ aktívni najmä domáci, ktorí sú pokropení vsieteným gólom.
    20:34 Roman KUKUMBERG - 1:1

20:34
    Gól strelil ROMAN KUKUMBERG. Ten dokázal využiť nastrelený puk pred bránku súpera a bezmocného brankára poľahky prekonal. Asistencie: Dávid Schmidt, Michel Miklík.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina je úspešne za nami. Už-už to vyzeralo, že presný zásah neuvidíme, ale potom prišlo domáce zaváhanie, ktoré Lukáš Lačný potrestal. Aj preto vedú po dvadsiatich minútach práve hokejisti z Humenného.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.
    18:50 Lukáš LAČNÝ - 0:1

18:50
    Gól strelil LUKÁŠ LAČNÝ, ktorý ťažil z chyby v domácej defenzíve a svoj samostatný nájazd na brankára Trnavy pretavil na otvárací gól zápasu. Bez asistencie.

18:16
    Po dlhej prihrávke na Miklíka sa píska zakázané uvoľnenie.

17:34
    Krajňák išiel takmer sám na bránu, ale finálna prihrávka nebola ideálna, a preto svojho adresáta nenašla.

17:14
    Vpredu sú opäť Trnavčania, ale vyloženú šancu sa im momentálne nedarí vytvoriť.

16:19
    Po úprave domácej bránky sa bude pokračovať vhadzovaním po pravej ruke brankára Hollého.

16:08
    V drese Humenného zakončoval Borov, ale puk sa z jeho hokejky obtrel iba o bočnú sieť.

14:54
    Moncman zo štvrtej formácie sa natlačil do zakončenia, ale bez väčšieho úspechu.

13:33
    Po gólových šanciach na oboch stranách sledujeme opatrný hokej.

12:39
    Na opačnej strane sa mohol presadiť Safaraleev, ale ani on nenašiel recept na brankára.

12:24
    Galimov už zdvíhal ruky nad hlavu a oslavoval gól, ale arbitrov verdikt jasne znamená, že puk bránkovú čiaru nepreťal.

12:08
    Trnava rozbehne svoju ďalšiu akciu spoza vlastnej brány.

11:19
    Po dlhšom čase je tu ďalšie zakázané uvoľnenie v podaní Humenného.

10:32
    Miklík síce rozvlnil sieť, ale iba tú bočnú.

10:00
    Polovica úvodnej tretiny dnešného zápasu je úspešne za nami. Na gól zatiaľ čakáme len márne.

09:16
    Keď je na ľade prvá formácia Humenného, navrch majú jednoznačne hostia. Potvrdzuje to aj nebezpečné zakončenie Safaraleeva.

07:23
    Miklíkovo zakončenia z pravého krídla znamená ďalší úspešný zákrok v podaní Krasanovského.

05:46
    Táto fáza hry patrí jednoznačne domácim gladiátorom, ktorí zásobujú hosťujúceho brankára neustálymi zakončeniami.

04:27
    Akcia ako cez kopirák. Vyhraté buly a okamžite Jurákova strela na bránu. Tentokrát však Krasanovský puk vyrazil.

04:26
    V krátkom časovom slede si hosťujúci brankár pripísal dva dôležité zákroky.

03:57
    So zakázaným uvoľnením aj domáci hokejisti. Vhadzovať sa bude po Hollého pravej ruky.

03:19
    V predbránkovom priestore domáceho tímu bol najnebezpečnejší Vrábeľ, ale priestor troch žrdí netrafil.

02:58
    Puk v týchto chvíľach mení často svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.

01:52
    V akcii sú aj čiaroví rozhodcovia, ktorí avizujú prvé zakázané uvoľnenie zápasu. Vhadzovať sa bude po ľavici Krasanovského.

01:36
    Prvé nebezpečné zakončenie však zaobstaral hosťujúci Borov, ktorý napálil puk presne na brankára Hollého.

01:18
    Úvodná minúta patrí domácim hokejistom, ktorí ju v podstate celú strávili v pásme súpera.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Gladiators Trnava: Hollý (Nagy) – Korím, Kliment, Ejem, Schmidt, Kocúr, Maarnela – Galimov, Holovič, Antonov – Miklík, Kukumberg, Jurák – Dvonč, Kupka, Urban – Moncman, Deneš, Tóth
    Tréner: Martin Baran

HC 19 Humenné: Krasanovský (Kozel) – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Pulščák, Stripai, Novický, Kmec – Vaško, Vrábeľ, Safaraleev – Borov, Krajňák, Horvát – Lačný, Markuš, Miškuf – Farkaš
    Tréner: Andrey Parfenov

Rozhodca: Filip Crman, Branislav Píšťanský – Michal Kováčik, Marian Olle.

Prajem pekný deň pri sledovaní dnešného online prenosu.

Dnes budeme sledovať zápas SHL medzi HK Gladiators Trnava a HC 19 Humenné

Domáci hráči majú zatiaľ výbornú sezónu, keď po odohratí 20 zápasov získali 37 bodov. Majú skóre 71:54 a nachádzajú sa na priebežnej 3 pozícií.

Hostia z východu dominujú celej SHL a nachádzajú sa na prvej pozícií. Získali v doterajšom priebehu 41 bodov a majú skóre 77:53. Hráči Humenného majú najlepší útok v lige. Uvidíme či sa im to podarí dnes potvrdiť.